Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2011., 14:39   #81
Vidim da se oko tih sendvića naganjate i troška.
Ovako, kupila mu tri žemljice, pošto ne voli jesti salamu (jede ju na kapaljku i bolje tako), uvijek mu mažem eurokrem. To voli. I imamo ga doma (kupila jednom više komada u SLO za 96centi po flašici).
Znači, 3 žemljice s eurokremom, flašica OBIČNE bunarske vode(pola l) (badava) i vrećicu malih pereca (2-3kn). Ukupan trošak cca 6kn!

I sigurno ne bi bio gladan, dobili i klipić.
I donio doma i perece i pola vode i 2 žemljice. Da nije jeo u MC, pojeo bi žemljice. I bili 6 sati vani.

I učiteljica je znala da svi imaju nešto za jesti jer je pisalo: PONJETI DORUČAK!

Dalje, danas im povratili onih 5 kn od uspinjače, i to tako da im platili kino, mi doplatili s 5 kn. (svi MORALI ići gledat film, od 1-4 raz.)

Pitam malog jel ga šta pitala, i kaže, da, pitala me dal mi je rekao i pitala ga jel je donio novac...Sastrane ga pitala, nitko nije čuo, barem se tako nada.

Nisam danas otišla u školu jer nisam točno znala kada odlaze i vraćaju se iz kina, ali, opet, jel bilo potrebno ga povuć "za rukav" i pitati dal donio novac? I rekao joj je da nemam sad. Nije mu ništa odg.
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 14:53   #82
prije cca 25 godina i mjestu u kojem živim je bio cirkus. moji nisu imali za ulaznicu, a cijeli razred je išao. učiteljica mi je platila kartu jer je imala novaca i nije tražila natrag. bio sam najsretniji na svijetu i još uvijek sam zahvalan učiteljici na tome, makar ona sigurno to ne pamti. nije bilo nikakvih problema ni s učiteljicom ni s mojima.

kod problema autorice, ja jedini problem vidim u tome da je učiteljica tražila novce natrag. nikakav drugi. dijete je bilo savršeno upoznato s time da nema i što sad. ni ja nisam imao pa nemam nikakve traume zbog toga, više cijenim neke stvari sada. i boli me kad vidim da dijete nema, i zato ću radje dijete ostaviti doma nego da ide nekud pa da nema za ono što imaju drugi. 20 kn nisu neki novci i nitko mi ne može reći da je to danas problem. 200 možda jest, ali 20 nije. (barem se trudim vjerovati da nije). problem je u junk hrani iz McDonaldsa? a Piko parizer je super turbo ekstra zdrava hrana? dajte ljudi ohladite malo. vrati novce učiteljici i to je to.

Zadnje uređivanje nevrmajnd : 08.12.2011. at 14:58.
nevrmajnd is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 14:53   #83
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A taj mekić je bio ono baš must have, obavezni pedagoški sadržaj, bez njega bi put propao?
Ne bi. Ali to je potpuno druga tema.

Tema je samo ono što se odvijalo unutar tog McDonaldsa i posljedice tog čina unutar McDonaldsa.

Činjenica jest da su svu djecu zajedno odveli u McDonalds.
Tema izvan toga je nešto sasvim drugo što nema pretjerane veze s onim što je bilo u samom McDonaldsu niti je ta tema uopće toliko bitna u ovom kontekstu.
I očito je da bi bilo prilično bijedno i nehumano jedno jedino dijete izolirati u toj situaciji.
Zato je učiteljica napravila dobru stvar.

Zašto je uopće vodila djecu u McDonalds i slično nema uopće veze s tim što se događalo u samom McDonaldsu.
Osobito je glupo što su roditelje o tom McDonaldsu obavijestili u zadnji čas.
Ali to nije razlog niti opravdanje da dijete na kraju krajeva bude onaj koji ispašta tako što će gledati ostalu djecu kako jedu i igraju se sa svojom igračkicom dok on vrti štangice s eurokremom po ruci.

Ako neki roditelj drži do principa "izolacije" i smatra da to "nije tako strašno"...neka onda slobodno izolira sebe.
Ali nametati to isto djetetu i degradirati taj problem je krajnje nepromišljeno i neodgovorno.
A ovo nije bila situacija u kojoj je dijete nužno moralo biti izolirano jer su postojala druga i vrlo jednostavna rješenja zbog kojeg dijete na kraju nije ispalo izolirano.
Forsirati baš pod svaku cijenu da dijete bude izolirano od drugih je vrlo nakaradno.

Učiteljica je imala svako pravo kad je djetetu dala novac za Meni.
Tu je napravila dobru stvar.
I nema potrebe osuđivati ju zato što je to napravila.

Zašto je javila u zadnji čas za McDonalds, zašto prečesto idu na izlete, itd., itd... je nešto drugo i neka to rasprave na roditeljskom sastanku, u ravnateljičinom uredu ili u Ministarstvu.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 14:59   #84
Ja si nemogu izbaciti iz glave sliku djeteta koji nakon što je dobio kusur, taj kusur vraća učiteljici...

Da, mek nije bio prijeko potreban i što sad? nekako si vidim da su upravo djeca bila pokretač odlaska u mek, što ne znači da mislim da bi im u svemu trebalo udovoljavati.
Ovaj topic nebi bio otvaran da nestašica novaca nije u pitanju.
potpuno te razumijem.


Sad čitam tvoj zadnji post.
Oprosti, ali nebi trebala dopustiti da se preko malenog prelama "odgojna za mamu", jer to očito i jest.
Mogla si je jutros naći u zbornici ili nazvati na tel.

MOžda i poanta tog njenog postupka jest da se djetetu stavi u džep 20 kn kada ide negdje išli oni negdje neplanirano ili ne (pogotovo što si rekla da s njom imaš samo dobra iskustva).
Molim te, nemoj ovo shvatiti kao napad, ali u neku ruku imam slično mišljenje kao mirotta.
Učiteljica nije dala novac malenom, posudila mu je.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 15:15   #85
mislim da svakako trebaš otići što prije u školu i riješiti tu situaciju, vjerujem da ni djetetu nije sada ugodno kada ga učiteljica pita za novac bilo da je to pred drugima ili nasamo.

da se nadovežem na temu izleta i ''neobavezno''.
možda je tako kod vas u zg ,ali kod nas u školi su odlasci u kino, i kazalište obavezni i nakon toga pišu iz hrvatskog jezika analizu onoga što su gledali i dobiju ocjenu iz medijske kulture.
kada idu na izlete u prirodu ,to im se vodi pod ocjenu iz prirode i društva...
ali ,naša učiteljica se trudi da ne pretjera u traženju novca.
recimo prošli mjesec su išli u kino, ali nismo morali platiti, organizirali su se preko društva naša djeca u sklopu događanja u gradu tako da je bilo besplatno.

prije nekih 3 tjedna su išli na kazališnu predstavu koju smo morali platiti 20 kn ali je učiteljica naglasila da zna da je to nekima puno i da se slobodno jave pa će ona posuditi novac i platiti ,a jedno dijete može besplatno.
prije 2 tjedna donijeli su obavjest da treba dati za crveni križ 5 kn, da treba dati nešto odjeće ili igračaka za humanitarnu akciju za jednog bolesnog dječaka...ali niko nikoga nije vukao za rukav da se to mora.

još jedna stvar koja je u našoj školi super je sakupljanje starog papira, točnije natjecanje u sakupljanju i onaj razred koji sakupi najviše od prodanog papira ide na izlet . prošle godine su naši išli u arboretum i super su se proveli. hranu smo im spakirali od kuće i nikakvih problema niti razlika nije bilo.

eto naša učiteljica se trudi da što manje stvari roditelji moraju plaćat pa nas uvijek na vrijeme obavjesti da se sprema neki izlet ili neko događanje kako bismo svi mogli pripremiti se. sada nam je već najavljen put u osijek koji će biti u drugom polugodištu.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 15:23   #86
mene uvijek iznova fascinira činjenica kako svi naši političari naglašavaju kako je obavezno školovanje, dakle osnovna škola, u ovoj zemlji besplatno. što li je tu besplatno? knjige, izleti, kina, kazališta??? ako je to obavezni dio programa onda bi to škola trebala financirati i novce potraživati od države, a ne roditelja. katastrofa!


Quote:
Elich San kaže: Pogledaj post
prije 2 tjedna donijeli su obavjest da treba dati za crveni križ 5 kn, da treba dati nešto odjeće ili igračaka za humanitarnu akciju za jednog bolesnog dječaka...ali niko nikoga nije vukao za rukav da se to mora.
ovo mi je preteško za ne komentirati jer sam sličnu obavijest našla i u našem vrtiću. kako ih nije sram preko djece izvlačiti novce, nije bitno za koga, ali iskorištavati djecu za to. sramota, sramota!
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 15:44   #87
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
......
Ovdje je štos u tome da do cijele situacije ne bi ni došlo da nije bilo svega ovoga što ti kažeš da je za drugu temu. Tako da...

Nitko ne zagovara izolaciju djece. Ali učiteljica je ta koja je svojim postupcima dovela u potencijalno neugodnu situaciju. I to što je posudila klincu lovu je nikako ne opravdava za sve propuste kojima je dovela do toga. A sada još i inzistira na povratu novca za kojeg nije ni pitala mater smije li ga posuditi.

Općenito mi se ne sviđa dovođenje ljudi pred gotov čin. Nekulturno je, bahato, potcjenjivački i ponajviše govori o onome tko to radi...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 15:48   #88
ovo sa crvenim križem pamtim još iz ratnog doba kada sam ja bila školarac i onda se kupilo još više.
sada traže 5 kuna od djece i manje više svi daju, a kada sam ja bila školarac išlo se od kuće do kuće i tražilo novac, hrana, odjeća....i to ni manje ni više nego i od ljudi kojima je baš ta pomoć potrebna.

nije mi žao dati za nekoga tko nema, ni sama nemam previše, ali da se barem zna kome ta pomoć dođe.a često ne dođe onima kojima je stvarno potrebno.

zato i ne dajem onima koji mi kucaju na vrata već svakog božića ili uskrsa odaberem jednu obitelj i sa još par prijetelja posjetimo tu obitelj da vidimo što je potrebno i onda to kupimo i odnesemo.tako znamo da je došlo u prave ruke i onima kojima je namjenjeno.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 15:49   #89
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ali isto tako mi često zazvoni u ušima moja sveki koja se na sva usta još dan-danas hvali kako se ona kao učiteljica sa djecom na račun škole lijepo naputovala i vidjela svega i svačega, gdje bi ona bila da je sve to morala plaćati... Naravno, to što su roditelji to sve morali plaćati, to ide u roditeljski staž.
naravno da se naputovala, pa morala je voditi učenike na izlete.. ane naplaćuju se učiteljice preko djece, nego je u turističkim agencijama tako koncipirano- da se kroz ukupnu svotu nekog izleta/putovanja- može pokriti vodič i učiteljska pratnja...

pa ne mogu djeca sama ići na izlet.. a vjeruj mi da bi mnoge učiteljice radije NE putovale , nego išle na cjelodnevne/višednevne izlete i od jutra do mraka snosile odgovornost za 20-30 djece u drugom gradu ili državi..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 15:52   #90
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
mene uvijek iznova fascinira činjenica kako svi naši političari naglašavaju kako je obavezno školovanje, dakle osnovna škola, u ovoj zemlji besplatno. što li je tu besplatno? knjige, izleti, kina, kazališta??? ako je to obavezni dio programa onda bi to škola trebala financirati i novce potraživati od države, a ne roditelja. katastrofa!




ovo mi je preteško za ne komentirati jer sam sličnu obavijest našla i u našem vrtiću. kako ih nije sram preko djece izvlačiti novce, nije bitno za koga, ali iskorištavati djecu za to. sramota, sramota!
ma bold i potpis na cijeli post!!!

ja vam velim, trebalo bi nazvati ministarstvo pa traziti crno na bijelo plan i program, da vidimo pise li unutra da se djecu ocjenjuje i daju im se testovi na temu odlaska u kino kojeg roditelj mora placati
fucking unbelievevable!! medijska kultura se moze provesti i na nacin da u razredu gledaju film!! u protivnom, nek izvoli skola financirati odlazak u kino. osnovno skolstvo je OBAVEZNO i samim time MORA biti dostupno svakom djetetu!! forsiranje milijun i jednog "izleta koji kosta" nije obavezno, nek skola izvoli prilagoditi plan i program svojim mogucnostima.

nevjerojatno!!
vec vidim da cu biti jedna od onih mama koje na roditeljskom stalno nesto seru. al bome necu popustiti i odstupiti. nije dosta sto im svake godine utrpavaju dodatne nove udzbenike i radne listove koji se MORAJU kupiti, sad ce nas jos peljesiti i nepotrebnim odlascima u kina i kazalista?! jer se to, kao, ocjenjuje? ma kam on.

a ovo za crveni kriz, sjecam se jos u vrijeme kad sam ja isla u skolu da su nam svima podijelili te neke male kuponcice i da smo svi MORALI donijeti novce za to, koje bi u nizim razredima skupljala uciteljica a u visima razredni blagajnik. i biljezili bi tko je donio novce a tko ne
fakat super i uberpedagoski nacin za uciti djecu kako pomagati
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 15:55   #91
još sam zaboravila napomenuti da naša učiteljica na prvom roditeljskom sastanku savjetuje da ne kupujemo ništa od trgovačkih putnika, jer sve što je potrebno za nastavu kupljeno je u kompletu knjiga i platimo listiće i testove 40-ak kn, a sve što tijekom godine nose djheca letke da treba kupiti neka jednostavno zanemarimo jer je to nepotrebno
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 15:59   #92
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Znam da nisu sve učiteljice iste, bez daljnjega. Ali isto tako mi često zazvoni u ušima moja sveki koja se na sva usta još dan-danas hvali kako se ona kao učiteljica sa djecom na račun škole lijepo naputovala i vidjela svega i svačega, gdje bi ona bila da je sve to morala plaćati... Naravno, to što su roditelji to sve morali plaćati, to ide u roditeljski staž.
Ima i takvih kao sto je tvoja sveki, sta da ti kazem.
Ali meni nema goreg dijela mog posla nego kad moram voditi 35 (ili vise) razularenih tinejdzera na maturalac. Ili bilo kakav izlet. I da ikako mogu, izbjegla bi to pa taman se radilo o destinaciji iz snova. Radije bi digla kredit ili otisla u minus i otputovala na tu istu destinaciju s mm i djetetom nego za bilo kakvu dnevnicu bdjela 0-24 usred nekakvog Lloret de mara i boga molila da se svi vrate kucama zivi i zdravi.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 16:22   #93
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Učiteljica nije dala novac malenom, posudila mu je.
novci su posudjeni kad ih netko trazi(posudjuje), ja nisam nigdje prochitala da je mali povukao uchiteljicu za rukav i zamolio za 30 kuna.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 16:26   #94
a djeca traze Macdonalds samo zato jer znaju da ce im roditelji reci OK...kad roditelji kazu ne moze, tad ce i mek postati passe.Nekad su ljudi slali djecu sa lunch paketima na te izlete i nikome nije pala dlaka sa glave....izgleda da sendivichi i sok iz bocice ili tetrapaka od kuce nije vishe glamurozan, ne toliko klincima, koliko roditeljima.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 16:29   #95
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ovdje je štos u tome da do cijele situacije ne bi ni došlo da nije bilo svega ovoga što ti kažeš da je za drugu temu. Tako da...

Nitko ne zagovara izolaciju djece. Ali učiteljica je ta koja je svojim postupcima dovela u potencijalno neugodnu situaciju. I to što je posudila klincu lovu je nikako ne opravdava za sve propuste kojima je dovela do toga. A sada još i inzistira na povratu novca za kojeg nije ni pitala mater smije li ga posuditi.

Općenito mi se ne sviđa dovođenje ljudi pred gotov čin. Nekulturno je, bahato, potcjenjivački i ponajviše govori o onome tko to radi...
Učiteljica je popravila mamin propust, ovdje je glupo raspravljati što bi bilo da je bilo ili kad bi bilo, pa pričamo o konkretnom slučaju, nema tu nikakvog štosa!

I nije ih učiteljica dovela pred gotov čin, mali je rekao navečer da idu u mekić.

Kako bi ti postupila u ovoj situaciji, na mjestu majke?
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 16:45   #96
Ono sto je meni ovdje nelogično je to da učiteljica traži novac nazad Oprostite ali to je bezobrazno Nitko je nije tražio da djetetu plati mcdonalds Mozda bi mali bio jedino djete koje nebi jelo ok..tesko mi je samo i na samo videnje te slike jer znam kako je djetetu kad nema a svi drugi imaju Ako je ućiteljica odlučila da plati tih pišljivih 20 kn onda je to trebala učiniti zato što joj to njena savijest nalaže a ne zato da joj djete to vrati Jer da majka djeteta ima tih 20 kn onda bi ih i dala ...sigurno nije tako škrta i sebična da ima da nebi dala
I kako je nije sram jioš podsjećati djete da vrati Ja bi na tvom mjestu otišla u školu i s učiteljicom to riješila
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 17:12   #97
Šteta, baš šteta da je ispala takva situacija.
Učiteljica je vjerojatno htjela napraviti dobro djelo,a nije tako ispalo.
Gledajući s njene strane, tko zna možda je ona razmišljala gdje bi završila da tako sad uvijek nekom djetetu daje novce za neku sitnicu pa ne želi da ispadne tako da će ona bez problema platiti nekome nešto ako nema.
A s druge strane i ja bi se kao majka naživcirala da me učiteljica preko djeteta sad poteže za rukav "di su moji novci?".
Ja sam tu ipak na strani majke jer učiteljica situaciju ne rješava kako treba.Ako je muči ti njenih 21kn može zvati roditelja i mora to rješavati s roditeljem,a ne da sad dijete mora svaki dan opravdavati sebe/majku zašto još nije vratilo novce.
Znam da je lako napisati ja bi ovako, ja bi onako ali ja stvarno gledam na to tako da sam ja na mjestu učiteljice smatrala bih to božićnim poklonom za dijete koje si ne može priuštiti neke male luksuze i završila tu priču.
Eto, kao što je netko već napisao draže mi je dati osobno nešto onome kome treba nego pozivom na telefon taj i taj ostavljati kune za koje nikad ne znam gdje završe.
dada007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 17:54   #98
Quote:
Laura74 kaže: Pogledaj post
Hvala.
Da pojasnim, po pitanju za Mac, napisala sve. Tko je čitao, neće pitati.

Za net, nemamo uopće telefon, niti adsl, niti max tv, imamo samo USB. Od vip.(5 GB) 100 kn mj. tj. 110kn i to ne plaćam ja već dečko. Bez neta danas je teško, često imaju neke zadaće koje treba skinut, lektire ( ), a imam i prodaju na netu (tu i tamo kapne koja kn) pa pokrijemo taj mj. trošak neta. A i za muziku reklamiramo. I posao si tražim preko neta, zamolbe šaljem preko meila. (šparam na novinama, oglasnicima i pismima), novine čitam online (ne kupujemo ama baš ništa za čitat).

Nadam se da sad više neće biti pitanja:zakaj i kak?!!
Ovo je užasno! Ne moraš se nikome tu opravdavati zašto si na netu.Internetu danas imaš pristup pa skoro gdje god hoćeš, npr. u knjižnicama za godišnju članarinu od 30-40kn imaš internet, knjige, časopise, dnevne novine.....
Ne obaziri se na takve komentare
dada007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 17:57   #99
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Učiteljica je popravila mamin propust, ovdje je glupo raspravljati što bi bilo da je bilo ili kad bi bilo, pa pričamo o konkretnom slučaju, nema tu nikakvog štosa!

I nije ih učiteljica dovela pred gotov čin, mali je rekao navečer da idu u mekić.

Kako bi ti postupila u ovoj situaciji, na mjestu majke?
kakav propust majke ...

da dijete je reklo da ide u makić ... mama je kupila hranu za dijete i nije imala tih 20 kn ... nekom se 20 kn ne čini puno a nekom je 20 kn cijeli svijet
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 17:57   #100
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
je, ali nikad ti se nije dogodilo da si bila autsajder, jelda? da svi idu na mjesto A, pa se tri dana nakon još priča o tome, pa na mjesto B, pa dva tjedna se prepričavaju zgode i nezgode o tome, pa onda na mjesto C pa se cijeli razred ufura i pokupi par fora koje su aktualne narednih mjesec dana a ti nemaš pojma o čemu se radi? ti tvoje zgode sa odlaska na učku s roditeljima u društvu ćeš ispričati par najbližih prijatelja u jednom danu, zgode sa razrednog odlaska na učku se pričaju cijelu godinu, pa tako par puta ne odeš na učku, na more, na izlet ovaj i onaj, i nemaš pojma o čemu tvoj razred priča 50% vremena
Tu se varas,je-dogodilo mi se i sada kada sam odrasla vidim da nije to utjecalo na mene...a vidim da ni mom djetetu nije tragedija
valjda je sve do odgoja,prilika.
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:52.