Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre > Konzole

Konzole Kutak za korisnike igraćih konzola

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2017., 19:35   #1141
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Količina memorije casual gameru nevažna. 500 gb je dovoljno. Može igrati 10 igara odjednom, ali većina ljudi igra jednu po jednu igru pa obriše HD po potrebi. Uglavnom, više od 500 je za ljude koji se puuuno igraju (po cijeli dan).

Slim je novija verzija, kompaktnija, istovjetna debljem prethodniku (dakle ista, ni slučajno slabija, vjerovatno bolja u nekim aspektima). Postoji PS4 PRO koja je malo jača, ali ta snaga znači samo onima kojima je igranje br. 1 u životu. Običan čovjek ni ne vidi razliku pa taj PRO slobodno zaobiđi.

Osobno imam slim 500 gb i prezadovoljan sam izgledom i funkcijom. Kupio sam tu konzolu prije 2 mjeseca u Svijet medija za 2099 kn. i stiglo mi fenomenalno zapakirano za jedan dan dostavnom službom tako da ih preporučujem.
U Santa Domenica imaš za 2299 kn. konzolu sa 1 igrom. Imaju gratis dostavu i mogućnost kupovine na čak 36 rata po nekih 60 kn. što je nekim ljudima super. Kod njih sam kupio TV i sve je super obavljeno.

Igre se kupuju polovne (ko nove) na Njuškalu i ima ih koliko hoćeš pa ti nije obavezno kupiti sa igrom (mada je zgodno dobite sve odjednom :-)
Hvala ti PUNO, zaista si mi pomogao! Mogu mirne duse uzeti onda slim od 500GB.. kao esteti, puno mi je on i ljepsi
Ovaj mjesec su u sancta domenici imali popuste na igrice, nekako se iduci mjesec nadam popustu na playstation s obzirom da je Uskrs blizu
U zagrebu sam pa mi nije problem skoknuti do navedenih ducana
Hvala jos jednom
redbutterfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 13:42   #1142
PS4 + igra za 2099 kn.
http://www.sancta-domenica.hr/playst...6-dlc-ps4.aspx
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 14:34   #1143
Da li se uopće isplati dati 1300kn više za PS4 PRO?
PravnikPutnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 18:10   #1144
Quote:
PravnikPutnik kaže: Pogledaj post
Da li se uopće isplati dati 1300kn više za PS4 PRO?
Možda onome tko vidi razliku i kome je to malo dodatne moći važno u životu. Ja osobno niti vidim neki napredak, niti mi je neznatno jača konzola prioritet tako da što se mene tiče jedno veliko ne.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 10:36   #1145
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Možda onome tko vidi razliku i kome je to malo dodatne moći važno u životu. Ja osobno niti vidim neki napredak, niti mi je neznatno jača konzola prioritet tako da što se mene tiče jedno veliko ne.
Isto i ja tako mislim... po njemackoj vani ps4 1 TB slim za 229 eura akcija znaju bit i za do 1800 kn nema smisla forsirat PRO verziju jer i normalna koznola dobra. Ionako jednom i ps5 dodje koji ce imat sve to 4K puno bolje itd...
momakman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 21:19   #1146
pozdrav svima,

odlucila sam se uzet ps3 preko njuskala. Nisam previše pratila specifikacije kakve su i koje su najbolje uvijek sam igrala igre samo na kompu.
Koliko je bitna velicina harda? Da li se igre moraju instaliravat na ps3 ili moze i bez.
E sad razmisljam sa jailbrakerom ili uzet neki bez modifikacija ,a da dolazi sa igrama koje zelim odigrat pa jos evenutalno kupit neke pa poslje sve preprodat.
Ako bi uzimala sa jailbrakerom sta trebam gledat? koja verzija bi bila idealna i koji su rizici?
Po vasoj procjeni kolika je otprilike vrijednost?
Takoder na sta trebam pazit da me ne bi zajebali? Znam da se dosta pregrijavaju.
Da li mi je mozda bolje dat malo vise para pa uzet iz ducana sa jailbrakerom sa garancijom?
Ne znam... ako imate jos kakvih dodatnih savjeta?
__________________
Unless you're an alien, time traveler, or esper, your opinion doesn't matter.
anja 122 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 10:14   #1147
Quote:
momakman kaže: Pogledaj post
Isto i ja tako mislim... po njemackoj vani ps4 1 TB slim za 229 eura akcija znaju bit i za do 1800 kn nema smisla forsirat PRO verziju jer i normalna koznola dobra. Ionako jednom i ps5 dodje koji ce imat sve to 4K puno bolje itd...
PS5 se ceka, tako je, zato se stedi i onda taman zajedno sa GTA6 i zbogom real life hehe
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 18:13   #1148
Smile

Quote:
anja 122 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima,

odlucila sam se uzet ps3 preko njuskala. Nisam previše pratila specifikacije kakve su i koje su najbolje uvijek sam igrala igre samo na kompu.
Koliko je bitna velicina harda? Da li se igre moraju instaliravat na ps3 ili moze i bez.
E sad razmisljam sa jailbrakerom ili uzet neki bez modifikacija ,a da dolazi sa igrama koje zelim odigrat pa jos evenutalno kupit neke pa poslje sve preprodat.
Ako bi uzimala sa jailbrakerom sta trebam gledat? koja verzija bi bila idealna i koji su rizici?
Po vasoj procjeni kolika je otprilike vrijednost?
Takoder na sta trebam pazit da me ne bi zajebali? Znam da se dosta pregrijavaju.
Da li mi je mozda bolje dat malo vise para pa uzet iz ducana sa jailbrakerom sa garancijom?
Ne znam... ako imate jos kakvih dodatnih savjeta?
Imaš 3 osnovna modela: fat (ni slučajno), slim (može, ali oprez), super slim (ova je poželjna). U pitanju je naravno starost konzole.
Imao sam PS3 sa 12 gb flash memorije i meni je to bilo dosta. Igram 2-3 igre pa obrišem i tako. Ako ćeš puno skidati sa neta, biraj 250 ili 500 gb. Ako nećeš, onda nije toliko važno.
Neke igre traže više prostora na HD-u, neke manje, a čini mi se da na 12 gb modelu neke nisu tražile ništa (nisam siguran).
Ima toliko jeftinih original igara koje možeš i mjenjati tako da nemaš stvarne potrebe za piraterijom.
Prošle godine sam kupio super slim 12gb polovan (ali nov - korišten 2 tjedna) za 900 kn. pa se ravnaj po tome.
Ti novi modeli se baš i ne pregrijavaju. Dobra je to konzola, pazit se trebaš ljudi niskog morala na Njuškalu. Najbolje nađi nekoga da ti donese konzolu, priključi, isproba, gledaj da je čista ko sunce, da kontroler izgleda nov, da ima igara i da su ko nove. Sve to možeš tražiti jer trenutna situacija ide u prilog kupca PS3 konzole.
I znaj da za nekih 2000 kn. možeš kupiti nov PS4 od firme sa garancijom ako misliš da je to bolje. A nov PS3 košta skoro isto toliko. Dakle nov PS3 se baš i ne isplati kupovati. Ja sam kupio polovan PS3, odigrao ekskluzive koje su me zanimale (obavezno Uncharted serijal i The last of us) i prodao bez ikakvog gubitka. pa sam kupio PS4 i sada opet igram ekskluzive pa kad prodam na red ide Nintendo Switch itd...
Uglavnom, na Njuškalu je puno neozbiljnih, prevaranata, djece, pa savjetujem oprez. Osobna kupoprodaja da možeš sve vidjeti. Meni je čovjek dovezao iz drugog mjesta samo da proda i kada sam vidio da je novo bez trunke prašine ili tragova korištenja, naravno da sam kupio.
Eto pa sretno...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 22:17   #1149
Super.. hvala na odgovoru!
Uzimam upravo radi razno raznih propuštenih ekskluziva. Prva postaja mi je Heavy rain kojeg cekam vec dosta dugo..
__________________
Unless you're an alien, time traveler, or esper, your opinion doesn't matter.
anja 122 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 09:58   #1150
PS3 - rabljeni ili novi

Pozz! Trebam pomoć. Željela bih kupiti sinu PS3 pa imam dvije opcije:
1. Iz Njemačke, rabljen ali navodno ispravan, 500GB, 14 igrica gratis rabljenih, s poštarinom 1600kn
2. Iz dućana kod nas, izložbeni primjerak rabljen u dućanu par mjeseci, 160GB, 1 nova igra gratis, 1200kn (igre mogu nabaviti povoljno pa mi to ne igra bitnu ulogu), 1 godina garancija

Koliko znači ta razlika od 340GB? Ne znam koliko mjesta zauzima spremanje igrica?

Hvala na pomoći svima
__________________
[url=https://babysizer.com/f210924]
elisabeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 10:54   #1151
Quote:
elisabeth kaže: Pogledaj post
Pozz! Trebam pomoć. Željela bih kupiti sinu PS3 pa imam dvije opcije:
1. Iz Njemačke, rabljen ali navodno ispravan, 500GB, 14 igrica gratis rabljenih, s poštarinom 1600kn
2. Iz dućana kod nas, izložbeni primjerak rabljen u dućanu par mjeseci, 160GB, 1 nova igra gratis, 1200kn (igre mogu nabaviti povoljno pa mi to ne igra bitnu ulogu), 1 godina garancija

Koliko znači ta razlika od 340GB? Ne znam koliko mjesta zauzima spremanje igrica?

Hvala na pomoći svima
Bolje svakako ovaj iz Njemacke ako nije FAT verzija. Racunaj da ti je jedna igrica u HR 50-100kuna. Razlika znaci da ovaj ima veci disk i moze se imati puno vise igrica instalirano odjednom
Zentrix5900 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 11:48   #1152
Hvala!
__________________
[url=https://babysizer.com/f210924]
elisabeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 22:08   #1153
Quote:
elisabeth kaže: Pogledaj post
Pozz! Trebam pomoć. Željela bih kupiti sinu PS3 pa imam dvije opcije:
1. Iz Njemačke, rabljen ali navodno ispravan, 500GB, 14 igrica gratis rabljenih, s poštarinom 1600kn
2. Iz dućana kod nas, izložbeni primjerak rabljen u dućanu par mjeseci, 160GB, 1 nova igra gratis, 1200kn (igre mogu nabaviti povoljno pa mi to ne igra bitnu ulogu), 1 godina garancija

Koliko znači ta razlika od 340GB? Ne znam koliko mjesta zauzima spremanje igrica?

Hvala na pomoći svima
1. Iz Njemačke znači da je teško reklamirati - nije dobro. 14 igara je super, ali rekoste da igre nisu problem. 1600 kn. previše. Za te novce se može nabaviti PS4 na Njuškalu.
2. Ok., ali ipak malo preskupo.

Moj savjet je s obzirom da ste iz Zagreba na Njuškalu nađete polovan slim ili još bolje super slim PS3 koji je malo korišten (po mogućnosti pod garancijom). To se može naći već po 800 kn. Tražite da vam donesu konzolu (pogledajte izgleda li kao nova), priključe i isprobaju. Ja sam tako kupio svoju glanc novu sa garancijom i dostavom za samo 900 kn.
Hard disk nije toliko bitan. Kada se igre odigraju mogu se obrisati pa instalirati nove...

Ili kupite PS4 koji su još uglavnom svi u super stanju. Idu polovni od 1500 kn., ali ima već i novi sa 2 kontrolera (provjerite još ovo za svaki slučaj) za 2000 kn. To vam ustvari preporučujem. Zašto biste kupovali staru generaciju konzola kada je razlika u cijeni tako mala. Sin nov PS4 (ako čuva) može koristiti idućih 10 godina bez da se osjeća da mu je konzolu vrijeme pregazilo.
Evo ovdje imate na rate od renomirane firme sa 2 inače skupa kontrolera za 1999 kn.
Ovo je daleko bolja kupnja od vaše obje opcije pogotovo što možete prodati jedan kontroler (ako ne treba 2 komada) za 350 kn. pa još sniziti cijenu konzole. Kliknite na link:
http://www.sancta-domenica.hr/playst...sis-black.aspx
ili ista ponuda od druge firme (Zagreb):
https://www.svijet-medija.hr/art/igr...lshock-4/79127

Zadnje uređivanje ivanaj : 24.05.2017. at 22:30.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 10:44   #1154
Pozdrav, htjela bih nabaviti PS3 konzolu, ali izgleda da je novi uređaj u trgovinama nepostojeći za kupiti. PS4 me ne zanima, ima dosta PS3 igara koje bih htjela prvo odigrati. Preostala opcija mi je rabljeni model; preko Njuškala me strah , tu mi bilo tko može svašta podmetnuti pa me zanima ima li itko iskustva sa Goblin trgovinom? Zanima me SuperSlim 250GB konkretno : http://www.goblin.hr/playstation-3-r...amstvo-i-racun . Istovremeno bi se igrale do 2 dvije igrice tako da je 250 GB i više nego dovoljno. Našla sam još i ovu trgovinu http://www.game-electronic.hr/playstation%203-46240 . Isto sve rabljeno, jesu li pouzdane trgovine, model, ako je itko bolje upućen?
Murikala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 18:30   #1155
Quote:
Murikala kaže: Pogledaj post
Pozdrav, htjela bih nabaviti PS3 konzolu, ali izgleda da je novi uređaj u trgovinama nepostojeći za kupiti. PS4 me ne zanima, ima dosta PS3 igara koje bih htjela prvo odigrati. Preostala opcija mi je rabljeni model; preko Njuškala me strah , tu mi bilo tko može svašta podmetnuti pa me zanima ima li itko iskustva sa Goblin trgovinom? Zanima me SuperSlim 250GB konkretno : http://www.goblin.hr/playstation-3-r...amstvo-i-racun . Istovremeno bi se igrale do 2 dvije igrice tako da je 250 GB i više nego dovoljno. Našla sam još i ovu trgovinu http://www.game-electronic.hr/playstation%203-46240 . Isto sve rabljeno, jesu li pouzdane trgovine, model, ako je itko bolje upućen?
Na Njuškalo tražilici potražite PS3 konzole u vašem gradu / županiji.
Model treba da bude super slim (to je najnoviji - onaj rešetkast odozgo). Konzola, 2 kontrolera + par igara treba da bude oko 700-1000 kn. Gledajte da konzola bude pod garancijom što vaš štiti i znači da je nova. Zatražite da vam prodavač donese kući, priključi, objasni i pokaže da sve radi. Pregledajte da je konzola čista, kontroleri čisti i da diskovi nisu izgrebani (to sve znači da je očuvano). Ovako sam ja kupio svoju praktično novu PS3 i bio vrlo zadovoljan. Ako se pridržavate ovih uvjeta, sigurnost vam je otprilike ista kao kod kupnje daleko skupljih polovnih konzola od firme.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 08:48   #1156
Potrebna mi je pomoć oko odabira konzole za klince.
Do sada su imali ps2 i nakon što se pokvario , a ne isplati se popravljati , oni bi novu. Dvoumim se između ps3 i ps4, a kako sam totalni laik u tome malo sam proguglao i naišao na novi ps3 za cca. 1.800 kn , rabljeni uz garanciju cca. 1.100 ili se isplati ići na ps4 slim 500 Gb za 2.000 kn.
Preferiram kupiti novo s garancijom i razlika od 200 - 300 kn mi nije nešto bitna za noviju generaciju konzole uz koju idu i bolji kontroleri.
Ono što me najviše brine su cijene igara koje su nešto povoljnije za ps3.
Ajde udijelite koji pametan savjet.
MMP is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 11:47   #1157
misllim da si sam sebi vec sve odgovorio u ovom pitanju.
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 12:15   #1158
Quote:
Black Revenger kaže: Pogledaj post
misllim da si sam sebi vec sve odgovorio u ovom pitanju.
Baš to da.

PS3 za 1.800 kn VS PS4 za 2.000 kn?
PS4 WINS!
Hmxhmx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 12:33   #1159
To si ja nekak mislim. Ali kao totalni laik trazim potvrdu nekoga ko se kuži u sve to. Ipak gledam da kad im nešto kupim da sam miran neko duže vrijeme i to mi daje prednost ps4.
MMP is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 12:34   #1160
To sigurno.

Sad, jedini "problem" ti je kaj su igre malo skupe... al, ono, pratiš akcije i da se proc jeftinije.

BTW., za PS4 bi ti trebao TV (ili monitor) sa HDMI prikljuckom...
Hmxhmx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.