Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2015., 12:53   #1
PitBullica na lancu

Pozdrav. Imam jednu situaciju i trebaju mi savjeti/pomoć. Prije par dana sam išla u posjet ujaku i vidjela da njegovi susjedi imaju ispred kuće vezanog psa, mladu piticu. Kujica je vezana između dva stabla na nekakvoj sajli, ima par metara prostora za trčanje naprijed-nazad. Ujak je rekao da je pas stalno tamo, dakle ne skidaju je s lanca i nema pristup kući. Također mi je rekao da ih nikada nije vidio da šeću psa. Stara je 10 mjeseci.

Kad sam je išla pomaziti, cijelu me izljubila i cvilila za mnom, željna je pažnje. Iako nije izgladnjela i nema fizičkog zlostavljanja (valjda), očito je da je potpuno neadekvatno zbrinjena.

Možete li mi reći, koga da zovem? Je li to u nadležnosti veterinarske inspekcije? Ima li uopće legalnog razloga da im se oduzme pas, ili da im se barem kaže da ga vode u šetnju? Danas ću popodne nakon posla ići kod svog veta i pitati može li on urgirati, ali sumnjam.

Hvala.
Solsticija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 14:43   #2
slazem se w tobom da pesica nije sretna bez setnji i stalno na toj sajli. nazalost, ovakav slucaj ne mozes nikom zivom prijaviti, jer cak i na stranici suze se sajla tolerira, ali ne i lanac. da je na pol metra, metar lanca, ima zakonske osnove za prijavu jer zivotinja je previse sputana u kretanju. ali da pozoves bilo koju inspekciju, oni i za najstrasnije slucajeve zanemarivanja i izgladnjivanja vele da je sve ok. maksimum im je prigovor da pas nije cijepljen i cipiran pa to vlasnik napravi i nikome nista. da je tezi oblik zlostavljanja, mozes zvati i policiju, ali to ovdje nije.

ja sam prijavila suzi pesicu iz kvarta, cistokrvnu, pasmina za krilo, koja je bila vezana na pol m spage vani na betonu. ali imala je zdjelicu s vodom. rekli su da nema osnove za oduzimanje, ali su se uz 2 njihova dolaska uvjeti poboljsali, popravili su ogradu i sterilizirali pesicu. isto nikad ne ide u setnje.

isto ti nema smisla susjedu dici neku frku i prigovarati. eventualno da im blago spomenes da lpsi vole i trebaku ici u senju i da su nesretni stalno vezani, kao sto bi i covjek bio. ako oni ne kuze da se psom treba baviti, a ti imas vremena, zamoli ih da ti dopuste da ju svaki dan vodis u setnju. ona njima vjerojatno treba samo da im cuva kucu i kao po svim selima strpaju psa na lance, s kojih samo rijetki povremeno budu slobodni. kod mene na selu ipak dosta ljudi i ne drzi pse na lancu, ali puno vise je onih na metar s kojih ih nikad ne pustaju.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 16:57   #3
@Solsticija i @VIVVIV, ne znam jeste li nečiji klonovi ili ste se nedavno ulogirale na forum, ali vas komunikacijski stil s kojom ste krenule neće daleko dovesti, barem ne na ovom pdf-u. Ovoga puta samo su obrisani postovi neprimjerene retorike.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 17:07   #4
zaštita od sunca i vremenski neprilika?

fermina- ti si odnekuda izvukla neki članak iz zakona da pas , pa makr bio na lancu ili sajli, mora imati dnevnu šetnju itd, itd...?

pa da se nekako na finjaka to objasni tim vlasnicima? al da žena prvo ima zakon u rukama.
pa jel dvorište ograđeno?
Mlada ženka koja će se vjerojatno početi tjerati , ako već nije? itd, itd
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 17:32   #5
Članak 39. ZZŽ NN 135/06
Onaj koji govori o kretanju životinja
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:29.