Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2015., 18:03   #721
Quote:
Stiliana kaže: Pogledaj post
a ovo im je službena adresa: Lands End Way, Oakham, Rutland LE15 6US, Velika Britanija

Ne znam odakle točno šalju, ali to im je i adresa za eventualni povrat, pa pretpostavljam da zbilja otamo i šalju...
Jedna stvar je adresa firme, druga lokacija robe.
Može biti i tu, ali u bescarinskom skladištu.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 19:57   #722
Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
Jedna stvar je adresa firme, druga lokacija robe.
Može biti i tu, ali u bescarinskom skladištu.
a jbga sad, otkuda da to znam... ništa, zvat ću sutra i carinu i dhl da vidim o čemu se točno radi jer mi zbilja nije jasno.
__________________
WE GET THE WRITING WE DESERVE.
You guys have no one to blame for this season but yourselves.
Stiliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 10:51   #723
pozz ljudi
naručio sam nokiu lumiu iz kine koju sam platio cca 160$
pa me zanima koliko i hoće li biti carine, trošarine i svih ostalih dodatnih troškova koji su
hvala unaprijed
farx12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 20:14   #724
Carina na elektroniku

Kada bi narucio sa ebaya iz kine npr mobitel u vrijednosti od 100$, trebam li placati carinu, ako da, koliko ce mi to naplatit?
purepossession is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 20:24   #725
ako ti ne piše ništa kod naručivanja onda ništa , a ispod 1000kn ni nema carini , plus oni bi to dodatno naplatili prilikom plaćanja
Doctor B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 07:09   #726
koliko ja znam preko 200 i nešto kuna se plaća carina, za elektroniku ima također tarifa posebna... ali nužno ne moraju ti naplatit, tj dosta toga prođe kao "GIFT" pogotovo nešto tako manje.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 07:47   #727
Nemas carine na mobitele uopce, samo pdv i nekih 30ak kn postanskih troskova.
toni_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 09:23   #728
pa i pdv je jedan oblik carine... 25% na iznos...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 11:03   #729
Kupila bi preko ebay sandale u iznosu od 19funti, salje se iz hong konga, free shipping. Hocu li morati na to platiti carinu ili samo pdv?
__________________
[B]I chose an eternity of this Like falling angels
The world disappeared Laughing into the fire
Is it always like this? [/B]
Alice Of Mercy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 12:14   #730
web shop

Pozdrav svima,
interesira me, makar sam pročitao sve moguće zakone, ali ništa mi nije jasno u njima ,napravio sam jednu online galeriju preko koje izlagači imaju mogućnost prodavati svoje proizvode . Ja tu ništa ne zarađujem,ne uzimam novac , ne posredujem u transakcijama nego samo izlažem njihove umjetničke radove koji su oni napravili. Sva naplata i primopredaja se vrši po principu kupac-izlagač.
To ne radim svakodnevno nego kao hobi pa me interesira u kojoj sam ja , da ne kažem opasnosti; od porezne,financijske inspekcije i raznih drugih institucija koje kontroliraju okolo.ako još treba nekih objašnjenja budem ih dodao.Isto tako na stranici je napisano da se sve radi iz hobija i da ja kao vlasnik ne uzimam novac niti da je roba moja nego od njihovih proizvođača.
Ludvigzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 20:24   #731
odbijanje paketa na carini

Pozdrav svimsa
Imam bitno pitanje, naime prijatelj koji ide u teretanu me zamolio da mu preko ebaya narucim neki suplement, posao link i ja narucim
38 dolara 300 tableta. sada vidim da je taj suplement nedozvoljen u eu i spada pod suplemente za potenciju ahhhaha jer je sastojak njega to sto mom frendu treba.

ugl rijec je o ovome
http://www.ebay.com/itm/121500261242...%3AMEBIDX%3AIT

pisem posiljatelju da stopira ali vec je shippano.
sto me ocekuje kada to dodje na carinu. moze proci pod osobnu upotrebu ali mislim da nije dozvoljeno.
dali mogu odbiti paket odmah i tvrditi da ga vrate selleru ili nesto slicno?
Tek je krenu na svoj put imam 2-3 tjedna dok dodje.

hvala
modengo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 18:25   #732
update

Update na post gore, pokusah cancelat posiljku cca 3 sata nakon placanja.
Seller mi je isplatio partial refund 32.99$ minus 5$ za shipping.
Ako paket ikojim slucajem dodje na carinu ako je vec poslan, dali se ja mogu odbiti odazvati na njega pa aketi ide nazad?
Tj to mi je plan i ako dodje, ne odazvat se ili reci da to nije moje i da odbijam, prilozit izliste ako treba kako je ponistena kupovina.
Kako ide tj sustav? Hvala.
modengo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 22:39   #733
Sto napraviti kada dobijes pismo Ministarstva financia da su tenisice sa AliExpresasa kruvitvorina I sto ocekivati? Dispute na Aliu je napravljen, Ali mislim da ce I kazna neka, a mozda I tuzba proizvodjaca s prijedlogom nagodbe?

Sent from my Z500 using Tapatalk
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 15:09   #734
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
Sto napraviti kada dobijes pismo Ministarstva financia da su tenisice sa AliExpresasa kruvitvorina I sto ocekivati? Dispute na Aliu je napravljen, Ali mislim da ce I kazna neka, a mozda I tuzba proizvodjaca s prijedlogom nagodbe?
Ovo sam i ja dobio.
Jesi li dobio kakav odgovor iz Alija ?
harambasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 09:53   #735
Molim hitan odgovor:

Naručujem iz Amerike:

Opcija je DHL World Wide Express.

Što je sa carinom i porezom pošto je stvar izvan EU i pošto ne ide preko USPS-a (koji ide kada dodje u RH preko naše Pošte, koja sama radi carinjenje i uslugu carinjenja i naplate PDV-a obično naplati 40 kn, recimo kod narudžbe mobitela iz Kine).

Dakle DHL ne ide preko hrvatske pošte, radi se o komadu odječe. Kako će mi oni zaračunati carinu i porez i troškove (špedicije i sl).

Kolika je carina na odječu izvan EU ?
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 08:51   #736
Možda blesavo pitanje, ali bih bila zahvalna na odgovoru.

Ako naručujem suplemente (dodatke prehrani u obliku tableta) iz EU (UK) područja u Hrvatsku, da li će mi pregledavat sadržaj tih tableta i globit me za laboratorijske nalaze, ili je s tim gotovo, odnosno eventualno važi samo za preko bare i Kinu itd. ?

Još prije mnogo godina, kad nije bilo EU-a, sam naivno naručila suplemente, poslali su mi račun iz carinskog laboratorija u iznosu od nekih 1000 kuna jer su otvorili moje vitaminčiće da bi ustanovili da li je to kakva droga i još mi to naplatili. Ne da mi se to opet.

Zna li tko?

Hvala.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 08:58   #737
Možda ima netko tko bolje zna Europski kodeks o online trgovini pa me uputi u daljnju proceduru, naime, odlučila sam istjerati "na čistac" uočenu diskriminaciju.
WEB shop proizvođača kožne obuće i dodataka Hispanitas iz Španjolske ima na svojim stranicama za sve zemlje Europske unije OUTLET osim za Hrvatsku, a na moje pitanje zašto mi više nemamo mogućnost kupovine po sniženim cijenama, odgovorili su mi da je to na traženje uvoznika, tj. partnera iz Hrvatske.

Da li se uvoznik za RH može i smije postaviti ograničavajuće prema distributeru i da li distributer smije prihvatiti takvu ucjenu - na štetu građana Hrvatske?
Hvala!
Barreth is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 09:07   #738
Quote:
Barreth kaže: Pogledaj post
Da li se uvoznik za RH može i smije postaviti ograničavajuće prema distributeru i da li distributer smije prihvatiti takvu ucjenu - na štetu građana Hrvatske?
Hvala!
Može. To su ugovorni odnosi koji s krajnjim korisnikom nemaju nikakve veze.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 09:37   #739
Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
Može. To su ugovorni odnosi koji s krajnjim korisnikom nemaju nikakve veze.
Puno hvala na odgovoru, preostaje nam jedino da kupovinu za nas obavljaju prijatelji i rođaci iz Slovenije, Austrije, Italije.... veeeeelika je razlika u cijeni (uostalom, takvu su mi poruku poslali i iz Hispanitasa, kažu - nije baš nešto, ali je nešto, a i kupci se već snalaze na taj način) - pa eto, ako još nekome koristi ovaj podatak, biti će mi drago.
Barreth is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 16:22   #740
Da li trebam registrirati firmu ako želim prodavati nakit online?

Pozdrav svima.

Namjeravam početi prodavati nakit online, i za početak, namjeravam primati samo Paypal uplate, kako se ne bi trebao zamarati sa fiskalizacijom (http://www.porezna-uprava.hr/HR_publ...ampanja=direct).

2 pitanja:
  1. Da li moram otvoriti nekakvu tvrtku ili nešto?
  2. Da li moram plaćati nekakav porez?

Prodavao bi cijelom svijetu, ne samo Hrvatskoj, ali ako je to problem, mogao bi se za početak ograničiti samo na EU zonu.
__________________
Read2Me.online (moj online servis koji konvertira tekst u glas)
Ninojoj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:34.