Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2007., 14:30   #101
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Meni je podznak skorpion. Kakvu to glavnu notu izgleda daje?
Pogledaj opis i slike Marsova tipa scorpio na ovom topicu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 15:51   #102
OK, hvala.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 01:53   #103
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pa i ne baš.

Karizma je teško opisiva, a astrološki je ipak najviše vezana uz aspekt Plutona s Suncem. A karizmatičan stav tijela i tkz. "gard poruka" su povezane aspektima ASC-Saturn.

Pluton u 1. polju ima položaj u kojem on započinje potpuno novi ciklus, pa djeluje na instiktivnom i elementarnom nivou (tkz. nivo glavom kroz zid). Zbog toga su zagonetniji, opakiji, dublji i nenametljviji pojedinci kod kojih je u 12.-tom.

Ljudi s Plutonom u 1. polju su energični, pomalo violentni i opasno hrabri (posebno ako imaju naglašenog Marsa u natalnoj karti). Odišu samostalnošću i demonskom voljom te drugima izgledaju kao da su sposobni svojom snagom razrušiti sve….sve eventualne barijere ispred sebe.

Glavni pokazatelji su znak i podznak.

Podznak je taj koji je zaslužan za glavnu crtu izgleda, a planeta na ASC daje karakteristiku ili karakterističnu notu (touch). Egzaktna konjukcija Plutona s ASC daje figuri notu koja ima u sebi nešto demonsko...nešto što druge straši.


Evo još nekoliko crtica:

Pluton u 1. polju - izgled snažnijeg fizičkog tijela. Također može dati kosmatost ili karakterističan tamni mladež na dijelu tijela vezanim uz simboliku znaka u kojem se nalazi. Kod tebe je u znaku vage (koža) pa Pluton u 1. polju može dati tamniju i grublju kožu. Kožne alergije su povezane neskladnim aspektom Venere i Plutona.
Opozicija Sunce-Pluton.
Iako, ne bih rekla da sam nešto karizmatična.
Ipak, primjetila sam da me lako zapaze u gomili, i lako pamte. Ostavljam valjda nekakav utisak. Često je i vrlo negativan.

Nemam pretjerano tamnu kožu ali izrazito lako tamnim na moru, vjerojatno je to povezano s Plutonom? I da, iako sam plavooka i tamnoplave (svjetlosmeđe) kose, rijetko kad me svrstavaju među plavuše. Obično se dopadnem muškarcima koji inače vole crnke. Opet Pluton?
Građa tijela čvrsta , ali nikako venerijanski tip. Za to sam malo pregruba ali istovremeno nisam uopće muškobanjasta. Možda je to ta nota Plutona u vagi?

Strašenje drugih?
Obično sam mila i draga pa me svi vole, ali kad pustim svog dr. Hydea van često me proglase ludom ili mi nestanu iz života. Dogodilo se više puta
Možda malo zbunjujem ljude ali čisto sumnjam da ih plašim.

Hrabrost i jaka volja? Da, postoji ali je jako teško sprovodim u djelo i mislim da će mi to dugoročno naštetiti ako nešto ne promijenim.

Iako, ova analiza mog plutončića rasvjetlila mi je neke nepoznanice. Pa eto, fala
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 12:07   #104
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Iako, ova analiza mog plutončića rasvjetlila mi je neke nepoznanice. Pa eto, fala
Super ako je tako, jer je kod tebe (samo po ovom što si nabrojala u postu na prethodnoj strani) situacija fizičkog izgleda "kompleksna".

S jedne strane osnovna kombinacija ti je opozicijska ovan (tipično muško) - vaga (tipično žemsko). A oko ASC orjentirana tri planeta i redom teška (malefici) - Pluton, Saturn i Mars. To radi jak naglasak na glavu i gornji dio tijela. Jel’ izgledaš kao da imaš haubu na glavi? (hauba-sprava za sušenje kose, poput ogromne kacige…. bila popularna ranih 60-tih u frizerskim salonima diljem planete )

Shalim se malo. Ono što htjedoh pitati jest kakve su proporcije tvog tijela obzirom na…..dio od struka gore i dio od struka dolje?

Također ovako puno jakih i teških tijela u blizini ASC naglašava lice….Pluton (nos), Mars (dlaka i glava općenito), Saturn (ružnoća)….dobro si napisala u postu ranije, da nije ASC i sve ovo u znaku Vage bila bi to prava "ružnoća".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 14:26   #105
Ti nemaš moje slike?
Većina s duhovnosti ima pa pitam.

Izražajno lice - da! Veliki nos, velike oči, velika usta, velika glava, gomila guste kose. Da nosim bob frizuru, izgledala bih ko da imam haubu na glavi - točno

Proporcije? Teško mi je reći. Imam 10kg viška pa mi to malo "izobličuje" originalne proporcije. Također, malo ublažava veličinu moje glave (da sam suha - izgledala bi ko Vlatka Pokos). Poslat ću ti kasnije neke slike. Inače, sklona sam mišićima (Mars), imam poprilično jake ruke i noge (u odnosu na torzo, Pluton vjerojatno - jako tijelo)
Ali i blagu liniju pješčanog sata, ali gotovo sam sigurna da je to isključivo posljedica viška masnog tkiva (voda=vaga=venera?)

Mislim da se kod mene malo tuče muško i žensko, rekla bih da je poprilično neskladno.
Plaši me ideja majčinstva, prisustvo ženskog u meni mi je pomalo apstraktno. Mars tuče veneru? Kako ih pomiriti?
Uza sve to, imam i policistične jajnike (tijelo odbija plodnost), višak muških hormona

Jedino mi je Saturn ostao enigma. Gdje je on? Jedino što imam od njega je zgrčenost. Stalno sam u grču (npr. ne podnosim masažu tj. ne podnosim da mi netko stišće mišiće), jako se teško opuštam, škrgućem zubima noću
Potrebno mi je puno fizičkog kretanja (ili sexa ) da bih opustila tijelo.

Ne znam da li da nastavim, ipak se radi o meni, vjerojatno je to nekome dosadno, ali imam još neke ideje koje bih rado iznijela. Čini mi se da mi dobro ide (možda se varam?)
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 16:25   #106
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
Piše na prvoj stranici. Slike budem stavila poslije.
Ok strpit ću se. To sa prve stranice sam već pregledala

Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, Mars u ovnu je jak jer je u sjedištu. To mu je prirodni položaj.

Ali u ovom slučaju kada se gleda fizički izgled, Venera na ASC je jak signifikator (pogledaj prvi post ovog topica).
Allright, morat ću tog marsa još malo istražiti na nekoj drugoj temi
ćićolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 20:14   #107
meni to cudi..kao sto je napisano o saturnovi tipa..

ASC mi je vaga i tu mi je pluton 1.kuca i saturn 12kuca

a sto je pisalo o saturnovi tipa njegova figura je asketska, on i kada je u društvu, izgleda kao da je....sam,zbog koščatosti često izgleda k'o da je iz bijafre,usta su uska i blijeda (ne zna uživat'),glava je dugačka, ali nije velika.itd...

ja nemam nit uska usta to sto pise nisam nikakav tip..

a o plutev tip nije napisano!?

ja bi rekla da sam karizmaticna
v4ga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 15:05   #108
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ti nemaš moje slike?
Većina s duhovnosti ima pa pitam.
Nemam.
Quote:
Proporcije?
Mislila sam na dužinu donjeg dijela tijela u odnosu na dužinu gornjeg.
Quote:
Mislim da se kod mene malo tuče muško i žensko, rekla bih da je poprilično neskladno.
Plaši me ideja majčinstva, prisustvo ženskog u meni mi je pomalo apstraktno. Mars tuče veneru? Kako ih pomiriti?
Uza sve to, imam i policistične jajnike (tijelo odbija plodnost), višak muških hormona
Ovnovi barem ne kompliciraju. Moja prijateljica ovnica s mjesecom u vodenjaku je par sati prije rođenja sina igrala biljar s ekipom….bilo je dva ujutro. A inače se boji običnog odlaska zubaru.

Tako da nemaš frke.
Quote:
Jedino mi je Saturn ostao enigma. Gdje je on? Jedino što imam od njega je zgrčenost. Stalno sam u grču (npr. ne podnosim masažu tj. ne podnosim da mi netko stišće mišiće), jako se teško opuštam, škrgućem zubima noću
I sanjaš gun-ove.

Egzaktni aspekti Pluton/Saturn su "strašni" jer dovode osobu u blizinu smrti. Napisati ću ukratko priču Pluton/Saturn u 1. i kako se njihov odnos očituje na fizički izgled. Ali pazi….priča je metafizička brija pa ako nisi dobre volje, čitaj drugi dan.


U prvom polju sve počinje. Ono je zastavica "start" u utrci našeg života. Priroda je namjestila da pri rađanju čovjeka najprije izlazi glava, a onda sve ostalo. Kada se negdje pojavimo, ulazimo glavom (ovnovi doduše malo više od ostalih smrtnika). U astrološkoj simbolici….naš dolazak na ovaj svijet starta od ASC, starta prvom kućom, a fizički izgled je nešto što ljudi najprije zapaze.



U tom smislu kombinacija Pluton/Saturn na ASC i 1. polju je pokazatelj teškog rađanja zbog problema u reprodukciji (Pluton) i zdravstvenih problema u ranom djetinjstvu (prvih 7. godina ) jer je zdravlje nečim kronično ugroženo (Saturn).

Svim roditeljima rođenjem djeteta starta novi ciklus u životu. Ali u slučaju roditelja ovakve jedinke, to pitanje je ekstremnije, jer je Pluton binarni planet…to je pitanje život/smrt. Traumatično iskustvo smrti pri samom rođenju u psihološkom smislu za individuu ostavlja trajni ožiljak. Taj ožiljak je prvi i temeljni, prisutan u samom činu rađanja… nosi se nesvjesno cijeli život.

U fizičkom smislu osoba je reagirala tako da je zamrznula lice i stavila doživotnu "masku" (da ostatak svijeta više nikada ne vidi njenu ranjivost/smrtnost).


Pogledaj aspekte koje radi Saturn, te koliko je Saturn udaljen od ASC i na kojem stupnju se nalazi (pitam jer je 20º vage mjesto egzaltacije Saturna). Jer to pokazuje jakost Saturna u tvojoj natalnoj karti, a u ovom slučaju utjecaj na fizički izgled (utjecaj blijedi s udaljenošću).

Sam Saturn što je udaljeniji od ASC može djelovati manje vezano za detalje, više na način da cijelo lice (i pojavu) čini klasičnijim, užim, sumornijim, ledi pogled, nedostatak senzibiliteta, "vještičije" bradavice/dlake iznad nausnice , fleke na licu ili defektnost lica…od njega "boli glava"…

Kod tebe je koliko sam shvatila prvi po redu Pluton, a Saturn nakon njega (jači je prvi planet).
Quote:
Ne znam da li da nastavim, ipak se radi o meni, vjerojatno je to nekome dosadno, ali imam još neke ideje koje bih rado iznijela. Čini mi se da mi dobro ide (možda se varam?)
Dobro ti ide…jedino Venera nije voda (vjerojatno si se krivo izrazila jer je u ribama). Nije toliko bitno što se radi o nekome konkretno (pače), ako je napisani materijal razumljivo i šire astrološki prezentiran.

Paa, da se izrazim Marsovski….deri.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 15:14   #109
Evo i slička još jednog Uranovca, pa prelazim na Neptunovce.


James Spader:


Ima jajolik oblik glave, dugi vrat i pomalo bespolan izgled lica. Osim Urana ima i naglašen Merkurov tip što mu daje intelektualni izraz lica i naglašenu bradu.

Iako danas glumi u komercijalnoj odvjetničkoj seriji (šteta talenta), tko je gledao njegove filmove "Sex, laži i videotrake" & "Tajnicu" morao je skužiti njegovu sasvim posebnu distanciranost i tajanstvenost. Kao i potpuno neobičnu vrstu perverzne energije i magnetizma kojim zrači i kontrolira situaciju (Pluton u blizini ASC u 12. polju).

Ne znaš je li feminiziran ili pomaknut, ali jedno je sigurno…..poseban jest.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 21:43   #110
Pozdrav svima,
Zanima me kakav sam ja tip, po ovim opisima rekla bih da imam dupli mars, s obzirom da imam jaku vilicu, četvrtasto lice, nisam baš visoka, a priča ide ovako, Ovan sa Merkurom i Venerom u Ovnu, ASC u Jarcu, Mjesec i Neptun u Škorpionu....Uvijek sam imala žilavo tijelo, koščato, prilično sam bila suha dugi niz godina, sada sam se malo podebljala i dobila obline žene, s time da mi je prvi planet Saturn u drugoj kući, jer u Jarcu tj. ASC nemam nikakvih planeta, dakle prvi po redu je SAturn....E, da zanima me još nešto, kakav je odnos onako ukratko kad je netko Ovan, podznak je u Jarcu, Mjesec u Škorpionu? U Ovnu su mi još Merkur i Venera, u Škorpionu su mi Mjesec i Neptun....Koji znak kod mene prevladava i što se dešava sa takvim odnosom, ponekad mi se čini da od jačine tih znakova posustanem na samom početku....
snjezrom is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 21:48   #111
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
U fizičkom smislu osoba je reagirala tako da je zamrznula lice i stavila doživotnu "masku" (da ostatak svijeta više nikada ne vidi njenu ranjivost/smrtnost).
Masku, ili više njih!
Rekla bih..

Ostatak bude...
I priča nije uopće strašna
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 02:05   #112
Evo baš me zanima:

sunce u ovnu 2. dekada
ASC škorpion, asc u konjukciji sa uranom
neptun u prvoj kući u strijelcu
konjukcija sunca i merkura
venera u biku opozicija s uranom
mars u lavu
mjesec u raku 8.kuća trigon s uranom

jako me zanima zašto se debljam bez pol frke?
hvala
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 07:50   #113
Quote:
woolfwalter kaže: Pogledaj post
jako me zanima zašto se debljam bez pol frke?
hvala
Možda imaš jupitera u 1.kući?

Ili pak nemaš, ali previše voliš slatkiše (ko ja) Nema smisla komplicirati
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 10:30   #114
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Možda imaš jupitera u 1.kući?

Ili pak nemaš, ali previše voliš slatkiše (ko ja) Nema smisla komplicirati
ne nemam jupitera u 1. kući, samo neptun

i ljubitelj sam slanog

zanima me fizički izgled nadala sam se da će mi fish odgovoriti
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 14:01   #115
Quote:
woolfwalter kaže: Pogledaj post
Evo baš me zanima:


venera u biku
mjesec u raku


jako me zanima zašto se debljam bez pol frke?
hvala
mislim da bi ovo mogao biti početak problema

dva planeta koja su odgovorna za bujanje ( ) nalaze se u svojim znakovima
i to te čini - ženstvenom
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 14:22   #116
Quote:
woolfwalter kaže: Pogledaj post
Evo baš me zanima izgled i tip?

sunce u ovnu 2. dekada
ASC škorpion, asc u konjukciji sa uranom
neptun u prvoj kući u strijelcu
konjukcija sunca i merkura
venera u biku opozicija s uranom
mars u lavu
mjesec u raku 8.kuća trigon s uranom


a ostali planeti?

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 21.08.2007. at 01:36. Reason: quote
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 15:00   #117
Quote:
woolfwalter kaže: Pogledaj post
a ostali planeti?
a ne znam, nisam ti ja neki preveliki stručnjak, to ja više ovako po osobnom nahođenju

ali prva kuća je dosta bitna za izgled, a u njoj imaš neptuna (vladar riba), a ribe su također jedan vodeni, ženski, sanjarski znak koji je sklon bujanju
iako prva kuća, kao što vam je fish rekla, najviše utječe na izgled lica, glave (prva kuća - pandan ovnu) i ono kako nas drugi doživljavaju na 'prvu loptu'
pa to bi značilo da imaš možda sanjarski pogled, onako polu-napušeni ?!
mislim kao ovnica s podznakom u škorpionu, imaš dosta marsovskih elemenata, a mars ti je u jednom srčanom, muškom znaku lava
(jesu li možda asc i mars u kvadratu?)

ali ono što je meni prvo upalo u oči, pogotovo uz tvoju primjedbu o sklonosti debljanju su ovi vrlo čvrsti 'ženski' elementi u horoskopu
da ih nemaš, vjerojatno bi bila mala terminatorica
__________________
a možda su u šumi..

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 21.08.2007. at 01:38. Reason: quote
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 01:39   #118
Quote:
snjezrom kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
Zanima me kakav sam ja tip, po ovim opisima rekla bih da imam dupli mars, s obzirom da imam jaku vilicu, četvrtasto lice, nisam baš visoka, a priča ide ovako, Ovan sa Merkurom i Venerom u Ovnu, ASC u Jarcu, Mjesec i Neptun u Škorpionu....Uvijek sam imala žilavo tijelo, koščato, prilično sam bila suha dugi niz godina, sada sam se malo podebljala i dobila obline žene, s time da mi je prvi planet Saturn u drugoj kući, jer u Jarcu tj. ASC nemam nikakvih planeta, dakle prvi po redu je SAturn....E, da zanima me još nešto, kakav je odnos onako ukratko kad je netko Ovan, podznak je u Jarcu, Mjesec u Škorpionu? U Ovnu su mi još Merkur i Venera, u Škorpionu su mi Mjesec i Neptun....Koji znak kod mene prevladava i što se dešava sa takvim odnosom, ponekad mi se čini da od jačine tih znakova posustanem na samom početku....
Po ovome što si napisala nije previše teško odrediti tvoj osnovni tip. Najviše je naglašen Mars, kroz znak i Mjesec. Nakon toga Saturn, kroz podznak.

Dakle, tip Marsa s naglašenim Saturnom.

Još pogledaj gdje se nalazi vladar (Mars) i to bi bila treća nijansa po redu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 02:05   #119
Neptunov tip – za ovaj tip su tipične mekane i "velike" crte lica, koje nisu oštre ili potpuno definirane. Usne su punije i veće, a u kasnijim godinama istaknut je podbradak čak i kod mršavijih pripadnika.

Kosti lica općenito nisu naglašene, kao ni ramena i kosti tijela, a vide se samo kod izuzetno mršavih jedinki. Ovaj tip hoda i kreće se mekano i usporeno. Izgledaju mirno, sjetno, suosjećajno i pomalo odsutno.

Oči su karakteristične, a ako se malo bolje u njih zagleda.....u njima se može pročitati sva patnja i tuga ovog svijeta. Svaki pravi Neptunovac ima (što se pogleda tiče) i jednu malu tajnu, a zove se: "Pogled k'o da si ubio malog zeca". Taj pogled vješto rabe samo ciljano...tj. kada žele izazvati suosjećanje i empatiju od druge strane.

Nadalje...patnja je dodatno naglašena podočnjacima što je inače karakteristika vodenih znakova, s tim da Neptunov tip ima izražajnije donje podočnjake (škorpioni imaju tamne kolobare i oko gornjeg kapka). Zbog toga neki Neptunovci izgledaju natečeno...kao da noćima nisu oka sklopili.


Ovo je prije svega žemski znak, pa su muški pripadnici ovog tipa pomalo zakinuti, jer ne posjeduju karakteristične muške crte, što često pokušavaju nadoknaditi trudom u teretani ili opasnim imageom. Ali unatoč macho imageu ili nabijenim mišićima, zadržavaju facu dobrice i nevinašca (kao Bruce Willis). Dlakavost je umanjena ili svijetla.

Neptunov tip je prosječne visine.

Žene ovog tipa lako je prepoznati po tjelesnoj građi. Naime, u gornjem dijelu su uvijek mršave i imaju malene grudi, tkz. šakavice (stanu u šaku ), ali noge nikada nisu mršave ili žgoljave.

Noge mogu biti najjači fizički adut žemskog predstavnika Neptunova tipa, ali mogu biti i nateknute i teške. Stoga ako hoćete saznati stanje Neptunovca, pogledajte nožice i stopala...one su ogledalo stvarnog psihofizičkog stanja ovog tipa.

Najčešće njeguju image dobre djevojke/dečka iz susjedstva (pomažu bakicama na semaforu, na stubištu rado slušaju zdravstvene probleme stričeka iz susjedstva).

Nadaleko je poznat i još jedan Neptunovski izgled....tkz. "izgled djevojčica sa šibicama", što znači uboga i sirota bez obzira koliko love imala (zna tko je čitao tu Andersenovu bajku ).

Neptunovci znaju imati lijepa leđa. Kosa je najčešće valovita (kakva bi drugo bila), a Neptunovom tipu najbolje stoje prirodni i ležerni materijali, kao i mekane linije, a ženama je haljina odjevni predmet no. 1.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 07:53   #120
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post

Ovo je prije svega žemski znak, pa su muški pripadnici ovog tipa pomalo zakinuti, jer ne posjeduju karakteristične muške crte, što često pokušavaju nadoknaditi trudom u teretani ili opasnim imageom. Ali unatoč macho imageu ili nabijenim mišićima, zadržavaju facu dobrice i nevinašca (kao Bruce Willis).
Reci ti što hoćeš, ali Bruce Willis je muuuuškoooo
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:56.