Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2017., 10:59   #3861
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
"Što bi bilo kad bi bilo" (opet ja stavljam u navodnike). A čuje, to je polemika za pdf. filozofiju. Bezbroj je načina, bolesti, situacija, reakcija ljudi, sve je to individualno da bi sad mogli generalizirati i strpati sve u jedan koš i zaključiti "eto tako bi bilo".Konkretno, dečko iz BiH. Ne znam o čemu se radi, ali da ima i nemarnosti, i roditelja i liječnika kao i svjesne odluke da se ljudi upuštaju u stvaranje takvog svijeta (djetetu).
Vrlo je individualno, što je tebi normalno nekom nije i obrnuto. Pravila nema.
Nije mi uopće želja bila utvrđivati što je normalno, što nije već samo da ljudi iznesu svoja iskustva, samo da se vidi kako stoje stvari? Znači, koje su granice mogućeg što se tiče medicinskih metoda? I koliko je nečega u praksi, u životu učestalo? HR (pa i iz susjednih država) iskustva prvenstveno.
__________________
Samo Cibalia!
javašluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 11:15   #3862
isuse, totalno si off na ovom topicu, trazi prikladnu temu pa tamo postavljaj takva pitanja,

trombofilija nema veze s ovim sto ti pitas. guglaj.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 15:02   #3863
Quote:
javašluk kaže: Pogledaj post
Nije mi uopće želja bila utvrđivati što je normalno, što nije već samo da ljudi iznesu svoja iskustva, samo da se vidi kako stoje stvari? Znači, koje su granice mogućeg što se tiče medicinskih metoda? I koliko je nečega u praksi, u životu učestalo? HR (pa i iz susjednih država) iskustva prvenstveno.
Koji ljudi koja iskustva?

Ljudi ovdje nemaju takva iskustva.

Koje stvari kako da stoje?

Medicinske metode za što?

Čega u praksi?






Sorry na off t. ali moram ispričati vic.

Sumrak...., Magla..., Dokovi u luci prekriveni tamom....
Čuje se lagani hod i udaranje cipelama po asfaltu....
Iz mraka izlazi lik u crnom...
Cusreće drugog lika u crnom....

I pita:
- Koliko?

Prvi odgovori:
- 500.

Drugi opet pita:
- Što 500?

Prvi u čudu ponovo upita:
- A što koliko?






_______________________________



Tako i ti na ovoj temi
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 22:05   #3864
Angie citam malo o tvojim nalazima.
Prosla sam isto sto i ti
nadi prvo ginekologa dobrog koji ce ti konzultirati prije zaceca sto da pocnes s terapijom. Cim ga nades vec ce ti biti lakse. Nemam neke preporuke posebne.
I.L gin je otisla doci ce neka zamjena i preporucam da nades nekog drugog gina ili mozda u kbcu nekog gin. Meni je p.Dordevic super ali neznam koliko se kuzi u trombofiliju. Meni je vodila prof Smiljan ok je ona ali nije frendly ginekolog. Sto na umu to na drumu. Ljudi ju bas ne vole radi toga. Ali evo uz nju ja sam dva put rodila. Imala sam dva spontana ni do srcane reakcije nisam dosla. I pauzirala gd dana dok nisam dosla do prof i koja mi je rekla da ja kad zatrudnim krecem s heparinom. Prije toga sam pila andol 100. I tako je bilo. Sve super je proslo.
Zelim ti uspjesnu iducu trudnocu. 3
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 22:29   #3865
Mimi, hvala na savjetu. Koja je tvoja dijagnoza? Mogu li do te Smiljan bez uputnice primarnog gina?

Sta je Lustig otisla?? Ja cu pop... Taman krenula s pretragama nakon drugog ab, sad opet objasnjavaj novom ginu situaciju i to jos pitaj boga oce me slat na daljnje pretrage i imat pojma o icemu. Uzas. Mrzim tu rotaciju ginova na Pehlinu, morat cu se negdje prebacit a ne znam gdje.

Hvala ti na lijepim zeljama, bas mi je super i ohrabrujuce citati o uspjesnim trudnocama cura s dijagnozama.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
angiebanangie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 22:15   #3866
Quote:
angiebanangie kaže: Pogledaj post
Mimi, hvala na savjetu. Koja je tvoja dijagnoza? Mogu li do te Smiljan bez uputnice primarnog gina?

Sta je Lustig otisla?? Ja cu pop... Taman krenula s pretragama nakon drugog ab, sad opet objasnjavaj novom ginu situaciju i to jos pitaj boga oce me slat na daljnje pretrage i imat pojma o icemu. Uzas. Mrzim tu rotaciju ginova na Pehlinu, morat cu se negdje prebacit a ne znam gdje.

Hvala ti na lijepim zeljama, bas mi je super i ohrabrujuce citati o uspjesnim trudnocama cura s dijagnozama.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Pai i na mthfr mutacije.
Bez uputnice nista. Do 12.5 je radila i otisla.u medico. Tamo dolazi netko neznam tko. Ali kao zamjena. Ja vise necu na Pehlinu ici. Mislim se prebaciti kod Prpic u starom rodilistu. Gin i sestra su super.
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 22:58   #3867
Mimi, imas pp.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
angiebanangie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 09:32   #3868
Quote:
angiebanangie kaže: Pogledaj post
Mimi, hvala na savjetu. Koja je tvoja dijagnoza? Mogu li do te Smiljan bez uputnice primarnog gina?

Sta je Lustig otisla?? Ja cu pop... Taman krenula s pretragama nakon drugog ab, sad opet objasnjavaj novom ginu situaciju i to jos pitaj boga oce me slat na daljnje pretrage i imat pojma o icemu. Uzas. Mrzim tu rotaciju ginova na Pehlinu, morat cu se negdje prebacit a ne znam gdje.

Hvala ti na lijepim zeljama, bas mi je super i ohrabrujuce citati o uspjesnim trudnocama cura s dijagnozama.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
lustig će za sad na 4 sata dnevno mijenjati paljušaj iz matulja. on će vjerovatno preuzeti trudnice, al će morati uskočiti još netko, a ne znam tko će to biti..

mene zanima- ima li tko iskustva s povišenim trombocitima u trudnoći?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 20:16   #3869
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
lustig će za sad na 4 sata dnevno mijenjati paljušaj iz matulja. on će vjerovatno preuzeti trudnice, al će morati uskočiti još netko, a ne znam tko će to biti..

mene zanima- ima li tko iskustva s povišenim trombocitima u trudnoći?
koliko povisenim?
lagano poviseni trombociti su sasvim normalni u trudnoci.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 22:16   #3870
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
koliko povisenim?
lagano poviseni trombociti su sasvim normalni u trudnoci.
Jako povisenim stvarno jako..
To je moja dijagnoza, imam poremecaj kostane srzi zbog cega mi se proizvodi previse trombocita. Vec sam imala dva spontana, jer sam naravno , sklona ugruscima, a sad bih probala opet. Pa me zanima ako ima ovdje netko tko je iznio normalnu trudnocu s visokim trombocitima
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 06:31   #3871
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
Jako povisenim stvarno jako..
To je moja dijagnoza, imam poremecaj kostane srzi zbog cega mi se proizvodi previse trombocita. Vec sam imala dva spontana, jer sam naravno , sklona ugruscima, a sad bih probala opet. Pa me zanima ako ima ovdje netko tko je iznio normalnu trudnocu s visokim trombocitima
mislim da su nam svima ovdje bili poviseni trombociti, cak i unatoc terapiji.
meni su u obje trudnoce bili solidno visoki, ali s obzirom na ostale nalaze i terapiju, nitko se njima nije puno zamarao.
jel tebi netko uopce predlozio andol i/ili heparin zbog toga ili su ti oni kontraindicirani zbog tog poremecaja?
jesi radila jos sto od nalaza na trombofiliju?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 09:30   #3872
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
Jako povisenim stvarno jako..
To je moja dijagnoza, imam poremecaj kostane srzi zbog cega mi se proizvodi previse trombocita. Vec sam imala dva spontana, jer sam naravno , sklona ugruscima, a sad bih probala opet. Pa me zanima ako ima ovdje netko tko je iznio normalnu trudnocu s visokim trombocitima
Ja fakat ne kužim te doktore.
Da, ljudima sklomima grušanju krvi su često trombociti povišeni.
Meni su u normali, ali mislim da nikad nisu išli ispod 250. Prosjek 300-400. Što je normala.

E kad sam trebala ići na terapiju heparinom, GLAVNI i JEDINI problem koji su neki hematolozi vidjeli je da će mi trombociti pasti od terapije heparinom. (Što bi u tvom slučaju bilo poželjno).

E pa ne padaju.

Daj si nađi nekog normalnog doktora da ti to vodi i da ti da jaču dozu heparina, jer obična prosječna profilaksa je takva da ju nećeš ni osjetit (ali to je moje mišljenje).

Trombocitoza spada u ozbiljnije probleme (za trudnoću) i kao takva trudnoća sa trombocitozom se mora pomnije voditi. Ne spada u obične trudnoće već viskorizične. Stručnjaci jako dobro trebaju promatrati svaki aspekt i korak u procesu vođenja trudnoće.

Mislim da ovdje nije bilo još nikog sa trombocitozom.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 10:51   #3873
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Ja fakat ne kužim te doktore.
Da, ljudima sklomima grušanju krvi su često trombociti povišeni.
Meni su u normali, ali mislim da nikad nisu išli ispod 250. Prosjek 300-400. Što je normala.

E kad sam trebala ići na terapiju heparinom, GLAVNI i JEDINI problem koji su neki hematolozi vidjeli je da će mi trombociti pasti od terapije heparinom. (Što bi u tvom slučaju bilo poželjno).

E pa ne padaju.

Daj si nađi nekog normalnog doktora da ti to vodi i da ti da jaču dozu heparina, jer obična prosječna profilaksa je takva da ju nećeš ni osjetit (ali to je moje mišljenje).

Trombocitoza spada u ozbiljnije probleme (za trudnoću) i kao takva trudnoća sa trombocitozom se mora pomnije voditi. Ne spada u obične trudnoće već viskorizične. Stručnjaci jako dobro trebaju promatrati svaki aspekt i korak u procesu vođenja trudnoće.

Mislim da ovdje nije bilo još nikog sa trombocitozom.
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
mislim da su nam svima ovdje bili poviseni trombociti, cak i unatoc terapiji.
meni su u obje trudnoce bili solidno visoki, ali s obzirom na ostale nalaze i terapiju, nitko se njima nije puno zamarao.
jel tebi netko uopce predlozio andol i/ili heparin zbog toga ili su ti oni kontraindicirani zbog tog poremecaja?
jesi radila jos sto od nalaza na trombofiliju?
imam ja doktora, hematologa i pod terapijom sam i imam dijagnozu. Tako da je sve poznato. osim svoje hematologice, čujem se i sa jednim doktorom u americi i jednom doktoricom u UK koja je specijalizirana za ovu bolest i trudnoća s njom.
uzimam aspirin redovno i svoju terapiju za trombocite.
sve se zna, rizici i moguće postupanje u slučaju trudnoće. prvi spontani je bio prije postzavljanja dijagnoze, drugi nakon dijagnoze, al tadašnja doktorica je bila idiot. prebacila sam se kod druge.
na aspirinu sam svakako plus moja redovna terapija. heparin je upitan da li uzimati cijelu trudnoću, ali o tome će se dogovoriti moja hematologica i ova iz Uk kad za to dodje vrijeme. malo se samo ovdje raspitujem da vidim ima li još žena sa sličnim problemom.
moji "normalni" trombociti su između 1200 i 1500. znali su ići i do 1800. Očekuje se da će u trudnoći padati zbog povećanog volumena krvi, ali sad sam opet započela s terapijom i nadam se da će do kraja ljeta proofunkcionirati i barem malo spustiti trombocite da mogu zatrudnjeti.. al ovak se čisto još malo pripremam, zanima me ima li netko stvarno iskustva s tim.
moja dijagnoza je vrlo rijetka, a još rjeđa u ovim mlađim (fertilnim) godinama, tako da ću na svom kbcu biti prva čini mi se s tom dijagnozom ako iznesem trudnoć. i ostanem trudna uopće

edit- trombociti ne padaju od heparina niti od aspirina. heparin razrjeđuje krv, najjednostavnije rečeno, a aspirin čini trombocite skliskima i time manje ljepljivima, čime se smanjuje mogućnost ugruška. al ni u kom slučaju ne reduciraju broj trombocita
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 17:56   #3874
ali, cekaj, extreme, u prvoj trudnoci ti je sve bilo ok, nikakvih tegoba, nikakve terapije?
kad ti je postavljena dijagnoza?

ne znam sto bi ti rekla, osim da se nadam da ce se svi ti tvoji doktori usuglasiti i naci dobitni nacin da izneses trudnocu do kraja.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 19:52   #3875
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ali, cekaj, extreme, u prvoj trudnoci ti je sve bilo ok, nikakvih tegoba, nikakve terapije?
kad ti je postavljena dijagnoza?

ne znam sto bi ti rekla, osim da se nadam da ce se svi ti tvoji doktori usuglasiti i naci dobitni nacin da izneses trudnocu do kraja.
da, u prvoj je bilo sve ok. dijagnoza je postavljena prije 2,5 godine, a pretpostavlja se(koliko sam uspjela iskopati stare nalaze) da to imam od 2011. znači, poslije trudnoće su prvi put primjećeni povišeni trombociti, ali, ranije nalaze nemam, pa ne znam.. možda je stvar još i starija, ali nitko nije reagirao na malo povišen broj. ne bi ni sad prije dvije i pol godine doktorica reagirala, nego sam ja skužila i reagirala.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 12:56   #3876
pozdrav cure, da li je netko na heparinu imao povišene d dimere i sniženu fibinolizu i PV INR?
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 18:21   #3877
Povisene d dimere sam imala cijelu trudnocu,unatoc heparinu,ovo drugo se ne sicam.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
lovac na jednoroge i čitalac sretnih vijesti
marie_zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 22:24   #3878
Dragi svi,

najprije vam pozdrav svima!

Uspjela sam pročitati neke stranice teme, ali zbog poprilično loše koncentracije ne uspijevam pročitati sve pa mi nemojte zamjeriti ako postavim pitanje koje je već negdje odgovoreno.

Ima li šanse da me pošalju s uputnicom na provjeru faktora koagulacije nakon abrupcije posteljice u 30. tjednu?

Ima li tko od vas iskustva s dr. Ivanišević (Petrova, Pronatal) i kakva su?

Hvala
jurodiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 00:31   #3879
Quote:
jurodiv kaže: Pogledaj post
Ima li šanse da me pošalju s uputnicom na provjeru faktora koagulacije nakon abrupcije posteljice u 30. tjednu?
Ja mislim da bi te trebali poslati. Isto i na test za genetske mutacije za trombofiliju.

Quote:
Ima li tko od vas iskustva s dr. Ivanišević (Petrova, Pronatal) i kakva su?
Imam ja. Jako pozitivna iskustva što se mojih dijagnoza tiče. Vodila trudnoću kod njih u Pronatalu, neke pretrage radila u Petrovoj. Ok su kao stručnjaci, više od toga nemoj očekivati od njih

Što se tebi desilo?
__________________
Istina je kao i voda, uvijek negdje probije.
Yamas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 08:18   #3880
Quote:
Yamas kaže: Pogledaj post
Ok su kao stručnjaci, više od toga nemoj očekivati od njih
na što se ovo odnosi?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:32.