Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2010., 10:23   #1
Lijek za mršavljenje Alli

Alli je tableta za mršavljenje u kojoj se pokušava dati znanstveni temelj za tablete koje se dobivaju bez recepta a ipak su djelotvorne. Dosta ljudi ne želi ili im je neugodno otići do liječnika i tražiti recept za sredstva za mršavljenje. A i mnogi liječnici nisu skloni davati recepte za takve lijekove ako vaša debljina ne ugrožava vaše zdravlje. Ali Alli možete kupiti u svakoj ljekarni bez recepta i to je idealna tableta za mršavljenje za takve ljude.

Kako radi Alli tableta za mršavljenje? Alii je primarno kreirana kao Xenical, točnije lijek koji se izdaje na recept. Ali sa smanjenim dozama u tabletama, sada je dozvoljen i bez recepta. U suštini to je Orlistat. Orlistat je inhibitor lipaza, ili laički "blokator masti". Radi na način da blokira jedan dio probavljanja masti, a s time smanjuje količinu kalorija koje tijelo apsorbira iz unesene hrane. Ukoliko te tablete kombinirate s nekom dijetom s niskom količinom kalorija, gubi se oko 1-2kg više nego da ne uzimate te pilule. Neprobavljene masti izlaze sa stolicom iz tijela.

Ružna stvar oko ovoga je takva da vaše debelo crijevo ne može apsorbirati sve masti iz hrane i vaša stolica je dosta masnija nego inače. Ukoliko i dalje jedete vrlo masnu hranu (hamburgere, odojka, burek, ćevape) a koristite ove tablete, tada možete očekivati neke neugodne nuspojave, kao što je cijeđenje masti iz debelog crijeva. Takva pojava ostavlja vrlo prljave mrlje na odjeći i nije ugodna u poslovnom društvom.

Ukratko, uzimanje ovih tableta ne znači da se nećete udebljati ako jedete masnu hranu, ali će vas naučiti pameti.


Je li tko čuo što o ovom lijeku? Ima možda iskustva s njim?

Pitam jer mi je mama vidla reklamu na tv-u, i kako muku muči s kilama, svidio joj se slogan da uz svaku kilu koju bi skinula dijetom, uz ove tablete će skinuti još pola
The Reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 10:30   #2
http://www.cybermed.hr/vijesti/lijek...kim_ljekarnama

Zna možda tko kolika mu je cijena?
The Reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 11:12   #3
premješteno sa Zdravlja
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 11:28   #4
cijena oko 300kn za manje pakiranje mislil da je 42 tabletice i oko 400 kn za veće mislim 84 ili tako nešta,duplo slabije od xenicala
__________________
moj album
leonardal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 15:58   #5
Quote:
leonardal kaže: Pogledaj post
cijena oko 300kn za manje pakiranje mislil da je 42 tabletice i oko 400 kn za veće mislim 84 ili tako nešta,duplo slabije od xenicala
a taj xenical se može dobiti u ljekarnama bez recepta?koliko košta?hvala
oke,oke ,malo sam proguglala,..taj Alli...znači,kad malo više pojedeš,dobiješ proljev
ne bih ja to,a vi kako hoćete

Zadnje uređivanje OSMAMA : 19.04.2010. at 16:41.
OSMAMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 17:30   #6
Ja sam pila xenical koji je jači i nije da se nešto gube kile,možda je više dobar za muškarce koji više jedu masnu hranu,meso a ja se debljam jel volim slatko i ugljikohidrate,a nuspojave su gadne-izlazi iz crijeva mast koja se ne može lako oprati sa gaća ili wc školjke.Dobar je za one koji imaju problema sa zatvorom jel je stolica skliska i češća onda...

Xenical se kupuje na recept,možda bi neke ljekarne dale i bez recepta
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 21:39   #7
Quote:
OSMAMA kaže: Pogledaj post
a taj xenical se može dobiti u ljekarnama bez recepta?koliko košta?hvala
oke,oke ,malo sam proguglala,..taj Alli...znači,kad malo više pojedeš,dobiješ proljev
ne bih ja to,a vi kako hoćete
xenical košta oko 250kn ,ako se mogo dobit reductil vjerujem da bi dobila i ovo jer je manje opasno...
a sad bitna je nadopuna a d i k vitamina a ako imaš problema sa proljevastom stolicom možeš uzimat svaki drugi dan
__________________
moj album
leonardal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 07:27   #8
haha,ma ne sviđa mi to sraćkanje uopće kontam da ću probat sa algama nekako mi (bar zvuči)prirodnije..a i jeftinije je
OSMAMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 21:14   #9
Frendica mi je izgubila 17 kg s tim tabletama, ali da joj je bilo lako - nije.
A s stolicom je imala čudesa, kaže da joj je bilo frka svaki put kad su je mučili vjetrovi te da ju je malo "šerafilo" u trbuhu
Ali se moraju koristiti vitaminski dodaci.
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 01:06   #10
Reductil je navodno bila ona "čudotvorna" pilula, frendica mi je gubila kilograme samo tako... i doslovno se navukla na njih kao što vidim i masa ljudi isto,,,što reć osim što je šteta što je povučen iz prodaje.
miško123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 13:12   #11
Alli je odličan ako imate vremena svaki čaš ići na wc školjku pa si sada zamislite kako on djeluje.
miško123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:55.