Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2007., 23:06   #61
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Vidit ću najprije kakav je uopće interes pa ako bude zarade imam prostor koji mogu urediti za primanje gostiju i preko noći,a ni bungalovi nisu loši pa i njih mogu podići.Kod mene jedan tip već pet godina uređuje zgradu umjesto da krene s izletima.
Nisam te baš skužio to sa izletima- misliš dovoditi goste iz nekog većeg grada kod tebe ili one koji dođu voziti uokolo?
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 00:22   #62
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Nisam te baš skužio to sa izletima- misliš dovoditi goste iz nekog većeg grada kod tebe ili one koji dođu voziti uokolo?
One koji dođu voziti,imaju ovdje što vidit ukoliko su ljubitelji prirode,a normalno da samo članovi obitelji rade i da im nudimo isključivo domaće proizvode jedino ako je baš neko željan hamburgera skočim do obližnje trgovine
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 21:57   #63
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
One koji dođu voziti,imaju ovdje što vidit ukoliko su ljubitelji prirode,a normalno da samo članovi obitelji rade i da im nudimo isključivo domaće proizvode jedino ako je baš neko željan hamburgera skočim do obližnje trgovine
Hm, nisam baš siguran dali bi gosti bili zainteresirani za takvo što. Moraju od nekud daleko doći do tebe i još poslije da ih ti voziš.

Logičnije bi bilo da ih ti pokupiš iz grada, hotela...voziš ih uokolo i usput odvedeš kod tebe na ručak.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 00:12   #64
Istra je najbolji primjer razvoja ruralnog turizma, lider kojega treba pratiti! Trenutno samo 2% od ukupnog broja nocenja ostvaruje se kroz seoski turizam!
glasnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 00:17   #65
a da skočiš do Istre i snimiš situaciju?
ima hrpa agroturizama tamo, i savjetujem ti da poslije sezone (jer sad imaju posla) kreneš jedan tjedan okolo i snimiš sve modele (tj. napraviš istraživanje tržišta u svom aranžmanu) posla, onda odeš jedan dan u zagorje i zaključiš što i kako možeš....po meni je poanta ili biti originalan (drugačiji od drugih) ili davati gostu višu vrijednost od konkurencije (pa taman to bila samo posebno pečena patka s mlincima koju je gost netom prije mogao slikati, te pomagati u pripremi...evo ti ideje..žena dobro kuha, pa ponudi poludnevni tečaj tradicionalnog kuhanja s degustacijom)....

ja obožavam upravo hranu koja se jede na takvim mjestima, ali ima ljudi koji dolaze zbog prirode, životinja, mira i sl. ; odluči kojim ćeš smjerom i ne zaboravi se oglasiti na http://www.seoski-turizam.net/ da ti dodjemo u goste
__________________
Gastić u Kazakhstanu
intrepidCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 00:22   #66
Moze, kolika je cijena? malo im je ponuda oskudna!
glasnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 00:25   #67
Quote:
glasnik kaže: Pogledaj post
Moze, kolika je cijena? malo im je ponuda oskudna!
cijena čega?
__________________
Gastić u Kazakhstanu
intrepidCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 09:46   #68
http://www.istra.com/agroturizam/eng/

puno bolji site za vidjeti koliko toga ima....
__________________
Gastić u Kazakhstanu
intrepidCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 10:47   #69
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Hm, nisam baš siguran dali bi gosti bili zainteresirani za takvo što. Moraju od nekud daleko doći do tebe i još poslije da ih ti voziš.

Logičnije bi bilo da ih ti pokupiš iz grada, hotela...voziš ih uokolo i usput odvedeš kod tebe na ručak.
Dođu do mene autom i onda ih ja vozim na izlet u Park prirode Lonjsko polje na razgledanje,ribolov.fotografiranje,meni to izgleda dobro.Meni samom je doživljaj otići tamo,a kako neće nekome ko nikad nije bio.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 12:52   #70
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Dođu do mene autom i onda ih ja vozim na izlet u Park prirode Lonjsko polje na razgledanje,ribolov.fotografiranje,meni to izgleda dobro.Meni samom je doživljaj otići tamo,a kako neće nekome ko nikad nije bio.
Ne sumnjam u ljepotu i zanimljivost izleta ali mislim da bi prolazila vožnja jedino onim što oni nemaju- čamcem, 4x4...

Samo želim reči da bi ti primarni trebao biti seoski turizam kao takav (smještaj i hrana) a kasnije izleti kao dodatna ponuda.

Ako sam dobro skužio ti se oslanjaš na izlete kao primarnu stvar. Ako misliš tako raditi onda moraš raditi kao i sve izletničke agencije ovoga svijeta: reklama u hotelu, pokupiš ih sa kombijem ili busom iz hotela, izlet, hrana kod tebe (ili negdje drugdje) i povratak u hotel
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 22:29   #71
Zanimljivo je da se na većini naših stranica za oglašavanje ne nudi mogućnost oglašavanja smještaja na kontinentu - većinom seoskog turizma. Jedino sam našao www.croatia-apartments.com.hr stranicu gdje se uz Jadran još uvijek BESPLATNO može oglasiti smještaj na kontinentu ...
dravlic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 01:04   #72
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ne sumnjam u ljepotu i zanimljivost izleta ali mislim da bi prolazila vožnja jedino onim što oni nemaju- čamcem, 4x4...

Samo želim reči da bi ti primarni trebao biti seoski turizam kao takav (smještaj i hrana) a kasnije izleti kao dodatna ponuda.

Ako sam dobro skužio ti se oslanjaš na izlete kao primarnu stvar. Ako misliš tako raditi onda moraš raditi kao i sve izletničke agencije ovoga svijeta: reklama u hotelu, pokupiš ih sa kombijem ili busom iz hotela, izlet, hrana kod tebe (ili negdje drugdje) i povratak u hotel
Smještaj u početku ne dolazi u obzir,to zahtijeva velika ulaganja,dakle hrana i izlet koji može potrajati po želji gostiju,a prije će se vratit ako vide nešto zanimljivo,ako ih držim na jednom mjestu nema tu kruha po meni.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 22:41   #73
sve je ok osim jedne stvari.
Kod nas vrijedi mišljenje da su gosti idioti.
Evo prijera.
Nedavno sam bio u jednoj kao ekološkoj i kao slavonskoj kući. Nude "slavonski menu".
Koliko ja znam on bi otprilike trebao izgledati ovako:
1. Juha
2. Sos i kuhano meso3.
3.sarma
4. Pečenje

A kod njih ovako:
1. Juha +
2. BEČKA ŠNICLA I NEKO KUHANO MESO SA UMAKOM OD GLJIVA ------
Bože sačuvaj.
__________________
Kako oblikovati potpise?
Eagle30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 23:54   #74
Quote:
intrepidCRO kaže: Pogledaj post
cijena čega?
Ma bilo je vezano za cijenu oglasavanja na seoski-turizam.net... No nije vazno... Ima jedna stranica koja se zove www.ruralis.hr i mislim da ce tamo biti samo odabrani agroturizmi koji se tiču Istre, rekli bi stvarno prave delicije na tanjuru...
glasnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 23:34   #75
kako krenuti, kako se registrirati-ob. gosp. obrt,doo, postoje li udruge, zadruge, nešto organizirano...
država, županije nešto potiču, jel to dovoljno, vaša iskustva....
hrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 11:13   #76
Quote:
hrast kaže: Pogledaj post
kako krenuti, kako se registrirati-ob. gosp. obrt,doo, postoje li udruge, zadruge, nešto organizirano...
država, županije nešto potiču, jel to dovoljno, vaša iskustva....
Nije toliki problem otvoriti koliki je problem nerazvijenost tog oblika turizma kod nas.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 00:02   #77
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Nije toliki problem otvoriti koliki je problem nerazvijenost tog oblika turizma kod nas.
Pa što se čeka?
hrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 20:37   #78
Seoski turizam u Čazmi

http://www.salaj.net/
Myra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 00:28   #79
Quote:
hrast kaže: Pogledaj post
Pa što se čeka?
Čeka se puno toga,čeka se lova da se može srediti prostor,čeka se nekakva procjena isplativosti,sadašnje stanje je takvo da političari govore o seoskom turizmu jer im se jede i pije badava i jer im trebaju glasovi sela,a turiste na selu možeš nabrojat na prste.
A ovo gore je božićna priča koja traje dva tjedna,a što je u ostalih 11,5 mjeseci?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 12:41   #80
košta to, košta

što se tiče lonjskog polja, ima potencijala, ali fali infrastrukture

osim toga, tamo se ionako nema što raditi preko tjedna (zasad) pa bi se trebao orijentirati na vikend izlete, pogotovo sad kad ljudima zatvore šoping centre

odi si pogledat u čigoč, ne znam kako se ljudi zovu, preuredili stari trijem, a što je najbolje, uopće nisu domaći nego bosanci koji se doselili za vrijeme rata

tri puta ih je odbilo ministarstvo i grad za lovu, a pare im dali neki nizozemci - bird watcheri..bila slučajno na otvaranju, a kad tamo veleuvaženi političari trabunjaju o turističkim potencijalima kraja..kad je trebalo dati lovu - štanga

ako si za to zainteresiran, već si odavno trebao stupiti u kontakt s ljudima koji se u lonjskom polju već bave seoskim turizmom
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:22.