Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2015., 22:16   #1561
pozz, imam 17 godina i nemam osobnu jos, a mislio sam ici podnjet zahtjev sljedeci tjedan, zanima me hocu li dobiti broj osobne iskaznice odmah ili tek kada mi dode osobna(za mjesec dana) i koliku cu kaznu platiti za to sto nemam osobnu a trebao sam ju imat nakon 16 godina?
pehazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 12:49   #1562
Quote:
pehazg kaže: Pogledaj post
pozz, imam 17 godina i nemam osobnu jos, a mislio sam ici podnjet zahtjev sljedeci tjedan, zanima me hocu li dobiti broj osobne iskaznice odmah ili tek kada mi dode osobna(za mjesec dana) i koliku cu kaznu platiti za to sto nemam osobnu a trebao sam ju imat nakon 16 godina?
broj osobne ćeš dobiti odmah i nećeš platit kaznu.
KošuljaPlava is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 13:05   #1563
Quote:
KošuljaPlava kaže: Pogledaj post
broj osobne ćeš dobiti odmah i nećeš platit kaznu.
Odlicno onda , hvala na odgovoru!
pehazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 18:08   #1564
Quote:
KošuljaPlava kaže: Pogledaj post
možeš sutra predati za novu osobnu po mjestu prebivališta.
teta na šalteru ti ne može "puknut" kaznu.
"Po" mjestu prebivališta? Oprosti ako je glupo pitanje, ali jeli to znači "u" mjestu prebivališta?
Ili pak to samo znači da u mjestu prebivališta mogu kad bilo vadit novu?
Tufina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 21:51   #1565
Osobnu vadiš u mjestu gdje imaš prebivalište.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 19:47   #1566
bok,

cura je rodena u zg, ima hrvatsku domovnicu i rodni list. od malena je zivjela vani. sad je odjavila prebivaliste vani i prijavila se kod mene u hr. htjela bi dobit osobnu iskaznicu (nije ju nikad imala, jer se sa 6-7 godina otisla sa roditeljima vani).

Dali je osim domovnice i rodnog lista jos nesto drugo potrebno za dobivanje osobne iskaznice? Jasno znamo za slike, formular, biljeg, ali zanima nas dali je potrebno vadit jos ista osim ova dva dokumenta koje ona ima?

unaprijed hvala na pomoci
M83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 20:20   #1567
Sve se ima (ako je prebivalište uredno prijavljeno).
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 21:40   #1568
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Sve se ima (ako je prebivalište uredno prijavljeno).
ona se odjavila vani i tamo je odmah morala navest novo prebivaliste, sto je na mojoj adresi, ali nazalost nekako je zaboravila taj papir. dali ce to biti problem? moze joj netko poslati, ali dali je uopce taj papir mjerodavan, ili je ionako potrebno otici u opcinu (ili policiju, nisam siguran) i prijaviti novo prebivaliste?
M83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 23:00   #1569
Koga briga šta je radila vani.Taj vanjski papir joj ne treba jer nije mjerodavan za nas.

Tu se treba prvo prijavit prebivalište a onda tek osobna.Uz to što ima treba još tvoja izjava dana u policiji ili od javnog bilježnika.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 08:20   #1570
ok, hvala vam puno na odgovoru!
M83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 15:06   #1571
Čitao sam malo o zloupotrebi preslike osobne iskaznice, od manje ozbiljnih poput korištenja imena i prezima pa do kritičnih poput sklapanja ugovora u tuđe ime. Pa da pitam, da se nekome dogodi nešto u tom stilu, kako bi se dokazalo da se netko lažno predstavljao? Što se sve može napraviti sa tim podacima?
Adanos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 17:25   #1572
ja sam zaboravio da mi je istekla tj nisam ni gledao datume i ispada da mi je istekla prije 2 mjeseca , jel moguce da dobijem kaznu? i koji je tocno postupak , dal se to produzi ili moram novu sliku nosit?
Doctor B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 08:23   #1573
Quote:
Adanos kaže: Pogledaj post
Pa da pitam, da se nekome dogodi nešto u tom stilu, kako bi se dokazalo da se netko lažno predstavljao? Što se sve može napraviti sa tim podacima?
može se svašta napravit.
dokazivanje će ovistit o tome što je napravljeno,gdje je napravljeno i kako je napravljeno.

Quote:
Doctor B. kaže: Pogledaj post
ja sam zaboravio da mi je istekla tj nisam ni gledao datume i ispada da mi je istekla prije 2 mjeseca , jel moguce da dobijem kaznu? i koji je tocno postupak , dal se to produzi ili moram novu sliku nosit?
normalno da ćeš se slikat jer se osobna ne produžava.prijavit će ponovo prebivalište a onda dat zahtjev za izradu nove.Nećeš platit kaznu ukoliko te policija ne legitimira.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 09:46   #1574
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
može se svašta napravit.
dokazivanje će ovistit o tome što je napravljeno,gdje je napravljeno i kako je napravljeno.
Koliko vidim najgora stvar koja se obično dogodi je da ekipa kupi mobitele i na ugovoru napiše tuđe podatke (banke izgleda naprave neke osnovne preglede pa nije moguće, ili bar nije tako lako npr. dić kredit u tuđe ime). Koji bi postupak tu bio?
Adanos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 10:17   #1575
Postupak dokazivanja da ti to nisi bio.Možda si bio radit na terenu,možda ležao u bolnici ili zatvoru,vještačenje potpisa....Dok ne dokažeš suprotno terete tebe.
pravi trgovac kopira osobnu u svojoj radnji a ne prima kopije.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 10:29   #1576
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Postupak dokazivanja da ti to nisi bio.Možda si bio radit na terenu,možda ležao u bolnici ili zatvoru,vještačenje potpisa....Dok ne dokažeš suprotno terete tebe.
pravi trgovac kopira osobnu u svojoj radnji a ne prima kopije.
Ok, hvala puno na informaciji.
Adanos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 16:38   #1577
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Osobnu vadiš u mjestu gdje imaš prebivalište.

Lijep pozdrav sivkić,
da li je moguće na neki način podići osobnu iskaznicu u mjestu gdje ne prebivam?
Doktor Zločesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 17:54   #1578
Ne.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 12:28   #1579
Quote:
Doktor Zločesti kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav sivkić,
da li je moguće na neki način podići osobnu iskaznicu u mjestu gdje ne prebivam?
moguće je, ako imaš prijavljen boravak u tom drugom mjestu, mjestu boravka.
odeš u nadležnu PP (osobne iskaznice), kupiš 20 kn biljega, napišeš zamolbu i predaš to.
kvaka je u tome što ćeš puno duže čekati, jer osobna nakon izrade najprije ide u PP po mjestu prebivališta, a oni onda šalju u mjesto boravišta.
KošuljaPlava is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 09:30   #1580
Gdje si to pročitala?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:11.