Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2010., 01:37   #281
Quote:
Egenus kaže: Pogledaj post
Što bi bilo suprotno od čuđenja? Predložih ravnodušnost, profa je samo rekla da nije, ali bih sad htio i čuti razloge zašto nije/je.
Hvala
Namrgođenost,nevjerica ......reci- ravnodušnost nikak nemre biti jer nalikuje na uzetost,tj.od emocija ne vuče nit lijevo nit desno.
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 01:38   #282
Ako zatreba još kome pomoć,može slobodno na p.p.,i to ako me ulovi kada nis napilsan.
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 19:42   #283
http://www.youtube.com/watch?v=PPjVauWmONg
http://www.youtube.com/watch?v=zgIr4B1ozeg
Carlic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 20:03   #284
Quote:
Egenus kaže: Pogledaj post
Što bi bilo suprotno od čuđenja? Predložih ravnodušnost, profa je samo rekla da nije, ali bih sad htio i čuti razloge zašto nije/je.
Hvala
gađenje
vita_jela is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 20:54   #285
pozdrav filozofima
trebala bi malu pomoć,ako netko ima neki komentar,esej ili nešto slično na temu suma teologije t. akvinca i odakle bićima skolnost k dobrou,bila bih zahvalna,
ivona1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 00:47   #286
Pozdrav svima, posebno zainteresiranima za rješavanje jednog zadatka iz logike, koji glasi:
Quote:
Na otoku Smulyanlendu žive neobični stanovnici: vitezovi, koji uvijek govore istinu, sluge, koji ponekad govore istinu a ponekad ne, te varalice, koji uvijek lažu. Pregledajte ponuđene odgovore za iduće slučajeve i procijenite točnost odgovora birajući i upisujući najjači od mogućih odgovora: da, ne i možda.

Susrećemo dva stanovnika Smulyanlenda, A i B, među kojima se odvija razgovor: A: „Ja sam sluga.“ B: „Nije istina, ti nisi sluga.“ Što možemo zaključiti na osnovi ovog neobičnog razgovora.
a) A je vitez. _____ b) A je sluga. _____ c) A je varalica. ____ d) B je vitez. ___ e) B je sluga.____
f) B je varalica. ______

No razgovor se između A i B nastavio dalje. A je rekao: „Ti nisi sluga.“ B se usprotivio: „Ja sam sluga.“ A je dodao: „Netko od nas dvojice nije sluga.“ B se složio s time rekavši: „U pravu si.“
Što na kraju, možemo zaključiti na osnovi cjelokupnoga razgovora među A i B?
a) A je vitez____ b) A je sluga. ____ c) A je varalica. _____ d) B je vitez. ____ e) B je sluga. ____
f) B je varalica. ______
Hvala velika svima unaprijed na bilokakvoj pomoći
__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 03:58   #287
Quote:
sesvečan kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, posebno zainteresiranima za rješavanje jednog zadatka iz logike, koji glasi:


Hvala velika svima unaprijed na bilokakvoj pomoći
obojica su sluge
brlj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 18:27   #288
Da li neko ima nešto o temi "Osnovni fenomeni ljudskog postojanja" - Eugen Fink. Bila bi vam jako zahvalna.
Klinka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 15:30   #289
Dobio sam zadaću iz etike i neznam u koji podforum da stavim ovaj zahtjev za pomoć.

Tema je : "Sudbina nije izvan nas nego u nama i našoj volji", ne tražim sada da mi riješite zadaću nego da mi date neka pitanja ili smjernice koje će mi pomoću u pisanju toga eseja..
Ne moga biti ništa predugačko..
Unaprijed zahvaljujem!
Slim Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 21:17   #290
@Slim Shady
Je li zaista sudbina u nama samima?
Je li nam predodređena? Ako je, tko nam je predodređuje? Možemo li biti sigurni uopće da su neki događaji sudbina ili pak nešto drugo?
Možemo li utjecati na našu sudbinu, kako/zašto ne?
bubbling is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 18:35   #291
Quote:
bubbling kaže: Pogledaj post
@Slim Shady
Je li zaista sudbina u nama samima?
Je li nam predodređena? Ako je, tko nam je predodređuje? Možemo li biti sigurni uopće da su neki događaji sudbina ili pak nešto drugo?
Možemo li utjecati na našu sudbinu, kako/zašto ne?
Hvala!
Slim Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 23:49   #292
ljudi, pomagajte! jel ima netko neki sažetak, skriptu, link, ... za bilo koju (ili sve) sljedeće knjige

Ernst Cassirer, Ogled o čovjeku;
Georg Simmel, Kontrapunkti kulture;
Horkheimer/Adorno, Dijalektika prosvjetiteljstva;
Claude Levi-Strauss, Divlja misao;
Edward Said, Orijentalizam.
__________________
just smile :)))
blueblackgreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 15:42   #293
http://bs.wikipedia.org/wiki/Dijalek...svjetiteljstva
http://www.scribd.com/doc/28138508/E...gled-o-Covjeku
Divlju misao imaš sažetu na više stranica, potraži. Google is your friend.
bubbling is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 23:03   #294
hvala, ali to sam već sve na netu pretražila
cassirera mogu nabavit, ali trebao bi mi sažetak, a ne cijela knjiga
pa i dalje ako ima netko neš od tog doma (dakle, skraćeno, ne cijele knjige-nemam vremena za njih) molila bih pomoć
__________________
just smile :)))
blueblackgreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 23:31   #295
Vidim da shvatio na p.,p., hajde drago mi je,ak imaš još ponešto pucaj samo......
žacko11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 17:18   #296
Ljudi, pomoć!

Ovako... Moram napisati esej o supstanciji. Pošto je to širok pojam, a nisam dobila apsolutno nikakve smjernice niti literaturu, bila bih zahvalna kada bi netko napisao tko se to od filozofa bavio supstancijom (naravno, ne trebaju mi svi, dovoljno je njih nekoliko). Također je svaka druga informacija dobrodošla.

Hvala unaprijed!
fionna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 17:35   #297
Molim vas, ima li itko išta o Lefebvre-u i njegovoj knjizi "Proizvodnja prostora"?

Hvala
zhabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 19:56   #298
filozofija gotike

Pozdrav svima na forumu. Ovako, dobio sam zadatak napisati rad na temu filozofije gotike, tj. dovesti u vezu ta dva područja. Dakle s nekog filozofskog stajališta promatrati gotiku, a tu u prvom redu mislim estetiku gotike. Također ako netko zna društveno-povijesne prilike koje su bile aktualne u vrijeme nastanka gotike jer je sva umjetnost odraz čovjekovih prilika u razdoblju u kojemu živi. Ako netko upoznat s temom zamolio bih da pomogne!
horuswidjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 23:16   #299
Quote:
tope kaže: Pogledaj post
1. Skepticizam, solipsizam, fatalizam, filozofija identiteta.
2. Um, razum, apsolutna istina, transcendentalno.

Zadatak nam je u ispitu napisati kratki esej od ovih (cetiriju) pojmova. Pa ako se netko kuzi u sve ove pojmove, pomoc bi mi dobro dosla. Neka nepise neku kracu diskusju da vidim kako bi uopce to trebao izgledati. Hvala!
Piši o druge četri teme, i razmišljaj o njima do ih ne budeš skroz razumjela
hrcprc007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 01:47   #300
Kako dovesti u vezu ta 2 područja? Želiš li se baviti onodobnom filozofijom, filozofijom iz doba gotike? Ili bi se radije trebalo baviti gotikom pomoću današnje filozofske misli i današnje estetike? I da, koliko vremena se ima za rad?
2kune is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:50.