Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2008., 02:29   #301
Evo nakon 3 godine seboreje i koristenja svih ljekova koji se obicno i koriste zadnju godinu sam je postupno i s puno strpljenja uspio izlječiti homeopatskim pripravcima i jos nekim promjenama.

Imam 20 godina i imao sam seboreju tri godine,samo na licu a u nekim slucajevima bi mi se znala prosiriti na skalp ali ne i na glavu.
Kad sam dobio dijagnozu od svoje lokalne doktorice dobio sam i oranozol kremu kojom sam uspjesno zaljecivao simptome,no posto se radi o kremi s kortikosteroidima nakon predugog koristenja oko godinu dana morao sam orestati jer bi inace imao ozbiljnih problema s nadbubreznom zljezdom na koju sjeda sav taj kortikosteroid.
Nakon toga sam se sve vise poceo zanimati za zaljecivanje te bolesti i opcijama koje su mi preostajale.Nakon nekog vremena odlucio sam posjetiti dermatologa koji mi je slozio tako reci sitem lijecenja i dijetu (jericho black mud sapun,excipial kremu i lamisil kremu i gel-ovisno gdje bi seboreja izbila),time sam uspio zalijeciti seboreju no ne i izlijeciti jer bi mi ovisno o mnogo faktora barem jednom mjesecno izbila.

Tako sam prije godinu dana upoznao svoju curu koja mi je rekla da nikada u zivotu nije posjetila lokalnog lijecnika nego homeopata,tako sam i doznao za tu ajmo to nazvati metodom lijecenja.Homeopatija je vrlo diskutabilna inace,osobito ljudima koji i ne znaju mnogo o lijecenju i medicini.
Uglavnom,nakon razgovora s svojim homeopatom otkrio sam kako ustvari gotovo niti jedna bolest nije neizljeciva pa i moja,sto sam i htio vjerovati prije nego sta sam se u to i uvjerio jer svi ovdje znaju koliko je seboreja dosadna bolest.
Lijecenje homeopatijom je sporo ali ucinkovito,nakon dvije i pol godine mazanja s kremama poceo sam lijeciti seboreju iznutra,tako sam i doznao da je uzrok moje seboreje nedostatak zeljeza u organizmu sto je oslabilo organizam i imunitet i otvorilo vrata seboreji i chalazionima na kapcima koji su ujedno uzrokovani seborejom.
Osim pripravaka,caja i granula kojima sam se lijecio bitno je i to da sam promjenio neke navike a pogotovo prehranu.
Tu bih jos napomenuo kako odrzavam kozu mikroabrazijom kisikom svakih pola godine u poliklinici poliderma.
Eto sta reci,nadam se da ce ovo nekome koristiti.Ja sam jako sretan postignutim.Svaka bolest dolazi iz unutra a ako sami ne mozete dokuciti od kuda dajte nekome priliku da vam pomogne kako bi se sami vratili u ravnotezu i rjesili sve svoje probleme,samo se nemojte pomiriti sa stanjem i odbacivati pomoc u kakvom god obliku ona bila.
pozdrav
dilan20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 23:59   #302
Quote:
dilan20 kaže: Pogledaj post
Evo nakon 3 godine seboreje i koristenja svih ljekova koji se obicno i koriste zadnju godinu sam je postupno i s puno strpljenja uspio izlječiti homeopatskim pripravcima i jos nekim promjenama.
jesi ti siguran da si je izlijecio!?
ja vjerujem da homeopatija uvelike pomaze.. ali cisto me zanima koliko si ti zapravo siguran da si izlijecio seboreju?? ja sam tako jedno vrijeme imala period da mi se skoro pola godine nije seboreja pojavljivala na prsima (iako na vlasistu je) i nadala sam se da sam barem taj dio izlijecila. ali ona se vratila
a odakle je taj homeopat kod kojeg si isao?
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 05:31   #303
Smile seboericni dermatitis

Ja imam seboreicni dermatitis godinama,sad zivim u USA,doktori su mi prepisivali sve te neke masti i sampone i slusala sam svakakve savjete,ali najvise mi je pomoglo maslinovo ulje i blagi samponi,baby samponi Johnson,prije svakog pranja kose,otprilike svaka 3 dana,ne precesto,jer se s tim koza previse isusuje i ona svrbi i javlja se jako crvenilo,utrlja se maslinovo ulje prije pranja na mjesta zahvacena saborejom i malo se saceka da se sva suha koza otpusti,zatim se uzme gusti cesalj i provlaci se kroz kosu,sva se koza skine i onda se opere s blagim baby samponom i u toku pranja se proceslja kosa cetkom da se isperu svi ostaci koze,nakon 4 takva pranja nestalo mi je crvenilo i koza se strasno poboljsala,a i korjen kose mi je ojacao,pa mi vise ni kosa toliko ne opada,jos to radim prije svakog pranja iako su simptomi nestali,vjerujte mi puno je bolje nego ti skupi samponi kao oronazol koji kosta skoro 90 kuna i lamisil mast koja kosta skoro 80 kuna i jos to stalno morate mazati po glavi i imati s tim posla,pokusajte,meni je pomoglo,sigurna sam da ce i vama.

Pozdrav.
miljkovic25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 22:02   #304
Treba mi savjet od vas dama.. Posto mi se crvenilo pojavljuje na 2,3 mjesta (ona T zona) i uglavnom je velicine novcica odlucio sam da probam da koristim neki puder da pokrijem to. Imam suvu kozu i otprilike prosjecan ten :) , znaci niti taman niti blijed... sredina. Interesuje me koji puder mi vi preporucujete? Ali znaci samo tih par malih mjesta da pokrijem. Jedini uslov je da se taj puder kasnije ne vidi... Mozda nekima ova namjera zvuci glupo ali je definitivno dobar nacin da se opustim i ne razmisljam oce li se crvenilo pojaviti ili ne.
Unaprijed hvala :)
resident123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 22:39   #305
Quote:
resident123 kaže: Pogledaj post
Treba mi savjet od vas dama.. Posto mi se crvenilo pojavljuje na 2,3 mjesta (ona T zona) i uglavnom je velicine novcica odlucio sam da probam da koristim neki puder da pokrijem to. Imam suvu kozu i otprilike prosjecan ten , znaci niti taman niti blijed... sredina. Interesuje me koji puder mi vi preporucujete? Ali znaci samo tih par malih mjesta da pokrijem. Jedini uslov je da se taj puder kasnije ne vidi... Mozda nekima ova namjera zvuci glupo ali je definitivno dobar nacin da se opustim i ne razmisljam oce li se crvenilo pojaviti ili ne.
Unaprijed hvala
jesi li siguran da je rijec o seborojicnom dermatitisu??
ako jesi onda nemoj na ta mjesta stavljati puder!!!! ispod pudera koza "ne dise" i to ti samo moze pogorsati bolest (simptome). osim toga, ja - kao zenska osoba koja redovito koristi puder - znam da se puderom takve stvari ne mogu prekriti. na suhu kozu se ne stavlja puder jer je on jos vise "peruta". zato se ispod pudera obavezno stavlja hidratantna krema za lice.
ako si vec odlucio pokusat s puderima, radije kupi neku kremu u boji. iako ne vjerujem da ces i s njima dobiti neko "pokrice", ipak ce ti koza disat.

moj savijet: za pocetak pokusaj svako jutro nakon umivanja na lice stavit neku obicnu hidratantnu kremu (obicna nivea ili nivea soft i sl. - ovisno koja ti vise pase. meni je osobno nivea soft bolja. ovisi o kozi). time ces ublaziti perutanje koze. crvenilo eventualno mozes prikriti kupovanjem korektora za lice koji ima "zelenu stranu" - dakle s jedne strane je zelen, s druge boja koze. ta zelena strana je namijenjena upravo za prikrivanje crvenila po licu. ja sam imala jedan iz nekog kataloga (avon ili orilfame) i bio je ok, al nista posebno. pitaj u dm-u. mozda ce vrijedit ako das malo vise novaca...
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 14:58   #306
Kod mene je veci problem alergija na znoj koja se pojavljuje na otprilike istim mjestima. Ne peruta mi se koza previse, koristim tu niveu i situacija je ok bar sto se tog dijela tice. Taj "zeleni" korektor mi nije jasan . Raspitacu se...
Hvala na odgovoru
resident123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 12:20   #307
hej ljudi....u ljekarni mi je ženska rekla za neki novi preparat "kerasal" mast. Sadrži salicilnu kiselinu i ureu ( dakle nema kortikosteroida), jel netko probao, znate li išta o tome.

Konkretno, imam jaku seboreju vlasišta i stvar dovedem u podnošljivo stanje samo uljem i mastima kojema skinem ljuske , ali koje se stalno iznova rade :-(
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 12:41   #308
Quote:
simba kaže: Pogledaj post
hej ljudi....u ljekarni mi je ženska rekla za neki novi preparat "kerasal" mast. Sadrži salicilnu kiselinu i ureu ( dakle nema kortikosteroida), jel netko probao, znate li išta o tome.

Konkretno, imam jaku seboreju vlasišta i stvar dovedem u podnošljivo stanje samo uljem i mastima kojema skinem ljuske , ali koje se stalno iznova rade :-(
ja sam to rješila tako kaj sam svaku veče utrljavala maslinovo ulje na mjesto di mi se perutalo vlasište. probaj ništa te ne košta a i nemre ti biti gore. možda ti pomogne.
Maša99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 13:59   #309
radim to često...ne baš svaki dan, jer kako bih, kad bi mi kosa bila stalno masna jer mi je velik dio tjemena pokriven s ljuskama...ali stvarno ulja i masti pomažu
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 16:46   #310
Quote:
simba kaže: Pogledaj post
hej ljudi....u ljekarni mi je ženska rekla za neki novi preparat "kerasal" mast. Sadrži salicilnu kiselinu i ureu ( dakle nema kortikosteroida), jel netko probao, znate li išta o tome.

Konkretno, imam jaku seboreju vlasišta i stvar dovedem u podnošljivo stanje samo uljem i mastima kojema skinem ljuske , ali koje se stalno iznova rade :-(
Zvuči kao dobra informacija.

Mali update; dakle proizvodi iz Lusha nisu pomogli, iako ću šampon i dalje nastaviti kupovati, čini mi se ipak malo zdraviji od ovih klasičnih šampona.

Aloe vera gel je malo ublažo, ali nije baš nešto pomogao.

Vratila sam se na Belosalic.
Budem baš isprobala taj Kerasal.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 22:49   #311
ma gledaj, ako ti belosalic ne pomaže, najbolje ga je ne koristiti,,,stvarno je bolje onda obično ulje ili nevenova mast....

meni su taj kerasal naručili u apoteci, jer ga nisu imali, sutra bi mi trebao doći, pa javim.

premda mislim, da je taj preparat više za skidanje ljusaka ( kao i sve te mašćobe) nego "Ubojica" te gljive, no ajde vidjet ću, pa javim...
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 22:51   #312
O, al Belosalic mi pomaže, samo što se nakon nekog vremena pojavi na nekom drugom mjestu.
A i ne volim ga jer je kortikosteroid.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 10:33   #313
Thumbs up

Želim podijeliti iskustvo koje mi je pomoglo kao ni jedan šampon, lijek, krema, ni bilo što drugo.
Prije odlaska na skijanje sam zbog seboreje otišla po neki novi biljni šampon,kojeg, nažalost, nisu imali toga trena jer se priprema u malim količinama, a potražnja je očito velika. I tako uputismo se na skijanje bez tog šampona, a meni je trečina čela, a o vlasištu ne treba ni govoriti, bila u suhim ljuskicama. Inače, kosu zbog masnoće perem svaki drugi dan. Perut ili seboreja se javljaju povremeno, 1-2 puta godišnje, onda ih zalječim i tako godinama.
Na skijanju sam svaki dan pola dana boravila na iznimno niskim temperaturama. Po dolasku u hotel, odmah smo išli u saunu. Ove godine sam više koristila finsku (suhu), ali sam svaki drugi dan išla i u tursku (parnu). U suhoj sauni je temperatura bila i do 85 stupnjeva, a trudila sam se ostati min. 15 minuta. Naravno, poslije toga bih osim tuširanja obavezno prala kosu. I tako 6 dana.
Prvo što sam primjetila po povratku sa skijanja da ne moram kosu prati svaki drugi dan, produžilo se na svaki treći. Drugo bitnije, seboreje kao da nikad nije bilo, a ni peruti.
Visoke temperature (u kombinaciji sa niskim) su učinile svoje: poubijale mikroorganizme. Drugo objašnjenje ne znam. Jedino se čudim što ni jedan doktor to ne preporuči kao terapiju.
Nakon dugih godina patnje, ovako jednostavno rješenje!
Ako je i privremeno, radije ću ga ponoviti sa vremena na vrijeme nego se trovati raznim šamponima, mastima, itd.
Ako nemate drugih zdravstvenih problema koji vam to ne dozvoljavaju, toplo preporučam saunu!
lavanda90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 20:07   #314
Quote:
lavanda90 kaže: Pogledaj post
Visoke temperature (u kombinaciji sa niskim) su učinile svoje: poubijale mikroorganizme. Drugo objašnjenje ne znam.
da,kombinacija vruce+hladno ubija mikroorganizme. samo pitanje je - na koliko duge staze???


Quote:
lavanda90 kaže: Pogledaj post
Jedino se čudim što ni jedan doktor to ne preporuči kao terapiju.
hmmmmh.... mozda ni ne znaju
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 10:48   #315
Lijekovi kao što su kortikosteroidi pomažu samo na kratke staze i vjerujem da to svi znate, najgore je što oni zbilja pomognu u tih tri dana koliko sam ih smijela koristiti i onda opet se maknut sa njih ali kasnije bi bilo samo još gore.

Sada moram ići na fototerapiju, nedavno sam bila prvi put i rečeno mi je da općenito svrbež po tijelu, vlasištu, meni je bilo dosta na kapcima, izgledala sam kao da me netko istukao uglavnom, da je to sve zbog toga što mi imunološki sustav previše divlja, da ga se fototerapijom smiriva i time će se sva ta upala mjesta smiriti, odradi se tih 10 terapija i onda nakon nekog većeg vremenskog razdoblja ide se opet na to. Mislim da svi znamo da je to naprosto neizlječivo ali očito ima način da se to na neki period smiri. Meni recimo po ljeti je sve dobro osim vlasišta, tako da je to sa godišnjim dobima dosta relativno.
Violet Stooge is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 12:50   #316
sta sam ja jedina , kojoj ni kortikosteroidi ne pomažu niti malo?....:tvrdorah:
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 21:25   #317
Quote:
simba kaže: Pogledaj post
ma gledaj, ako ti belosalic ne pomaže, najbolje ga je ne koristiti,,,stvarno je bolje onda obično ulje ili nevenova mast....

meni su taj kerasal naručili u apoteci, jer ga nisu imali, sutra bi mi trebao doći, pa javim.

premda mislim, da je taj preparat više za skidanje ljusaka ( kao i sve te mašćobe) nego "Ubojica" te gljive, no ajde vidjet ću, pa javim...
Jel to ide na recept? Koliko kosta?
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 14:30   #318
Quote:
Pavlekic kaže: Pogledaj post
Potpisujem sve ovo vezano za Elocom i slične otrovne kemikalije.

To sam prestao uzimati, jer mometazon, koji je u njoj, a vrlo je jak sintetički kortikosteriod, samo potiskuje simptone natrag unutar tijela. Mislim da je uzrok dermatitisa, kojeg ja imam po licu, unutar samog tijela a ne na koži i treba liječiti uzrok ,a ne posljedicu.

Nakon 10 godina odlazaka kod privatnih dermatologa, sviju odreda neznalica, i svih njihovih Advantana, Oronazola, Elocoma koji su dugoročno vrlo, vrlo opasni, jedini koji mi je rekao pravu stvar prije 9 dana jest zagrebački ayurvedski doktor: "potpuno odbaci kortuikosteride i pusti da svi simptomi slobodno iziđu van iz tijela". Sada uzimama ayurvedsku terapiju, potpuno prirodnu (i koja je drukčija od homeopatije, tj. starija je i izvornija).

Prhut sam još prije gotovo u potpunosti riješio običnim šamponom danske tvrte "Urtekram" i koji se može kupiti u svakom "Bio i Bio" dućanu i koji se može koristiti svaki dan. Potpuno je prirodan.

Zbog sadašnje terapije, po licu mi je ponovno sve izbilo vani, i crvenilo ispod očiju, čelu, obrazima i sljepoočnicama i silna prhut, jer normalno, simptome više ne potiskujem kortikosteridima, a proći će i to uskoro, vjerujem u to i znam da ću se skroz izliječiti.

Kad se samo sjetim da sam sve to prije držao malo ispod površine lica pomoću Elocoma i potiskivao, zamanta mi se u glavi. Pa to mora hitno van!!!!!

Malo strpljenja i discipline u prehrani, a bolje i to, jer je veća šteta i opasnost sa kemikalijama. Prva dva tjedna su najteža.

I ne vjerujte liječnicima kada vam kažu da je dermatitis neizliječiv. To je čista laž.

hej, i što je bilo nakraju..jesi li uspio..
ja sam prosle godine od svog lijecnika dobila elocom kremu i za sad je sve ok..no upravo citam ove postove o elocomu i ostalim kremama i nije mi palo na pamet da elocom moze biti toliko stetan..
inace sam zagovornik svega prirodnog i domaceg..dermatitis mi se pojavio prosle godine i od tada na lice nanosim jedino ulje od jojobe..po preporuci lokalne travarice..
elocom sam stavljala na zahvaceno podrucje, ne siri se, ali i ne prolazi..
moja ideja je bila izlijeciti taj dermatitis pa onda nastaviti samo sa jojobom jer mi je jako pomogla..pomogla u smislu da mi t-zona uopce nije masna i sjajna, a ostali djelovi nisu suhi..
stoga, preporuka svima sa mjesovitom kozom..kupite ulje od jojobe(nije masno vjerujte) i nanesite na lice nakon umivanja..
e da..jos jedan hint..
ujutro se ne umivam..lice ocistim sa cajem od lipe, stavim jojobu i koza mi je odlicna..
kad sam pocela koristiti jojobu, bila sam skepticna, no nakon 15ak dana ravnoteza se odmah uspostavila..
zamislite samo..idete na put, a u neseseru samo ulje od jojobe..nema stotine nekakvih krema..pravo oslobođenje
jos samo da nema tog dermatitisa..
ako netko zna za nesto prirodno i iz kucne apoteke neka javi..elocom bacam cim dodjem sa posla

ps..ulje od jojobe u apoteci kosta oko 30ak kn
zelena003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 16:36   #319
Noćurak

Ima li netko iskustva sa ulje od noćurka?
Kažu da je između ostalog dobar i za lječenje neurodermatitisa te da pozitivno djeluje na stupanj upale, suhoću, stvaranje prhuta, svrbež i opće stanje kože.
Da li ga je netko koristio i koja su iskustva?
lavanda90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 19:22   #320
Quote:
lavanda90 kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva sa ulje od noćurka?
Kažu da je između ostalog dobar i za lječenje neurodermatitisa te da pozitivno djeluje na stupanj upale, suhoću, stvaranje prhuta, svrbež i opće stanje kože.
Da li ga je netko koristio i koja su iskustva?
Ja sam ga pila 2 mjeseca, imam neurodermitis, akne i seboreju. Nazalost, nikakvu promjenu nisam primjetila.Mozda sam ga pila prekratko vrijeme..
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:26.