Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2015., 18:13   #1
Tužba protiv kladionice

Pozdrav,

Zanima me kako mogu doći do nekog odvjetnika koji već ima iskustva u sudskim sporovima protiv kladionica? Imam poništenu okladu od strane kladionice koja nije smjela biti poništena s njihove strane. Ne bi htio angažirati nekog tko ne zna ništa o tome pa bi radije išao na nekog tko je već upoznat sa svime. Pričao sam već s nekim ljudima s pravne klinike i svi su mi rekli da je ovo 100% tužba koja prolazi, sad samo trebam dobrog odvjetnika. Svaki savjet bi mi pomogao.
kenwilber is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 18:16   #2
O kakvoj se okladi radi i koja je kladionica te razlog ne isplate
PhillHeath is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 00:59   #3
Ne bih o detaljima ovdje javno, zanima me samo preporuka za odvjetnika, evo već mi se javio jedan odvjetnik s kojim ću se sutra naći. ali ako netko ima još koji savjet volio bih čuti što više.
kenwilber is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 02:25   #4
Nećeš sigurno imati dobar odvjetnički tim kao kladionice, proces će trajati godinama, ti do tada plaćaš sve troškove, a oni imaju hrpu točaka kojim se osigurale, tako da je to borba nemoguća
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 09:02   #5
savijet? a nisi jednu činjenicu naveo.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 09:21   #6
Nema ni potrebe za njima, najbolji savjet je ne upuštati se u nešto takvo, jer ne vodi ničemu. Kao što je netko naveo, teško da imaju loše odvjetnike i da nisu detaljno pokriveni pravilima.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 09:22   #7
hm

Da si bar naveo o kojem iznosu je riječ. Jer za soma-dva se ne isplati ići na sud
__________________
02.06.2013. Bandić dobio Rajka - prvi šamar
01.12.2013. Gay referendum prošao - drugi šamar
11.01.2015. Kolinda pobijedila - treći šamar
Vedranowsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 12:26   #8
vjerovatno se radi o nekoj "elektronskoj evidenciji" koju će oni prilagodit sebi u korist....

a budući da "lik" nije naveo ništa ni o ćemu nema smisla raspravljat uopće...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 13:07   #9
Svaka klada ima u pravilima članak po kojem može tečaj proglasiti 1.00 (dakle, poništiti okladu) ukoliko je prilikom određivanja tečaja po kojem je igrač igrao došlo do "očite greške".

Budući da je pojam "očite greške" (namjerno) neprecizan i "rastezljiv", klada jednostavno može poništiti ama baš svaku okladu.

To što je pravna klinika rekla da je nešto utuživo ne znači ni da je to tako, a kamo li da se utužiti može brzo, jeftino i efikasno. Nije nemoguće niti da su to rekli iz profesionalne solidarnosti. (Jednog dana kada oni budu odvjetnici tako će njima neki drugi članovi pravne klinike slati poslove.)
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 13:28   #10
Slažem se s prethodnim upisom uz dodatak da je u ovom slučaju veći problem u cijeni, brzini i efikasnosti tužbe, nego samo pitanje utuživosti, čak i da problem koji ima autor teme zbilja jest utuživ(na kraju krajeva, skoro sve je danas utuživo).
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 19:58   #11
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Svaka klada ima u pravilima članak po kojem može tečaj proglasiti 1.00 (dakle, poništiti okladu) ukoliko je prilikom određivanja tečaja po kojem je igrač igrao došlo do "očite greške".

Budući da je pojam "očite greške" (namjerno) neprecizan i "rastezljiv", klada jednostavno može poništiti ama baš svaku okladu.

To što je pravna klinika rekla da je nešto utuživo ne znači ni da je to tako, a kamo li da se utužiti može brzo, jeftino i efikasno. Nije nemoguće niti da su to rekli iz profesionalne solidarnosti. (Jednog dana kada oni budu odvjetnici tako će njima neki drugi članovi pravne klinike slati poslove.)
Problem je baš u tome pojmu "očite greške". Radi se o iznosu oko 50.000kn. Gdje je granica očite greške i kako to definirati? Je li koeficijent 2.50 umjesto 1.50 očita greška? Zašto bi to bila očita greška? Ja sam kao njihov klijent vidio dobar koeficijent i odlučio sam se baciti na to. Jesam li ja njih prevario na taj način?
kenwilber is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 20:08   #12
Trebalo bi se u zakonu o igrama na sreću definirati pojam očite pogreške, znači utvrditi točnu matematičku formulu po kojoj bi se utvrdilo je li riječ o očitoj pogrešci ili ne, a ne to prepuštati kladionicama. Sporovi traju po nekoliko godina tako da se to ljudima ne isplati. Kladionice rade što hoće.

Ono što je najgore u cijeloj priči je to da kad kladionica primijeti grešku, oni prvo čekaju da vide kako će završiti ta utakmica (Da, dobro ste pročitali, upravo to rade, pogotovo supersport), a onda ako je oklada dobitna, onda je storniraju. Inače je ne storniraju. Eto kako su elegantni.
kenwilber is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 20:28   #13
probaj sa novinarima
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 20:32   #14
Ne daj se autoru
Moja poznanica se sudila sa kladionicom, doduše iz drugih razloga, ali isto su je plašili zagriženim kladioničarskim odvjetnicima.
Dobila je tužbu
__________________
Kako odgojiti ženu
zulma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 21:15   #15
Quote:
zulma kaže: Pogledaj post
Ne daj se autoru
Moja poznanica se sudila sa kladionicom, doduše iz drugih razloga, ali isto su je plašili zagriženim kladioničarskim odvjetnicima.
Dobila je tužbu
istina nisu im odvjetnici svemoguci, i gube sporove. ako si u pravu dobit ces spor i novac, a nadi odvjetnika koji ce to odraditi na proviziju.
zaiv0201 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 23:02   #16
Quote:
kenwilber kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Zanima me kako mogu doći do nekog odvjetnika koji već ima iskustva u sudskim sporovima protiv kladionica? Imam poništenu okladu od strane kladionice koja nije smjela biti poništena s njihove strane. Ne bi htio angažirati nekog tko ne zna ništa o tome pa bi radije išao na nekog tko je već upoznat sa svime. Pričao sam već s nekim ljudima s pravne klinike i svi su mi rekli da je ovo 100% tužba koja prolazi, sad samo trebam dobrog odvjetnika. Svaki savjet bi mi pomogao.
Velik broj odvjetnika će ti radi prihvatit slučaj jer im treba posla, a u tvom slučaju bi moglo biti dosta ročišta. Jasno, neće ti to reći već će ti prodat priču kako su svi muljatori, a on je super i s njim sigurno dobijaš. A onda se isčuđavat u kakvoj mi to državi živimo ako izgubiš parnicu. Jedino rješenje bi bilo da se mu objasniš kako mu nećeš platiti ni lipe dok ne dobiješ novac, pa ako nije siguran da će dobiti parnicu nek se i ne upušta u to. Samo ne znam da li je to zakonski moguće, da te ne bi kasnije odvjetnik tužio za naknadu troškova.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 23:38   #17
Quote:
kenwilber kaže: Pogledaj post
Problem je baš u tome pojmu "očite greške". Radi se o iznosu oko 50.000kn. Gdje je granica očite greške i kako to definirati? Je li koeficijent 2.50 umjesto 1.50 očita greška? Zašto bi to bila očita greška? Ja sam kao njihov klijent vidio dobar koeficijent i odlučio sam se baciti na to. Jesam li ja njih prevario na taj način?
Da, kvota 2.50 umjesto kvote 1.50 je očita greška. To će reći svatko tko se kladi. Iz mog dugogodišnjeg kladioničarskog iskustva rekao bi da je to greška jednake magnitude kao da za nekoga tko je visok metar i pol zapišeš visinu od dva i pol metra.

Da zašto bi bila očita greška Nemoguće je da takvo pitanje postavi netko tko se kladi, a da ga nije postavio ili iz zajebancije ili zato jer se pravi lud.

Jel možeš zapisati kakve su sve kvote bile na tom paru (1 x 2)?
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 07:20   #18
To što si ti vidio možeš mačku o rep okačit. Vrijedi samo ono što ti PIŠE... na listiću. Pa čak i da si u pravu.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 09:29   #19
pa njemu na listiću vjerojatno i šiše 2.5 inače nema smila govorit kak je pisalo na ponudi za taj tan i za tu tekmu...pa ja sam XY puta vidio u kladionici kad tete preko obješenih ponuda lijepe drugi papir sa drugim (obično manjim) koeficijentom.
to što je listić uplaćen ne mora značit da će taj koef bit i kad završi tekma...odn. oni samo stave "storno" i moš se jebat.
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 10:25   #20
To je totalno idiotski, jer hipotetski receno, kladiona ima pravo kad joj neki rezultat nije po volji stornirat par. Di je tu zastita potrosaca?
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:08.