Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Hrvatski nogomet

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2011., 01:15   #1
Arrow Uzvrat 3.pretkola LP: Dinamo - HJK Helsinki 1:0




vs


03.08.2011.| 20:45 h |


Kristinn Jakobsson (ISL)


Zagreb, Stadion Maksimir



Prva utakmica


Quote:
Dinamo ima sjajan rezultat iz prve utakmice trećeg pretkola Lige prvaka. Tih 2:1 u Helsinkiju je pozitivno, ali to je i jedino dobro s ove utakmice. Dinamova igra to svakako nije i nakon ovog rezultata nadvila se opasnost nad prolazak plavih u željeno četvrto pretkolo.

Naime, Helsinki je pokazao da nije nimalo neozbiljan suparnik, da igra hrabro i otvoreno protiv favoriziranog Dinama. I držao je plave u ‘'šahu’' pa i strahu velik dio utakmice, no srećom za Dinamo, sve je dobro završilo.

Košarkaški recept

Utakmica je krenula u čudnom smjeru, kao da su igrači obje momčadi malo previše gledali susrete NBA, i to one u verziji ‘'run and gun'’, odnosno trči i pucaj. Naime, već u otvaranju utakmice bilo je poluprilika i prilika koje su se smjenjivale na obje strane. Iako se znalo da su obje momčadi napadački usmjerene, nije se baš očekivalo da će tako otvorena garda krenuti u prvi susret.

Kad se tako igra, onda je jasno da je bilo i mnogo grešaka. Nažalost, bilo je i na strani Dinama, pa je iz jedne takve Helsinki i poveo.

Zadnja linija plavih slabo je reagirala na dugu loptu pa je Ring došao do nje, a onda je loše, glupo istrčao Kelava i Ring ga je sa 16 metara prebacio laganim lobom, koji je, dojam je, mogao stići Vrsaljko, ali on je zaspao na gol-crti. Hladan je to bio tuš za navijače plavih kojih je bilo i u Helsinkiju.

No, ništa koncentriraniji nisu bili ni domaćini, pa je zahvaljujući njima Dinamo izjednačio vrlo brzo. Badelj je odigrao dobru loptu za Beqiraja, ovaj je ušao s desne strane i ubacio, a domaći igrač Rafinha je, u strahu od Alispahića, loptu od vratnice poslao u svoju mrežu i plavima donio aktivan rezultat.

No, daleko je to bilo od dobre igre plavih, nisu uspjeli nametnuti svoju igru, preuzeti kontrolu, držati loptu. Čak je u nekoliko navrata Helsinki plavima pokazao malu školu nogometa u pas-igri.

Briljantno za pogodak

Isto se nastavilo i u drugom dijelu, koji su otvorile dvije prilike, po jedna na svakoj strani. Prvo se Kelava iskupio za pogrešku kod primljenog pogotka i sjajno je obranio Sadikov udarac, a na drugoj je strani domaći vratar ‘'skinuo'’ Badeljev udarac.

Obranio je Kelava i još jedan udarac domaćina, pa je pritom nokautiran, koljenom ga je pogodio Luis Ibanez, no Kelava je uspio nastaviti utakmicu, a onda se dogodila prava akcija Dinama: Badelj - Rukavina - Sammir i pogodak za veliku i važnu pobjedu. Nakon svega, maksimirski klub treba biti zadovoljan pobjedom, ne baš i igrom. Ono što je dodatno opasno za plave, čak osam igrača ima žute kartone i prijeti im stanka.

HJK - Dinamo 1-2
Poluvrijeme: 1-1
Sudac: Libor Kovarik 7; pomoćnici: Emil Ubias, Krystof Mencl (svi Češka)
Strijelci: 1-0 Ring (14. as. Bah), 1-1 Rafinha (19. ag. as. Beqiraj), 1-2 Sammir (76. as. Rukavina)
Žuti kartoni: Pukki (HJK) Alispahić, Ibanez, Beqiraj (Dinamo)
Igrač utakmice: Milan BADELJ
Stadion: Sonera. Gledatelja: 10700
Kontroliranim rizikom do skupina LP...

Zadnje uređivanje Morales77 : 28.07.2011. at 02:38.
Morales77 is offline  
Old 28.07.2011., 01:32   #2
U uzvratu se navija za Helsinki.















Šalim se, nek vam je sa srećom; izborite tu LP, a Hajduk nek izbori EL.
__________________
MIŠO - Legenda za sva vremena
Torcida Vž is offline  
Old 28.07.2011., 01:53   #3
Pedro, brz si


Očekuje se nagovještaj napadačke igre i kurca palca, i završetka prvog dijela kontroliranim rizikom. A u drugom će biti svašta.
mitch is online now  
Old 28.07.2011., 01:56   #4
1kn?















__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is offline  
Old 28.07.2011., 01:57   #5
Da! Najavio je Dalton da će biti ulaznice 1kn! Novinari već najavljuju pun Maksimir!
Morales77 is offline  
Old 28.07.2011., 02:01   #6
Morales je već razmišljal o ovoj temi dok je sammir cuclao palac.

Quote:
Torcida Vž kaže: Pogledaj post
nek vam je sa srećom; izborite tu LP, a Hajduk nek izbori EL.



Logično bi bilo očekivati najmanje 3-0,ali kruno jurčić..
lik_vž is offline  
Old 28.07.2011., 02:03   #7
Prekrasan uvodni
balkanski pastuh is offline  
Old 28.07.2011., 02:04   #8
Quote:
Morales77 kaže: Pogledaj post
Da! Najavio je Dalton da će biti ulaznice 1kn! Novinari već najavljuju pun Maksimir!
A ne bi se baš kladio...
Proud to be is offline  
Old 28.07.2011., 02:05   #9
Quote:
Proud to be kaže: Pogledaj post
A ne bi se baš kladio...
Zakaj ne? Ja vjerujem Olivariju!
Morales77 is offline  
Old 28.07.2011., 02:07   #10
2:0 ali ipak Dinamo nije za LP. Bolje mu je da ide u EL.
Super Kokuz is offline  
Old 28.07.2011., 02:11   #11
Quote:
Morales77 kaže: Pogledaj post
Zakaj ne? Ja vjerujem Olivariju!
Nisam mislio na cijenu ulaznice.
Proud to be is offline  
Old 28.07.2011., 02:12   #12
Imate li kakve akcije u planu što se tiče ulaznica?
Morales77 is offline  
Old 28.07.2011., 02:14   #13
Quote:
Morales77 kaže: Pogledaj post
Imate li kakve akcije u planu što se tiče ulaznica?
Nisam niti na to mislio

Jednostavno imam osjećaj da će teško ponoviti pun stadion.
Proud to be is offline  
Old 28.07.2011., 02:18   #14
Pa da! Teško će biti pun! Još nek bude loše vrijeme...
Morales77 is offline  
Old 28.07.2011., 02:34   #15
Sve osim pobjede Dinama bi bilo žalosno i sramotno, a nakon onog jučer, onakva igra ne ulijeva mi mnogo povjerenja da će bolje biti na Maksimiru. Al eto, bumo vidjeli, nadam se prolazu.

__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Old 28.07.2011., 02:50   #16
morales

kontrolirani rizik i lako do play offa..
__________________
JEDAN ČLAN - JEDAN GLAS
DSQ is offline  
Old 28.07.2011., 08:43   #17
Quote:
Proud to be kaže: Pogledaj post
Nisam niti na to mislio

Jednostavno imam osjećaj da će teško ponoviti pun stadion.
Nema šanse da bude pun stadion i ako bu karta 1kn. Ekipa je na godišnjem odmoru, špica sezone, povoljan rezultat i manje više riješen prolaz, stadion viđen... 20.000. max
Što se tiče same tekme 3-1 za Dinamo
__________________
DZG
MLB is offline  
Old 28.07.2011., 09:50   #18
zasto biti siguran u dinamov prolaz?
poslije onog jucer ja vise nisam siguran ni u dinamov u prolaz, a kamoli u sigurnu pobjedu dinama... nekak mi jurcic nije neki trener
m3power is offline  
Old 28.07.2011., 10:59   #19
Dinamo Zagreb 2 - 3 HJk Helsinki

1:0 Badelj (3.) - odlična akcija, prava mala školica malog nogometa Sammira i Badelja. Dupli pas na 16 metara je doveo Badelja samog pred Wallena za 1:0 i opći delirij na Maksimiru.
1:1 Ring (15.) - Pritisak Finaca je urodio plodom! Bah je pobjegao Ibanezu koji se poskliznuo i pao na čru maksimirsku travu, centrirao, a Ring je bio viši od (glupo istrčalog) Kelave i glavom pospremio loptu u mrežu za 1:1.
2:1 Krstanović (59.) - Vrsaljko se sjurio po desnoj strani i, slično kao i protiv Neftchija, centrirao na Krstanovića koji zakucava loptu glavom za 2:1.
2:2 Bah (79.) - Kakva greška obrane Dinama! Ibanez dodaje loptu Sammiru koji nije gledao, Riihilahti je presjekao dodavanje, dodaje u for za Baha koji lako matira Kelavu.
2:3 Litmanen (89. - 11m) - Gol. Šok na Maksimiru. Sammir je nepotrebno uklizao u noge Ringu i Islanđanin je dosudio jedanaesterac. Litmanen je bio precizan sa bijele točke.
Galijun1 is offline  
Old 28.07.2011., 11:18   #20
Ta utakmica se ne mora nit igrat, sve je rečeno u prvoj utakmici.
__________________
jao što sam pametan
Estimator is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:19.