Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2011., 17:46   #101
Quote:
tonchica kaže: Pogledaj post
Kod mene se dugo nije znalo što mi je dok nisam obavila sve moguće pretrage, te sam na kraju dobila takvu dijagnozu. Uglavnom, EEG pokazuje svaki put isto. I ja pijem Lamictal, uz to su mi dali Misar ako zatreba... Uglavnom, rekli su da je nesanica eventualno jedan od simptoma, ili neka manifestacija, tako nešto... Ali nije nužno povezano sa epilepsijom..
Možeš se sjetiti što ti je točno u vezi ovoga rekla? Manifestacija čega?
I kod kojega doktora si bila? Možeš i na PM.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 18:54   #102
Najbolji lijek protiv nesanice je melatonin. U RH je dobavljiv bez recepta u apotekama. Obicno se daju doze od 3-10 mg.
cabo love is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 18:58   #103
Quote:
filter kaže: Pogledaj post
sta bi se desilo da covijek jednostavno prestane spavati?
da li je netko umro od nesanice?
Da, postoji nasljedna bolest nesanice koju uzrokuje prion (infektivni agens slican onom kod kravljeg ludila), i ta bolest se javlja u par obitelji oko Venecije.

Bolest nastupa oko 30g, ljudi jednostavno prestanu spavati, i s vremenom im se mozak zbog toga naprosto rastopi, i umru:

http://en.wikipedia.org/wiki/Fatal_familial_insomnia

Bolest je neizljeciva.

Ja trenutno uzimam 5g melatonina sa sporim otpustanjem + 3mg s brzim.
Narucio sam sa swansonsa melatonina za godinu dana, i to sve za 200 kuna.
Kod nas je 90 mg oko 60 kuna, preskupo.
Kad sam koristio samo taj brzodjelujuci uvijek sam se budio usred noci, a sad kad pijem kombinaciju je ok.
Jedino nemojte prekrdasiti s dozama, u visokim dozama melatonin sprjecava grusanje krvi, pa se mozete
probuditi u modricama ili s krvarenjem iz desni. To se meni dogodilo 2x kad sam zabunom uzeo visoku dozu (od 50 mg).
Iz moga iskustva, do 20 mg je sigurno. Ali opcenito stanja sporog zgrusavanja krvi (osim ekstrema kao hemofilija) su povezana s manjom ucestalosti tromboze, embolije, infarkta, mozdanog udara, i na taj nacin, pogoduju duljem zivotu.

Uz melatonin dobivate i bonus...To je zapravo i jaki antioksidans, djeluje protiv raka, demencije, te starenja stanica.
Ako ga pijete s kalcijem, povecat ce vam imunost. I sto je najvaznije, to nije kemija, nego normalna tvar u nama. Eventualno bi ga mogli klasificirati kao ''doping''

Zadnje uređivanje cabo love : 26.11.2011. at 19:10.
cabo love is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 19:23   #104
Quote:
cabo love kaže: Pogledaj post
Da, postoji nasljedna bolest nesanice koju uzrokuje prion (infektivni agens slican onom kod kravljeg ludila), i ta bolest se javlja u par obitelji oko Venecije.

Bolest nastupa oko 30g, ljudi jednostavno prestanu spavati, i s vremenom im se mozak zbog toga naprosto rastopi, i umru:

http://en.wikipedia.org/wiki/Fatal_familial_insomnia

Bolest je neizljeciva.
ajme ovo je grozno
sigurno postoji i neki laksi oblik, neka drukcija mutacija koja isto rezultira nesanocom ali ne u ovolikoj mjeri? u mojoj obitelji ima nesanice, nitko nije psihicki bolestan niti je itko umro od toga.

Quote:
cabo love kaže: Pogledaj post
Ja trenutno uzimam 5g melatonina sa sporim otpustanjem + 3mg s brzim.
Narucio sam sa swansonsa melatonina za godinu dana, i to sve za 200 kuna.
Kod nas je 90 mg oko 60 kuna, preskupo.
Kad sam koristio samo taj brzodjelujuci uvijek sam se budio usred noci, a sad kad pijem kombinaciju je ok.
Jedino nemojte prekrdasiti s dozama, u visokim dozama melatonin sprjecava grusanje krvi, pa se mozete
probuditi u modricama ili s krvarenjem iz desni. To se meni dogodilo 2x kad sam zabunom uzeo visoku dozu (od 50 mg).
Iz moga iskustva, do 20 mg je sigurno. Ali opcenito stanja sporog zgrusavanja krvi (osim ekstrema kao hemofilija) su povezana s manjom ucestalosti tromboze, embolije, infarkta, mozdanog udara, i na taj nacin, pogoduju duljem zivotu.

Uz melatonin dobivate i bonus...To je zapravo i jaki antioksidans, djeluje protiv raka, demencije, te starenja stanica.
Ako ga pijete s kalcijem, povecat ce vam imunost. I sto je najvaznije, to nije kemija, nego normalna tvar u nama. Eventualno bi ga mogli klasificirati kao ''doping''
jel to uzimas svaku vecer? ja sam svojedobno uzimala melatonim od cal-a, ne sjecam se koja je doza bila u pitanju al mi nije pomoglo
anakonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 01:26   #105
Quote:
anakonda kaže: Pogledaj post
u mojoj obitelji ima nesanice, nitko nije psihicki bolestan niti je itko umro od toga.
oprosti anakonda, koji su tvoji simptomi točnije; da li ti imaš problema sa usnivanjem, prosnivanjem ili samo nesanicom.
znači da li možeš normalno zaspati u krevtu kada odeš na spvanje, a kada zaspiješ koliko sati spavaš, i kakovi su ti snovi da li se boriš,
dali su ti snovi jednostavno negugodnog osjećaja pa kada se probudiš da li se osijećaš prazno bezveze i da li su ti snovi upretežno tamni kao da je obalčno
v rijeme, sumrak ili noć?
danci9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 01:37   #106
OK sada mi je jasno i iskreno mi je žao i suosijećam sa vama koji imate neki poremećaj.
Ako koristite melatonin mislim da vam ovaj koji se prodaje kod nas, a cijena mu je 54kune od
tvrtke Kal 3mg neće baš pomoći jer vaša nesanica je izgleda dosta jaka pa vam treba nešto jače. Kažu
da melatonin treba osobama koje pređu 34 god života jer žljezde ga tada izlučuju u manjim količinama i treba ga uzimati
dodatno. Navodno on izaziva jutarnji mamurluk i za to preporučuju kavu koja to uspješno rzbija.
Stvarno neznam kako se ti "cabo love" osijećaš kada se probudiš, a uzimaš 8mg melatonina.
Mislim da bi vam pomogle neke od tehnika relaksacije: autogeni trening, yoga ili neke meditacije.
danci9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 01:41   #107
Quote:
anakonda kaže: Pogledaj post
u mojoj obitelji ima nesanice, nitko nije psihicki bolestan niti je itko umro od toga.
Anakonda, jesi li možda bila hiperaktivna kao dijete? ADD ili ADHD?
Imaš li toga u obitelji (iako nisam sigurna da li to može biti nasljedno)?
Imaš li problema sa koncentracijom?
Mislim da je to dosta važno.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 12:08   #108
Quote:
danci9 kaže: Pogledaj post
oprosti anakonda, koji su tvoji simptomi točnije; da li ti imaš problema sa usnivanjem, prosnivanjem ili samo nesanicom.
znači da li možeš normalno zaspati u krevtu kada odeš na spvanje, a kada zaspiješ koliko sati spavaš, i kakovi su ti snovi da li se boriš,
dali su ti snovi jednostavno negugodnog osjećaja pa kada se probudiš da li se osijećaš prazno bezveze i da li su ti snovi upretežno tamni kao da je obalčno
v rijeme, sumrak ili noć?
osim nesanice nemam nikakvih drugih poremecaja, nisam depresivna, normalno obavljam sve aktivnosti, radim. nisam destruktivna ni pesimisticna. jednostavno legnem u krevet i ne mogu zaspati, okrecem se po krevetu i to je to. najcesce imam problema s usnivanjem, ali mi se desi i da se budim.
sa snovima nemam nikakvih problema, najcesce se ne sjecam snova a kad se sjecam obicno to budu neke totalne gluposti
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Anakonda, jesi li možda bila hiperaktivna kao dijete? ADD ili ADHD?
Imaš li toga u obitelji (iako nisam sigurna da li to može biti nasljedno)?
Imaš li problema sa koncentracijom?
Mislim da je to dosta važno.
mozda sam i bila hiperaktivno dijete iako se tada kad sam ja bila mala o tome nije toliko govorilo kao danas. istina je da sam bila zlocesto dijete, stalno u pokretu, izludjivala sam starce
mislim da nitko u mojoj obitelji nije bio hiperaktivan, barem ne ove mladje generacije kod kojih se to moze utvrditi.
s koncentracijom nemam problema osim sporadicno, al imam problema s memorijom sto mislim da je posljedica dugogodisnjeg nespavanja jer sam nekad stvarno dobro pamtila
anakonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 16:33   #109
Quote:
anakonda kaže: Pogledaj post
a koje si imala simptome, osim nesanice?

Padala sam u nesvijest, te blagi trzaji. Nesanica se tu pojavila kao sporedna stvar, ja mislim.
tonchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 16:38   #110
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Možeš se sjetiti što ti je točno u vezi ovoga rekla? Manifestacija čega?
I kod kojega doktora si bila? Možeš i na PM.

Ako nesanica traje duže od 2 - 3 tjedna, vjerojatno nešto nije u redu, i to treba provijeriti kod liječnika. Pa eto tako se može doći do bilo kakve dijagnoze, ali i ne mora.. ili može biti samo na pishičkoj bazi. Meni se ispostavila epilepsija... A bila sam u Zagrebu, na KBC Rebro, kod dr. Zadro.
tonchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 17:29   #111
Quote:
tonchica kaže: Pogledaj post
Ako nesanica traje duže od 2 - 3 tjedna, vjerojatno nešto nije u redu, i to treba provijeriti kod liječnika. Pa eto tako se može doći do bilo kakve dijagnoze, ali i ne mora.. ili može biti samo na pishičkoj bazi. Meni se ispostavila epilepsija... A bila sam u Zagrebu, na KBC Rebro, kod dr. Zadro.
Jesi imala napade? Ja sam pala u nesvijest, ali ne znam je li bilo trzaja jer nije nitko vidio.
Nakon toga sam išla na pretrage i na EEG - u su mu ustanovili epilepsiju.
A na MR i CT - u - cistu. U principu, sama ta cista nije problem sama po sebi, samo ne smije biti širenja ni pritisaka.
Hvala Bogu, to se otada nije ponovilo i za sad je sve uredu.
Ali kad se sjetim, meni se upravo to i dogodilo nakon razdoblja nesanice.
U to vrijeme sam jako loše spavala, tih dana sam imala mjesečnicu, imam tu cistu i nikad savršeni EEG - i sve se poklopilo.
E sad, mene zanima jesu li ti rekli na što moraš paziti da ti se stanje ne bi pogoršalo?
Jesi dobila neke konkretne savjete?
Meni je neurologica rekla samo da moram spavati, piti što manje kave i izbjegavati alkohol. I to je sve.
Jesu tebi rekli još što?
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 20:13   #112
Pozdrav ljudi, evo samo zelim podijeliti svoje iskustvo s circadinom. Kao prvo jedna kutija od 21 tabletu kosta oko 160 kn. A sto se tice djelovanja, ja kad Sam popio prvi put tabletu pomislio sam ovo je napokon neki dobar hipnotik, jer me tako fino uveo u san, gotovo na prirodan nacin, jednostavno nakon dugo vremena sam osjetio pospanost, nakon dugo vremena zaspao bez sanvala. I tu noc sam tako dobro spavao I probudio se odmoren raspolozen. I na zalost to je to, vec drugi dan nisam ga ni osjetio. Znam da moj organizam razvija toleranciju na gotovo sve lijekove, Ali tako brzo, nakon samo jednog dana...uzas, sad sam opet na sanvalu.

Sent from my GT-P7500 using Tapatalk
__________________
...taming the beast within...
blacx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 20:38   #113
Quote:
blacx kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, evo samo zelim podijeliti svoje iskustvo s circadinom. Kao prvo jedna kutija od 21 tabletu kosta oko 160 kn. A sto se tice djelovanja, ja kad Sam popio prvi put tabletu pomislio sam ovo je napokon neki dobar hipnotik, jer me tako fino uveo u san, gotovo na prirodan nacin, jednostavno nakon dugo vremena sam osjetio pospanost, nakon dugo vremena zaspao bez sanvala. I tu noc sam tako dobro spavao I probudio se odmoren raspolozen. I na zalost to je to, vec drugi dan nisam ga ni osjetio. Znam da moj organizam razvija toleranciju na gotovo sve lijekove, Ali tako brzo, nakon samo jednog dana...uzas, sad sam opet na sanvalu.

Sent from my GT-P7500 using Tapatalk
sanval je drek, za 3 sata spavanja i to nije lijek za ljude koji imaju ozbiljnijih problema s nesanicom. nisu ti dr nikad preporučili antiepileptik tegretol koji se daje kao stabilizator raspoloženja i za spavanje? mene prazine, pola tbl sruši, to je oko 12,5 mg...tegretol mi maknut radi nalaza jetre koji su bili loši, iako se na kraju ispostavilo da je to od prehrane...
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 21:57   #114
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
sanval je drek, za 3 sata spavanja i to nije lijek za ljude koji imaju ozbiljnijih problema s nesanicom. nisu ti dr nikad preporučili antiepileptik tegretol koji se daje kao stabilizator raspoloženja i za spavanje? mene prazine, pola tbl sruši, to je oko 12,5 mg...tegretol mi maknut radi nalaza jetre koji su bili loši, iako se na kraju ispostavilo da je to od prehrane...
A gle, svaki lijek ima svoje mane I prednosti. Ja Sam prije sanval smatrao uzasnim lijekom, jer bih znao uzeti I do 100 Mg pa onda cijelu noc izludjivati svoje ukucane, I naravno sutra se ne bih nicega sjecao. A sad ova kombinacija od 200 do 300 Mg prazinea koji uzmem dva sata prije spavanja pa onda pred samo spavanje 20 Mg sanvala, I jos uz to 2 mg circadina mi super odgovara. Iako taj circadin vise smatram suplementom a ne lijekom. A pokusao Sam ja I sa zyprexom spavati pa sa dormicumom pa cerson, I na sve tako brzo razvijem toleranciju, da jednostavno nema smisla vise ih piti. Ali I dalje su najpropisivaniji hipnotici tzv. Z-drugs. Na nasem trzistu imas samo zolpidem I zaleplon odnosno sanval I zan. A ja se iskreno nadam da ce jednom na nase trziste doci zolpidem tj. Sanval s postupenim otpustanjem. U americi postoji mislim da se zove ambien cr.

Sent from my GT-P7500 using Tapatalk
__________________
...taming the beast within...
blacx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 23:03   #115
ti, blacx, fakat uzimaš grde doze, joj, joj, a kaj možeš...

našla na netu ovo nisu linkovi za tebe, ima tu ljudi koji imaju problema s nesanicom

http://products.sanofi.us/ambien_cr/ambienCR.html

http://answers.yahoo.com/question/in...6233434AArtIsT

http://en.wikipedia.org/wiki/Zolpidem
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 06:11   #116
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ti, blacx, fakat uzimaš grde doze, joj, joj, a kaj možeš...

našla na netu ovo nisu linkovi za tebe, ima tu ljudi koji imaju problema s nesanicom

http://products.sanofi.us/ambien_cr/ambienCR.html

http://answers.yahoo.com/question/in...6233434AArtIsT

http://en.wikipedia.org/wiki/Zolpidem
Gle ja mislim da bi taj zolpidem tj. Sanval s postupenim otpustanjem, postao najpropisivaniji hipnotik u hrvatskoj. Jako je potentan I jos ako djelije cijelu noc, to bi bilo odlicno. A sad sto se tice naseg trzista, ja bih vam preporucio da probate circadin 1-2 sata prije spavanja I onda pred samo spavanje zan. Zan ce vas uvesti u San a circadin bi se trebao pobrinuti da spavate cijelu noc. I sto je najbolje ova terapija se moze uzimati dugorocno, jer zan ne izaziva ovisnost niti remeti arhitekturu sna za razliku od sanvala, a takodjer ne izaziva simptome povlacenja. Ja kad Sam prvi put pitao psihijatra za zan I circadin on nije znao sto je to, morao je pogledati na internetu.

Sent from my GT-P7500 using Tapatalk
__________________
...taming the beast within...
blacx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 07:44   #117
meni dopizdi vrtit se po krevetu (nakon 2-3 sata), i onda upalim svjetlo i odustanem od pokušaja da zaspem

a najgore mi kad taman utonem u san i onda me neka glupost iz podsvijesti prene i ode sve kvragu
i osjetim kako sam opet živnula i znam da ništa od spavanja..

ja znam što je meni, al šta mi to vrijedi kad ne mogu spavat
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 16:25   #118
Koje su razlike između različitih vrsta hipnotika?

Najvažnija razlika je njihov poluživot, što znači koliko dugo lijek ostaje u organizmu.

Kad hipnotik ima duži poluživot, on se u organizmu akumulira na način da je i spavanje je čvršće, ali funkcioniranje danju može biti usporenije. suprotno njima, hipnotici s kratkim poluživotom, "očiste" se iz organizma prije nove doze i njihovo djelovanje ne utječe na motoričke niti mentalne sposobnosti tijekom dana.

no, uvijek uzmite u obzir da opet svaki taj lijek djeluje individualno...

sve o hipnoticima i inim psihofarmacima, super članak!!!http://www.psihijatrija.com/MATURANT...ihofarmaci.pdf

Zadnje uređivanje ray of light : 28.11.2011. at 17:26.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 22:16   #119
Quote:
Septembar kaže: Pogledaj post
Moram vam preporuciti Melatonin kapsule
Ovdje pise nesto o tome


http://www.naturala.hr/indeksi/dodac...atonin-357/17/

Ne znam da li ima u Cro za naruciti, ali je sam nedavno narucila i uzela sam ih jednu noc i spavala 8 sati u komadu, te se probudila od budilice, ne sama od sebe. A to mi se nije desilo vec mjesecima. Inace imam problem da se budim nakon 5-6 sati i tesko/ili nikako ponovo zaspivam.
Ovaj proizvod je vec dougo dostupan u npr. Kanadi, i ja ga koristim duze vremena. Toplo bi ga preporucila, puno je sigurnije to uzimat povremeno, nego tablete za spavanje. Primjetila sam da mi je potreban vise zimi nego liti, st aima veze sa kolicinom svjetla i sunca. Inace, melatonin se moze kupit u tabletama, kapsulama, tekucini i sl. ima ga u 1,5. 2. 3. 5. mg. za pocetak je vjerojatno dobro krenit s manjom dozom pa vidit kako kome pase. uzima se jedno sat vrimena prije nego se ide lec, i pomaze ljudima da zaspu a isto tako melatonin koji ima postupno otpustanje pomaze da osoba kvalitetnije spava cilu noc.
listes71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 00:04   #120
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Jesi imala napade? Ja sam pala u nesvijest, ali ne znam je li bilo trzaja jer nije nitko vidio.
Nakon toga sam išla na pretrage i na EEG - u su mu ustanovili epilepsiju.
A na MR i CT - u - cistu. U principu, sama ta cista nije problem sama po sebi, samo ne smije biti širenja ni pritisaka.
Hvala Bogu, to se otada nije ponovilo i za sad je sve uredu.
Ali kad se sjetim, meni se upravo to i dogodilo nakon razdoblja nesanice.
U to vrijeme sam jako loše spavala, tih dana sam imala mjesečnicu, imam tu cistu i nikad savršeni EEG - i sve se poklopilo.
E sad, mene zanima jesu li ti rekli na što moraš paziti da ti se stanje ne bi pogoršalo?
Jesi dobila neke konkretne savjete?
Meni je neurologica rekla samo da moram spavati, piti što manje kave i izbjegavati alkohol. I to je sve.
Jesu tebi rekli još što?

Pa nesvjestica i blagi trzaji jesu svojevrstan napadaj.
Uglavnom, što se tiče savjeta, rekli su mi isto kao i tebi... pošto se tu baš ništa posebno ne može.. Sve dok god ti je EEG takav kakav je i dalje ćeš biti na Lamictal-u... I ne umarati se, i ne piti.
tonchica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:23.