Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2008., 14:24   #1
Sokovi/sirupi domaći - zbirno

Podijelimo recepte za domaće sokove/sirupe od sezonskog voća (kopriva(nije voće ali je fino),jagode, maline, ribizli, ogrozd, grožđe, višnje, bazga...), tko koji radi i kako. Imam svakakvog voća u vrtu, ali recepata nikakvih...
Na internetu ih ima, ali vaši su provjereni...
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 12:11   #2
Za sokove i sirupe ,domaće, našla sam na forumu samo ovo! Staro 8 godina!
Ima li još neka tema ili zaista nitko nije o tome pisao tolike godine!!
Ove godine ( za razliku od lani) dobro su rodile drenjule! Grane su krcate! Ja sam već 15 litara sirupa napravila! A priprema je zaista jednostavna!
Malo je teže branje jer je teren skoro uvijek krševit i malo nagnut a one kad su zrele čim taknete granu padaju na tlo!Za jesti baš i nisu jer skupljaju usta i tek ako su crne su dobre ali tada su redovito na tlu!
Dakle drenjule operete,očistite od zaostalog lišća i stabljika i potopite u vodu tako da dva prsta bude iznad plodova. Na laganoj vatri kuhati 2 sata dok ne pobijele ( ne doslovce,budu svjetlije ali skoro bijele).! Kuhinjom će se širiti ugodan mris! Procijediti a ostatak t.j. plodove stavitii u gazu i doooobro stisnuti da sve izađe!Male količine stavljajti u gazu ,lakše je, Na litru tako dobivenog soka ja stavim 600-700 g šećera(što manje to bolje),prokuham i to je to!i
Odličan sirup,mirisan,jako ugodnog okusa!
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 01:36   #3
uskličnik = pravopisni znak (!), obilježava kraj rečenice kojom se izražava pojačani osjećaj ili poticaj. kojim se označava usklik, uzvik i afektirani stav.

ùskliknuti = glasno pozvati koga, uzviknuti, ob. od radosti, nadošle emocije.

ben2010, jel ti to vičeš, ili si jako uzbuđena oko sirupa?

mi doma najviše volimo sirup od višnje, najbliže tome je kupovni Maraska Amarena Premium, onaj jači od 38 kn. par kapi limuna i malo leda, prefino.
ovaj http://www.maraska.hr/proizvodi/grup...marena-premium
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 15:19   #4
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
uskličnik = pravopisni znak (!), obilježava kraj rečenice kojom se izražava pojačani osjećaj ili poticaj. kojim se označava usklik, uzvik i afektirani stav.

ùskliknuti = glasno pozvati koga, uzviknuti, ob. od radosti, nadošle emocije.

ben2010, jel ti to vičeš, ili si jako uzbuđena oko sirupa?

mi doma najviše volimo sirup od višnje, najbliže tome je kupovni Maraska Amarena Premium, onaj jači od 38 kn. par kapi limuna i malo leda, prefino.
ovaj http://www.maraska.hr/proizvodi/grup...marena-premium
Ajd ne pizdi i ne kurči ( ne znam koji si spol!!,fataj ono što ti odgovara) Odi u sabornicu i tamo uči saborske zastupnike pravilnom govoru i pisanju! Mene ostavi na miru!
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 15:35   #5
Super je sirup od drenjula!!!

Ili se kaže drenjine? Od grammar nazija me hvata jeza!!! Ili se kaže gramar naci?
Tamika Melvin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:46.