Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2008., 15:13   #1
Bočice

Mislila sam pitati na zbor gdje se mogu kupiti staklene bochice i od kojih firmi (znam samo od Nuka)......ali kako je izbila afera sa plastichnim bochicama....evo da i nash forum ima tu temicu, jer imam josh nekih dilemica kako dalje???

Naime....nisu samo bochice na meti kao da ispushtaju taj otrovan bisfenol...nego i drugi proizvodi - posudice za hranu, vrechice, igrachke......pa i Brita (kao radjena je od polikarbonatske plastike - not good)!

I mene sad zanima --> dok je Zuflja bila mala mi smo prokuhavali vodu, pa je ohladjenu ubacivali josh u Britu.....kad je navrshila 6mj, samo smo je Britirali......ali ako je i Brita ushla u ovu prichu...radje je ne bih vishe koristila

I KAK DALJE SAD? Kaj je moguche da je chistija i zdravija voda iz pipe? O vodi u plastichnim bocama ni ne zelim razmishljati...hehhe

Super.....taman kad se naviknesh na nove stvari i kao zdraviji zivot, opet nesh otrovno!

Zadnje uređivanje PiaLolla : 13.03.2008. at 16:31.
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 17:08   #2
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Mislila sam pitati na zbor gdje se mogu kupiti staklene bochice i od kojih firmi (znam samo od Nuka)......ali kako je izbila afera sa plastichnim bochicama....evo da i nash forum ima tu temicu, jer imam josh nekih dilemica kako dalje???

Naime....nisu samo bochice na meti kao da ispushtaju taj otrovan bisfenol...nego i drugi proizvodi - posudice za hranu, vrechice, igrachke......pa i Brita (kao radjena je od polikarbonatske plastike - not good)!

I mene sad zanima --> dok je Zuflja bila mala mi smo prokuhavali vodu, pa je ohladjenu ubacivali josh u Britu.....kad je navrshila 6mj, samo smo je Britirali......ali ako je i Brita ushla u ovu prichu...radje je ne bih vishe koristila

I KAK DALJE SAD? Kaj je moguche da je chistija i zdravija voda iz pipe? O vodi u plastichnim bocama ni ne zelim razmishljati...hehhe

Super.....taman kad se naviknesh na nove stvari i kao zdraviji zivot, opet nesh otrovno!
uvijek ces imat nekih novih 'fora'
moji su odrasli na vodi iz filtera..zivi..zdravi (da kucnem u drvo) skoro nikad bolesni
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 17:12   #3
Ja sam mom pravila hranu u plastičnoj Avent/Nuk bočici s Jana vodom.
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 17:25   #4
A znam.....svi smo odrasli na bochicama....vodama iz pipe, filtriranim vodama....divna vremena....bez ovakvih problematika

Kak vam sad djeca piju vodu? Iz pipe, filtriranu, flashiranu?

Ja inache chitav zivot pijem vodu iz pipe....al pocheli iz Brite po novom.....kak sad njoj davat, pojma nemam???

I jel znate gdje kupit staklene bochice - i od koga? Imat chu griznju savjest ak nastavim sa plastichnima
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 17:35   #5
Pia, ja koristim staklene Nukove bočice i moram priznati da su mi puno bolje od plastičnih (imam malu plastičnu za čaj) jer su puno lakše za održavanje.
Imaš ih za kupiti u DM-u i u Mulleru... tam sam ja kupila svoje
__________________
Sizif je vjerojatno bio domaćica.
Durica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 17:41   #6
Durica...a jel postoji josh neka druga firma?

Makar koristimo varalicu Nukovu, kad je hrana u pitanju, nema shanse da je drugachiji oblik dude......tako da se bojim za tu Nukovu staklenu

Ja kad sam kupovala uopche nisam obrachala paznju na staklene, jer sam bila sva u plastichnima.....a na netu nigdje da nadjem
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 17:46   #7
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Durica...a jel postoji josh neka druga firma?

Makar koristimo varalicu Nukovu, kad je hrana u pitanju, nema shanse da je drugachiji oblik dude......tako da se bojim za tu Nukovu staklenu

Ja kad sam kupovala uopche nisam obrachala paznju na staklene, jer sam bila sva u plastichnima.....a na netu nigdje da nadjem
E to ti ne znam jer kod nas sam viđala samo nukove staklene....
Moj od početka (još u bolnici na neonatologiji) pije iz nuka tak da nije bed jedino kaj doma imamo silikonske dude a u bolnici je pio iz gumenih.
__________________
Sizif je vjerojatno bio domaćica.
Durica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 17:50   #8
Grem v Muller predvecher, pa chu izvidit situaciju!

Fala Durice!

Plastiche Aventove idu u smechitis.......ili kaj da radim sa njima?
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 18:18   #9
Ja sam koristila plastične Nukove (one uske) pa sam se prepala kad sam čula za taj otrov ali sve plastične bočice na našem tržištu sadrže taj "otrov". Onda sam odmah kupila 5 komada Nukovih staklenih i oduševila se jer se puno lakše hlade,ja napravim malo toplije mlijeko pa ga hladim pod hladnim mlazom vode i začas se mlijeko ohladi.
Ali nije mi jasno to oko tog otrova; dakle on se pojavljuje pri visokim temperaturama, ali ne stavljaš u tako vruću bočicu mlijeko, zar ne? Meni je pedica rekla da je važno da se plastična bočica ohladi nakon sterilizacije.
Što se tiče vode mi koristimo vodu za bebe od Humane koju je potrebno samo zagrijati, ne i prokkuhati. Probala sam ju i stvarno je nekako "lagana", pročišćena je od svih teških minerala i nije "teška" za nježne bebine bubrege. Jest da je skupa (1,5l dođe 12kn) a dnevno potrošim bar litru ali koristit ću je do bebine prve godine i onda prelazimo na običnu prokuhanu vodu.
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 19:10   #10
Ja koristim nukovu plasticnu samo za vodu, a staklenu za hranu.
Prokuhavam vodu iz pipe, inace izbjegavam kupovnu vodu, jer sva tekucina bi trebala biti u staklu, a nikakvoj plastici.
Kao nije dobro da voda dugo stoji u plastici.
Mad Babble is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 19:12   #11
Quote:
Mad Babble kaže: Pogledaj post
Ja koristim nukovu plasticnu samo za vodu, a staklenu za hranu.
Prokuhavam vodu iz pipe, inace izbjegavam kupovnu vodu, jer sva tekucina bi trebala biti u staklu, a nikakvoj plastici.

Od Humane voda nije u plastici nego u tetrapaku, dakle zaštićena od svjetlosti.
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 19:16   #12
E da,da i u tetrapaku su dobre.
Mad Babble is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 19:20   #13
Quote:
Mad Babble kaže: Pogledaj post
E da,da i u tetrapaku su dobre.
Samo najbolje za naše bebače Ma dala bi ja njemu i vodu iz pipe al je stvarno grozna, ako kiša pada duže od 2 dana bude sva žućlkasta pa preko radija savjetuju da se ne pije (jer ne živim u gradu koji mi piše ispod avatara već puuuno južnije)
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 19:57   #14
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Mislila sam pitati na zbor gdje se mogu kupiti staklene bochice i od kojih firmi (znam samo od Nuka)......ali kako je izbila afera sa plastichnim bochicama....evo da i nash forum ima tu temicu, jer imam josh nekih dilemica kako dalje???

Naime....nisu samo bochice na meti kao da ispushtaju taj otrovan bisfenol...nego i drugi proizvodi - posudice za hranu, vrechice, igrachke......pa i Brita (kao radjena je od polikarbonatske plastike - not good)!

I mene sad zanima --> dok je Zuflja bila mala mi smo prokuhavali vodu, pa je ohladjenu ubacivali josh u Britu.....kad je navrshila 6mj, samo smo je Britirali......ali ako je i Brita ushla u ovu prichu...radje je ne bih vishe koristila

I KAK DALJE SAD? Kaj je moguche da je chistija i zdravija voda iz pipe? O vodi u plastichnim bocama ni ne zelim razmishljati...hehhe

Super.....taman kad se naviknesh na nove stvari i kao zdraviji zivot, opet nesh otrovno!
Ne znam više kaj da mislim o svemu tome! Sve oko nas je puno otrova, tak da ne znam

Pa čak i onaj škakljivi Elmo, onaj za 300 kn, kad smo ga odlučili konačno kupiti, saznali smo da su ga povukli s tržišta, zbog otrovnih boja, pas m...
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 21:42   #15
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Pa čak i onaj škakljivi Elmo, onaj za 300 kn, kad smo ga odlučili konačno kupiti, saznali smo da su ga povukli s tržišta, zbog otrovnih boja, pas m...

Da, ista stvar je bila i s "Jagodicom Bobicom"... Da mi je znati zašto farbaju te igračke sa kancerogenim bojama
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 22:17   #16
Shto se tiche igrachka...bash gledala drvene....i od Habe dodju oko 200, 400, 600kn.....kockice i oblici....malo prevech....a opet....hm

AAAAAAA....shto se bochica tiche....Mi kupili Nukove u Nami!

IIIIIIIII....nisu nam dobreeeeeeeeee! Znala sam da che nesh biti problem!

Koristili smo Aventove.....koje su do 330ml.......Nukove su 230ml!

Aventove shire gore, pa je lakshe usuti bebimil, Nukove preuske za poludit usuti bebimil!

A o muchkanju da ne govorim....mi pijemo sad 240....kad ubacim bebimil, sve curi, bebimil se kelji po svud...ni ne stane nam ta mjera u tu bochicu!

Zuflja ih kako-tako prihvatila

Zashtoooo...ali zashto nema Avent staklene??? Garant che ih izbacit na trzishte kad chemo mi vech pit iz chashe
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 22:45   #17
ja sam kupila chicovu staklenu, 300 ml, u tintiliniću. dosta su uske gore ali mi je ne koristimo jer još ne jede na flašicu. samo malo čaja a za to imamo plastičnu.
Mar@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 09:44   #18
Nama nisu dobre, pa nam nisu dobre....nemrem se na njih naviknut!

Josh skuzila da treba onaj mali bijeli poklopchich stalno stavljati, jer pushtaju inache.......aventove to nemajuuuuuuuu.....spas!!!

Znachi otklopi, stavi bijeli, pa zmuchkaj, pa otklopi, pa makni, pa poklopi opet! GRRRrrrrrr

A i dude su im nekak chudne sa samo jednom rupom (samo je razlika u velichini dude, ne u rupicama za starije bebe), pa kak prodje gushcha tekuchina kroz to....wtf???

Chiccove sam ja htijela zbog slichne uske dude kao i Avent.....imamo jednu chicovu u prichuvi, pa chu pogledat jel bolja (mislim to shto je uska....ajd, nekak boomo prek toga preshli)...sma da nema taj bijeli poklopchich

Ja bih Aventove stakleneeeeeeeeeeeee
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 10:35   #19
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
A i dude su im nekak chudne sa samo jednom rupom (samo je razlika u velichini dude, ne u rupicama za starije bebe), pa kak prodje gushcha tekuchina kroz to....wtf???
Imaš Nukove dude za bočicu mislim od broja 2 sa tri vrste rupice gore.
Piše na kutiji za dudu za koju je hranu - tipa rijetku (voda) normalnu ili gustu.

A ako ne nađeš - malo proreži dudu.
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 11:09   #20
A pisalo od 6-14mj.....pa te uzela...bilo je i nekih od latexa...i smao ovih silikonskih......pa nisma bahs imala izbora!

Valjda boomo se navikli...ak ne....shoping opet

A kaj da radim sa plastichnim Aventovim...nekak mi ih je zao bacit....ima ih dosta....a nisu ni za poklonit....hm?
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:37.