Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2017., 08:13   #361
Pa ne možeš TV procjenjivati na temelju loše snimke, lijevi TV (7601) je u snimci preeksponiran jer je njegova svjetlina jača nego na desnom po kojemu je očito štimana ekspozicija, a sama kamera ima slab dynamic range.
Gilach is offline  
Old 16.06.2017., 09:29   #362
video se zove "TV Calibraton with Darko", tako da je valjda za pretpostaviti da je čovjek kalibrirao TV-e prije nego je snimao video ...zato bi svjetline (a i boje) trebale biti podjednake...dva su moguća razloga razlikama:

1) jedan ili oba imaju VA panel, a jer su oba snimana pod kutem, moguće je da gube vjernost boje i/ili svjetlinu (ovo drugo dosta vjerojatno ako je IPS), evo, specifikacije kažu da je lijevi MVA a desni IPS i on ima manju svjetlinu...no razlika je preočita u white balansu tako da je moguće da je razlog ipak ovaj ispod pod 2)

2) UI Androida ne poštuje kalibrirane postavke tj ima neki svoj preset...
MytByte is offline  
Old 16.06.2017., 09:45   #363
Mislim da sam skužio - ambilight od 55" baca svjetlo po panelu od 65" - zato se vide crte sa strane i boje su čudne
Tiki is offline  
Old 16.06.2017., 10:55   #364
Mislim u snimci je više nego očito over-exposed lijevi TV (i desni je, ali manje) tak da ne znam o kakvoj usporedbi na temelju takve snimke uopće možemo pričati jer taj TV izgleda kao i svaki koji bi bio sniman pod takvim uvjetima prevelike ekspozicije
Gilach is offline  
Old 16.06.2017., 12:35   #365
Neke stvari se mogu uhvatiti i procijeniti snimkom, recimo da je jedan svjetliji ili topliji ili ima bolju crnu od drugog, ali neke ne, pogotovo one koje se tiču oštrine, rezolucije ili pokreta...

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
MytByte is offline  
Old 16.06.2017., 12:57   #366
Svakako da se neke stvari mogu procijeniti snimkom, no za to je potrebna dobra kamera i pravilna ekspozicija što ovdje izostaje.
Gilach is offline  
Old 16.06.2017., 16:07   #367
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Aj nemoj palit covijeka, mozes uzeti u 42 inca 4k ali moras sjediti maximalno 32cm udaljen od ekrana.
Znam da je prošlo već tjedan dana ali ne mogu ne komentirati ovakav biser UHD 42"(mislim da prodaju samo 43" modeli ali nebitno)se može gledati jednako kao i fullhd, ili hd od 42" ako imaš sd ili hd materijal. Slika će biti podjednako dobra ili loša na sva 3 televizora ako ih gledaš sa iste udaljenosti. Ono po čemu je uhd u prednosti je ako imaš KVALITETNIJI materijal vidjet ćeš razliku. A da bi primjetio razliku između kvalitetnog fulhd i uhd signala moraš se približiti na nekih 2-2,5m što je prilično više od tvojih 32cm. Znači prednost UHD se počinje nazirati ako si na udaljenosti nekih 2 i pol dijagonale ili manje. Ali zato kod UHD filmova možeš (ali ne moraš) prići puno bliže do pratički samo jedne dijagonale, odnosno za iskoristiti punu oštrinu UHD-a od 43" možeš biti udaljen svega recimo metar i 20-30cm. Sve dalje od toga opet ćeš imati kvalitetniju sliku nego na fullhd-u sve do nekih 2,5m udaljenosti. Nakon toga je svjejedno. Znači imaju smisla manji UHD televizori ali ako hoćeš u potpunosti iskoristiti prednost oštrije slike moraš sjesti na određenu udaljenost. A ta udaljenost se ipak mjeri metrima a ne kako ti misliš centimetrima.
tekac is offline  
Old 16.06.2017., 16:51   #368
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Svakako da se neke stvari mogu procijeniti snimkom, no za to je potrebna dobra kamera i pravilna ekspozicija što ovdje izostaje.
Imaš test oba TV-a na portalu i 7601 je mnogo bolji iako se prema ovom videu ne čini.
halek is offline  
Old 16.06.2017., 18:53   #369
Znam, zato i kažem da je besmisleno pričati o (ne)kvaliteti slike na temelju loše, preeksponirane snimke sa debelo probijenim highlightsima.
Gilach is offline  
Old 01.08.2017., 17:35   #370
Sony led tv

Nema vise nikakvih pravila,ja prije par mjeseci kupio led sony sa pvr funkciom i za par dana je poceo izvodit bjesne gliste,trebalo mu 10 sekundi da izvrsi naredbu preko daljinskog da bi nakon nekog vremena postao skroz neoperabilan,nije se htio ugasit na daljinskom niti na gumbima na tv-u,srecom nije puno kostao jer ima samo 32",upisi u google'sony led tv firmware problems' ili ,sony led tv freezing' pas vidjet da to nije izolirani slucaj,a bas sam to htio izbjec kupnjom poznate marke,to su me nebesa kaznila jer nisam bio domoljub i kupio vivax
ketron is offline  
Old 01.08.2017., 21:48   #371
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
Znam da je prošlo već tjedan dana ali ne mogu ne komentirati ovakav biser UHD 42"(mislim da prodaju samo 43" modeli ali nebitno)se može gledati jednako kao i fullhd, ili hd od 42" ako imaš sd ili hd materijal. Slika će biti podjednako dobra ili loša na sva 3 televizora ako ih gledaš sa iste udaljenosti. Ono po čemu je uhd u prednosti je ako imaš KVALITETNIJI materijal vidjet ćeš razliku. A da bi primjetio razliku između kvalitetnog fulhd i uhd signala moraš se približiti na nekih 2-2,5m što je prilično više od tvojih 32cm. Znači prednost UHD se počinje nazirati ako si na udaljenosti nekih 2 i pol dijagonale ili manje. Ali zato kod UHD filmova možeš (ali ne moraš) prići puno bliže do pratički samo jedne dijagonale, odnosno za iskoristiti punu oštrinu UHD-a od 43" možeš biti udaljen svega recimo metar i 20-30cm. Sve dalje od toga opet ćeš imati kvalitetniju sliku nego na fullhd-u sve do nekih 2,5m udaljenosti. Nakon toga je svjejedno. Znači imaju smisla manji UHD televizori ali ako hoćeš u potpunosti iskoristiti prednost oštrije slike moraš sjesti na određenu udaljenost. A ta udaljenost se ipak mjeri metrima a ne kako ti misliš centimetrima.
Vidim strucan si u elektronici, nemas veze u optici.
Za primjer:
Tiskani materijal zahtjea 300 tocaka po incu i namjenjen je gledanju s 30cm udaljenosti.
Podrucje ostrog vida je cca 10 stupnjava
Navodno si pametan pa izracunaj koliko je moj "biser" smislen a tvoj popravak bisera besmislen.
Opet blistas sveznanjem u svim podrucjima?
Angelbyu is offline  
Old 02.08.2017., 08:20   #372
Quote:
ketron kaže: Pogledaj post
Nema vise nikakvih pravila,ja prije par mjeseci kupio led sony sa pvr funkciom i za par dana je poceo izvodit bjesne gliste,trebalo mu 10 sekundi da izvrsi naredbu preko daljinskog da bi nakon nekog vremena postao skroz neoperabilan,nije se htio ugasit na daljinskom niti na gumbima na tv-u,srecom nije puno kostao jer ima samo 32",upisi u google'sony led tv firmware problems' ili ,sony led tv freezing' pas vidjet da to nije izolirani slucaj,a bas sam to htio izbjec kupnjom poznate marke,to su me nebesa kaznila jer nisam bio domoljub i kupio vivax
Imaš novi softver na netu, upišeš model + riječ "support" i odmah će ti google izbaciti. Staviš na stick i instaliraš.

Slažem se, nije baš super to što je imao problem ali barem je brzo adresiran i ispravljen, a čak ga možeš i doma popraviti bez da ga nosiš u servis...
Tiki is offline  
Old 02.08.2017., 09:23   #373
@ketron, sličan problem imam ja z "no name " telkom, koja nosi ime Quadro. Najme kaj, ako hoću snimiti nekaj po Epg rasporedu, telkač se zmrzne, ništ ne snimi a nemre se upalit ni zgasit z daljincem i z gumbima na tekaču. Pomaže jedino ištekavanje i nanovo uštekavanje. Našel sem kak mu doskočiti, ato je da mu z daljincem odredim minutu raneše uključenje, nek je ono po EPG-u za snimanje. Tada šljaka se v redu, snimi, zgasi se i morem ga ponovo paliti z daljincem itd. Probaj, morti bu i tebi pomoglo.
IMP 4167 is offline  
Old 12.09.2017., 19:13   #374
Nije sve u panelima. Hih
Nego je u procesoru?
Pravi si majstor, inženjer televizije.
Daj prestani trovati ljude sa tim pričama o famoznom Filipsom procesoru.
Meni i dalje nije jasno kako može Filips imati bolji engine od jednog Sony koji ima bar 5 puta više zaposlenih u istom sektoru o Samsungu i LG-u neću ni pomišljati.
U Filipsu svi sami inženjeri poput majstora... Buahahha
I sama recenzija modela 7502 na HD televiziji kaže da u tom segmentu kaskaju za drugima.
Da bar imam oko poput tebe, kupio bi si Vivax i bio bi najzadovoljniji čovjek na svijetu.


Sent from my MI 5 using Tapatalk
grga84 is offline  
Old 12.09.2017., 19:21   #375
Maknite više tog reklamera Philipsa sa foruma,dopizdio je više i bogu i narodu.Ovdje otvoriš i vidiš samo Philips,Philips,Philips.Jedno vrijeme nisam ni čitao ni pisao ništa na ovom topicu ali vidim postao je privatni podforum jednog čovjeka za Philips.
kesonja is offline  
Old 12.09.2017., 19:44   #376
Quote:
kesonja kaže: Pogledaj post
Maknite više tog reklamera Philipsa sa foruma,dopizdio je više i bogu i narodu.Ovdje otvoriš i vidiš samo Philips,Philips,Philips.Jedno vrijeme nisam ni čitao ni pisao ništa na ovom topicu ali vidim postao je privatni podforum jednog čovjeka za Philips.
Pa pogledaj, svaki ima mogučnost preporuka, nikom nije zabranjeno pa ni tebi..!
Ja ču preporučat, to što mislim, da je najbolje..Pa mislim, da nisu preporuke vezane samo na Philips.. A ako ti se nešto ne sviđa, ne trebaš ni, da piseš ni da čitaš na ovom forumu..Izvini..A pojedinci samo čekate, na moje postove, da možete posle pametovat oko mojih preporuka..Ja sam barem nešto doprineo ovom forumu, za razliku od pojedinaca..
majstor2 is offline  
Old 12.09.2017., 19:52   #377
Quote:
grga84 kaže: Pogledaj post
Nije sve u panelima. Hih
Nego je u procesoru?
Pravi si majstor, inženjer televizije.
Daj prestani trovati ljude sa tim pričama o famoznom Filipsom procesoru.
Meni i dalje nije jasno kako može Filips imati bolji engine od jednog Sony koji ima bar 5 puta više zaposlenih u istom sektoru o Samsungu i LG-u neću ni pomišljati.
U Filipsu svi sami inženjeri poput majstora... Buahahha
I sama recenzija modela 7502 na HD televiziji kaže da u tom segmentu kaskaju za drugima.
Da bar imam oko poput tebe, kupio bi si Vivax i bio bi najzadovoljniji čovjek na svijetu.


Sent from my MI 5 using Tapatalk
A kad si tako pametan, mi molim te objasni koliko ima zaposlenih u Sonyu i TPV/Philipsu..? Pa znam, da ti nije jasno kako je Philips napravio bolji procesor..Pa nezna samo Sony, pravit dobre televizore več i drugi.A što se tiče panela. A zašto su onda, razlike u kvaliteti slike između OLED televizora, a svi imaju jednake panele..?
majstor2 is offline  
Old 12.09.2017., 20:15   #378
Filips ne pravi procesore...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
grga84 is offline  
Old 12.09.2017., 20:17   #379
Quote:
grga84 kaže: Pogledaj post
Filips ne pravi procesore...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Pravi jih Danny Tack..A on radi za Philips Evropa..

https://youtu.be/hgNifIwWyVQ
majstor2 is offline  
Old 12.09.2017., 22:20   #380
Quote:
majstor2 kaže: Pogledaj post
Pravi jih Danny Tack..A on radi za Philips Evropa..
Direktor strategije i planiranja mislim da ipak ne proizvodi procesore, već osmišljava i upravlja razvojem softvera (softverski inženjeri) za postojeći (kineski) silikon...zato se to zove P5 Processing engine a ne processor...
MytByte is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:50.