Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2017., 08:38   #81
Turska / Istanbul pogodno mjesto za život i škole su prilično dobro u mom mišljenju jedan od najljepših gradova na svijetu ne postoji manjak živjeti u Istanbulu.
__________________
Antalya Rafting
antalya rafting is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 12:26   #82
Prekrasan grad, kako u pogledu uslova života i vizuelne aspekte života u Istanbulu.
__________________
Markalaşım
markalasim is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 08:59   #83
jel otisao tko radit u tursku iz hrvatske. sto se proceduralno treba obavit ako posao traje vise od 2 godine? hvala unaprijed na infu
testing is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2019., 14:35   #84
Quote:
testing123 kaže: Pogledaj post
jel otisao tko radit u tursku iz hrvatske. sto se proceduralno treba obavit ako posao traje vise od 2 godine? hvala unaprijed na infu
Bok svima, i mene zanima prethodno pitanje, ako tko ima odgovor, bila bih zahvalna.
JasminaG27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2019., 01:55   #85
Nitko, očito.
Danci MerendaII is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2019., 02:58   #86
Quote:
testing123 kaže: Pogledaj post
jel otisao tko radit u tursku iz hrvatske. sto se proceduralno treba obavit ako posao traje vise od 2 godine? hvala unaprijed na infu
Radila sam 5 godina u Turskoj. Poslodavac (sveuciliste) je za mene preko njihovog Ministarstva znanosti rjesavalo radnu i boravisnu dozvolu svake godine. Bila je i opcija vise godina, ali ni ja ni sveuciliste se nismo htjeli obvezivati na vise.

Uglavnom, poslodavac radi papirologiju. Na vama je samo da odete u policiju radi ikameta\boravisne dozvole, a i to vam poslodavac moze urediti.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2019., 13:47   #87
Quote:
Dustflower kaže: Pogledaj post
Radila sam 5 godina u Turskoj. Poslodavac (sveuciliste) je za mene preko njihovog Ministarstva znanosti rjesavalo radnu i boravisnu dozvolu svake godine. Bila je i opcija vise godina, ali ni ja ni sveuciliste se nismo htjeli obvezivati na vise.

Uglavnom, poslodavac radi papirologiju. Na vama je samo da odete u policiju radi ikameta\boravisne dozvole, a i to vam poslodavac moze urediti.
hvala, to znam. mislio sam na hrvatsko odjavljivanje. za sada sam se privremeno odjavio na 2.5 godine...
testing is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2021., 10:35   #88
Slušam, koji bi bili savjeti?
Sedma od Tri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2022., 17:10   #89
Mersin - Turska

Pozdrav svima,
ima li vas koji ste se trajno uspjeli preseliti u Mersin? Kako ste se snasli? Je li se nemoguce zaposliti kao stranac - uzmimo u obzir poznavanja samo osnove osnova turskog jezika, dakle je li moguce prezivjeti radeci nize poslove par godina ukoliko se posjeduje nekretnina (manji stancic) ali da bude dovoljno za platiti rezije, hranu i ostale osnovne potrepstine? Kakva je organizacija zdravstva, je li na principu kao kod nas? Javni prijevoz? Zivot opcenito? Cijene...
Hvala svima koji se ukljuce i podjele informacije, moze i u PP!
sansasn1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2022., 05:25   #90
Quote:
sansasn1111 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
ima li vas koji ste se trajno uspjeli preseliti u Mersin?
Ovo je dosta specificno pitanje, i mogu ti reci samo opcenito o Turskoj. Trenutna situacija u Turskoj je koma zbog inflacije i dobro je znati da je za "nize poslove" placa minimalac od 4,200 TL sto je oko 240 eura po trenutnom tecaju. Ono sto se cini jeftino iz hrvatske perspektive prestaje to biti ako primas placu u lirama. Za nize poslove ti takodjer nitko nece rjesavati papire, pa je pitanje kako ces dobiti radnu dozvolu.

Zdravstvo je bolje nego u Hrvatskoj, jer je bolje kombinirano privatno/drzavno osiguranje i relativno jeftino se moze lijeciti u privatnim bolnicama koje su moderno opremljene. Kao stranac si duzan uplacivati sebi zdravstveno, ako to ne radi tvoj poslodavac.

U Tursku mogu savjetovati preseljenje jedino u expat packageu ako te tamo salje firma i daje ti placu u USD/EUR/bilo kojoj stranoj valuti osim lire. Isto tako, bez da znas osnove jezika ne bih savjetovala zivot igdje van Istanbula, a ni tamo, iskreno. Svu administraciju na kraju rjesavas iskljucivo na turskom i trebas pomoc nekog lokalca.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:30.