Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2005., 11:40   #1
Lipomi - pojava, uklanjanje....

U zadnje tri godine pojavila su mi se dosad 7 amsnih tkiva na raznim mjestima, najveci od njih koji se prvi pojavio sam i izvadio velicine 2x4x4 cm tako pise u nalazu, nije veliko kad pogledas, al et, sa strane, imam jos jedan mali na ledjima 3, sa lijeve strane dva, jedan je otprilike 1x2x2 ili manji sto je vjerovatno, alt o nije bit.
Mene itneresuje sta je uzrok pojavljivanju masnih tkiva.
?
doktori su rekli da to m oze biti do nervoze, psihicka baza, ( nisam debeo ) ...


Uglavnom.. me interesuju misljenja, tko se sa tim susretao i tako to..



hvala.
pepeljara is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2005., 14:20   #2
to ti je nekakav poremećaj u sekreciji lojnih žljezda. Nekaj se zaštopa pa se nagomilava. Je...ga nisam doktor Tak su mi rekli
Mr. I am M is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2005., 01:15   #3
Ta "masna tkiva " su lipomi, benigni tumori građeni od masnog tkiva...kod njih je stanična građa identična normalnom masnom tkivu, no arhitektura tkiva tj.poredak stanica nije linearno-gredičast, kao u normalnom masnom tkivu, već kružno-vrtložan, pa poprimaju oblik masnih kuglica...

To nema nikakve veze sa lojnicama, to su ateromi ..iz sasvim druge priče...

Lipomi su češći u nekim obiteljima, rastu cijeli život, ne postaju maligni, ali su estetski problem, jer mogu narasti do velikih razmjera, a nekada mogu svojom masom pritiskati na neurovaskularne stuktura pa izazivaju nastanak trnaca ili bolova....
Riječanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2005., 09:51   #4
Quote:
Riječanka kaže:
Ta "masna tkiva " su lipomi, benigni tumori građeni od masnog tkiva...kod njih je stanična građa identična normalnom masnom tkivu, no arhitektura tkiva tj.poredak stanica nije linearno-gredičast, kao u normalnom masnom tkivu, već kružno-vrtložan, pa poprimaju oblik masnih kuglica...

To nema nikakve veze sa lojnicama, to su ateromi ..iz sasvim druge priče...

Lipomi su češći u nekim obiteljima, rastu cijeli život, ne postaju maligni, ali su estetski problem, jer mogu narasti do velikih razmjera, a nekada mogu svojom masom pritiskati na neurovaskularne stuktura pa izazivaju nastanak trnaca ili bolova....
To je to
Mr. I am M is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 18:17   #5
Razlozi pojavljivanja Masnih Tkiva.

bem im sunce, pojavljuju mi se, sad sam primjetio jos 3 mala masna tkiva, vecinom su to na trbuhu, sa strane.. dakle imam 1 sa lijeve, i dva mala.. ( promjera po 0.5 cm ) desne strane, dva na ledjima.. jedan na vratu ( svi su mali... ) ..


mislim bio sam kod doktora.. on kaze da je nervoza u pitanju... dal da trazim pretrage, sta ja znam,???

il kak se to uoppste lijeci ako se lijeci, sem sto ih se hirurski ukloni?

NE BOLE ME..
da naznacim
pepeljara is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 18:22   #6
mislis li na lipome?
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 18:25   #7
da
pepeljara is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 19:04   #8
Lipomi si benigni tumori građeni od masnog tkiva, sa normalnim masnim stanicama, koje su umjesto gredičaste arhitektonike, posložene vrtložasto.

Smatra se da je njihov nastanak genetski uvjetovan, a ima i cijelih obitelji sa učestalom pojavom lipoma po cijelom tijelu...tada se radi o tzv.generaliziranoj lipomatozi.

Ne vjerujem u njihovo pojavljivanje u vezi sa stresom, barem se to nigdje u literaturi ne navodi. Sa lipomom se rađaš, samo je onda on jako mali i ne primjećuje se. Lipom raste cijeli život.
Ne alteriraju maligno, iako postoji izuzetno rijetki primarno maligni oblik (liposarkom), no on obično raste iz retroperitoneuma a ne iz potkožja.
Ne liječe se..oni se operiraju najčešće iz estetskih razloga ili kada se pacijent izrazito kancerofobno ponaša...
Ponekada mogu pritiskati druge strukture, pa izazivaju trnce i osjećaj žiganja, no nikakve ozbiljne komplikacije nemaju...

E, Pepe, Pepe..baš si navalio na lipome, hehehehe
__________________
I am what I am... svidjelo se to nekome ili ne.
Riječanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 10:19   #9
moj otac ih je imao, moja braća ih imaju..

ja nemam (žensko sam, da vas nick ne bi zbunio)

jel' imaju ti lipomi kakve veze sa spolom, mislim jesu li češći u muškaraca nego u žena?

sad kad razmislim, ni jednu ženu ne znam da ih ima a muškaraca znam preko nekoliko

jel' ima kakve veze?
__________________
A ti Krešiću...čerupaj svoju kokoš na svom pragu!
DJanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 13:32   #10
Ima ih i kod muškaraca i kod žena, no čini mi se nekako češće kod muškaraca...inače, sama dispozicija masnog tkiva je spolno vezano svojstvo, a kod muškaraca ima manje potkožne masti u odnosu na žene,
"Pivski trbusi" imaju vrlo malo masati pod kožom, ali zato gomile oko crijeva, po mezenteriju.
Lipomi kod žena se manje vide jer su uklopljeni u normalnu mast, a kod muškaraca se brže manifestiraju i jače vide....
__________________
I am what I am... svidjelo se to nekome ili ne.
Riječanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 14:17   #11
Quote:
Riječanka kaže:
"Pivski trbusi" imaju vrlo malo masati pod kožom, ali zato gomile oko crijeva, po mezenteriju.
jesu zato pivski trbusi onako tvrdi, ko košarkaške lopte?
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 14:51   #12
Quote:
Riječanka kaže:
Lipomi kod žena se manje vide jer su uklopljeni u normalnu mast, a kod muškaraca se brže manifestiraju i jače vide....
onda ih možda imam ali se ne vide jer sam ...hm, da

hvala na odgovoru
__________________
A ti Krešiću...čerupaj svoju kokoš na svom pragu!
DJanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 18:13   #13
...češći su kod žena, što je i logično zbog razlika u anatomiji i fiziologiji žene i muškarca...naime kao što znate žena ima više masnog tkiva a i metbolizam masti je drugačiji malo zbog spolnih hormona...

...a ovo kad si mu spomenula retroperitoneum...ja mislim da mu je nakon toga sve postalo jasnije...

...evo ti aštrej pa si pogledaj...www.plivazdravlje.hr/print.php?id=6863
Alkemija a.k.a. MM is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 18:14   #14
...ups...ovo je pravi link...link
Alkemija a.k.a. MM is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2005., 10:27   #15
rijecanka, znam da kasnim malo al hvala na odgovoru
pepeljara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2005., 17:16   #16
Quote:
pepeljara kaže:
rijecanka, znam da kasnim malo al hvala na odgovoru
Pepe, no frks, bolje ikad nego nikad!
__________________
Promijenila sam se...puno sam zločestija nego prije!
Bojte me se, jako me se bojte...
Riječanka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 10:40   #17
Operacija lipoma

Daklem, već godinama imam na leđima povećanu masnu žlijezdu, nešto kao lipom... Do sada nisam imao nikakvih problema, no zadnjih tjedan dana mi se ista upalila i poprilično boli na dodir. Moj liječnik (nije iz ZG) mi je dao uputnicu za kirurgiju, no ne i preporuku dgje da odem obaviti tu malu operaciju.


Preporuke i iskustva? Gdje i kako?
mediator is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 11:05   #18
Quote:
mediator kaže: Pogledaj post
Daklem, već godinama imam na leđima povećanu masnu žlijezdu, nešto kao lipom... Do sada nisam imao nikakvih problema, no zadnjih tjedan dana mi se ista upalila i poprilično boli na dodir. Moj liječnik (nije iz ZG) mi je dao uputnicu za kirurgiju, no ne i preporuku dgje da odem obaviti tu malu operaciju.


Preporuke i iskustva? Gdje i kako?
U bolnicu se pribilježiti za zahvat ili kod nekog od privatnika (uglavnom estetski kirurzi) ako ti se neda čekati a pri lovi si. Košta oko 1500kn i radi se ambulantno.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 12:53   #19
Hvala, no to znam i sam

Zanimaju me iskustva ljudi koji su to radili kod ZG kirurga, te gdje su to radili... dakako
mediator is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 13:02   #20
Quote:
mediator kaže: Pogledaj post
Hvala, no to znam i sam

Zanimaju me iskustva ljudi koji su to radili kod ZG kirurga, te gdje su to radili... dakako
Moj tata je radio privatno kod jednog privatnika koji radi takve zahvate na licu i vratu. Daklem, za tebe nije opcija, jer tvoj je na leđima. Dečko mi je pun lipoma i išao je na zahvat kod plastičnog kirurga na Rebro. Otišao je na pregled, a pošto je kirurg imao rupu, odmah ga je i operirao. Radi se ambulantno pod lokalnom. Radi se poprečan rez i izvadi se cista. Bezbolno je i konci se vade nakon 7 dana. Naravno, tkivo se predostrožnosti radi šalje na patohistološki (kod privatnika se to plača nekih 200 kn).
No big deal .
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:15.