Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2015., 21:17   #1
Unhappy trebam savjet, pomoc, nesto...

zbog svojih razloga necu navodit neke podatke, ali nece biti ni potrebni da dobijete potpunu sliku problema.
znaci imam ugovoreno jednu uslugu s jednom firmom. potpisali smo ugovor. dao sam kaparu za koju nisam dobio racun i nigdje se u ugovoru ne spominje da je kapara placena, naprotiv na ugovoru pise da kapara nije placena, jer taj dan kad smo potpisivali ugovor nisam imao novce kod sebe, nego sam ih donio drugi dan. znaci ovo da kapara nije placena se ne navodi hm sluzbeno, ne znam kak bi drugacije rekao, ne kao svi oni drugi podaci, nego onako kao zabiljeska, ali posto je to pisani trag, naravno da ima svoju tezinu. jedan dio usluge je odraden i u ugovoru pise da tjedan dana nakon sto se taj dio odradi moram platit polovicu od ostalog iznosa, ja sam to platio i niti za to nisam dobio nikakav racun, niti u ugovoru pise da je to placeno. ali dalje u ugovoru pise da ostatak usluge koju oni moraju odradit, moraju odradit u roku 50 radnih dana, sad ih je vec proslo preko 200.
e sad mene zanima, kakve su meni sanse na sudu, jer ne vidim kraja ovom cirkusu nego na takav nacin.
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 21:39   #2
Za početak prijavi ovdje: http://www.porezna-uprava.hr/bi/Stra...isite-nam.aspx
Kad dobiješ odgovor onda ćeš vidjeti što i kako dalje. Možda ovo bude dovoljno. A ako ne, pravac odvjetniku.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 14:24   #3
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Za početak prijavi ovdje: http://www.porezna-uprava.hr/bi/Stra...isite-nam.aspx
Kad dobiješ odgovor onda ćeš vidjeti što i kako dalje. Možda ovo bude dovoljno. A ako ne, pravac odvjetniku.
hm...ne znam koliko mi je to od pomoci, jer ako ga prijavim tu, lalovac ce sebe namirit, a to i dalje nece natjerat ovog da mi vrati novce
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 17:37   #4
Nisam stručna ali pokušaj poslati Opomenu pred tužbu. Daš im do znanja da ne misliš samo tako pustiti svoje novce. Mislim da ju možeš i sam sastaviti ali najbolje bi bilo da te predstavlja odvjetnički ured, jer daje težinu svemu tome, ali iskreno ne znam koliko naplaćuju tako nešto.
scarlett2154 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:29.