Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2011., 14:08   #101
vjerovale ili ne prvi put sam sad čula za platnene uloške i meni osobno se sviđa ta ideja. htjela bih to probati, ali ne volim naručivati preko neta, pa me zanima jel se oni mogu nabavit na neki drugi način, tj. prodaju li se u nekim trgovinama?
pingli is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 20:53   #102
rodine znam da možeš kupiti u njihovom gnijezdu, a za druge stvarno ne znam
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 12:52   #103
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
ima li tko uloške od ove mame šivalice?
i tako sam ja skeptično počela čitati ovu temu da bi do zadnje stranice u samo par minutra uspjela promijenit mišljenje o cijeloj ovoj priči s platnenim ulošcima...

Elly ovi ulošci s ovog linka su preeeeslatki... Predivni su mi ovi uzroci i boje.. Jesi li ih možda naručila od te tete šivalice ili??
Sviđaju mi se i jer mi nekako izgledaju kao da imaju veća krilca nego neki koje sam vidjela na drugim linkovima...

Sad su me tako oduševili ovi s linka da bi ih išla odmah naručiti
Tinchy_09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 12:58   #104
iskreno, Tinchy, nisam, ali samo zato što su me financije spriječile a mislim da će me sprečavati još jako dugo
Ali ako ti išta znači, doblia sam puno povratnih informacija za nju da ima najbolje uloške koji se mogu naći: i po kvaliteti i performansama, upojnosti, ljepoti... Tako da iskreno mislim da ne možeš pogriješiti. Ali svakako, ako se odlučiš za prvi puta uzmi 3-5, tek toliko da ih vidiš, probaš, možda pokriješ jedan dan menge i vidiš je li to za tebe i kako ti se čine. Ja sam mislila uzeti 2 noćna, 2 za dane jake menge i 2 regular, ali eto... neki drugi puta
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 21:33   #105
Podizem temu.

Ima li korisnica ovih ulozaka? Cije imate? Od kojih materijala (frotir, bambus, mako...)? Kako ih cuvate do pranja?
Opcenito, da li ste zadovoljne?
boo-boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 20:54   #106
Dugo se nije pisalo,ja bih samo rekla da ih imam 5 godina,i da nebih mjenjala taj pamuk za ništa,perem ih na 95 stupnja svaki ciklus,imam ih u 4 veličine,naručila sam ih od gospođe iz Varaždina.
Luna L is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 22:02   #107
Imam.. Narucila sam prije 3mjeseca otprilike...

Narucila sam 12komada neki su normalne velicine, neki su duzi kao nocni.. svi su pamucni a nekoliko ih ima i s jedne strane kao plišano.. + zastitnu vrečicu nepromočivu + zamolila sam gospodju da mi sasije platnene "kolutove"- da mogu skidat šminku s njima umjesto vatom..

nakon upotrebe ih prvo properem pod hladnu vodu i stavim u jednu posudu s vodom i kad ih se skupi dovoljno - čekam kraj menstruacije, onda sve uloske stavim u masinu i ukljucim pod broj 2 (kao da perem bijelu robu) ...
i stavim sušit.
bojala sam se u početku da će tragovi ostat, medjutim u mašini se sve ispere, i brzo se osuse na susilu..

prednosti: ne osjecam ih doslovno dok ih nosim, niti mi je mokro medju nogama, niti ikakav smrad osjecan... svidaju mi se uzorci i ekoloski su dobri a i ekonomski..
imam vrecicu di ih ubacim i ne promociva je i ne smrdi..
imam na njima dugme tako da dugmetom ih zakačim pa mi ne bjeze kad ih obucem.. niti mi curi..
cure koje obilnije krvare mogu stavit 2 tokom noci..
nedostatak: nema ga!

nedostatak plastičnih: češali su me, smrdili, i curili su mi, nezdravo, neekoloski, skupo.

planiram jednog dana kad budem imala bebača i njemu platnene heheh
ja san nasla sebi kod cure preko fejsa..
mozete se javit na pp za informaciju..
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 22:26   #108
Pozdrav,

htjela bi samo upitati ako netko ovdje ima iskustva sa platnenim ulošcima. Prije cca 2 mjeseca sam ih nabavila i evo sad je drugi mjesec da ih koristim, međutim nakon što ih operem, na većini uložaka mi ostane malo mrlja od menge, makar ih isperem hladnom vodom čim prije - neki put ne mogu odmah ako sam na poslu ili negdje vani, pa ih složim i u neseser u torbi i onda isperem čim dođem doma. I držim ih u lavoru s hladnom vodom do pranja, perem ih na 90 stupnjeva. Ali svejedno mi ostanu mrlje. Pa se sad malo brinem da nije to nehigijenski nekako, i da ne bi mogla dobiti neku upalu dolje ako ostane nekih bakterija na ulošcima.

I još nešto, ovaj mjesec me počelo svrbiti od njih, što mi se prošli, prvi mjesec sa njima nije uopće događalo. Taj svrbež mi je uvijek bio sa ovim jednokratnim, kupovnim ulošcima, zato sam između ostalog i prešla na ove.

Inače, osim ovoga su mi super, puuuuno puno bolje upijaju nego ovi kupovni, možda mi se čini i zvuči glupo ali kao da mi se smanjilo dosta krvarenje, ne znam jel to moguće zbog uložaka, ili samo bolje upijaju pa mi se čini da ga ima manje, ali mislim da ipak je. I ne osjetim ih uopće, ono da mi se lijepe za kožu, pogotovo ljeti na ovim vrućinama, odlični su, i ne mrdaju uopće kad ih zakopčaš drukerima, nemaju se kamo pomaknuti

Samo ako netko ima savjet oko tog ostajanja mrlja nakon pranja, bila bi zahvalna
n0_limits is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 09:31   #109
Jel imate kakve linkove odakle naručujete platnene uloške?
Htjela bih naručit koji komad da mi bude kao zaštita "za svaki slučaj" uz menstr. čašicu preko noći...
sally_1211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 00:03   #110
...

Možda bi se trebale zapitati koliko je pametno prati platnene uloške sa sintetičkim deterdžentima ( a netko možda i sa sintetičkim omekšivačima o kojima uopće ne želim ni pričati koliko su toksični ), jer tek tada na sebe stavljate kemikalije. Ne znam koliko bi ispiranja trebalo, možda 10 da bi količina kemikalija na pamuku bila prihvatljiva za područje koje je najosjetljivije u doba menstruacije. Koliko je to potrošene vode, koliko je veliko zagađenje vode sintetičkim deterdžentima ?! Da bi postigle ono što stvarno želite, 100 % prirodno, morale bi prati uloške sa prirodnim indijskim oraščićima za pranje rublja i sodom bikarbonom umjesto omekšivača koja otapa kamenac. Centrifuga povuče vodu sa otopljenim kamencem te vam na taj način pamuk ne bude krut. Tampone ni sa naj, naj organskim pamukom ne bih preporučila nikome, a ni čašice jer ostanak krvi unutar organizma nikako nije zdrav. Natura Femina organic ( plastični dio parikanja im je potpuno biorazgradiv ), jesu nešto skuplji, ali ako ćete dnevne uzimati npr. Jessa nature onda nije toliko strašno skupo, pogotovo ako se radi o zdravlju.
otrovna Anny is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 08:37   #111
Quote:
otrovna Anny kaže: Pogledaj post
Možda bi se trebale zapitati koliko je pametno prati platnene uloške sa sintetičkim deterdžentima ( a netko možda i sa sintetičkim omekšivačima o kojima uopće ne želim ni pričati koliko su toksični ), jer tek tada na sebe stavljate kemikalije. Ne znam koliko bi ispiranja trebalo, možda 10 da bi količina kemikalija na pamuku bila prihvatljiva za područje koje je najosjetljivije u doba menstruacije. Koliko je to potrošene vode, koliko je veliko zagađenje vode sintetičkim deterdžentima ?! Da bi postigle ono što stvarno želite, 100 % prirodno, morale bi prati uloške sa prirodnim indijskim oraščićima za pranje rublja i sodom bikarbonom umjesto omekšivača koja otapa kamenac. Centrifuga povuče vodu sa otopljenim kamencem te vam na taj način pamuk ne bude krut. Tampone ni sa naj, naj organskim pamukom ne bih preporučila nikome, a ni čašice jer ostanak krvi unutar organizma nikako nije zdrav. Natura Femina organic ( plastični dio parikanja im je potpuno biorazgradiv ), jesu nešto skuplji, ali ako ćete dnevne uzimati npr. Jessa nature onda nije toliko strašno skupo, pogotovo ako se radi o zdravlju.
A što je sa gaćicama i donjim rubljem općenito? Pa i njega perem s deterđentima i bude mi prislonjeno uz genitalije praktički svaki dan, ne znam po čem bi ulošci trebali biti drugačiji, steriliziraniji, čišći, higijenskiji... od vlastitih gaćica? A uloške još i češće mijenjamo.
Ako ćemo govorit o toksičnosti onda bi bilo najpametnije hodat okolo gol, s obzirom da je pamuk općenito pesticidima i drugim kemikalijama najzagađeniji materijal.

A ovo za čašice neću uopće komentirat, ostanak krvi unutar organizma... Garant je zdravije nego imat prislonjeno na gentalije uložak natopljen krvlju, koja je došla u doticaj sa zrakom i samim time postaje svakom sekundom sve nezdravija.

Btw i Muller drži te bio pamuk dnevne uloške, Cosmea Bio, 30 komada oko 13 kuna, bolji su mi od Jesse bili. Iako, ako ćemo opet o zdravlju, dnevni ulošci su nešto najgore na svijetu i trebalo bi ih zakonom zabranit, posebno one parfumirane, zlo čisto
sally_1211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 02:06   #112
Quote:
sally_1211 kaže: Pogledaj post
A što je sa gaćicama i donjim rubljem općenito? Pa i njega perem s deterđentima i bude mi prislonjeno uz genitalije praktički svaki dan, ne znam po čem bi ulošci trebali biti drugačiji, steriliziraniji, čišći, higijenskiji... od vlastitih gaćica? A uloške još i češće mijenjamo.
Da, problem je inače sa svim sintetičkim deterdžentima i posebno omekšivačima. No kad imaš menstruaciju organizmu dodatno padne imunitet i sluznica je puno osjetljivija, a sluznica dođe u kontat sa kemikalijama sa uložaka. Vidim da cure koriste i bojani pamuk sa dezenima. Pa s čim je pamuk bojan neko toksičnim bojama. Ako ih već koriste trebale bi koristiti bijelu pamučnu tkaninu koja se onda pere na 90 °C i najbolje sa starinskom recepturom bakinih sapuna. Evo moja Ana napokon iskemijala:
http://blog.dnevnik.hr/print/id/1631...ndry-soap.html
Pogledati ću i ove uloške što si navela. Ja sam ti inače strašno osjetljiva. Ako ja nemam nikakve reakcije od pamučnih Jessa dnevnih, vjeruj mi da će teško biti da netko bude imao kakvu reakciju.

Quote:
sally_1211 kaže: Pogledaj post
A ovo za čašice neću uopće komentirat, ostanak krvi unutar organizma... Garant je zdravije nego imat prislonjeno na gentalije uložak natopljen krvlju, koja je došla u doticaj sa zrakom i samim time postaje svakom sekundom sve nezdravija.
Menstrualne čašice rade se od sintetičkih materijala. Prije od gume, pa silikona, još uvijek ima u prodaji od silikona, najnovije su od polyurethana i TPE (thermoplastic elastomer ). Dakle, umjetni materijali, čitaj plastika su unutar sluznice koja je u to vrijeme podložna svim mogućim upalama i infekcijama. Neka ta plastika pokupi kakav virus ili bakteriju, jao tebi. Sama plastika ispušta kemikalije, a ako se još izloži recimo visokim temperaturama sterilizacije tada još više ispušta kemikalije. E zato strano tijelo nije dobro držati unutar intimnog dijela.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 17.07.2016. at 11:54. Reason: Q
otrovna Anny is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 07:14   #113
Quote:
sally_1211 kaže: Pogledaj post
Jel imate kakve linkove odakle naručujete platnene uloške?
Htjela bih naručit koji komad da mi bude kao zaštita "za svaki slučaj" uz menstr. čašicu preko noći...
http://www.vilasuncica.com/?product_cat=platneni-ulosci

http://lulapu.blogspot.hr/2016/01/pl...i-za-zene.html

Njihove imam ja.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 09:52   #114
Quote:
otrovna Anny kaže: Pogledaj post
Quote:
sally_1211 kaže: Pogledaj post
A ovo za čašice neću uopće komentirat, ostanak krvi unutar organizma... Garant je zdravije nego imat prislonjeno na gentalije uložak natopljen krvlju, koja je došla u doticaj sa zrakom i samim time postaje svakom sekundom sve nezdravija.
Menstrualne čašice rade se od sintetičkih materijala. Prije od gume, pa silikona, još uvijek ima u prodaji od silikona, najnovije su od polyurethana i TPE (thermoplastic elastomer ). Dakle, umjetni materijali, čitaj plastika su unutar sluznice koja je u to vrijeme podložna svim mogućim upalama i infekcijama. Neka ta plastika pokupi kakav virus ili bakteriju, jao tebi. Sama plastika ispušta kemikalije, a ako se još izloži recimo visokim temperaturama sterilizacije tada još više ispušta kemikalije. E zato strano tijelo nije dobro držati unutar intimnog dijela.
Većina čašica danas je napravljena od medicinskog silikona, koji je inače hipoalergenski proizvod, i koji se i inače koristi u medicini (implantanti npr.), za izradu seksualnih igračaka i slično. Ne može pokupiti viruse i bakterije jer jednostavno nije pogodno tlo za njih, na njega se ništa ne hvata, niti on išta otpušta, pa nije plastična čaša, ipak je to medical grade silicone
Razumijem to da će mnoge ljude odbit to što je to ipak umjetni materijal, i mene je prvu odbijalo jer sam inače i alergična na lateks i razne vrste sintetike, pa ne mogu koristit većinu proizvoda za higijenu koji su danas na tržištu. Još ako dodam na to da sam najosjetljivija baš na genitalnom području i sklona upalama - normalno da me brinulo. Al evo, skoro pola godine korištenja čašica i apsolutno nikakvih iritacija i problema, tako da što se mene tiče to je definitvno jedan od najboljih izuma. Ikad!

Da se vratim na uloške, davnih dana sam izbacila sve bojano i naparfumirano, samo organski pamuk mi dolazi u obzir (čak i tojlet papir uzmimam isključivo bez boja i mirisa i da nije izbjeljivan klorom). Tako da bih takve neke platnene uloške htjela nać


Afro Dita, hvala na linkovima, budem proučila

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 17.07.2016. at 11:56. Reason: Q
sally_1211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 10:21   #115
Quote:
otrovna Anny kaže: Pogledaj post
Ako ih već koriste trebale bi koristiti bijelu pamučnu tkaninu koja se onda pere na 90 °C i najbolje sa starinskom recepturom bakinih sapuna. Evo moja Ana napokon iskemijala:
http://blog.dnevnik.hr/print/id/1631...ndry-soap.html
Jel pravi i lrodaje te sapune za rublje ili je to samo stavila recept?

Samo da te pitam, jel ti se operu skroz ulosci ili ti ostane uvijek malo na njima? Meni skoro na svakom malo ostane, ne znam jel moze sta biti od toga :/
Jel ih peres na 90 ili kako? Drzis ih u hladnoj vodi do pranja?
n0_limits is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 18:09   #116
Quote:
n0_limits kaže: Pogledaj post
Samo da te pitam, jel ti se operu skroz ulosci ili ti ostane uvijek malo na njima? Meni skoro na svakom malo ostane, ne znam jel moze sta biti od toga :/
Jel ih peres na 90 ili kako? Drzis ih u hladnoj vodi do pranja?
Sorry, kasnim s odgovorom skoro 10 mjeseci, fakat nisam vidjela.

Imam dnevne platnene uloške i meni ne ostane ništa ništa. Kod platnenih menstrulanih uložaka je valjda normalno da se ne opere do kraja, ne znam. -.-
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 14:11   #117
Platneni uložak se ispere nakon mijenjaja i onda ako se pere sa pretpranjem i dodatnim ispiranjem na šezdeset ne bi trebale ostati nikakve mrlje,jer krv skines onim prvim ispiranjem

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2019., 19:31   #118
Drage moje vidim da vas ima mnogo koje biste zeljele koristiti platnene uloske.toplo vam preporucujem Molly platnene uloske.kvalitetom su sami vrh.cijenom jaaako povoljne .komunikacija sa sivalicom izvanredna .dostava je brza i 100 % efikasna.garancija na kvalitet.poveznicu mozete ostvariti putem njenog fb profila molly arijana hadzic
Naha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2019., 07:41   #119
Molly arijana hadzic upravo objavljuje na svom fb profilu novi album sa novim dezenima platnenih ulozaka
Naha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2019., 12:31   #120
Quote:
Naha kaže: Pogledaj post
Molly arijana hadzic upravo objavljuje na svom fb profilu novi album sa novim dezenima platnenih ulozaka
To vi sami sebi radite reklamu, ili?
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:22.