Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2013., 22:43   #81
Ne, u krivu si. Hranim se najzdravijom hranom na svijetu - sexom sa vitkim Hrvaticama. A ti uzivaj sa bucmastim Amerikankama. Mogu ti par i preporucit, imam ih na lageru iz Chicaga.
__________________
"The alleged short-cut to knowledge, which is faith, is only a short circuit destroying the mind." - Ayn Rand
Skndlz2904 is offline  
Old 25.07.2013., 01:33   #82
Quote:
noelle page kaže: Pogledaj post

Ne govorim o američkom loncu kao splačini ,meni je jasna njegova uloga - amerikanizirati društvo, pružiti viziju uspjeha i zemlju koja jednako otvara mogućnosti svakome - svaki je sastojak poželjan: zove svakog da se baci u lonac i zakuha uspjeh

---

Razumijem, mene je kao dijete šokirale te neke slike jada i surovosti. Ali i meni je jasno zasto je tome tako, premda ne mislim da to treba biti tako. Al ono sto bi bilo dobro uređenje je teško konstruirati i statički, a kamoli sprovest. Uvijek je riječ o nekim kompromisima. Mogli bi politizirati, ali nije ovdje mjesto....


---
Bože naravno da je bitno.Uvijek mi je zanimljivo kako ljudi koji se kune da im $€ nisu bitni, prvi stoje u redu kad se nesto dijeli dzaba.....

---

Ostaje to da mi se dopada sto je zemlja mogucnosti, ali mislim da kao sto sam rekla ne mogu gledat samo kroz sebe koja mogu sve i primjerice nekog nesretnika za kojeg drzava znaci isto sto i prasuma.

---

Upoznata sam s tim i pomalo me cudi sto si uopce isao dijete slati u drzavnu skolu, kad je to najgora opcija.

---

Rijetko sto da je u zivot crno - bijelo, ali kada covjek mora napraviti odabir, a neodlucan je onda zauzimajuci stranu automatski tu stranu vidi bijelo, a na ostalo ispusta crne dimove. Cini mi se da si i sam sklon tom modelu, sto je i razumljivo.
Ono gdje se slažemo i/ili gdje nemam trenutno komentara je obrisano iz quote-a,
osvrćem se samo na quotirano.

Europski lonac se, malo po malo, transferira u pandan/kopiju Američkog. Ne samo da strukture i formalno mic-po-mic tome streme, i ne samo da se same EU i SAD međusobno približavaju u jednu Megazapadnu konglomeraciju, nego i na nižim razinama Europu čeka daljnja europeizacija nacija-naroda-stanovništva (sa samo malo razlika od amerikanizacije o kojoj govoriš). Znakovi su tu, samo ih treba isčitati. To su globalni trendovi u kojima je Hrvatska pratitelj, trendovi prvo unutareuropskog koheziranja a onda i transatlaskog (SAD, Kanada i možda neke zemlje CARICOM-a i Mexico).

Sve će to na kraju krajeva ispasti jedan veliki ćušpajz, koji se već dobrano kuha, a sad tko je tu krumpir, tko mahuna a tko meso... i nije toliko bitno, dok god vrije (razumiješ što hoću reći...).

Ti trendovi se kreću brzo, sjetimo se samo gdje je EU i gdje je Hrvatska bila prije 20-25 godina.

Na nekoj kulturološkoj razini EU će uvijek imati prednost svoje bogatije povijesti, ali povijest je statična. SAD-u nedostatak te povijesti pomaže, nema nekog bitnog trvljenja između saveznih država SAD-a kao što ima podosta zle krvi između EU naroda. Rasizam je prisutan i naturalan objema stranama tak da ni tu nema prednosti.

Raslojavanje staleža (bogati vs. siromašni) se nastavlja, i ova kriza koja drma EU će i samu EU tu učiniti manje socijalnom. To se sve već dešava...

---

Da, riječ je o kompromisima. Čovjek je surova životinja, to je istina. Humanost je postala nepoželjan pamflet (ne kažem da je to dobro). Socijalna država će biti dotučena i u EU, tražili ste - gledajte: socijalni darvinizam i u EU.

(klarifikacija: to nije ono što ja nužno želim, ali je ono što se vidi na obzorju... Ipak je bolja istina, ma koliko brutalna bila)

----

Komentar o $$$ zapravo nije išao tebi, znam da ti to kužiš. Išao je onima koji mažu oči tim spikama.

$$$ nisu bitni jednom emigrantu - my a$$ nisu bitni!!!!

---

Zemlja mogućnosti - jest. Jedno vrijeme je izgledalo kako će izgubti taj epitet ali, nije. Čovječanstvu treba barem jedna Zemlja Mogućnosti. Od vremena plemena pa do danas postoji samo jedna ćelija društva bez koje čovjek ne može. A to je porodica. Nacija je promjenjiva, religija ili promjenjiva ili možeš kompletno bez ikakve, rasa je preširoka, država je promjenjiva... porodica je neminovna, smisao (tu sad ne govorim neminovno o braku, nego o porodici sklopa otac, majka, sestra, brat, dijete itd...). Sad - koje to ima veze s Zemljom Mogućnosti, i gdje su to i u SAD i u EU u pravu. Daljnja dezintegracija nacija, marginiziranje religija, kompromitiranje rasa, stapanje država u jednu megazapadnu civilizaciju - sve to vodi k općem melting potu, jedino priroda čovjeka održava porodicu još kakvom takvom ćelijom kojoj će se čovjek 22. stoljeća moći okrenuti... e sad, dodaj tu individualizam. Hir zadnjih 20ak godina ili nešto što će opstati?

---

Kod odabira škole bio sam naivan i ispao glup. No ispravio sam se.

---

Svi smo mi u nekoj nijansi sive. Trudim se ne biti sklon tom modelu.


Hvala na iznimno ugodnoj i vrlo vrijednoj raspravi.
__________________
Sing, baby, sing!

Zadnje uređivanje InterMezzo : 25.07.2013. at 01:54.
InterMezzo is offline  
Old 26.07.2013., 14:23   #83
Quote:
Inter_shupen kaže: Pogledaj post
Da li su mediji ili ne? Moguće. Sistem je jednostavno drugačiji, ima svoje prednosti ali i svoje mane. Mnogima odgovara, mnogima ne. Osobno u sistemu u SAD-u vidim i dobre i loše strane, nije sve crno-bijelo, no nije sve sjajno ni u EU, što se istog tiče. Zdravstvena osiguranja su vrlo opširni programi i o istima bi mogli ispisati mora i oceane teksta, a opet ne naći nešto što bi oduševilo svakoga.
Naravno nista se ne moze gledati crno-bijelo, ali ja kad ponekad vidim one njihove npr. talk showove, za primjer Dr. Oz sto prenose na HRT-u, vidis da je dobar dio publike u tom showu i drugima nekako priglup i ne vode racuna o sebi i sto se govori, umjesto da se ne znam koncentriraju sto im onaj tip govori, ali ne, cim neku zenu iz publike tip pozove, ova ga gleda zalubljeno i poput neke zaljubljene tinejđerice umjesto da slusa savjete.
Onda npr. ona serija CSI je rezirana npr. namjerno tako da se ne treba bas previse razmisljati i da je lako shvatljivo, s obzirom da je rađena najvise za njihovo domace trziste.
Isao sam mozda preivse u detalje, ali vidim koliko je svijest ljudi o sebi i nekim stvarima cini mi se potisnuta zbog svih tih stvari.
A zdravstveno, ako je kvalitetno je skupo, a ono basic to kao da ga se ni nema, ali ok, to je dosta sirok i masivan topic za raspravljati.

Quote:
Skndlz2904 kaže: Pogledaj post
Ovo za solidnu placu i uvjete je malo off topic. Sto se toga tice, tim nezaposlenim Hrvatima ce biti bolje i u Rumunjskoj jer je bolja stopa zaposlenosti. Ova tema je o prednostima i manama USA i EU, podrazumijevajuci da se moze birati, znaci osoba sa visim obrazovanjem. Naravno da netko tko nije dobio placu 6 mj. nece birati u tom slucaju.

Ne kazem da svakome ta pretilost predstavlja problem, ali j aosobno bi prije izabrao Svedsku sa neznatno manjim primanjima, iz tog razloga.
Prvo bih zelio reci, kao sto sam naveo u jednom od prethodnih postova je li bolje u EU ili SAD-u je nebitno i iz tih podataka se ne moze nista zakljucit, jer SAD je drzava, a EU to nije... Dalje kao sto sam rekao mislim da ljudi imaju previse stereotipa po Americi, dijelom mozda zbog toga jer im nije bas draga drzava s obzirom sto se mijesaju u tuđe probleme u svijetu. A za takve postaljam pitanje, mislite li da to nasa vlada ne ni radila i bila mozda cak gora sto da slucano ima moc kao ono?
A ovo za Svedsku se slazem s tobom isto iz tog razloga plus obozavam Skandinaviju, ali bi prije u SAD jer je u Svedskoj problem novi jezik, tako da je SAD puno bolja opcija ukoliko se ima izbora.


Quote:
Frankie kaže: Pogledaj post
evo ti primjer - trenutno sam poslom u Dublinu. Ducani gdje se moze nabaviti malo zdravija hrana mogu se nabrojati na prste jedne ruke(ima vise u Zagrebu). U Americi ih ima i u manjim mjestima, cak i zdravi fast food..Toliko o stereotipu da se jede samo junk food i nezdravo zivi. Sam biras sto ces jesti i kako ces zivjeti a to je lakse ostvariti nego u Evropi, eto to je bila poanta..bye
Pa nisi bas za dobar primjer dao Irsku, jer oni, kao i ostatak anglosaksonskih drzava se ne mogu bas pohvaliti s time da vode racuna o zdravlju, izgledu, itd., a irska i UK su tu mislim svakako pri vrhu.

Quote:
Inter_shupen kaže: Pogledaj post
Socijalni darvinizam tipa "zašto bih ja iz svojih džepova a preko poreza plaćao za nečije zdravlje, život itd... itd..." može zvučati okrutnim ali je na jedan krut način pravedniji. Kad vidim kako ljudi peko bare, bili oni Švedi, Nijemci, Francuzi ili koji drugi, jambraju o super visokim porezima i tome kako od tih poreza država plaća za lažne azilante, domaće besposličare i slične socijalne krpelje... sasvim mi je jasno zašto Ameri svoj sistem smatraju pravednijim za čovjeka koji zarađuje za svoj život i uredno plaća poreze.
Razumijem zasto se Ameri bune oko toga, ja sam mnogo vise za recimo Svedsku jer ti pruza kao drzava mnogo vise, ali s druge strane u SAD-u imas mnogo vecu slobodu u smislu manjeg davanja poreza sto mi se sviđa, ali je onda covijek zakinut za prethodno navedene stvari em ne nabijaju velike cijene alkohola i slicnih stvari dok u dosta europskih drzava cijene idu u nebesa. SAD je raj za shopping.


Quote:
Skndlz2904 kaže: Pogledaj post
Europljani su samosvjesniji svoje tezine i time ne treba toliko ducana zdrave prehrane. Ljudi se vise paze, fizicki su aktivniji i ne zderu k'o da je sutra sudnji dan. Kao sto rekoh, Amerikance unistava processed food, tj. HFSC (High fructose corn syrup)koji se stavlja u svaki artikl i genetski modificirana hrana. Organska hrana je jako skupa.
Jbga i oni i kanađani su jednostavo hedonisti u hrani kad ih usporedis s europskim drzavama, plus imaju skoro u svakoj hrani GMO smece...


@noelle page spomenula si globalizaciu i amerikanizaciju, ali mislim da je to jedno te isti pojam, znaci amerikanizacija.
Ni meni se ne sviđa amerikanizacija ali to se nece zaustaviti nazalost.
A ovo sto spominjes obitelji koji tjeraju iz kuce zbog neplacenih rata, kredita, eto to mi se recimo ne sviđa sto u nekim europskim drzavama i takve ljude i neradnike spasavaju, zasto bi sad novac poreznih obveznika iz drzave isao za nekog klosara i njegovu obitelj koji je bez da je gledao u sto se upusta isao dizati neki ogromni kredit za neku nevaznu stvar koji je znao da nece mvoi vratiti, ako si odrastao nisi mulac, znas u sto se upustas i ispastaj zbog toga, ako ti to dovede da dođeš na ulicu jbga, to je moje misljenje.
U SAD-u imas priliku mozes biti i bogatas i siromah sanse su tu ako ih znas naci, ako ne jbga, suoci se s svojim posljedicama i bok.

Zadnje uređivanje Filthy Animal : 26.07.2013. at 14:30.
Filthy Animal is offline  
Old 30.07.2013., 19:50   #84
Quote:
Inter_shupen kaže: Pogledaj post
Ono gdje se slažemo i/ili gdje nemam trenutno komentara je obrisano iz quote-a,
osvrćem se samo na quotirano.

Europski lonac se, malo po malo, transferira u pandan/kopiju Američkog. Ne samo da strukture i formalno mic-po-mic tome streme, i ne samo da se same EU i SAD međusobno približavaju u jednu Megazapadnu konglomeraciju, nego i na nižim razinama Europu čeka daljnja europeizacija nacija-naroda-stanovništva (sa samo malo razlika od amerikanizacije o kojoj govoriš). Znakovi su tu, samo ih treba isčitati. To su globalni trendovi u kojima je Hrvatska pratitelj, trendovi prvo unutareuropskog koheziranja a onda i transatlaskog (SAD, Kanada i možda neke zemlje CARICOM-a i Mexico).

Sve će to na kraju krajeva ispasti jedan veliki ćušpajz, koji se već dobrano kuha, a sad tko je tu krumpir, tko mahuna a tko meso... i nije toliko bitno, dok god vrije (razumiješ što hoću reći...).
To bi bila zelja europejaca, no nadnacionalni simboli EU su preslabe karike da bi proizvele transfer po usa modelu, kako ti sugeriras. Alternativno EU je zadovoljena i sa konverzijom prvotnog cilja, pa makar povezivanju u ekonomskom i trgovinskom smislu. Vaznije su velike igre nego one male. Uostalom tko danas uopce i drzi do kohezije drustevnih vrijednosti? Mozda jedino iskonski ultradesnicari, mada i za njih mi se cini da vise drze neki imidz nego sto bi zbilja vjerovali i sto je vaznije zivjeli "vrijednosti" koje propagiraju. Da ne odem u dalj previse, mislim da transkripcija americkog slucaja na europskom tlu nije moguca. Jednostavno se radi o tome da se karta drugacijim kartama. Sve i da su ciljevi isti, simboli na kartama su drugaciji. Nećeš kartama za tablić igrat belu.

Quote:
Inter_shupen kaže: Pogledaj post
Ti trendovi se kreću brzo, sjetimo se samo gdje je EU i gdje je Hrvatska bila prije 20-25 godina.
Trendovi i promjene su dvije bitno drugacije stvari. Jednima upravlja svaki jači povjetarac, dok je za druge potreban jači potres. Promjena je uvijek uvjetovana, ali ne trendovima. Strukture drustva su isuvise kohezivne da bi se rasplinjale pred trendovima. Trendovi su tu da zabave mase. Nismo u Rimu i nemamo gladijatore, al narod je uvijek bio i bit ce zeljan kruha i igara. A trendovi sjajno upotpunjuju tu potrebu.

Quote:
Inter_shupen kaže: Pogledaj post
Na nekoj kulturološkoj razini EU će uvijek imati prednost svoje bogatije povijesti, ali povijest je statična. SAD-u nedostatak te povijesti pomaže, nema nekog bitnog trvljenja između saveznih država SAD-a kao što ima podosta zle krvi između EU naroda. Rasizam je prisutan i naturalan objema stranama tak da ni tu nema prednosti.
Mislim da povijest nije statična. Na individulnom nivou ona stalno zivi, ljudi se sjećaju, pamte, postupaju cesto pod dojmovima proslosti, brinu unaprijed za buducnost. Povijest je kao sjenka koja nas prati i interferira nasu stvarnost kao znak na putu. Na drustvenoj razini isto tako itekako uvjetuje dinamiku razvoja. Kada bi povijest bila staticna, ljudi bi bile tabule rase, a znamo da to nismo.
Mislim da je i povijesti SAD-a bilo prisutnog tog trvljenja, jos iz doba građanskog rata, a vjerovatno i danas ima nekog upliva. Porijeklo juznjaka i sjevernjaka, mentalitet koji su zivjeli, konacno sam rat, svjetonazori po pitanju ropstva, videnje ekonomije, sve su to bili faktori podjele i prosute zle krvi.


Quote:
Inter_shupen kaže: Pogledaj post
Raslojavanje staleža (bogati vs. siromašni) se nastavlja, i ova kriza koja drma EU će i samu EU tu učiniti manje socijalnom. To se sve već dešava...
Slazem se, no to ce se dogoditi sa zemljama nedostatne razine BDP-a, poimanja biti demokracije i lose vodenim ekonomskim politikama. U uredenim zemljama europskog sjevera bas zbog visoke demokratske kulture taj scenarij necemo gledati.

---

Quote:
Inter_shupen kaže: Pogledaj post
Da, riječ je o kompromisima. Čovjek je surova životinja, to je istina. Humanost je postala nepoželjan pamflet (ne kažem da je to dobro). Socijalna država će biti dotučena i u EU, tražili ste - gledajte: socijalni darvinizam i u EU.

(klarifikacija: to nije ono što ja nužno želim, ali je ono što se vidi na obzorju... Ipak je bolja istina, ma koliko brutalna bila)
Nekako sam mišljenja da je čovjek zapravo dobra životinja, koju je ova neprekidna društvena sofistikacija nepovratno pokvarila, alijenirala i sve više svodi na robota, tj koliko će biti dobar robot. Robotski darvinizam s obzirom da je sve manje ljudi, a sve vise strojeva lisenih ljudskosti, kao nepozeljnog pamfleta.
----

Quote:
Inter_shupen kaže: Pogledaj post
Komentar o $$$ zapravo nije išao tebi, znam da ti to kužiš. Išao je onima koji mažu oči tim spikama.

$$$ nisu bitni jednom emigrantu - my a$$ nisu bitni!!!!
znam da nije islo mene, nego me cisto asociralo pa sam komentirala.
bitni su svakako. ali recimo meni koja cu sutra emigrirati (na krace) motiv je novo iskustvo, nova znanja, vlastita nadogradnja zaista prije nego $.
---

Quote:
Inter_shupen kaže: Pogledaj post
Zemlja mogućnosti - jest. Jedno vrijeme je izgledalo kako će izgubti taj epitet ali, nije. Čovječanstvu treba barem jedna Zemlja Mogućnosti. Od vremena plemena pa do danas postoji samo jedna ćelija društva bez koje čovjek ne može. A to je porodica. Nacija je promjenjiva, religija ili promjenjiva ili možeš kompletno bez ikakve, rasa je preširoka, država je promjenjiva... porodica je neminovna, smisao (tu sad ne govorim neminovno o braku, nego o porodici sklopa otac, majka, sestra, brat, dijete itd...). Sad - koje to ima veze s Zemljom Mogućnosti, i gdje su to i u SAD i u EU u pravu. Daljnja dezintegracija nacija, marginiziranje religija, kompromitiranje rasa, stapanje država u jednu megazapadnu civilizaciju - sve to vodi k općem melting potu, jedino priroda čovjeka održava porodicu još kakvom takvom ćelijom kojoj će se čovjek 22. stoljeća moći okrenuti... e sad, dodaj tu individualizam. Hir zadnjih 20ak godina ili nešto što će opstati?
shvaćam te u potpunosti. beskrajni putevi individualnosti vode sve većoj osami, to će biti istina 22.stoljeća. otoci samoće u oceanu života, nekako i sama o tome razmišljam.

---

Quote:
Inter_shupen kaže: Pogledaj post
Kod odabira škole bio sam naivan i ispao glup. No ispravio sam se.

---

Svi smo mi u nekoj nijansi sive. Trudim se ne biti sklon tom modelu.


Hvala na iznimno ugodnoj i vrlo vrijednoj raspravi.

bitno da jesi. svi smo nekad naivni dok ne poderemo koljena.

mislim da u zivotu od niceg ne treba bjezati, pa makar to bile i nijanse sive. sve su to prolazni oblaci na promjenjivom nebu na kojem ocekujemo dugu ....

Hvala i tebi. S obzirom da za par mjeseci putujem, volim cuti misljenja i s one strane. Zvuce mi objektivnije od mojih iz familije
noelle page is offline  
Old 07.08.2013., 04:42   #85
Quote:
noelle page kaže: Pogledaj post
To bi bila zelja europejaca, no nadnacionalni simboli EU su preslabe karike da bi proizvele transfer po usa modelu, kako ti sugeriras. Alternativno EU je zadovoljena i sa konverzijom prvotnog cilja, pa makar povezivanju u ekonomskom i trgovinskom smislu. Vaznije su velike igre nego one male. Uostalom tko danas uopce i drzi do kohezije drustevnih vrijednosti? Mozda jedino iskonski ultradesnicari, mada i za njih mi se cini da vise drze neki imidz nego sto bi zbilja vjerovali i sto je vaznije zivjeli "vrijednosti" koje propagiraju. Da ne odem u dalj previse, mislim da transkripcija americkog slucaja na europskom tlu nije moguca. Jednostavno se radi o tome da se karta drugacijim kartama. Sve i da su ciljevi isti, simboli na kartama su drugaciji. Nećeš kartama za tablić igrat belu.
Vrijeme će tek pokazati što i kako će biti, Americi je trebalo u ona spora vremena dvjestotinjak ili malo više godina da izmiri u jednom loncu pretke istih ovih današnjih EUropljana na svojem tlu (plus domorodce, potomke robova iz Afrike i druge). U ova današnja brža vremena integracije ali i dezintegracije održavaju se nekim novim tempom, nacija je u principu sve razvodnjenija, a biznis model vođenja konglomerata države već rezultira s EU kao nekom vrstom kopije SAD. Mislim da ti i ja nećemo doživjeti SED (Sjedinjene Europske Države) ali naši potomci vjerovatno hoće.

No taj proces može lako biti ugrožen - mogućim (vjerovatnim) budućim nedostatkom klasičnih energenata i onda nedostatkom dostojne susbstitucije...


Quote:
noelle page kaže: Pogledaj post
Trendovi i promjene su dvije bitno drugacije stvari. Jednima upravlja svaki jači povjetarac, dok je za druge potreban jači potres. Promjena je uvijek uvjetovana, ali ne trendovima. Strukture drustva su isuvise kohezivne da bi se rasplinjale pred trendovima. Trendovi su tu da zabave mase. Nismo u Rimu i nemamo gladijatore, al narod je uvijek bio i bit ce zeljan kruha i igara. A trendovi sjajno upotpunjuju tu potrebu.
Ovdje dobro zboriš. Mislim da se nisam najspretnije izrazio... Trendovi možda i nije prava riječ... Temelji društva se, vjerujem, danas mijenjaju brže. No o tome bi trebalo govoriti na Društvenim Znanostima, ne na Emigraciji.



Quote:
noelle page kaže: Pogledaj post
Mislim da povijest nije statična. Na individulnom nivou ona stalno zivi, ljudi se sjećaju, pamte, postupaju cesto pod dojmovima proslosti, brinu unaprijed za buducnost. Povijest je kao sjenka koja nas prati i interferira nasu stvarnost kao znak na putu. Na drustvenoj razini isto tako itekako uvjetuje dinamiku razvoja. Kada bi povijest bila staticna, ljudi bi bile tabule rase, a znamo da to nismo.
Mislim da je i povijesti SAD-a bilo prisutnog tog trvljenja, jos iz doba građanskog rata, a vjerovatno i danas ima nekog upliva. Porijeklo juznjaka i sjevernjaka, mentalitet koji su zivjeli, konacno sam rat, svjetonazori po pitanju ropstva, videnje ekonomije, sve su to bili faktori podjele i prosute zle krvi.
Lijepo zboriš ali, to nije nestatičnost povijesti no nestatičnost sadašnjosti uvjetovana različitim tumačenjima istih zbivanja.




Quote:
noelle page kaže: Pogledaj post
Slazem se, no to ce se dogoditi sa zemljama nedostatne razine BDP-a, poimanja biti demokracije i lose vodenim ekonomskim politikama. U uredenim zemljama europskog sjevera bas zbog visoke demokratske kulture taj scenarij necemo gledati.
Skeptičan sam tu za sve, pa i zemlje gore na sjeveru. No, bar za sad, lets agree to disagree...

Quote:
noelle page kaže: Pogledaj post
Nekako sam mišljenja da je čovjek zapravo dobra životinja, koju je ova neprekidna društvena sofistikacija nepovratno pokvarila, alijenirala i sve više svodi na robota, tj koliko će biti dobar robot. Robotski darvinizam s obzirom da je sve manje ljudi, a sve vise strojeva lisenih ljudskosti, kao nepozeljnog pamfleta.
Znaš onu "Čovjek je dobar, ljudi su zli"? Misliš li da ima nešto u tome? Osobno sam razočaran, više u Čovječanstvo no u samog Čovjeka. Opet, da ne odem previše u Filozofiju........... (gdje bih stao???????)

Quote:
noelle page kaže: Pogledaj post
znam da nije islo mene, nego me cisto asociralo pa sam komentirala.
bitni su svakako. ali recimo meni koja cu sutra emigrirati (na krace) motiv je novo iskustvo, nova znanja, vlastita nadogradnja zaista prije nego $.
OK, no hard feelings

Quote:
noelle page kaže: Pogledaj post
Hvala i tebi. S obzirom da za par mjeseci putujem, volim cuti misljenja i s one strane. Zvuce mi objektivnije od mojih iz familije
Odlično! Puno sreće i dalje i, čitamo se, svakako!
__________________
Sing, baby, sing!

Zadnje uređivanje InterMezzo : 07.08.2013. at 04:52.
InterMezzo is offline  
Old 07.08.2013., 05:14   #86
Europa zbog stila života, kulture, gastonomije.
Amerika jer je sve iznimno pojednostavljeno da i glup razumije s tim da se moraš uklopiti u njihov sistem.

sent from broken mobile s puno problema
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Old 10.03.2014., 21:16   #87
Ajde malo da dignem temu i da usput pitam, posto vidim da ste vecina bili u dosta dijelova SADa, gdje bi bilo najjeftinije, a pritom dovoljno kvalitetno(teretane i puno sadrzaja na svakom koraku) zapoceti zivot tamo ?
MladenCro is offline  
Old 11.03.2014., 20:59   #88
Mislim da ti to najvise ovisi i tome koliko dobar posao mozes naci i kakvu klimu preferiraš. Raspiši se malo, što si po zanimanju?
mrachni hajduk! is offline  
Old 11.03.2014., 22:22   #89
Web dizajner .. klima mi odgovara bilo koja samo da sam u SADu .. ali recimo da volim suho-umjerenu toplu klimu .. a definitivno bi' volio da je to neki poveci grad kao npr. Chicago ??
MladenCro is offline  
Old 12.03.2014., 00:17   #90
Chicago je jako hladan zimi, redovito imaju problema s olujama, snijegom i kisom.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 12.03.2014., 13:44   #91
A Atlanta ?
MladenCro is offline  
Old 12.03.2014., 15:49   #92
Mislim da je najbolje da se bacis na pojedinacno istrazivanje gradova i klime po internetu- WIKI ce ti dati odlicne podatke.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 12.03.2014., 20:00   #93
Quote:
MladenCro kaže: Pogledaj post
Ajde malo da dignem temu i da usput pitam, posto vidim da ste vecina bili u dosta dijelova SADa, gdje bi bilo najjeftinije, a pritom dovoljno kvalitetno(teretane i puno sadrzaja na svakom koraku) zapoceti zivot tamo ?
Teretana ima svugdje (i sam ih koristim). Jeftino je vrlo relativan pojam.

No mislim da si ponajprije na krivoj temi.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Old 12.03.2014., 21:14   #94
Ja mislim da nisam. Zanima me misljenje ljudi koji su tamo bili ili su jos uvijek, a takvih ovdje ima puno. Ugl. hvala na odgovorima..
MladenCro is offline  
Received Warning
Old 14.03.2014., 00:35   #95
Quote:
MladenCro kaže: Pogledaj post
Ja mislim da nisam. Zanima me misljenje ljudi koji su tamo bili ili su jos uvijek, a takvih ovdje ima puno. Ugl. hvala na odgovorima..
Naravno da jesi na krivoj temi. Ovo je tema koja uspoređuje SAD i EU. Ovdje je vjerovatno tema na kojoj ćeš naći odgovore koji te zanimaju.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Old 22.03.2016., 04:16   #96
Mali osvrt na ovu tematiku...
I još jedan...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:47.