Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2017., 12:08   #21
Pozdrav!
Ima tko iskustva u prelazenju puta Bijele - Samarske stijene od Jasenka po zimskim uvjetima?

Koliko bi trebalo od Bijelih do Samarskih? Je li zahtjevno?
illyrians is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 15:02   #22
Quote:
illyrians kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Ima tko iskustva u prelazenju puta Bijele - Samarske stijene od Jasenka po zimskim uvjetima?

Koliko bi trebalo od Bijelih do Samarskih? Je li zahtjevno?

I mene zanima,
isao sam proljetos/ljetos ali bi isli uvjek od Tuka .. zanimam me u kojem je stanju ona cesta (makadam) koja ide od Tuka (ako se ne varam drugi kraj je u Jasenak) do ulaza za same Bijele i Samarske..
Fowler is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 20:41   #23
Makadam je dobar i vozan za obične aute ako nema snijega i blata. Ovo blato ponekad zna biti neugodno na nekim dijelovima te ceste, zavisno o tome koliko su šumarski kamioni tih dana bili aktivni ali sve u svemu dosta dobra cesta.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 16:06   #24
Ovako je izgledalo gore prosli vikend, a navodno je dan poslije napadalo jos snijega. Problem je sto je snijeg prekrio dosta markacija, pa spustanje nije ugodno ukoliko se ne poznaje put.

https://www.youtube.com/watch?v=PBvqWf8d-ns
illyrians is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 11:47   #25
Pitanje. Cesta od Tuka do 13. kilometra je bolja od one iz Jasenaka do 7. kilometra ili lošija. Niski mi je auto pa pitam. Hvala
Baptista1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 12:39   #26
Quote:
Baptista1 kaže: Pogledaj post
Pitanje. Cesta od Tuka do 13. kilometra je bolja od one iz Jasenaka do 7. kilometra ili lošija. Niski mi je auto pa pitam. Hvala
Sve je to ista cesta , ali bolji je dio od Tuka
Ursus actor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 14:49   #27
Quote:
Baptista1 kaže: Pogledaj post
Pitanje. Cesta od Tuka do 13. kilometra je bolja od one iz Jasenaka do 7. kilometra ili lošija. Niski mi je auto pa pitam. Hvala
Ja samo od Tuka do 13 km bez problema prošao s BMW jedinicom, dosta je tvrd auto pa eto za usporedbu, cesta je dosta solidna s obzirom da je makadam.
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 14:58   #28
Quote:
Afrofeet kaže: Pogledaj post
Ja samo od Tuka do 13 km bez problema prošao s BMW jedinicom, dosta je tvrd auto pa eto za usporedbu, cesta je dosta solidna s obzirom da je makadam.
Pa ne bi tuda išao. Išao bi sa druge strane. Pitam za taj dio.
Baptista1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 14:58   #29
Quote:
Ursus actor kaže: Pogledaj post
Sve je to ista cesta , ali bolji je dio od Tuka
Fala
Baptista1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 22:26   #30
Quote:
Baptista1 kaže: Pogledaj post
Pitanje. Cesta od Tuka do 13. kilometra je bolja od one iz Jasenaka do 7. kilometra ili lošija. Niski mi je auto pa pitam. Hvala
Od Tuka do 13.km je puuno bolja i šira nego nastavak do Jasenka.
Jednom sam se spuštao od 13.km do Jasenka i preznojio sam se više nego da sam išao pješke a trajalo je oko sat vremena slaloma po lošem i uskom makadamu sa jednim jedva uspjelim mimoilaženjem.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 09:15   #31
Quote:
Mikahr kaže: Pogledaj post
Od Tuka do 13.km je puuno bolja i šira nego nastavak do Jasenka.
Jednom sam se spuštao od 13.km do Jasenka i preznojio sam se više nego da sam išao pješke a trajalo je oko sat vremena slaloma po lošem i uskom makadamu sa jednim jedva uspjelim mimoilaženjem.
E to me zanimalo. Zahvaljujem.
Baptista1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2018., 14:26   #32
Pitanje, bio već dva puta na Bijelima i prošao Vihoraški put ali se ne sjećam dal' ima vode na dionici Jasenak-b.stijene-samarske-Bjelolasica(Kula)-prema Ravnoj Gori...?
Hvala na odgovorima

Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
asfalteka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2018., 21:25   #33
Quote:
asfalteka kaže: Pogledaj post
Pitanje, bio već dva puta na Bijelima i prošao Vihoraški put ali se ne sjećam dal' ima vode na dionici Jasenak-b.stijene-samarske-Bjelolasica(Kula)-prema Ravnoj Gori...?
Hvala na odgovorima

Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
U blizini Kuće na Bijelim stijenama ima šterna. U Ratkovom skloništu također ima šterna. U skloništu Jakob Mihelčić na Bjelolasici nema vode.
Ursus actor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2018., 05:52   #34
Zahvaljujem kolega
Quote:
Ursus actor kaže: Pogledaj post
U blizini Kuće na Bijelim stijenama ima šterna. U Ratkovom skloništu također ima šterna. U skloništu Jakob Mihelčić na Bjelolasici nema vode.
Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
asfalteka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2018., 13:03   #35
Vodu na Ratkovom zaboravite, smrdi ko kuga i kolera...znači točiti na Bijelim i računati da imaš zalihu kad dođeš na Samarske jer ova na Ratkovom sigurno nije za upotrebu, pa čak ni za kuhanje ..

Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
asfalteka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2018., 13:02   #36
Quote:
Ursus actor kaže: Pogledaj post
Sve je to ista cesta , ali bolji je dio od Tuka
Koliko bolja, jel bi mogao proći neki kraći bus? Znači od Tuka do 13. kilometra. Bus od 20-ak sjedala, malo kraći i uži od standardnih.
tezga is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2018., 14:45   #37
Quote:
tezga kaže: Pogledaj post
Koliko bolja, jel bi mogao proći neki kraći bus? Znači od Tuka do 13. kilometra. Bus od 20-ak sjedala, malo kraći i uži od standardnih.
Mogao bi
Ursus actor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2020., 16:50   #38
U mojim krugovima pušten je neki glas da Bijele i Samarske zatvaraju potpuno za planinare.

Ima li tko točan podatak jer to mi je jedna od velikih želja kad vrijeme bude pogodno i nigdje na internetu ne nalazim neku tvrdnju?
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2020., 21:05   #39
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
U mojim krugovima pušten je neki glas da Bijele i Samarske zatvaraju potpuno za planinare.

Ima li tko točan podatak jer to mi je jedna od velikih želja kad vrijeme bude pogodno i nigdje na internetu ne nalazim neku tvrdnju?
Nikad čuo. Baš sam ljetos bio preplaninario i jedne i druge - prelijepo mjesto. Toplo preporučujem!
Odjn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2021., 21:39   #40
Prosao sam sve ovo, i juznu i zapadnu skupinu i sve okolo i skoro sve vidikovce i mjesta gdje se mozes popeti + bijele stijene.

Jako zanimljive trase (ne bi to uopce nazvao stazama), nego trasama, posebice juzna i zapadna skupina.

Posebno nesto stvarno i jako zanimljivo, jer stalno se penjes, koristis ruke i noge i nekako je misticno i tiho sve, iskonsko.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:54.