Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2017., 14:31   #361
molim preporuku za neku plažu. Ovo što smo vidjeli ne zaslužuje to ime: Mihajla, Lučica, Pasadur...
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 14:36   #362
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
A ono što nam diže ogromne upitnike iznad glave su novogradnje posvuda.
Evo tu u blizini hotela grade se dvije zgrade na 5 katova.
Cemu to? A Boze nas hrvata, ne znamo cuvati obalu koju imamo
Honey 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 15:04   #363
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
molim preporuku za neku plažu. Ovo što smo vidjeli ne zaslužuje to ime: Mihajla, Lučica, Pasadur...
Kako ne zaslužuje ime? Zašto ne? Jako fotogenično izgledaju sve tri. Idi na izlet na otočić Saplun iz Zaklopatice; tamo je jako lijepa plaža.

Ne znam zašto u hotelu Solitudo ( mi idemo tamo za 2 mjeseca) ne bi znali dati neki savjet oko otoka; nije velik ko Madagaskar ... I nećeš valjda reći, da trenutno, na početku sezone, grade velike kuće naokolo?
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 15:59   #364
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Klepsidra, jel duga ( koliko?) i vruča šetnja do svetionika Struga? Za auto je dosta upitan tamo makadam, jelda? Ono sa puuuuuno zmija i guštera nisi baš napravila neku reklamu za Lastovo. Za večinu ljudi ne. U Pasaduru, di ćemo mi bit locirani, očekujem, nadam se, ipak više komaraca i osa nego zmija. Grad Lastovo i Lučica nisu te oduševili? Si išla možda na poznatu plažu na otočić Saplun?
Nisam isla na Saplun. Ne znam ni kako bih bez broda, a tamo nemas bas izleta. Isla sam u uvalu Uska..evo necije sam fotke nasla na netu:

http://photobucket.com/gallery/user/...LmpwZw==/?ref=

Grad Lastovo je lijep, kao i svaki gradic na Jadranu. Razlikuje se po dimnjacima, koji su neobicne arhitekture. U Lucici nisam bila, ali ni u Pasaduri-ostavila za drugi put.
To za zmije ne brini.Nisu opasne, bjeze , ja sam vidjela 2 zive i 2 mrtve,to je malo vise obzirom da nisam zalazila u siblje i travu...ali to je ocekivat za Park Prirode. Nije to nista strasno.Na Hvaru kazu ima poskoka,ali ja tamo jos nisam vidjela niti jednu zmiju.Na Mljetu ljetos jednu bezopasnu.U uvalu Uska na Lastovu ides 15 min makadamom i ne mozes tu autom, jednostavno nema potrebe kad mozes i pjesaka.To ti je od kampa 15min u Skrivenoj luci.I tu imas one obicne plaze (U Skrivenoj)pored restorana, jos jednu na pola puta do svetionika gdje more vise lici na jezero-nije duboko, vec je mulj sve. Od kampa do svetionika mozes ici cestom autom si za 5-10 min, a pjesaka si za pola sata od kampa. Ako imas auto ne trebas ici makadomo, ugl.makadam je za pjesake da prekrate put.Ides cestom i sve je fino povezano.Na mjestima je cesta jako uska pa vozi pazljivo.Ima i dosta slijepih puteva pa pazi i na to. Eto-valjda sam ti pomogla.
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 16:07   #365
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
molim preporuku za neku plažu. Ovo što smo vidjeli ne zaslužuje to ime: Mihajla, Lučica, Pasadur...
Za svoju veličinu Lastovo nudi jako malo plaža. Ovo je jednostavno divlji pučinski otok, za dugačke plaže su zaduženi neki drugi otoci...
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 17:49   #366
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Kako ne zaslužuje ime? Zašto ne? Jako fotogenično izgledaju sve tri. Idi na izlet na otočić Saplun iz Zaklopatice; tamo je jako lijepa plaža.

Ne znam zašto u hotelu Solitudo ( mi idemo tamo za 2 mjeseca) ne bi znali dati neki savjet oko otoka; nije velik ko Madagaskar ... I nećeš valjda reći, da trenutno, na početku sezone, grade velike kuće naokolo?
Mihajla je možda fotogenična ali to je nekoliko metara kamenite obale i ogromna betonska hrga s ostacima nekog, valjda vojnog objekta na njoj. U more se silazi metalnim ljestvama. Kafić još ne radi.
Par stotina metara od hotela grade se dvije ogromne zgrade.
U hotelu su nam na svako pitanje odgovorili sa "pitajte vašega vodiča" misleći da smo s jednom grupom koja boravi u hotelu. Nemaju kartu otoka i ne znaju postoje li izleti u park prirode.
Čini mi se da u hitelu ne rade Lastovci.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 20:05   #367
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Nisam isla na Saplun. Ne znam ni kako bih bez broda, a tamo nemas bas izleta. Isla sam u uvalu Uska..evo necije sam fotke nasla na netu:

http://photobucket.com/gallery/user/...LmpwZw==/?ref=

Grad Lastovo je lijep, kao i svaki gradic na Jadranu. Razlikuje se po dimnjacima, koji su neobicne arhitekture. U Lucici nisam bila, ali ni u Pasaduri-ostavila za drugi put.
To za zmije ne brini.Nisu opasne, bjeze , ja sam vidjela 2 zive i 2 mrtve,to je malo vise obzirom da nisam zalazila u siblje i travu...ali to je ocekivat za Park Prirode. Nije to nista strasno.Na Hvaru kazu ima poskoka,ali ja tamo jos nisam vidjela niti jednu zmiju.Na Mljetu ljetos jednu bezopasnu.U uvalu Uska na Lastovu ides 15 min makadamom i ne mozes tu autom, jednostavno nema potrebe kad mozes i pjesaka.To ti je od kampa 15min u Skrivenoj luci.I tu imas one obicne plaze (U Skrivenoj)pored restorana, jos jednu na pola puta do svetionika gdje more vise lici na jezero-nije duboko, vec je mulj sve. Od kampa do svetionika mozes ici cestom autom si za 5-10 min, a pjesaka si za pola sata od kampa. Ako imas auto ne trebas ici makadomo, ugl.makadam je za pjesake da prekrate put.Ides cestom i sve je fino povezano.Na mjestima je cesta jako uska pa vozi pazljivo.Ima i dosta slijepih puteva pa pazi i na to. Eto-valjda sam ti pomogla.
E, hvala ti. Jel neka dobra plaža u blizini tvog kampa u Skrivenoj luci? Mislim, da ćemo ići autom prema svetioniku Struga, pogotovo ako ima asfalta nedaleko od svetionika. A ne bi išao u rizik, da bušim gumu na lošem makadamu. Meni Lastovo na pogled nije jedan obični gradic na Jadranu, nego jedan od najlijepših. Šteta, što se nisi spustila sa vrha do Lučice, to mislim da i pješke nije daleko. A ako se vračaš na Lastovo, onda razumem, da nešto ostavljaš za sledeći puta. Za Saplun ćitam, da plove turistički brodovi iz Zaklopatice ( možda i iz Pasadura).
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 20:17   #368
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Mihajla je možda fotogenična ali to je nekoliko metara kamenite obale i ogromna betonska hrga s ostacima nekog, valjda vojnog objekta na njoj. U more se silazi metalnim ljestvama. Kafić još ne radi.
Par stotina metara od hotela grade se dvije ogromne zgrade.
U hotelu su nam na svako pitanje odgovorili sa "pitajte vašega vodiča" misleći da smo s jednom grupom koja boravi u hotelu. Nemaju kartu otoka i ne znaju postoje li izleti u park prirode.
Čini mi se da u hitelu ne rade Lastovci.
Boje mora oko plaže sv. Mihovil na fotkama izgledaju jako dobre. Nadam se, da krajem kolovoza nema onaj tradicionalni glasbeni ( tehno?) festival baš na tome mjestu. Onda bi mogla biti i obližnja mala Lučica prepuna. A baš se veselim te lučice Lučice.

Šteta što tvoji utisci sa Lastova izgleda nisu baš super. Nadam se, da neće biti građevinskih radova još u kolovozu, ako jih danas još ima ( što me čudi). Ali i meni estetski smetaju takve stvari i da nema buke. Kako se može tamo dozvolit gradnju na 5. kata? I još je to park prirode. Isto je jako čudno, ako u hotelu nema nikoga od lokalnih ljudi. A s druge strane tuže se, kako na otoku nema radnih mjesta.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 20:21   #369
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
E, hvala ti. Jel neka dobra plaža u blizini tvog kampa u Skrivenoj luci? Mislim, da ćemo ići autom prema svetioniku Struga, pogotovo ako ima asfalta nedaleko od svetionika. A ne bi išao u rizik, da bušim gumu na lošem makadamu. Meni Lastovo na pogled nije jedan obični gradic na Jadranu, nego jedan od najlijepših. Šteta, što se nisi spustila sa vrha do Lučice, to mislim da i pješke nije daleko. A ako se vračaš na Lastovo, onda razumem, da nešto ostavljaš za sledeći puta. Za Saplun ćitam, da plove turistički brodovi iz Zaklopatice ( možda i iz Pasadura).
Najblize kampu je uvala Uska 10-15 min.i tu samo mozes nogama ili brodom od strane mora. Za pocetak preporucejm ovako: odi od kampa Skriveni prema svetioniku, to ti je 5-10 min, sve ide cesta, fina cesta, ne mozes zalutat.Uska prema svetioniku jeste ali idi lagano. Do tamo ti je nekih 5-6-km.(od kampa).Kad dodjes do svetionika, odmah negdi tu ispod njega parkiraj auto, nadji si prostor i imas naspram svetionika stepenice koje vode prema morui staza koja vodi gori-prema svetioniku (ljudi obicno tu parkiraju auta, tak ako vidis neko auto tu gdje ti opisujem i ti obavezno negdi tu zaustavi).Sidjes niz stepenice i imas mol, fin mol izbetoniran za camce. Imaju metalne stepenice da fino udjes u vodu. Ovo ti za pocetak preporucujem jer si autom,cesta fina, a kasnije sve ce ti se samo kazati
Do svetionika ti je sve izbetonirano, ali za pjesake, pristup autom do svetionika je preko makadama-vidjela ja ide svetionicar tim putem. Mislim da mozes odvojiti pola sata uspona-planinari malo-obuj patike-ostace ti vise u sjecanju uspon
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 22:07   #370
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Boje mora oko plaže sv. Mihovil na fotkama izgledaju jako dobre. Nadam se, da krajem kolovoza nema onaj tradicionalni glasbeni ( tehno?) festival baš na tome mjestu. Onda bi mogla biti i obližnja mala Lučica prepuna. A baš se veselim te lučice Lučice.

Šteta što tvoji utisci sa Lastova izgleda nisu baš super. Nadam se, da neće biti građevinskih radova još u kolovozu, ako jih danas još ima ( što me čudi). Ali i meni estetski smetaju takve stvari i da nema buke. Kako se može tamo dozvolit gradnju na 5. kata? I još je to park prirode. Isto je jako čudno, ako u hotelu nema nikoga od lokalnih ljudi. A s druge strane tuže se, kako na otoku nema radnih mjesta.
Mihajla nije plaža. Ni p od plaže.
Vlasnik hotela je Ukrajinac. Čini mi se da među osobljem uopće nema domaćih ljudi.
Recepcija je naprosto nevjerojatna. Čudo od nezainteresiranosti i neznanja.
Pitali smo za izlete u park prirode. Cura se iznenadi i kaže Gdje?
Ja ponovim.
Ona kaže "pa možete autom"
E pa stvarno....
Lastovci su ugodni, druželjubivi i rado pomažu. Jeli smo u nekoliko lokala i oduševljeni smo.
U Lastovu posjetite knežev dvor . Usplati se poslušati gospođu Anticu i priče o starom Lastovu.
Inače Lučica je cesta koja završava u moru. Proširenje je oko 20 metara uokvireno kućama s temeljima u moru.
Do dolje vidi strma i uska cesta pa treba biti oprezan.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 02:28   #371
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Mihajla nije plaža. Ni p od plaže.
Vlasnik hotela je Ukrajinac. Čini mi se da među osobljem uopće nema domaćih ljudi.
Recepcija je naprosto nevjerojatna. Čudo od nezainteresiranosti i neznanja.
Pitali smo za izlete u park prirode. Cura se iznenadi i kaže Gdje?
Ja ponovim.
Ona kaže "pa možete autom"
E pa stvarno....
Lastovci su ugodni, druželjubivi i rado pomažu. Jeli smo u nekoliko lokala i oduševljeni smo.
U Lastovu posjetite knežev dvor . Usplati se poslušati gospođu Anticu i priče o starom Lastovu.
Inače Lučica je cesta koja završava u moru. Proširenje je oko 20 metara uokvireno kućama s temeljima u moru.
Do dolje vidi strma i uska cesta pa treba biti oprezan.
To mi nije prijatno ćuti za hotel Solitudo. Uplatio sam first-minute polupansion, bila je dobra ponuda, fotke na booking više nego OK i dosta dobre ocjene i recenzije gostiju iz prošlih godina ( puno bolje npr. od hotela na Mljetu). Možda sam trebao ipak tražit apartman, a neke lastovske restorane jako hvale ljudi za ukusnu lokalnu hranu po pristojnim cijenama. Možda nemaš sreće i možda se osoblje hotela tijekom sezone popravi.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 07:48   #372
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
To mi nije prijatno ćuti za hotel Solitudo. Uplatio sam first-minute polupansion, bila je dobra ponuda, fotke na booking više nego OK i dosta dobre ocjene i recenzije gostiju iz prošlih godina ( puno bolje npr. od hotela na Mljetu). Možda sam trebao ipak tražit apartman, a neke lastovske restorane jako hvale ljudi za ukusnu lokalnu hranu po pristojnim cijenama. Možda nemaš sreće i možda se osoblje hotela tijekom sezone popravi.
Ne znam baš kakve veze ima sreća s tim što u hotelu nema karte otoka, ponude akrivnosti, ponude izleta, što ne možete kupiti novine, sladoled, nikakvu sitnicu. I to u naselju u kojemu je najbliži dućan udlaljen 3 km.
Restorani u kojima smo do sad bili su nas oduševili. Lokalna vina su sjajna.
Ako ste bez auta nije baš zgodno.
Hrana u hoteli je korektna, ali nismo ni očekivali više.
Centralni dio hotela, sobe koje gledaju na more i otoke - nije obnovljen. U upotrebi su samo sobe u bočnom krilu.
Malo je neobična arhitektura: polukatovi, stube u svim smjerovima, izlazi, prilazi...
Ali brzo svladate tu čudnu logiku.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 23:08   #373
Jel ima kakva veza Mljet-Lastovo osim katamarana iz Dubrovnika utorkom i četvrtkom?
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 10:42   #374
Pozdrav!

idem ove godine prvi put na Lastovo i gledam vozni red Jadrolinije već par dana i nije mi nikako jasan vozni red trajekta... link

Može pomoć? Ako dobro razumijem, jedini trajekt iz Splita je onaj u 17:30 (stiže u 22:00 u Ubli).. Međutim, što je s ovim u 10:15? Jel i on ide do Lastova, ili samo do Vele Luke? Ili se mora izaći van u Veloj Luci, pa ponovno ukrcavat? Pomoć! Razbijam glavu već danima, a radije bih na raniji trajekt ako je moguće!
inflames0703 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 11:10   #375
Quote:
inflames0703 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

idem ove godine prvi put na Lastovo i gledam vozni red Jadrolinije već par dana i nije mi nikako jasan vozni red trajekta... link

Može pomoć? Ako dobro razumijem, jedini trajekt iz Splita je onaj u 17:30 (stiže u 22:00 u Ubli).. Međutim, što je s ovim u 10:15? Jel i on ide do Lastova, ili samo do Vele Luke? Ili se mora izaći van u Veloj Luci, pa ponovno ukrcavat? Pomoć! Razbijam glavu već danima, a radije bih na raniji trajekt ako je moguće!
Koliko ja znam isla sam katamaranom u 15 i 30 cini mi se bio prije 2g. Katamaranom trebas 3 sata do tamo, a nema presjedanja kao u avionu, ..katamaran dodje u Vela Luku iskrca putnike i nastavi svoj put ka Ubli.
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 13:56   #376
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam isla sam katamaranom u 15 i 30 cini mi se bio prije 2g. Katamaranom trebas 3 sata do tamo, a nema presjedanja kao u avionu, ..katamaran dodje u Vela Luku iskrca putnike i nastavi svoj put ka Ubli.
Hvala!

međutim, mi idemo autom, pa nećemo katamaranom nego baš trajektom :-)
inflames0703 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 15:20   #377
Quote:
inflames0703 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

idem ove godine prvi put na Lastovo i gledam vozni red Jadrolinije već par dana i nije mi nikako jasan vozni red trajekta... link

Može pomoć? Ako dobro razumijem, jedini trajekt iz Splita je onaj u 17:30 (stiže u 22:00 u Ubli).. Međutim, što je s ovim u 10:15? Jel i on ide do Lastova, ili samo do Vele Luke? Ili se mora izaći van u Veloj Luci, pa ponovno ukrcavat? Pomoć! Razbijam glavu već danima, a radije bih na raniji trajekt ako je moguće!

Ja mislim da ti to znači da jedan trajekt vozi Split- Vela Luka, onda u Veloj Luci izađeš van i ukrcaš se kasnije u 13,45 u manji trajekt koji vozi samo na liniji Vela-Luka - Ubli.

Ovaj prvi trajekt je vjerojatno veći jer puno ljudi ide na Korčulu, dok na Lastovo baš i ne. Mi smo išli iz Vele Luuke za Ubli prošle godine i mislim da je usred sezone na trajektu valjda bilo 4 auta
tiko123 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 16:33   #378
Inflames, tocan odgovor u vezi trajekta sam ti poslala u pm.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 13:54   #379
Quote:
inflames0703 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

idem ove godine prvi put na Lastovo i gledam vozni red Jadrolinije već par dana i nije mi nikako jasan vozni red trajekta... link

Može pomoć? Ako dobro razumijem, jedini trajekt iz Splita je onaj u 17:30 (stiže u 22:00 u Ubli).. Međutim, što je s ovim u 10:15? Jel i on ide do Lastova, ili samo do Vele Luke? Ili se mora izaći van u Veloj Luci, pa ponovno ukrcavat? Pomoć! Razbijam glavu već danima, a radije bih na raniji trajekt ako je moguće!
Prekrcaj je u Veloj Luci - samo se izvezeš iz jefnog i prijeđeš u drugi koji plovi od VL do Ubli.
Mi smo bili krajem lipnja i bilo je dosta auta i dva busa.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 13:56   #380
Quote:
inflames0703 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

idem ove godine prvi put na Lastovo i gledam vozni red Jadrolinije već par dana i nije mi nikako jasan vozni red trajekta... link

Može pomoć? Ako dobro razumijem, jedini trajekt iz Splita je onaj u 17:30 (stiže u 22:00 u Ubli).. Međutim, što je s ovim u 10:15? Jel i on ide do Lastova, ili samo do Vele Luke? Ili se mora izaći van u Veloj Luci, pa ponovno ukrcavat? Pomoć! Razbijam glavu već danima, a radije bih na raniji trajekt ako je moguće!
Ovaj ranije ti je sa presjedanjem u VL, stanu jedan do drugog i samo pređeš iz jednog u drugi, a ovaj kasniji ide do kraja sa stajanjem u VL.

Bio krajem lipnja početkom srpnja i nije bilo gužve prema tamo sa ovim kasnijim, bili mi i još dva auta, mi smo se ukrcali u VL, u povratku smo išli do Splita s presjedanjam u VL, tu su morali otvoriti i "podrum" gdje su nas zgurali, jer je dosta ljudi išlo za ST sa Korčule, sa Lastova možda pet automobila.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:55.