Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2016., 10:35   #121
Na mosoru, da li radi planinarski dom?
Idem sutra a nisam se ništa raspitala...zvala sam na neki broj, al se niko ne javlja.
Ako neko zna bila bi zahvalna
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2021., 07:04   #122
Teško je vjerovati da 5 godina ovdje nitko nije postao ali svejedno imam pitanje. Baš te 2016 sam bio u planinarskom domu Bijele stijene u Tuku i tamo jeo nekakvo varivo s grahom i još tko zna čime unutra koje mi se toliko svidjelo da ga još uvjek pamtim.
Zna li netko kako se to zvalo (jer mi se čini da je imalo poseban naziv) i ima li toga još uvijek u tom domu?
1BikeRider is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2021., 09:31   #123
Molim vas za pomoć. Obitelj smo sa dvoje djece i u zadnje vrijeme dosta planinarimo. E sad, silno bi voljeli prespavati jednu noć u planini pa vas molim za info. Da li postoje domovi u kojoj mi nije nužna vreća za spavanje, u kojoj postoji neki vid sobe ili manji broj ležajeva. Ili takvo nešto ne postoji. S obzirom da su klinci u pitanju i ne bi išli sa pl. Društvom nego sami, to bi mi bilo važno. Hvala
Kako funkcionira stvar sa posteljinom?

Poslano sa mog STK-L21 koristeći Tapatalk
lala123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2021., 15:21   #124
Domovi nemaju posteljinu, potrebno je nositi ili posteljinu ili vrecu. Na Velebitu (Alan i Lubenovac) imate pastirske stanove (lijepo uredene kucice) sa posteljinom, cc oko 120 kn po osobi.
__________________
tigar 09.08.2010. i zmaj 11.07.2012....
nangaparbat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2021., 07:58   #125
Quote:
lala123 kaže: Pogledaj post
Molim vas za pomoć. Obitelj smo sa dvoje djece i u zadnje vrijeme dosta planinarimo. E sad, silno bi voljeli prespavati jednu noć u planini pa vas molim za info. Da li postoje domovi u kojoj mi nije nužna vreća za spavanje, u kojoj postoji neki vid sobe ili manji broj ležajeva. Ili takvo nešto ne postoji. S obzirom da su klinci u pitanju i ne bi išli sa pl. Društvom nego sami, to bi mi bilo važno. Hvala
Kako funkcionira stvar sa posteljinom?

Poslano sa mog STK-L21 koristeći Tapatalk
Za HR nemam pojma, ali vani da. npr. https://lucknerhuette.at/bilder/ - ljepota, čisto, uredno, pristupačno (1 - 1,5 sati hoda od parkinga).
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2021., 10:12   #126
Hvala ekipa. Ove pastirske kućice se čine jako fora.

Na kraju smo završili u Schlosserovom domu na spavanju. Ovo je moje prvo spavanje u domu, sa malo djecom i nije mi se baš svidjelo. S obzirom da je dom dugo bio zatvoren, čini mi se da bar 5 godina nije očišćen. Čini mi se da su uvalili nove madrace i to je to, ostalo baš loše izgleda. Gomila miševa trči, rupe i se mogle zatvoriti, postavit mišolovke ili nešto. Mokri čvor je u rasulu i tako. Smeća po sobama također ima. Možda su moja očekivanja preelika, no također jedan planinar koji je bio tamo prije par godina kaže da se jako srozala kvaliteta u usporedbi prije par godina kada je dom vodio onaj neki par.

Uz malo truda, krpu, vodu i manja financijska sredstva ova dom bi brzo ličio na nešto. Iskreno, sramota, s obzirom da se radi o nacionalnom parku.

Poslano sa mog STK-L21 koristeći Tapatalk
lala123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2021., 11:35   #127
Quote:
lala123 kaže: Pogledaj post
Hvala ekipa. Ove pastirske kućice se čine jako fora.

Na kraju smo završili u Schlosserovom domu na spavanju. Ovo je moje prvo spavanje u domu, sa malo djecom i nije mi se baš svidjelo. S obzirom da je dom dugo bio zatvoren, čini mi se da bar 5 godina nije očišćen. Čini mi se da su uvalili nove madrace i to je to, ostalo baš loše izgleda. Gomila miševa trči, rupe i se mogle zatvoriti, postavit mišolovke ili nešto. Mokri čvor je u rasulu i tako. Smeća po sobama također ima. Možda su moja očekivanja preelika, no također jedan planinar koji je bio tamo prije par godina kaže da se jako srozala kvaliteta u usporedbi prije par godina kada je dom vodio onaj neki par.

Uz malo truda, krpu, vodu i manja financijska sredstva ova dom bi brzo ličio na nešto. Iskreno, sramota, s obzirom da se radi o nacionalnom parku.
ček, a tko bi to trebao čistit? plaćene čistačice?
mislim ,radi se prvenstveno o skloništu za izletnike i planinare ako ih zatekne noć, kiša, nevjerme, bijeg od mede, vukova....
ne znam kak si očekivala hotel A kategorije.

imaš po lici hrpu privatnih smještaja na nivou, al treba ih (pre)masno platiti i onda se autom još vozili 40tak km do odredišta za šetnju.
ja sam iz znatiželje ušao u nekoliko tih skloništa i čistoča je relativan pojam ali jako smrdi po vlazi, no ako ti treba prenočište zbog spomenutih razloga taj tren, onda je to hotel A kategorije.
alki9969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2021., 13:30   #128
Quote:
alki9969 kaže: Pogledaj post
mislim ,radi se prvenstveno o skloništu za izletnike i planinare...ja sam iz znatiželje ušao u nekoliko tih skloništa i čistoča je relativan pojam ali jako smrdi po vlazi, no ako ti treba prenočište zbog spomenutih razloga taj tren, onda je to hotel A kategorije.
Mogao si sutiti pa bi SAMO mislili da si glup:

Ocito NE ZNAS razliku izmedju sklonista i PL. DOMA, mozda da (iz ove vukohebine) odes susjedima u Sloveniju da naucis sto je "planinarski dom", a u Italiju da vidis kako izgleda "skloniste".
Mozda, kad "pokrepa" podobna ekipa u HPS-u, dobijemo u Hr "posteni" pl. dom
toni_cobra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2021., 22:27   #129
Quote:
alki9969 kaže: Pogledaj post
ček, a tko bi to trebao čistit? plaćene čistačice?
mislim ,radi se prvenstveno o skloništu za izletnike i planinare ako ih zatekne noć, kiša, nevjerme, bijeg od mede, vukova....
ne znam kak si očekivala hotel A kategorije.

imaš po lici hrpu privatnih smještaja na nivou, al treba ih (pre)masno platiti i onda se autom još vozili 40tak km do odredišta za šetnju.
ja sam iz znatiželje ušao u nekoliko tih skloništa i čistoča je relativan pojam ali jako smrdi po vlazi, no ako ti treba prenočište zbog spomenutih razloga taj tren, onda je to hotel A kategorije.
Trebao bi čistiti onaj koji je dobio koncesiju i onaj koji naplaćuje taj isti smještaj. Onaj kojemu je bitno da ne dobija loše komentare.
Onaj koji hoće da mu ljudi dolaze prespavati da im naplati i hranu i vodu i sve što ima. Uopće cijena nije problem.
Možda i jesam previše očekivala. Al ovo nije sklonište...

Poslano sa mog STK-L21 koristeći Tapatalk
lala123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:56.