Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2017., 08:18   #4141
Da li netko slučajno zna jel' postoji neko mjesto za ostaviti prtljagu negdje oko metro stanice Urgell na par sati?

trenutno su ovo opcije...Sants ili Locker Barcelona
https://www.barcelona-tourist-guide....barcelona.html
__________________
svi hrvatine a svaki skace ka klokan cim cuje cecu il' neki hit turbo folka
ultras-harlem is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 21:34   #4142
Quote:
wooby kaže: Pogledaj post
Da malo oživimo temu...
1.Dakle Vueling nema online check in ZAG-BCN ni BCN-ZAG što je banana jer nam je let za nazad u 07:20,a svi javni prijevozi kreću od 05:00...svi savjeti dobrodošli.
2.Nas dvoje imamo putovnice ali bejb ima osobnu,netko mi je rekao da je s biometrijskim putovnicama kontrola brža nego s osobnom i da su različiti redovi/šalteri,iz toga zaključujem da nam je onda bolje svima ići s osobnom?
1. Ja bi na vasem mjestu kad dodete u Barcelonu provjerila kad ide vlak s kolodvora Sants za aerodrom. Od tamo voznja vlakom s perona 9 i 10 (uglavnom 9) do aerodroma traje 18 minuta. Dakle, tamo bi bili prije 5 i po (ako krene u 5) sta je i vise nego dovoljno. Ako vlaknima u to vrijeme, onda ste na konju. A do kolodvora mozete uzeti taksi, ako niste blizu. Svakako jeftinije. Cijena vlakom je 4 i nesto eura, a ako vam vrijedi Hola Barca na povratku, onda mozete s njom.

Nikako ne bi preporucila da idete metroom do aerodroma jer je voznja puno duza.

2. Ja san putovala samo s osobnom i check in je isao jako brzo, a bila je guzva. Nisam primjetila bas nikakve razlike putovnica/osobna. Vueling ima masu saltera.

Btw..informacije radi, vratila sam se prosli utorak.
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 21:48   #4143
Quote:
ultras-harlem kaže: Pogledaj post
Da li netko slučajno zna jel' postoji neko mjesto za ostaviti prtljagu negdje oko metro stanice Urgell na par sati?

trenutno su ovo opcije...Sants ili Locker Barcelona
https://www.barcelona-tourist-guide....barcelona.html
Pa s obzirom da je Sants 4 stanice od Urgell, ostavila bi tamo. Sta ces se mislit za tih 5 min voznje.
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 14:27   #4144
Quote:
wooby kaže: Pogledaj post
Nadala sam se izbjeći toliki trošak za taxi.. 3 karte Aerobusom su nam 18 eura
Aerobus je 6 €?
Do prošle godine je bio 5€! Ili ono 4,90-4,99€.
joni123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 20:10   #4145
Ha cuj....nekad se i u Park Guell ulazilo besplatno, a sad placas upad....
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 21:13   #4146
Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post
Ha cuj....nekad se i u Park Guell ulazilo besplatno, a sad placas upad....
Nedjeljom iza 5 je free . Osim monumentale zone. Ali ako ste je vec vidjeli, ostalo je takoder lijepo.
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 08:02   #4147
Zar se sad plaća upad u cijeli park?
Još za Novu godinu, kad sam ja bila, plaćala se samo ta spomenička zona, a ostatak je bio besplatan.
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 13:41   #4148
Avion nam sleće u Barcelonu iza ponoći, može li nam tko reći šta i kako najjeftinije do grada u to doba, znači oko 1 ili 2 iza ponoći?

Usto muku mučimo sa pronalaženjem jeftinog smještaja, može li bar preporuka koji kvartove da tražimo kako bi sve bilo jednostavnije zbog svakodnevnog transporta?

Prvi put idemo u Barcu pa da bar vidimo osnovne stvari ..

p.s. znam da mi sad možete reći: "pa daj pročitaj dosadašnje postove", ali ako bi tko bio ljubazan kome to nije problem dati par sažetih osnovnih informacija plizzz
Yacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 16:38   #4149
Quote:
Yacky kaže: Pogledaj post
Avion nam sleće u Barcelonu iza ponoći, može li nam tko reći šta i kako najjeftinije do grada u to doba, znači oko 1 ili 2 iza ponoći?

Usto muku mučimo sa pronalaženjem jeftinog smještaja, može li bar preporuka koji kvartove da tražimo kako bi sve bilo jednostavnije zbog svakodnevnog transporta?

Prvi put idemo u Barcu pa da bar vidimo osnovne stvari ..

p.s. znam da mi sad možete reći: "pa daj pročitaj dosadašnje postove", ali ako bi tko bio ljubazan kome to nije problem dati par sažetih osnovnih informacija plizzz
Ne znam kada ideš, koliko vas je, do koliko ste spremni platiti...

Ali evo, mi 3 smo bili u Barcelona Modern Diagonal app, u kvartu Eixample ( Av. Diagonal ).
https://www.booking.com/hotel/es/bar...s=1&#hotelTmpl
Metro stanica na 3 minute hoda, kao i Sagrada.
Do centra ( ako uzmemo da je to Pl.Catalunya) cca 20 min laganog hoda,
tako da su ti toliko blizu i Casa Batlo i Casa Mila, Rambla sa Bocceriom i El Born ..
Do Pl.Espagna , fontana i Montjuica i polazne stanice za Montserat se mora
(vrlo jednostavno) podzemnom.
U Parc Guell, koji je na suprotnu stranu je vrlo zgodno doći kombinacijom šetnje i busa koji te iskrca točno na ulazu ...
Možda će u vašem terminu biti povoljno, vjeruj mi da je sasvim dovoljno blizu svega...

Eto, nama je bilo super. Apartman je vrlo dobro opremljen, prostran, uredan, čak je zgodan i za pušače.
Lokacija ok.Zapravo smo vrlo malo koristili prijevoz.

Što se tiče transporta sa aerodroma, u to doba, hm... ja bi se , ako i postoji nekakvo drugo rješenje, uvijek odlučila na taxi.
Ako vas je više, pogotovo.. mi smo platile 45e, svaka 15e dakle, u organizaciji apartmana...
__________________
Ponekad ne mislim na tebe.

Zadnje uređivanje adan : 15.05.2017. at 16:51.
adan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 11:22   #4150
evo da napišem par svježih recenzija,a vezano za smještaj,prijevoz,ulaze i ostale stvari koje će nekome možda biti od pomoći....

s obzirom da nas je domaćin mogao primiti tek u 19:00 h prtljagu smo smjestili na mjesto koje se bavi iznajmljivanjem prostora za takve stvari,a nalazi se na Placa Catalunya-i odmah pored Lockera i malo je neugledniji od samog lockera..ukupno smo za dvije torbe platili 3.50€

http://lockerbarcelona.com/shop/


dakle što se tiče smještaja bili smo smješteni odmah do urgell stanice u stanu koji smo iznajmili preko airbnb-a..sa domaćinom sam se dogovorio da platim po dolasku tako da nas je smještaj za dvoje za 7 noćenja na kraju izašao 340€ što je mislim i više nego povoljno za ovo doba godine(soba s privatnim wc-om u posebno odjeljenom dijelu stana)...nikako ne bih preporučio smještaj u četvrti el-raval jer se ipak dosta razlikuje od ostalih dijelova barcelone po strukturi stanovništa gdje je ipak najviše doseljenika iz afričkih zemalja tako da to stvara neku vrstu nelagode i uvijek bi izabrao bilo koji drugi kvart nego taj..blizu nam je bilo svugdje ići pješice,a isto tako smo dosta koristili i metro

kupili smo naravno T10 kartu za javni prijevoz a u metro smo ulazili po dvoje na jedno "štancanje" tako da smo tu uštedili dosta vožnji..

ulaznice za sve znamenitosti smo kupili on line,i nismo imali problema pri čekanju na ulaz..ali isto tako nisam primjetio neke pretjerane redove za ulaske te smo se vođenim s tim zaputili u parc guell koji nam je bio zadnja destinacija i nismo kupili ulaznice online zbog tehničkih grešaka prilikom učitavanja stranice na mobitelu...tu je bio i jedini promašaj jer nakon što smo došli u 12 u sami park,sljedeći slobodan ulaz je bio tek u 18:00,tako da na kraju nismo ušli u dio koji se plaća ali smo obišli sami park i kuću/muzej u kojoj je živio Gaudi

jedina stvar koju nebih preporučio onima koji ne putuju s djecom je barcelonin akvarij jer mislim da je to bilo bacanje novaca i trošenje vremena...osim uvećanih morskih pasa na samom izlasku ništa posebno nećete vidjeti što već niste na svom tanjuru ili na obližnjoj tržnici


što se tiče prijevoza sa aerodroma u grad i obrnuto u sitnim noćnim satima ...postoje autobusi koji voze na oba terminala od 23:00-05:00 i koštaju 2.15€

autobus N17 vozi na terminal 1 ,a autobus N16 na terminal 2..

mi smo išli sa N16 na terminal 2 u 04:00 u jutro i stigli smo za pola sata do samog aerodroma..dakle taxi se ne iplati uzimati

više o autobusima
https://www.barcelona-tourist-guide....a-airport.html


ovo je par informacija onako na prvu,a kasnije možda napišem malo širi izvještaj..još jednom hvala svima na korisnim informacijama
__________________
svi hrvatine a svaki skace ka klokan cim cuje cecu il' neki hit turbo folka
ultras-harlem is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 14:56   #4151
Raval je ipak malo potcijenjen po pitanju sigurnosti, pogotovo dio bliži Rambli. Zbog te reputacije cijene smještaja su mnogo manje.
Moje iskustvo sa Ravalom, a do sada sam tamo bio smješten 4 puta je uvijek pozitivno (posebno oko Boquerie). Ako netko želi preporuku za smještaj, neka pošalje PM.
Naravno da postoji dio u kojem će vam noću malo biti neugodno hodati, ali definitivno nije cijeli Raval takav.
Ulica Carme je meni osobno jedna od najdražih ulica u Barceloni.
joni123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 11:51   #4152
Pozdrav, imali netko preporuku za bus hop on hop off i dali je bolje uzeti online, hvala
kruhvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 13:16   #4153
Nisam nikad probao taj bus, cijena je oko 25€, nešto jeftinije ako kupiš online. Znam da postoji nekoliko ruta, svaka ima svoju boju; crvena, plava i zelena.
Za 25 eura možeš odraditi 25 vožnji na T10, bilo busom bilo metroom. Znam da je prednost tog busa što ima kat, ali za velikih vrućina većina ekipa se zgura u donji dio busa. Da je jeftinije, možda bi i isprobao. Ovako čekam tvoju povratnu informaciju kako je bilo.
joni123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 13:38   #4154
Kakvo je stanje ovih dana sa gužvama, trebali kupovati karte online ili su prihvatljivi redovi?
kruhvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 14:08   #4155
ako netko ide Vuelingom iz Barcelone u 7.10 h subotom - treba doći puno prije jer su ogromne gužve za check in (1 h čekanja minimalno). Imaju autobusi N17 i N16 koji voze cijelu noć sa placa catalunya https://www.barcelona-tourist-guide....a-airport.html
kruhvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:26   #4156
Prošla sam nekoliko zadnjih stranica, ali nisam uspjela naći dojmove o Dalijevom muzeju u Figueresu. Na TripAdvisoru prevladavaju pozitivni komentari, ali ima bome i loših, prije svega zbog velike gužve i nekontroliranog ulaženja u muzej. Ima li netko da je bio nedavno i kakva su iskustva?
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 16:09   #4157
Mozda ima dojmova bas u temi Španjolska.
Ja sam bila, ali na ekskurziji, a to je bilo prije 12-13 godina. Bile su guzve tad, al meni je muzej fantastican.
Volila bi ga ponovo posjetit da vidim je li mi se ukus promijenio i bi li me se i sad toliko dojmio.
U svakom slucaju, ne bi se opterecivala guzvama.

Ja idem u Barcu ponovo za 20 dana. Zadnji put nisam vidila la pedreru pa cu to sad i picassov muzej. Ima neko jos preporuku, a da nije top atrakcija jer mi se cini da sam sve prosla u 2 navrata i sestra mi je tamo pa sam vidila i stvari do kojih sama ne bi dosla.
Neki super klub s live svirkom? Al ne tradicionalnom spanjolskom vec rock, indie? Sigurno ima skrivenih bisera pregrst.
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 14:40   #4158
Ma bila sam i ja na maturalcu, ali to je bilo prije 20 godina, sigurno su se stvari promijenile. A ne bih vukla dijete tamo, od Barcelone vlakom cca 2 sata, pa 2 sata natrag, a da nista ne vidimo.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 20:26   #4159
Pozdrav,
Trebamo pomoć.
Dvije studentice trebaju stan u Barci od 1.9.do 21.12.
Molim bilo kakve preporuke.
Hvala
mediteranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 13:18   #4160
Da li je netko bio u Barci nakon napada? Kakva je situacija?
Idemo kroz dva tjedna pa se nadam da nece biti peoblema. Hvala
lucy07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:29.