Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2015., 12:29   #401
Ne mogu se njih dvoje uspoređivati. Potpuno dva drugačija vremena.
Jedino se može nagađati što bi bilo da je stariji Kranjčar igrao nakon Bosmana, jer onda da, vjerojatno i bi ostvario veću karijeru od sina. Ovako puno bolje od Rapid Beča, ne baš pred sam kraj karijere, ali ni daleko od tog, nije moglo bolje.

Meni je u vezi Kranjčara izuzetno tragično da se o njemu danas piše kao o nekom veteranu s 40 godina, a ne nekome ko bi s jedva napunjenih 31 (prije 2 tjedna) trebao još pred sobom imati bar 2-3 sezone u ligama petice, a ne razmišljati o kraju karijere. Posebno s obzirom da se sam nedavno hvalio kako su gluposti da se zbog prekomjerne tjelesne mase stalno ozlijeđuje. Ako je tako, onda bi danas trebao biti u top formi.

Uostalom neka samo pogleda Eduarda, godinu dana stariji od njega zabija u klubu koji će sad igrati Ligu prvaka (lako moguće i proći skupinu), dakle i dalje na top razini. A on je uz to imao ozlijedu kakva uništava karijeru, što Kranjčar baš i nije imao.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 13:11   #402
Tocno si rekao, zbog tadasnjeg pravila o ogranicavanju broja stranaca u europskim klubovima, igracima sa nasih prostora bilo je teze probiti se u europske klubove, pa bi stoga stariji Kranjcar u to doba da je vrijedilo Bosmanovo pravilo vjerojatno nakon Rapida otisao u neki veliki europski klub. Inace, tadasnja austrijska liga je bila daleko jaca nego sto je to danas i Rapid je bio jedan od top europskih klubova, koji je kao sto sam vec napisao, igrao 1985. finale KPK-a, a Kranjcar je u njemu ostavio veliki trag. I u Dinamu i u Rapidu stariji Kranjcar proglasen je za legendom kluba, dok mladji Kranjcar niti u jednom klubu u kojem je igrao nije ostavio nikakav duboki trag. S obzirom na karijeru kakvu su mu predvidjali, njega se s pravom moze proglasiti za propalog talenta. Sjecam se da su ga tada vec bili slikali u Barceloninom dresu. A onda se to usporedis sa stvarnoscu u kojem mu je vrhunac karijere bio Portsmouth i klupa u Tottenhamu.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 12:58   #403
Quote:
f.gibbs kaže: Pogledaj post
Kranjčar propali talent?

Čovjek je ostvario lijepu karijeru, u skladu s očekivanjima.
Ljepu karijeru?
Pa njemu se prediviđalo što nije nikome,ali plafon mu je bio Porshmunt i klupa Spursa.
Neznam stvarno tko može reći za njega da je veliki talenat,samo se sve pokazalo.
bavarac90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 18:20   #404
Adriano
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 22:38   #405
Sjeća li se ko vladimira bescastniha
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 12:18   #406
Mislim da su propali talenti nesto tipa Freddy Adu ili Teo Kardum - od malena na veliko frizirani a onda ispali nomadi po opskurnim ligama.

Mislim da Adriano ne spada u taj rang
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 16:32   #407
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
Mislim da su propali talenti nesto tipa Freddy Adu ili Teo Kardum - od malena na veliko frizirani a onda ispali nomadi po opskurnim ligama.

Mislim da Adriano ne spada u taj rang
Istina. Nije Adriano propao kao mladi talent vec je propao kasnije. Do tada mu je karijera sasvim solidno isla.


Ali da, Freddy Adu. Tko se samo ne bi sjecao "novog Pelea" ili kako su ono isle one najave...

A i Teo Kardum, sjecam se bilo je to pred cini mi se nekih 10-12 godina...najavljivan kao novi Suker, Vlaovic i sta ja znam...ne znam sta je poslije bilo s tim deckom? Samo znam da je nestao i da nikad vise za njega nisao cuo...
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 16:45   #408
Drenthe.
Henryj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 07:34   #409
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Istina. Nije Adriano propao kao mladi talent vec je propao kasnije. Do tada mu je karijera sasvim solidno isla.


Ali da, Freddy Adu. Tko se samo ne bi sjecao "novog Pelea" ili kako su ono isle one najave...

A i Teo Kardum, sjecam se bilo je to pred cini mi se nekih 10-12 godina...najavljivan kao novi Suker, Vlaovic i sta ja znam...ne znam sta je poslije bilo s tim deckom? Samo znam da je nestao i da nikad vise za njega nisao cuo...
Kardum je generacija gabrica, busica, grizelja, grgurovica, Bartulovic, dakle 86-87.
Svima se od te generacije predviđala vrhunska karijera, a nitko je nije ostvario. Možda donekle drago gabric, ali ga je teška ozljeda spriječila da napreduje.
Busica i Bartulovic su se rano prodali u ukrajinu, u jake klubove, poslije su se vucarali po raznim krivbasima, metalurzima i slično. Grgurovic je bija wunderkind nakon one čuvene utakmice u rimu 2003, kasnije je nezadovoljan statusom u hajduka bio malo u Međimurju, pa zapresicu, zadnja stanica za koju znam da je igra bila je litva. Jure grizelj je u drugoj islandskoj ligi.

Među takve propale talente možemo uvrstiti i nešto mlađeg.maria ticinovica, vucevic je svojedobno izjavio kako će igru temeljit na njemu, ticinovic nikad nije ni postao prvotimac, završio je u nordsjaelandu.

A bilo je takvih slučajeva još, bojim se da će i od ove generacije u17 koja je lani napravila odličan rezultat bit sličnih slučajeva npr brekalo koji se premlad prodao u Wolfsburg. Nadam se da griješim, ali poučen prijašnjim iskustvima...
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 12:55   #410
Quote:
Henryj kaže: Pogledaj post
Drenthe.


Kako je on odigrao u19 prije odlaska u RM
Uništavao suparnike i izgledao kao messi za svoje vršnjake.
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 23:32   #411
Quote:
klaudio kaže: Pogledaj post

A bilo je takvih slučajeva još, bojim se da će i od ove generacije u17 koja je lani napravila odličan rezultat bit sličnih slučajeva npr brekalo koji se premlad prodao u Wolfsburg. Nadam se da griješim, ali poučen prijašnjim iskustvima...
Ovisi što smatraš koliko bi bilo dobro da ih uspije. Za Brekala se slažem, i za Dinamo i za njega nikakav transfer bez obzira na cifru. Sad bi u Dinamu lako moguće bio u prvih 11. Ali ajde ako je već nekamo išao, dobro da je išao u ipak ne nekakvu Barcelonu, City, Chelsea ili Real jer bi već ga smatrao propalim talentom.

Sosa u Dinamu već igra u prvih 11 vrlo često, ali ne osjeća se baš da se radi o ekstra talentu (kao Brekalo), ali lijevi je bek pa tko zna. Šemperova eventualna propast može biti isključivo plod neigranja u Dinamu ili nekog preranog odlaska, a Dinamo ima velikih, velikih problema sa time da vjeruje mladim vratarima. Samo jednu utakmicu sam ga sad gledao, ali Ivanušec iz Lokomotive, tj. Varaždina mi se čini kao najveći talent, čovjek je doslovce sa 17 godina najbolji vezni Lokomotive.

Još se sa prvenstva sjećam da su napadači Majić (već otišao van, za njega čak smatram da je to dobra odluka ako već nije u Hajduku ili Rijeci) i Babić bili već tada osjetno lošiji od ostatka ekipe....Za Lovrena, Moru i ostale treba još pričekati, ali mislim da stvarno ni iz ove generacije neće baš biti 10 odličnih igrača, nego tek dvoje-troje što i nije tako loše.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 07:48   #412
Nema se puno filozofirati oko uspjeha. Igrač će uspjeti ako postane reprezentativac i bude član nekog kluba koji u Europi igra ulogu.
A ne da doživi sudbinu ljubojevica ili carevica koji su ostali vječni talenti, a plafon karijere im nekakav genk ili standard, a za reprezentaciju upisali dva-tri nastupa u prijateljskim utakmicama.
Od tih igrača šta si naveo treba dodati hajdukova delića.
I slažem se za sempera, on svoju priliku u dinama mora tražiti već sad, inače će doživjeti sudbinu mateja delaca. Talentiran je vratar, može još ovu sezonu igrat za juniore ili dinamo B, ali ako bi mu i dogodine portugalski veteran uzeo šansu, to bi već bilo previše
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 15:08   #413
Dalibor Grubišić iz Rijeke - jedan nažalost propali nogometaš...
Abbazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 15:45   #414
Carlos Vela.

Nije skroz propao, ali ima osrednje nezamjetnu karijeru.
lik_vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 21:12   #415
M. Sissoko - već s 25 ili 26 godina je bio neslužbeno umirovljen. obično igrači s takvim fizičkim karakteristikama jako dobro prolaze u Engleskoj i potrebni su čak i klubovima poput Reala i Barce koju je odbio već nakon prve sezone u Liverpoolu, ali iz nekog razloga se vrlo brzo ugasio. nakon Valencije i Liverpoola je pokušao Juventus (pamtim da je bio dobar do loma noge), nakon Juventusa je pokušao i PSG, ali sve je to neslavno završilo. poslije toga više nije bio dobar ni za engleske niže lige.

D. Carvalho - izuzetan u onoj sezoni kada je CSKA uzeo kup uefa i sve moguće domaće trofeje, ali nakon toga potpuno zatišje. očito jedan od onih one season wonder igrača.

htio sam navesti i Arshavina koji se također nenadano ugasio nakon dvije dobre sezone u Arsenalu, ali do tada je ipak već napravio dovoljno da se može reći da je imao vrlo dobru karijeru.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 21:25   #416
Quote:
lik_vž kaže: Pogledaj post
Carlos Vela.

Nije skroz propao, ali ima osrednje nezamjetnu karijeru.
Nije Vela propao uopče, pa u zadnjih šest godina su samo ove velike zvijerke tipa Messi/Ronaldo/Griezmann zabile više golova od njega u pušimeri..
da je mogao više napraviti sa tim talentom što su mu bogovi dali i osvojiti poneki trofej, je mogao je da mu se dalo, ali tipu je kako mi pari, nogomet zadnja briga u životu, bitnije mu je bilo penziju dočekati u gradu gdje ima mora, sunca i malo pritiska nego rudariti za trofeje. A interesa večih klubova je bilo, Atletico ga je htio dovesti ono ljeto kad je doveo Twittmana, i dobro da se to nije realiziralo jer bi kod Simeonea završio kao Cerci


prije bih kao propaliteta okarakterizirao njegovog sunarodnjaka i vršnjaka Dos Santosa, koji u Europi nije odigrao baš ništa, a bio je jedan od prvih iz niza najavljivanih novih Messija..

btw. tema ovog tipa ima mali milion na ovim forumima
__________________
Weakness is sickness
Byron M is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2019., 01:10   #417
Alexandre Pato.


https://www.youtube.com/watch?v=artTKcYwRpg

Se ko sjeća ovog gola?
lik_vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2019., 09:51   #418
Hugo Viana, Kleberson, Kezman, Dario Simic
ok nisu bas propali, ali koliko su bili navikani a nakraju nista
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2019., 15:46   #419
Neymar
Overturre is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2019., 18:28   #420
Francis Jeffers
gramchega is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:13.