Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2023., 22:50   #1
jel se moze naci posao s komunikologijom i sociologijom?

Pozdrav. Upisala sam dvopredmetni studij komunikologije i sociologije na hrvatskim studijima.Zanima me,jel mogu naci posao s ovom kombinacijom? Svaki odgovor bi mi dobro došao.
Inace razmisljala sam da upišem novinarstvo na političkim znanostima,mislite li da bi to bilo bolje od ove kombinacije na hrvatskim studijima i da bi se s novinarstvom lakše našao posao?
Hvala.


Sent from my iPhone using Tapatalk
mmarelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2023., 10:40   #2
Quote:
mmarelica88 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Upisala sam dvopredmetni studij komunikologije i sociologije na hrvatskim studijima.Zanima me,jel mogu naci posao s ovom kombinacijom? Svaki odgovor bi mi dobro došao.
Inace razmisljala sam da upišem novinarstvo na političkim znanostima,mislite li da bi to bilo bolje od ove kombinacije na hrvatskim studijima i da bi se s novinarstvom lakše našao posao?
Hvala.
nadam se da ti ide matematika - trebat će ti na sociologiji

oba smjera su ti za burzu, eventualno PR (s komunikologijom)

novinarstvo? nemaš ni petak ni svetak slobodan + minimalac
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2023., 10:45   #3
proči si ovu temu: https://www.forum.hr/showthread.php?t=164703&page=403
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2023., 20:26   #4
Pola marketingasa i PRovaca su s komunikologije tak da no worries
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2023., 21:20   #5
Sociologija je okej, s njom možeš na neke pomoćne poslove u IT-u.
Prometeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2023., 23:30   #6
Quote:
Prometeja kaže: Pogledaj post
Sociologija je okej, s njom možeš na neke pomoćne poslove u IT-u.
npr.?
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2023., 23:41   #7
UX research. Sa komunikologijom pak možeš kurac glodat.
Prometeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2023., 14:05   #8
Quote:
mmarelica88 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Upisala sam dvopredmetni studij komunikologije i sociologije na hrvatskim studijima.Zanima me,jel mogu naci posao s ovom kombinacijom? Svaki odgovor bi mi dobro došao.
Inace razmisljala sam da upišem novinarstvo na političkim znanostima,mislite li da bi to bilo bolje od ove kombinacije na hrvatskim studijima i da bi se s novinarstvom lakše našao posao?
Hvala.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ovo sam skinula s neta, ali mogu osobno tvrditi da je tako jer sam i ja to završila i kolege s faksa rade u nekim od navedenih djelatnosti:
Komunikolozi se zapošljavaju na televiziji i radiju, u novinskim i izdavačkim kućama, reklamnim agencijama, marketinškim odjelima poduzeća, agencijama za odnose s javnošću, odjelima za odnose s javnošću poduzeća, u agencijama za istraživanje tržišta i javnog mnijenja, u diplomatskim predstavništvima, kao stručnjaci za odnose s javnošću političkih stranaka, kulturnih ustanova, nevladinih organizacija, državnih i javnih službi, kao nastavnici medijske kulture u školama, na visokoškolskim ustanovama i u institutima kao znanstveni istraživači masovnog komuniciranja.
Goldenrose is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2023., 16:57   #9
Iskreno, mislim da je vise do toga kako se tko snađe u zivotu nego do faxa koji je završio.
tina2023 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2023., 17:39   #10
Quote:
Prometeja kaže: Pogledaj post
UX research. Sa komunikologijom pak možeš kurac glodat.

Kao da je dnovinsrstvo puno povoljnije.
Mario Mengistu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2023., 19:16   #11
Quote:
tina2023 kaže: Pogledaj post
Iskreno, mislim da je vise do toga kako se tko snađe u zivotu nego do faxa koji je završio.
+1 na ovo, živiš na Balkanu - 95% poslova se dobiva preko veze.
Loreainte is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2023., 19:25   #12
Quote:
Loreainte kaže: Pogledaj post
+1 na ovo, živiš na Balkanu - 95% poslova se dobiva preko veze.
Nazalost, istina
tina2023 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2023., 21:37   #13
Quote:
tina2023 kaže: Pogledaj post
Iskreno, mislim da je vise do toga kako se tko snađe u zivotu nego do faxa koji je završio.
Tocno. S time da je u Hrvatskoj jos uvijek zaostali trend da po raznim ministarstvima i opcenito u drzavnoj sluzbi, na mjestima gdje bi trebali raditi komunikolozi rade kojekakvi ekonomisti i pravnici.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2023., 09:20   #14
Quote:
Dustflower kaže: Pogledaj post
Tocno. S time da je u Hrvatskoj jos uvijek zaostali trend da po raznim ministarstvima i opcenito u drzavnoj sluzbi, na mjestima gdje bi trebali raditi komunikolozi rade kojekakvi ekonomisti i pravnici.
Koja su to mjesta? Ja radim u državnoj službi i nisam siguran zapošljavamo li uopće ijednog komunikologa. Sad me baš zanima na kojim mjestima bi oni trebali biti zaposleni?
Ne kažem da ne bi trebali, nego jednostavno ne znam jer radim u državnoj službi, a ne poznam ni jednog komunikologa .
Chuky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2023., 17:40   #15
Quote:
Chuky1 kaže: Pogledaj post
Ne kažem da ne bi trebali, nego jednostavno ne znam jer radim u državnoj službi, a ne poznam ni jednog komunikologa .
Na svim poslovima gdje su glavne duznosti stvaranje dokumenata za internu komunikaciju i komunikaciju s javnosti i drugim tijelima, koordinacija programa i projekata, pogotovo digitalnih (web stranice raznih ministarstava), krizno komuniciranje, diplomacija i sl.

To je u Hrvatskoj relativno nova struka pa nije cudo da se ne koristi do razmjera do kojih bi trebala. Moja najbolja prijateljica ovdje u Kanadi je komunikolog i radi kao communications officer u njihovoj drzavnoj sluzbi. Razmatrala sam svojedobno to kao prekvalifikaciju, zato mi je ova tema upala u oko.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2023., 07:37   #16
Znači to bi bilo nešto kao uredi za odnose s javnošću i slično. Kod nas su u takvima pravnici, ali ne znam da li se na natječajima traži pravni fakultet kao uvjet. Čak mislim da ne, ali opet ne znam ni jednog komunikologa koji se za takvo mjesto javio pa tko zna kako bi ga prihvatili. Inače su neskloni novotarijama.
Chuky1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:39.