Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Nautika

Nautika Hvali more, drž' se kraja.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2016., 11:13   #1
Oglašavanje brodica za najam

Pozdrav, evo nakon dugo razmišljanja uključila sam se i ja na forum. Nadam se da ima netko ko mi može pomoći sa savjetom u vezi oglašavanja brodica za najam. Naime gledam neke stare postove i vidim da ima dosta ljudi koji su bili nezadovoljni ponudom brodova za najam koji se mogu nači na našoj obali jer navodno su ti brodovi u znatno lošijem stanju nego šta im se prezentiralo na oglasima ili nisu zadovoljni sa uslugom i u svakom slučaju nisu dobili ono što su htjeli.Navodno se nude sve veči brodovi, sa jačim motorima a nema ponude za neku normalnu srednju klasu.
E sad moj je osnovni problem šta ja upravo imam i nudim nešto takvo - znači brodove od 10 ks,20 ks, 50 ks, 60 ks i na kraju 150 ks ali nikako ne uspjevam kao drugi iznajmiti svoje brodove na duži period 3,4, 7 ili više dana. Gledajući svoju konkurenciju koja renta te veče brodove upravo na 7 ili više dana i to nonšalantno , dakle daju brod 1. dan i mirni su narednih 7 ili 14 dana a ja se ubivam u rentanju dan po dan. Ujutro izglancaj svaki brod , natoći gorivo, sve uredi i uveče ponovo ispočetka da bi ujutro svaki brod bio spreman.
E sad moje pitanje je zašto ja ne uspijevam kao i oni kad su moji brodovi uredni , novi ( investirali smo prošle godine ) i naravno preporuku na koji način oglasiti svoje brodove- neke stranice za oglašavanje i kako podignuti svoju stranicu da mi na googlu bude barem među prvih 10. NIje problem platiti nekom da mi to radi ako će se investicija isplatiti. Ajde ljudi pišite svoje komentare. Zahvaljujem
tea rent is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 13:51   #2
Pa možda je upravo u tome problem što su ti brodovi premali. Manji brodovi su više za dnevne izlete, na krstarenju od više dana ipak treba nekakav komfor.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 23:06   #3
To sto nudi manje brodove ne znaci da nisu namjenjeni za recimo 7-dnevni najam. Ima ljudi koji dodju na odmor na 15 dana i zele na 7-10 dana brod unajmiti. Vise je stvar lokacije, a najvise prezentacije i cijene. Isto tako treba stimulirati ljude da se odluce na duzi najam (plati 5 plovi 7 dana) i takve fore.Ne bavim se time, ali smatram da bi najbolje trebali ici gumenjaci i fishermani oko 5-7m. To su plovila koja si moze priustiti vec dovoljan broj ljudi i za nase more su taman. Jedrilice i veci motornjaci namjenjeni visednevnom boravku na moru su kategorija za sebe.
mahoona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 07:32   #4
Quote:
mahoona kaže: Pogledaj post
To sto nudi manje brodove ne znaci da nisu namjenjeni za recimo 7-dnevni najam. Ima ljudi koji dodju na odmor na 15 dana i zele na 7-10 dana brod unajmiti. Vise je stvar lokacije, a najvise prezentacije i cijene. Isto tako treba stimulirati ljude da se odluce na duzi najam (plati 5 plovi 7 dana) i takve fore.Ne bavim se time, ali smatram da bi najbolje trebali ici gumenjaci i fishermani oko 5-7m. To su plovila koja si moze priustiti vec dovoljan broj ljudi i za nase more su taman. Jedrilice i veci motornjaci namjenjeni visednevnom boravku na moru su kategorija za sebe.
To moraš gledati iz pozicije gosta, možda manji može sve što i veći ali razlika u cijeni između većeg i manjeg je gostu prihvatljiva i spreman ju je platiti.

Povući ću paralelu sa rent a car-om, jesi ikad vidio aute Dacia u ponudi rent a car-a (osim Dustera on je priča za sebe)? Isto bi mogao reći da Dacia može sve što i skuplji Renault, na kraju krajeva i većina mehaničkih dijelova im je ista ali razlika u cijeni najma bila bi zanemariva i gost ju je spreman platiti.

Po meni nije stvar u oglašavanju nego robi koja se oglašava.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 10:25   #5
Hvala svima na savjetima ali slažem se najviše sa MAHHONOM ,mislim da je kod mene najviše problem prezentacije odn. oglašavanja a onda i lokacija. Što se tiće cijena zbog kokurencije se ne može cijena formirati kako bi tko htio nego se svi više manje držimo istih cijena ali mi smeta što su moji brodovi daleko bolje opremljeni, noviji i uredniji od večine koja se bavi najmom a ispada da prolazim lošije od takvih . I nije istina da su moji brodovi manji pa da ne idu na duži najam jer sam za usporedbu uzela iste ili slične brodove od konkurencije . Točno je da turisti koji dođu na more 15 dana uzimaju upravo takve brodice na višednevni najam za obilazak okolnih otoka i uostalom da se maknu od prepunih plaža.
Mislim da je isključivo problem u prezentaciji odn. u oglašavanju pa molim prijedloge ako netko zna nekakve dobre stranice za oglašavanje upravo takvih brodica a da nije klasično njuškalo jer i to sam pokušala pa nije baš bilo nikakvog efekta.
tea rent is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 12:17   #6
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
To moraš gledati iz pozicije gosta, možda manji može sve što i veći ali razlika u cijeni između većeg i manjeg je gostu prihvatljiva i spreman ju je platiti.

Povući ću paralelu sa rent a car-om, jesi ikad vidio aute Dacia u ponudi rent a car-a (osim Dustera on je priča za sebe)? Isto bi mogao reći da Dacia može sve što i skuplji Renault, na kraju krajeva i većina mehaničkih dijelova im je ista ali razlika u cijeni najma bila bi zanemariva i gost ju je spreman platiti.

Po meni nije stvar u oglašavanju nego robi koja se oglašava.
Ja gledam iz pozicije zaljubljenika u more i nautiku. Paralelu izmedju auta i broda ne mogu vuci. Istina je da ce vecina ljudi za par eura vise uzeti Renault, a ne Daciu. No taj vozac nema nikakve probleme sa koristenjem bilo Renaulta bilo Dacie, sjedi, volan u ruke i vozi. Kod brodova nije bas tako, nije isto uzeti gumenjaka od 5 metara i moci s njim prici svakoj plicini, svakoj plazi, ili se odluciti na nesto gdje ne vidis vrh pramca sa kormila, sa metar i pol gaza, pa dobro morati ocijeniti u koju valu smijes uci i hoces li moci izaci iz nje. Uzmimo u obzir i da su takvi vikend-nauticari najveca opasnost na moru zbog neiskustva (cast izuzecima) i zelje da u tom kratkom periodu koliko imaju brod iskoriste ga maximalno. Za autoricu teme moj laicki savjet je dati brodove u agenciju/charter, pa neka oni pune termine. Ako vi svi kao iznajmljivaci u tom kraju imate dogovor da necete dumpati cijenu jedni drugima onda treba drugaciji pristup. Npr. nuditi brod uz apartman. Znaci apartman na 7 dana xy eura, sa koristenjem camca xyz eura. Tu opet cijena mora biti motivirajuca. Povezes se sa par iznajmljivaca apartmana i vidis jesu li zainteresirani. Njima obogacujes ponudu, sebi novcanik.
mahoona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 17:07   #7
Quote:
tea rent kaže: Pogledaj post
Hvala svima na savjetima ali slažem se najviše sa MAHHONOM ,mislim da je kod mene najviše problem prezentacije odn. oglašavanja a onda i lokacija. Što se tiće cijena zbog kokurencije se ne može cijena formirati kako bi tko htio nego se svi više manje držimo istih cijena ali mi smeta što su moji brodovi daleko bolje opremljeni, noviji i uredniji od večine koja se bavi najmom a ispada da prolazim lošije od takvih . I nije istina da su moji brodovi manji pa da ne idu na duži najam jer sam za usporedbu uzela iste ili slične brodove od konkurencije . Točno je da turisti koji dođu na more 15 dana uzimaju upravo takve brodice na višednevni najam za obilazak okolnih otoka i uostalom da se maknu od prepunih plaža.
Mislim da je isključivo problem u prezentaciji odn. u oglašavanju pa molim prijedloge ako netko zna nekakve dobre stranice za oglašavanje upravo takvih brodica a da nije klasično njuškalo jer i to sam pokušala pa nije baš bilo nikakvog efekta.
Pa ako znaš gdje je problem što ga odavno nisi ispravila nego tražiš savjete na forumu?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 17:14   #8
Quote:
mahoona kaže: Pogledaj post
Ja gledam iz pozicije zaljubljenika u more i nautiku. Paralelu izmedju auta i broda ne mogu vuci. Istina je da ce vecina ljudi za par eura vise uzeti Renault, a ne Daciu. No taj vozac nema nikakve probleme sa koristenjem bilo Renaulta bilo Dacie, sjedi, volan u ruke i vozi. Kod brodova nije bas tako, nije isto uzeti gumenjaka od 5 metara i moci s njim prici svakoj plicini, svakoj plazi, ili se odluciti na nesto gdje ne vidis vrh pramca sa kormila, sa metar i pol gaza, pa dobro morati ocijeniti u koju valu smijes uci i hoces li moci izaci iz nje. Uzmimo u obzir i da su takvi vikend-nauticari najveca opasnost na moru zbog neiskustva (cast izuzecima) i zelje da u tom kratkom periodu koliko imaju brod iskoriste ga maximalno. Za autoricu teme moj laicki savjet je dati brodove u agenciju/charter, pa neka oni pune termine. Ako vi svi kao iznajmljivaci u tom kraju imate dogovor da necete dumpati cijenu jedni drugima onda treba drugaciji pristup. Npr. nuditi brod uz apartman. Znaci apartman na 7 dana xy eura, sa koristenjem camca xyz eura. Tu opet cijena mora biti motivirajuca. Povezes se sa par iznajmljivaca apartmana i vidis jesu li zainteresirani. Njima obogacujes ponudu, sebi novcanik.
Sada govoriš o dvije različite vrste plovila, imaš i među gumenjacima manje i veće, sa slabijim i jačim motorima...ja samo tvrdim da će gost prije uzeti "gumenjak Renault" (karikiram)
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 09:17   #9
Tea ima jedan jedini problem:

Kaže: ------a ja se ubivam u rentanju dan po dan. Ujutro izglancaj svaki brod , natoći gorivo, sve uredi i uveče ponovo ispočetka da bi ujutro svaki brod bio spreman.


Nije problem uzeti 80-100 € za pasaru ili 160-200€ za gliser (+ benzin).

Ne..... PROBLEM JE PLATITI DVA RADNIKA DA ODRADE "FIZIČKI" DIO POSLA ...

Bog te dao škrtu...šta drhtiš za novcem.

Izlaz je da promjeniš posao - 8 sati u polju je zdravo za tijelo i ne brišeš prašinu po čamcima.

ALI - iznajmljivanje ležaljki je izmišljen biznis.
Ne moraš ih brisati ( jer ih obrišu sami korisnici svojim tijelima ili ručnicima), a kako si žensko vjerovatno češ na plaži nači i par budala koji če ležaljke razvuči umjesto tebe ( da se ti jadna ne mučiš) kako bi ti pokazali kako su "jaki". Još , ako cimneš guzom, dobiješ i plačenu kavu.
To je posa - ležarina - ujutro podijeliš i naveće pokupiš - sve skupa 4 ure na dan.
Cijena rente od 20 - 75 kn ( a na Hvaru i 30€ dnevno).

Uživajte..

Zadnje uređivanje Slanac : 24.10.2016. at 09:29.
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 20:02   #10
Quote:
Slanac kaže: Pogledaj post
Tea ima jedan jedini problem:

Kaže: ------a ja se ubivam u rentanju dan po dan. Ujutro izglancaj svaki brod , natoći gorivo, sve uredi i uveče ponovo ispočetka da bi ujutro svaki brod bio spreman.


Nije problem uzeti 80-100 € za pasaru ili 160-200€ za gliser (+ benzin).

Ne..... PROBLEM JE PLATITI DVA RADNIKA DA ODRADE "FIZIČKI" DIO POSLA ...

Bog te dao škrtu...šta drhtiš za novcem.

Izlaz je da promjeniš posao - 8 sati u polju je zdravo za tijelo i ne brišeš prašinu po čamcima.

ALI - iznajmljivanje ležaljki je izmišljen biznis.
Ne moraš ih brisati ( jer ih obrišu sami korisnici svojim tijelima ili ručnicima), a kako si žensko vjerovatno češ na plaži nači i par budala koji če ležaljke razvuči umjesto tebe ( da se ti jadna ne mučiš) kako bi ti pokazali kako su "jaki". Još , ako cimneš guzom, dobiješ i plačenu kavu.
To je posa - ležarina - ujutro podijeliš i naveće pokupiš - sve skupa 4 ure na dan.
Cijena rente od 20 - 75 kn ( a na Hvaru i 30€ dnevno).

Uživajte..
nepotrebno neobjektivno piskaranje-


tea ako hoces imati izrentane brodove moras ih dati pod agenciju.
agencije koje ti rade booking su vani ne u hrvatskoj.
upises u google trazilicu npr charter boat austria ili poljska ili bengazi i izbacice ti nekakvu ponudu razno raznih agencija po europi. onda ih mailas i upoznas ih svojim kapacitetima. mic po mic ces doci do njihovih ugovora. pazljivo biraj i biraj uvijek najvece. ne srljaj bezveze. proviziju odobravaj samo po uplacenom predujmu itd itd.
nisi rekla kakve brodove imas pa ti ne mogu preporucit agenciju.
oni su uglavnom odijeljeni na tri grupe: jedrilice, mali motornjaci i luxury yachts.
opremljenost tvojih brodova malo utjece na povecanje rentanja. po statistikama gostiju to zanima one koji uzimaju brodove od 4000 eura pa dalje.

eto par podataka. moze i puno vise. naplacujem po satu, ha ha
SEALION is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 22:39   #11
Hah...

Tako si me poklopio, .......a sam uopće nisi pročitao prvi post od Tee gdje se dade se izvući iz teksta:

Brodovi:
-Pasare s 5 i 10 KS
-gumenjaci cca 5 m s 50 KS
- Gumenjaci ili fišermani s 150 KS

Cijene najma ( dnevno) svuda po Jadranu:
pasare 80-100€
Gumi 5m 120€
Gumi/fišer 150KS 160-200€

Tea želi:
Rentu na više dana
-( razlog: da izbjegne dnevno čišćenje i natakanje brodova)

A ti si se raspisao o???

citat: oni su uglavnom odijeljeni na tri grupe: jedrilice, mali motornjaci i luxury yachts.
opremljenost tvojih brodova malo utjece na povecanje rentanja. po statistikama gostiju to zanima one koji uzimaju brodove od 4000 eura pa dalje.

Ovo je objektivno piskaranje?
Tea će biti presretna...ćukne pasaru za 4000€ na 7 dana..super...to spada u luxury yachts ? ( čisto da preciziramo, ha, ha)

Aj bok..
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 07:08   #12
Quote:
Slanac kaže: Pogledaj post
Hah...

Tako si me poklopio, .......a sam uopće nisi pročitao prvi post od Tee gdje se dade se izvući iz teksta:

Brodovi:
-Pasare s 5 i 10 KS
-gumenjaci cca 5 m s 50 KS
- Gumenjaci ili fišermani s 150 KS

Cijene najma ( dnevno) svuda po Jadranu:
pasare 80-100€
Gumi 5m 120€
Gumi/fišer 150KS 160-200€

Tea želi:
Rentu na više dana
-( razlog: da izbjegne dnevno čišćenje i natakanje brodova)

A ti si se raspisao o???

citat: oni su uglavnom odijeljeni na tri grupe: jedrilice, mali motornjaci i luxury yachts.
opremljenost tvojih brodova malo utjece na povecanje rentanja. po statistikama gostiju to zanima one koji uzimaju brodove od 4000 eura pa dalje.

Ovo je objektivno piskaranje?
Tea će biti presretna...ćukne pasaru za 4000€ na 7 dana..super...to spada u luxury yachts ? ( čisto da preciziramo, ha, ha)

Aj bok..
poklapanje nije zå namjeru imalo omalovazavanje.
ispričavam se na pogrešno postignutom dojmu.

tu rečenicu koju si citirao nisi shvatio.
navela je da su joj brodovi bolje opremljeni od drugih.
ponavljam da je to vrlo malo bitno kod malih jeftinih brodova.
obzirom na slabu iznajmljenost istih, dakle slab priliv novca, logično je da tea mora sama odraditi fizički dio posla, jer ne glumi velikog biznismena koji na kraju ukrasavaju listu poreznih dužnika. početak je shvatila ozbiljno i obzirom na investiciju ne dozvoljava sebi nepotrebne troškove.
ali, to je ekonomija koju očito zanemarujes.
ulazimo u intimni dio njenog poslovanja koji uopće nije tema, već savjet kako poboljšati poslovanje, pa se samo po sebi nameće pitanje tko je a tko nije pročitao uvodni post.
i , molim te, ne dozivljavaj moje pisanje kao napad. dajem konstruktivne prijedloge na upit, a tvoje sam ocijenio kao takvo kako sam i napisao.
SEALION is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 09:11   #13
kao korisnik rent a boat oko 100 ks 6m mogu reći da na pojedinim dijelovima jadrana je ponuda pre natrpana a negdje nema gotovo ničega

cijene koje kao svi imate iste u stvarnosti nisu niti približno iste za dnevni niti za duži najam govorim iz iskustva

kad duže iznajmljuješ stvori se krug ljudi koji se vraćaju godinama ako su zadovoljni uslugom, naravno cijena za njih je opet drugačija

osobno kad koristim brod sam ga obrišem jer sam našao dva razumna iznajmljivača koja na brodu imaju sve i ljudi to prilikom vraćanja vide i cijene i tako surađujemo godinama
Dodozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 19:49   #14
Ako je tako kako pišeš ponuda ti je skoro odlična što se tiče vrsta plovila,a gledano u odnosu na druge.
Cijene i nisu.Mislim pasara sa 10 ks,za 100 € dnevno,neznam nije baš primamljivo.
Takvih kao ti upravo i nedostaje,svi bi rentali na mjesec dana,po mogučnosti velike krstaše i teške glisere.
Naravno da to ne ide.
Najbolje mi je što imaš gume sa 50 ks,to se čini najboljim,takvih ima najmanje,još bolje bi bilo 30.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 22:22   #15
http://tea-tours.com/rent-a-boat-vodice/

evo tea rent.....

realno tebe zeza lokacija....
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 16:51   #16
6th and 9th month ???
SEALION is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.