Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2016., 14:34   #521
Ocito se radi i o tome na kojem DVB-T prijemniku je snimljeno, na mojim Strong prijemnicima nijedna kombinacija ne radi (kao sto sam u prethodnim postovima napisao), kod mene je slican naziv foldera kombinacija datuma, vremena, tv programa i neki broj a unutra su fileovi tipa 000.DVR...001.DVR...itd... i INFO.DVR.
Znam da sam jednom prije probao snimljeno sa Strong DVB-T prijemnika na vanjski HDD pustiti na prijemniku Quadro DT-704 i nije uopce nista prepoznao.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 09:03   #522
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Ocito se radi i o tome na kojem DVB-T prijemniku je snimljeno, na mojim Strong prijemnicima nijedna kombinacija ne radi (kao sto sam u prethodnim postovima napisao), kod mene je slican naziv foldera kombinacija datuma, vremena, tv programa i neki broj a unutra su fileovi tipa 000.DVR...001.DVR...itd... i INFO.DVR.
Znam da sam jednom prije probao snimljeno sa Strong DVB-T prijemnika na vanjski HDD pustiti na prijemniku Quadro DT-704 i nije uopce nista prepoznao.
Pa to je jasno.
Da ponovim, imao sam strong 5203 i hard disk prijenosni, 320 gb, gdje mi je preko toga stronga snimljeno mnoštvo filmova.
Crko strong (te stvari cijenjeni majstori ne znaju popraviti) kupio sam opticum AX lion, ali na njega se ne vidi ništa što je snimljeno na strongu.
Zanimljivo, na tom hd-u imam dosta stvari snimljeno na oba tunera, koje ne vidim ni na kompjuteru.
Pojave mi se one markice - windows media player, zelene, i sa njima ne mogu ništa.
Blaženi oni stari dvd recorderi - sve se moglo presnimiti na dvd.
I to uz rez, pravi montažni pult.
Šteta što nisu ostali na tržištu.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 09:27   #523
Pa objašnjavao je @grunft: moraš istražiti/naći način kako da na računalu preimenuješ datoteke da ih vidi player u ax odinu (ne rekorder jer su pristupi različiti i nema standarda za to) ...jedino što je sigurno jest da je snimka formatom kompresije kod svih identična emitiranom signalu i da je riječ o .ts ili .mpg kontejneru s preimenovanom ekstenzijom...

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk

Zadnje uređivanje MytByte : 06.10.2016. at 10:20.
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 10:58   #524
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Pa objašnjavao je @grunft: moraš istražiti/naći način kako da na računalu preimenuješ datoteke da ih vidi player u ax odinu (ne rekorder jer su pristupi različiti i nema standarda za to) ...jedino što je sigurno jest da je snimka formatom kompresije kod svih identična emitiranom signalu i da je riječ o .ts ili .mpg kontejneru s preimenovanom ekstenzijom...

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
E pa sad, završio ja pravo, ne elektrotehniku.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 16:44   #525
Quote:
karter kaže: Pogledaj post
Pa to je jasno.
Da ponovim, imao sam strong 5203 i hard disk prijenosni, 320 gb, gdje mi je preko toga stronga snimljeno mnoštvo filmova.
Crko strong (te stvari cijenjeni majstori ne znaju popraviti) kupio sam opticum AX lion, ali na njega se ne vidi ništa što je snimljeno na strongu.
Zanimljivo, na tom hd-u imam dosta stvari snimljeno na oba tunera, koje ne vidim ni na kompjuteru.
Pojave mi se one markice - windows media player, zelene, i sa njima ne mogu ništa.
Kad kliknes na taj file npr. 000.DVR on automatski dize Windows media player, ali od toga nista.
Lijepo ti na svom PC digni Gomplayer (on je besplatni player) pa klikni na opciju Open i pokazi mu na foldere na tom vanjskom HDD-u snimljene preko Stronga, posto se opet nece nista vidjeti dole desno na playeru u padajucem meniu umjesto "Media files (all types)" stavi "All files (.*.)" i player ce ih lijepo vidjeti i moci ces ih poplayati 100%.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 17:43   #526
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Da biće da je to da nemam napredne opcije

Ali ovo tvoje je nekakav http

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
Ovo moje je kod streama u biti opcije za WebIF streaming, no u biti je slična stvar...

Kaj se tiče recording opcija takvih nemam u ovom imageu, iako mi se čini da su mi čak i bile na OpenATV-u ili BlackHoleu koje sam imal prije
No tu su očito postavljene negdi unutar imagea da snima otkodirani video koji šalje prema ekranu...
jer recimo na PC-u uopće ne vidim snimke BBC-a sa 27.5W ako se isti ne prikazuje na ekranu kod samog snimanja, a uredno ih vidim ako je kanal bio aktivan za vrijeme snimanja...
dok se sve ostalo uredno vidi u svim situacijama, pa čak i ako je snimano za vrijeme kad je rec u standbay-u...

no to sa BBC-em ziher ima neke veze sa onim ključevima i cijelom zavrzlamom oko toga da se isti uopće i počnu koristit...
Jer je recimo i zanimljivo da nemrem gledat BBC ako je prije nego prebacim na njega aktivirano snimanje na nekom drugom kanalu, a uredno ga mogu gledat i snimat ako je u trenu aktivacije snimanja bio pokrenut BBC na glavnom ekranu...
Nemrem čak ni ak je bio pokrenut samo u PiP modu kao onaj mali PiP ekran, ali ako je bio glavni onda sve šljaka bez greške pa čak i prebacivanje sa kanala na kanal na 27.5W...
Uglavnom zbunjujuće, al je tak

EDIT:
Imam i tu opcije kad uključujem timer za snimanje...
Skroz dolje je opcija "Recording type" a onda tu imam:
- normal
- descramble and record ecm
- dont descramble, record ecm

i da ovisno koja opcija je izabrana, snimka se vidi ili ne vidi na PC-u...
S tim da je standardna opcija "normal" i kod nje se vidi
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 17:23   #527
ima li danas igdje za kupiti dvd/blu ray rekorder, ne mogu nigdje naći??
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:01   #528
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
ima li danas igdje za kupiti dvd/blu ray rekorder, ne mogu nigdje naći??
Razgovarao sam sa jednim vlasnikom veleprodaje elektronike, kaže mi da je taj lobi proizvođača filmova uspio utjecati da te stvari više ne idu u proizvodnju, odnosno da ono što može, ima stroga ograničenja (snimiš na jednom, projicirat ne možeš na drugom) itd.
Tako da ostaje samo snimanje na hard disk, stik i preko kompjutera.
Znači, vataj rabljeno.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:20   #529
Quote:
karter kaže: Pogledaj post
Razgovarao sam sa jednim vlasnikom veleprodaje elektronike, kaže mi da je taj lobi proizvođača filmova uspio utjecati da te stvari više ne idu u proizvodnju, odnosno da ono što može, ima stroga ograničenja (snimiš na jednom, projicirat ne možeš na drugom) itd.
Tako da ostaje samo snimanje na hard disk, stik i preko kompjutera.
Znači, vataj rabljeno.
A i tu se sve vise pojavljuju problemi ako se snima sa TV-a mozes gledati samo na tom uredjaju ili TV-u, a ako oces takav snimljeni materijal pogledat na PC tu se isto nailazi na probleme moguce reprodukcije.
Zato su jos uvijek dobri torrenti ili TV Box.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 04:59   #530
Najbolji su bili videorekorderi, Hi-Fi stereo i uživaj... Što god si snimio mogao si gledati na bilo kojem drugom VCR-u.
quadral is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 11:37   #531
Eeeee bilo pa proslo, zasterjela tehnologija, VCR nema DVB-T tuner pa vise nije moguce snimati TV programe, moras kemijati spajanjem na TV pa snimati preko dvosmjernog scart kabela a kad snimas i TV mora biti na tom TV programu, previse komplicirano i nije vrijedno zafrkancije.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.