Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2009., 11:03   #1
Hagioterapija; mogu li djeca spasiti brak???

Na ovoj stranici možete pročitati što je to hagioterapija.

http://www.vjera.pondi.hr/

Slušati možete o hagioterapiji na valovima HKR, utorkom od 20.30-22.00.

Tako je Ivančić govorio prošlog utorka govorio između ostalog o braku pa je izrekao jednu tvrdnju. Naime djeca po njemu imaju tu moć da spašavaju brak svojih roditelja. Kako mi se čini da je to varljiva tvrdnja, tako vama postavljam pitanje da li djeca mogu spasititi brak?

Znate li ijedna brak kojeg je spasilo dijete???


Idemo rasprava...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 11:11   #2
sto se vise bavim 'duhovnoscu' vise shvacam da sluzbeni 'duhovnjaci' nemaju pojma
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 11:21   #3
Znam za jedan primjer ali sad koliko je to uspješno spašen brak procijenite sami: Roditelji su bili u velikim svađam i bližio se samo dan kad će se razvesti, i nekako je sin dijalogom pomirio zaraćene strane i nije došlo do razvoda...s tim da danas svaki od tih bračnih partnera živi u drugoj državi i povremeno se viđaju...muž radi u Njemačkoj, žena je malo u Hr, malo ne, malo putuje, sad koliko je to funkcionalan brak i s koje se perspektive to može procijeniti-u to se ne bi mješala...
Matahari is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 11:38   #4
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Na ovoj stranici možete pročitati što je to hagioterapija.

http://www.vjera.pondi.hr/

Slušati možete o hagioterapiji na valovima HKR, utorkom od 20.30-22.00.

Tako je Ivančić govorio prošlog utorka govorio između ostalog o braku pa je izrekao jednu tvrdnju. Naime djeca po njemu imaju tu moć da spašavaju brak svojih roditelja. Kako mi se čini da je to varljiva tvrdnja, tako vama postavljam pitanje da li djeca mogu spasititi brak?

Znate li ijedna brak kojeg je spasilo dijete???


Idemo rasprava...

ovisi na što misliš kada kažeš -"spasilo" ?

ukoliko misliš na samu činjenicu da se zbog djeteta/djece nisu razveli -tada je odgovor da i ima popriličan broj ljudi koji su u braku samo zbog djece.
ali ukoliko misliš da je samo zbog djeteta taj brak kvalitetan ili da se održao u kvaliteti samo zbog djeteta -tada nisam baš ziher..

eventulano je moguće da ako se brak nađe u kriznom razdoblju (što i nije čudno jer svaki odnos ima uspone i padove) dijete a neki način pomogne da se ta kriza prebrodi i da se brak opet ustabili... kada nema djece ljudi su općenito prije spremni ići u neki razvod ili sl..
denman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 11:49   #5
[QUOTE=denman;19059527]
Quote:
ovisi na što misliš kada kažeš -"spasilo" ?
Ovisi što misli o tome Ivančić sam...
prepostavka je da zadrži roditelje skupa u ljubavi.


Quote:
ukoliko misliš na samu činjenicu da se zbog djeteta/djece nisu razveli -tada je odgovor da i ima popriličan broj ljudi koji su u braku samo zbog djece.
ali ukoliko misliš da je samo zbog djeteta taj brak kvalitetan ili da se održao u kvaliteti samo zbog djeteta -tada nisam baš ziher..
Onda ispada da je brak odnos troje i više ljudi

Quote:
eventulano je moguće da ako se brak nađe u kriznom razdoblju (što i nije čudno jer svaki odnos ima uspone i padove) dijete a neki način pomogne da se ta kriza prebrodi i da se brak opet ustabili... kada nema djece ljudi su općenito prije spremni ići u neki razvod ili sl..
Možda...
Znam da nijedan brak nije uspio koji se održavao zbog djece ili je dijete došlo da bi se sačuvala bračna veza...teorije i praksa se ipak razlikuju.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 12:01   #6
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ovisi što misli o tome Ivančić sam...
prepostavka je da zadrži roditelje skupa u ljubavi.
skupa u ljubavi zbog djeteta -onda je moj odgovor u principu ne..


Quote:
Onda ispada da je brak odnos troje i više ljudi
pa može se i tako reći...ako uzmemo neko tradicionalno stajalište da je brak temelj obitelji, a obitelj tradicionalno sačinjavaju muž-žena-djeca -tada brak i je odnos više ljudi, (bilo bi dobro da se rasprava sad ne odvede u krivom smjeru na pitanje što je brak i da li je ova tradicionalna konstatacija točna ili ne)

Quote:
Možda...
Znam da nijedan brak nije uspio koji se održavao zbog djece ili je dijete došlo da bi se sačuvala bračna veza...teorije i praksa se ipak razlikuju.
ja ih pak znam i mislim da nisu toliko rijetki.
jedino se opet možemo vratiti na pitanje da li je to onda brak ili ne i da li je uspio (po meni nije, ali..), ali činjenica je da mnogi ostaju u braku zbog djece i nikada se ne razvode.(ali i tradicije i nekih dr. stvari).
denman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 13:11   #7
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Na ovoj stranici možete pročitati što je to hagioterapija.

http://www.vjera.pondi.hr/

Slušati možete o hagioterapiji na valovima HKR, utorkom od 20.30-22.00.

Tako je Ivančić govorio prošlog utorka govorio između ostalog o braku pa je izrekao jednu tvrdnju. Naime djeca po njemu imaju tu moć da spašavaju brak svojih roditelja. Kako mi se čini da je to varljiva tvrdnja, tako vama postavljam pitanje da li djeca mogu spasititi brak?

Znate li ijedna brak kojeg je spasilo dijete???


Idemo rasprava...
Pa po meni, brak je savez između dvoje ljudi koji počinje prije rođenja djeteta i traje i nakon što dijete odraste i postane svoj čovjek. Brak je prema tome zajednica 2 ljudi. Ne vidim zašto bi zbog dijete bilo slamka spasa za brak. Kao što je to već rekao denman, možeš ostati u braku zbog djece ali to ne mora biti nikakav brak
__________________
Mi trudimo se znanstveno da propadnemo barem dostojanstveno...
Epignosis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 13:23   #8
Quote:
Epignosis kaže: Pogledaj post
Pa po meni, brak je savez između dvoje ljudi koji počinje prije rođenja djeteta i traje i nakon što dijete odraste i postane svoj čovjek. Brak je prema tome zajednica 2 ljudi. Ne vidim zašto bi zbog dijete bilo slamka spasa za brak. Kao što je to već rekao denman, možeš ostati u braku zbog djece ali to ne mora biti nikakav brak
U tome i jeste stvar pa dijete ne može spašavati nešto na što samostalno nema moć odluke. Može ga spastiti ali samo privremeno da dijete ne bi patilo razvodom ali je onda u braku sve više gorčine a sve manje poštivanja...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 14:21   #9
U loš brak još uvesti i djete može biti samo dobar recept za katastrofu.

Naravno, uz sve ostalo, sjebana su tri (ili čak i više), umjesto samo dva života.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 14:47   #10
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Na ovoj stranici možete pročitati što je to hagioterapija.

http://www.vjera.pondi.hr/

Slušati možete o hagioterapiji na valovima HKR, utorkom od 20.30-22.00.

Tako je Ivančić govorio prošlog utorka govorio između ostalog o braku pa je izrekao jednu tvrdnju. Naime djeca po njemu imaju tu moć da spašavaju brak svojih roditelja. Kako mi se čini da je to varljiva tvrdnja, tako vama postavljam pitanje da li djeca mogu spasititi brak?

Znate li ijedna brak kojeg je spasilo dijete???


Idemo rasprava...
Ma kakvi to nema veze s zdravim razumom.
Ako se dvoje ljudi ne voli više i zlostavljaju jedan drugoga da bi ostali u braku radi djece,to bi bilo i uništenje onoga što još valja a to su djeca.
Ovo je jedan tipično šovinistički biblijski stav prema ženi i nasilje prema njoj.
Žena je zla,griješna,mora biti podložna muškarcu i sl.

Muškarcima to odgovara,nije čudno to uopće.
To se zove uništenje duha u djeci koja upijaju te svađe.
Ja sam dijete jednog takvoga braka bio i 20-tak godina živio u takvoj patnji
da ne znam s čim bi to uopće usporedio.


Pogledajte ove nebuloze i iskrivljenja ljudskih vrednota od strane ko zna koga:
Nije čudo da ovakvo nešto je u Svetoj knjigi,što li se tek onda dogadja u stvarnom životu.

Vrijednost žene po Levitskom zakonu
50,30
#27 " Jahve reče Mojsiju: ... neka ti je mjerilo: muškarca od 20 do 60 godina starosti procijeni 50 šekela u srebru, a žensku procijeni 30 šekela.
(20,10)
A za dob od pet do dvadeset godina neka tvoja procjena bude: za muškarca 20 šekela, a za žensku 10 šekela.
(5,3)
Je li dob od jednoga mjeseca do pet godina, neka ti je procjena: za muško pet šekela u srebru, a procjena za žensko tri šekela u srebru.
(15,10)
Bude li u starosti od šezdeset godina ili više, neka ti je procjena: za muškarca petnaest šekela, a za žensku deset šekela.






Kao u svim Crkvama svetih, žene na Sastancima neka šute. Nije im dopušteno govoriti, nego neka budu podložne, kako i Zakon govori. Žele li što saznati, neka kod kuće pitaju svoje muževe jer ružno je da žena govori na Sastanku.
1 Korinćanima 14,34-35


"Ako se žena ne pokriva, neka se šiša; ako li je pak ružno ženi šišati se ili brijati, neka se pokrije.
A muž ne mora pokrivati glave, ta slika je i slava Božja; a žena je slava muževa. Jer nije muž od žene, nego žena od muža. I nije stvoren muž radi žene, nego žena radi muža."
1 Korinćanima 11

" Bolja je zloća muška nego dobrota ženska; od žene potječe sramota i ruglo."
Knjiga Sirahova* 42,14


"Žena neka u miru prima pouku sa svom podložnošću. Poučavati pak ženi ne dopuštam, ni vladati nad mužem, nego - neka bude na miru. Jer prvi je oblikovan Adam, onda Eva; i Adam nije zaveden, a žena je, zavedena, učinila prekršaj. A spasit će se rađanjem djece ako ustraje u vjeri, ljubavi i posvećivanju, s razborom."
1 Timotej 2,12-15

evo ovdje ima na stotine primjera potlačivanja

http://www.angelfire.com/scary/svetopismo/index.html
D.Š is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 15:13   #11
Quote:
D.Š kaže: Pogledaj post
Ma kakvi to nema veze s zdravim razumom.
Ako se dvoje ljudi ne voli više i zlostavljaju jedan drugoga da bi ostali u braku radi djece,to bi bilo i uništenje onoga što još valja a to su djeca.
Ovo je jedan tipično šovinistički biblijski stav prema ženi i nasilje prema njoj.
Žena je zla,griješna,mora biti podložna muškarcu i sl.
ma daj malo ohladi...
iako se slažem da dijete ne smije biti jedini razlog za brak, zaista ne kužim kakve sve to ima veze s zlostavljanjem žena i biblijskim odnosom prema ženama??? pa to su odvojene stvari (osim za nekoga tko je toliko osobno frustriran pa svugdje vidi ovakve stvari; otprilike kao što u SAD-u u svakoj pizdariji vide rasne probleme i uvrede).
daj se malo skockaj i otvori novu temu ako ti se priča o odnosu religije i žena..
denman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:43.