Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2014., 17:18   #201
Mi smo za ručak imali pečene krumpire s lignjama, plus juha i kuhana riba.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 17:27   #202
obavili ručak (radi starije čeljadi u obitelji odlučili smo ručak umjesto večere i bez pržene hrane)
predjelo: dimljeni losos, lovljeni, ne uzgojeni, sa Aljaske - nešto prepreprefino, uz koji sam poslužila rezance od mrkve i tikvica (tanke i dugačke, samo soljene, bez kuhanja) i kolutiće rotkvice, sve začinjeno maslinovim uljem i limunovim sokom
primo: špageti s vongolama
glavno: orade u pećnici s kozicama i školjkama sv.Jakova, matovilac
sitni kolači
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 19:41   #203
Ja u Slovackoj, kod familije od dragog .

Kapustnica, juha od kupusa. S kobasicom i domacim kruhom .
Pa opekance - to su mali komadici kruha koji se bas kupe tako u komadicima. Sa par vrsta sira (ne znam kojih) i zapeceno.
Pa opekanci s makom.
Onda pire i sos od gljiva.
I na kraju riba - saran koji je do prekjucer plivao u kadi . Pecen s lukom i cesnjakom.


Fino sve skupa .
Doria is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 19:45   #204
Pošto ove godine nisam podimio šarana i pastrvu ručak je bio vege i to sa svim namirnicama iz vlastitog vrta.

Krem juha od buče-pečenice ( bila je teška 37 kg ) i popečci od ćimule.
panorama is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 17:53   #205
Quote:
MihaOfficial kaže: Pogledaj post
koja smijurija
a svi velki vjernici katolici

baš danas gledam po trgovinama, kao da nema dana iza sutra :klap:

kod mene sutra, kao i svake godine - pečeno prase (komplet cca 30kg), par vrsti salate i mlinci, domaci kruh, hladnetina, sarma, domace pecene kobasice, narezan kulen i slicne slavonske delicije, nesto trad. kolaca, nesto malo modernijih i jedna velka torta. jebiga, ima nas dosta i svi mogu pojest - pa se toga dosta napravi

Edit:

E i da, napisao sam samo za Bozic...danas, naravno skuhan malo pikantniji fiš od par vrsta kvalitetne riječne ribe. Odlican!

Svima koji vole dobro pojest, ugodni blagdani
Dodajem još i pogačice s čvarcima
MihaOfficial is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 18:02   #206
da ne tipkam dva puta
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 23:42   #207
Na Badnjak riba a na Božić sunka
MateSarlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 18:37   #208
Božična i novogidišnja jela

Da li već razmišljate o tome i šta ćete spremati?
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 21:44   #209
imam složen meni za božićni ručak i meni za novogodišnje praznike s društvom
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 23:04   #210
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
imam složen meni za božićni ručak i meni za novogodišnje praznike s društvom
ajde podijeli sa nama
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 10:06   #211
Kod mene je uvijek slično pa znam unaprijed. Jedino ponekad variraju kolači koje taman nekako u ovo doba definiram s mojima, kako bismo sve na vrijeme kupili i da si ja mogu sastaviti plan kad što pečem.

Badnjak riba, najčešće smuđ iako bude i morske. Ponekad pečena, ponekad fiš.
Na Božić perad, ove godine brinirana purica s mlincima. Uvijek imamo i cijelo pečeno prase koje se donese na Badnjak navečer i jede od Božića, sve dok se ne pojede. Francuska salata obavezna, sarma također, domaći kruhovi.
Od kolača su obavezni razni keksi, stollen, kuglof, dizani kolač, ostalo kako mi puhne.
Na sam Božić i Novu ako sam kod mojih za ručak, onda i torta.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 14:54   #212
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Kod mene je uvijek slično pa znam unaprijed. Jedino ponekad variraju kolači koje taman nekako u ovo doba definiram s mojima, kako bismo sve na vrijeme kupili i da si ja mogu sastaviti plan kad što pečem.

Badnjak riba, najčešće smuđ iako bude i morske. Ponekad pečena, ponekad fiš.
Na Božić perad, ove godine brinirana purica s mlincima. Uvijek imamo i cijelo pečeno prase koje se donese na Badnjak navečer i jede od Božića, sve dok se ne pojede. Francuska salata obavezna, sarma također, domaći kruhovi.
Od kolača su obavezni razni keksi, stollen, kuglof, dizani kolač, ostalo kako mi puhne.
Na sam Božić i Novu ako sam kod mojih za ručak, onda i torta.

Boldano je okosnica svega

Ostalo gotovo kopipejstano, osim ribe koja će biti šaran na rašljama i brudetić od bakalara (fiš neizostavan, ofkors)
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 15:52   #213
Auu, šaran na rašljama. To smo isto imali par puta. Prefino.
Bakalar na bijelo obožavam, ali rijetko radim. Vidiš, mogla bih ove godine.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 17:08   #214
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Bakalar na bijelo obožavam, ali rijetko radim. Vidiš, mogla bih ove godine.
Gipsy kako tocno radis bakalar? Mozes li opistati od pocetka do kraja, koliko dana ga mocis i koliko bakalara za tri osobe bi trebalo kupiti?

Ja sam ga nekad davno kuhala skupa s krompirom, dodala maslinovo ulje i bijeli luk i to je to. Ali cini mi se da bi moglo i bolje. Odvajas li ti kosti?

Nailazim na recepte s mlijekom. To mi je nesto novo. Vrijedi li probati, jer bakalar je skup ne zelim experimentirati ako ne valja.
Ete is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 17:13   #215
Kao Smeagol - ribicu u tibicu

Šaranka samo treba dobro iscijediti i onda je fin (premda taj postupak stara garda naziva bogohuljenjem )
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 20:07   #216
Kod nas uvijek isto ili slično. Božić uvijek slavimo s mojima. Mama i ja smo za kolače, tata priprema slano.
Od kolača orehnjače, makovnjače, kiflice, mjesečari, raspuknutići, browniesi, kuglice itd...
A od slanog na badnjak najčešće lignji. Za doručak bakalar na bijelo. A nakon toga ponekad budu punjeni pečeni lignji s krumpirima u pećnici za kasni ručak - večeru pa prije toga lagani rižoto da ne umremo od gladi čekajući. Ili ponekad punjeni lignji u saftu sa šurlicama. Nekad bude i morska riba u pećnici s krumpirima.
Na božić uvijek isto: pečena mlada patka premazana narančom i medom s mlincima i krumpirićima. Par puta je isprobavao i varijantu da ju puni s kestenom i jabukama. Nekako nam je naranča i med najbolje.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 20:15   #217
Badnjak - bakalar bianco i fritule (posne, ne s jogurtom)

Bozic - pasticada i neko peceno meso, najcesce svinjetina/puretina i kumpiri ili kroketi

Sv.Stipan - sarme i ostaci mesa od Bozica

__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 20:17   #218
mi isto na božić patku, a na novu godinu odojak
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2018., 00:12   #219
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
mi isto na božić patku, a na novu godinu odojak
Moji se drže pravila da za novu godinu ne smije biti perad ( neka glupo pravilo sa sela jer kao kokoš ili patka sa nogam,a baca zemlju prema iza) tako da je za doček obavezno odojak i svinjetina ( jer svinja ruje sa nosom prema napred)
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2018., 08:46   #220
Za Badnjak bakalar onako kao jušno s krumpirima, a pošto ja nisam ljubitelj onda napravim obavezno i neku svoju verziju viške pogače s tunom

Božić, mijenja se ali najčešće bude doručak domaći kruh, neka fina meza, francuska a ručak juha, picek/purica z mlincima
__________________
The day after tomorrow is the third day of the rest of your life.
xx..viva..xx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:23.