Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za uvođenje poreza na nekretnine?
Da 9 10.98%
Ne 73 89.02%
Glasovatelji: 82. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2017., 13:10   #8441
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Naravno,srednji sloj,posebno mladi ljudi,sigurno neće profitirati od ovog poreza,naravno tko želi može misliti drukčije,iako se ne mogu načuditi tolikoj naivnosti.
Tko je ikad profitirao od bilo kojeg poreza osim uhljeba koji žive od poreza ???

Ja ne znam kako se može profitirati od poreza, i koji je to porez uopće dobar. 90% poreza su legalizirana pljačka, jer se ne troše namjenski za poboljšanje kvalitete života, već za isplatu plaća neradnicima, namještanje poslova, uništavanje državne imovine, crony kapitalističke poslove s državom, itd.
Goku-san is offline  
Old 22.06.2017., 14:03   #8442
Quote:
Goku-san kaže: Pogledaj post
Tko je ikad profitirao od bilo kojeg poreza osim uhljeba koji žive od poreza ???
Quote:
Goku-san kaže: Pogledaj post
Ja ne znam kako se može profitirati od poreza, i koji je to porez uopće dobar.
Quote:
Goku-san kaže: Pogledaj post
90% poreza su legalizirana pljačka, jer se ne troše namjenski za poboljšanje kvalitete života, već za isplatu plaća neradnicima, namještanje poslova, uništavanje državne imovine, crony kapitalističke poslove s državom, itd.


sivkicu, doricu - dobro pročitajte gore navedeno
Lucky is offline  
Old 22.06.2017., 14:39   #8443
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
imaju roditelje pa će njima poslat.

Za njega ne znam ali ja imam i to nenasljeđenu nego kupljenu kreditom,i dakako plaćat ću porez koliko odrape lokalni lešinari.A plaćat ćete ga i vi kao i ostatak naroda koji ne sudjekuju u forumu.

Morate živjet u nadi da će bit referenduma i da će netko čarobnim štapićem izbrisat doneseni zakon.Ali neće bit ni jednog ni drugog nego naplata.
Taj čarobni štapić se zove hrvatski građani i on je puno više od puke nade - pa makar samo iz razloga što će ovo dobro opaliti 80% građana - a za 100% građana će značiti mrtvu borbu s novim načinom života odnosno feudalnim sistemom - da ih se ne dovede u poluropski status i "pribije uz zemlju" i to doživotno. ovaj porez će pasti, nadam se čim prije da učini što manje štete - svaka šteta koju nanese će biti teško popravljiva. A tebi sivkiću savjetujem da uz kredit uzmeš još jednu uplatnicu i uplatiš ovaj porez opstao on ili ne.


torente kaže:
Kako trenutno stvari stoje u pravu si jedno 95%.Ipak želim vjerovati da postoje poduzetni i karizmatični pojedinci i u ovom narodu koji su sposobni prevladati ovu apatiju i dovesti do pozitivnih promjena.


Nije ti to točno torente - pratim intezivno situaciju preko 6. mjeseci i sa potpunom sigurnošću mogu reći da je situacija bolja 1000% - prije 6. mjeseci je samo šačica ljudi bila svjesna onoga što nam prijeti, a danas je situacija potpuno drukčija. Da treba još orati - treba. Ali E pur si muove!!!

SUPROTIV POREZU NA NEKRETNINE
hilderik is online now  
Old 22.06.2017., 15:51   #8444
Quote:
Goku-san kaže: Pogledaj post
Tko je ikad profitirao od bilo kojeg poreza osim uhljeba koji žive od poreza ???
Ja ne znam kako se može profitirati od poreza, i koji je to porez uopće dobar. 90% poreza su legalizirana pljačka, jer se ne troše namjenski za poboljšanje kvalitete života, već za isplatu plaća neradnicima, namještanje poslova, uništavanje državne imovine, crony kapitalističke poslove s državom, itd.
Profitiramo svi ako se javni novac pametno troši za zajedničke potrebe, tomu porez služi, do sada još nitko nije izumio ništa bolje za financiranje države.

Dežurni "goebbelsi" jedva čekaju ovakve izjave da ih izvade iz konteksta i sve skupa omalovaže i proglase anarhičnim i utopijskim zahtjevima građana. Zato treba u ovakvim diskusijama uvijek naglašavati da cilj nije rušenje svih poreza, već obuzdavanje njihovog rasta i temeljita provjera postojećih, odnosno trošenja novca i načina kako ih smanjiti.

Isto tako, jasno razgraničiti što je smisao države i čemu porez služi ... zdravstvo, školstvo, pravosuđe, policija, vojska ... to nisu uhljebi, nisu izmišljena radna mjesta kojima vlast sustavno korumpira i osigurava si vjerne glasače. Da bi se mogli poboljšati i optimizirati - bi, ali to je posebna tema.

Često čujem takvo zamagljivanje priče kada se sve na državnom proračunu trpa u isti koš, valjda kako bi prekobrojna birokracija i razne agencije "za provjeru učinaka propisa o agencijama" odnosno pravi uhljebi prošli ispod radara.
Max Rockatansky is offline  
Old 22.06.2017., 15:57   #8445
Quote:
Max Rockatansky kaže: Pogledaj post
Profitiramo svi ako se javni novac pametno troši, tomu porez služi, do sada još nitko nije izumio ništa bolje za financiranje države.

Dežurni "goebbelsi" jedva čekaju ovakve izjave da ih izvade iz konteksta i sve skupa omalovaže i proglase anarhičnim i utopijskim zahtjevima građana. Zato treba u ovakvim diskusijama uvijek naglašavati da cilj nije rušenje svih poreza, već obuzdavanje njihovog rasta i temeljita provjera postojećih, odnosno trošenja novca i načina kako ih smanjiti.

Isto tako, jasno razgraničiti što je smisao države i čemu porez služi ... zdravstvo, školstvo, pravosuđe, policija, vojska ... to nisu uhljebi, nisu izmišljena radna mjesta kojima vlast sustavno korumpira i osigurava si vjerne glasače. Da bi se mogli poboljšati i optimizirati - bi, ali to je posebna tema.

Često čujem takvo zamagljivanje priče kada se sve na državnom proračunu trpa u isti koš, valjda kako bi prekobrojna birokracija i razne agencije "za provjeru učinaka propisa o agencijama" odnosno pravi uhljebi prošli ispod radara.
Cilj je smanjivanje poreza na minimum minimuma, odnosno smanjivanje države.

Čovjek će bolje sam potrošiti novce, nego će netko tko ih nije zaradio. Država efikasno ne može upravljati velikim sustavima, jer ono što je zajedničko, zapravo nije ničije, i nikog nije briga kako će se to potrošiti. Dokaz ti je zdravstveni sustav koji je u banani, državna imovina koja propada, izvođenje radova po 10x većoj cijeni, itd. Nitko se ne brine za "zajedničko", u nijednoj zemlji na svijetu, ono što je javno, to kao da je kurbanjsko.

Posao države nije raspoređivati naše novce nakaradnim udrugama koje te pare troše privatno i na reprezentacije, nek ih financiraju donori.

Zdravstvo i školstvo treba privatizirati, privatne institucije koje su posvećene samo tome će daleko bolje obaviti taj dio posla, bez fasada koje se raspadaju, neadekvatne opreme, podobnih zapošljenja i napredovanja, itd.

Pravosuđe, policija, vojska i infrastruktura jesu posao države, i to se mora financirati porezima, koji mogu biti 5x manji nego sada, i biti će dosta za sve.
Goku-san is offline  
Old 22.06.2017., 16:29   #8446
Quote:
Goku-san kaže: Pogledaj post
Cilj je smanjivanje poreza na minimum minimuma, odnosno smanjivanje države.
Čovjek će bolje sam potrošiti novce, nego će netko tko ih nije zaradio ....
Uglavnom se slažem, ali školstvo i zdravstvo ipak ne bi potpuno privatizirao, svakako ne njihove osnovne oblike, jer onda to vrlo lako ode u krivom smjeru odnosno postane nedostupno svima ... a to je ipak nekakvo civilizacijsko dostignuće koje bi vrijedilo sačuvati.

Istina da se javne firme ponašaju kao da je ničije, ali problem je u nesposobnim ljudima koje tamo postavlja politika (opet uhljebi) ... zašto managament ne bi bio plaćen bolje ali po učinku i sa puno više odgovornosti a ne da im se isplaćuju bonusi bez obzira na rezultate.
Ja sam u IT-u pa me posebno smeta kako je veleizdajnički prodana telekomunikacijska infrastruktura ... da ne idem u offtopic, samo primjer što se ne bi smjelo privatizirati, nego samo bolje upravljati i transparentnije trošiti javni novac.
Max Rockatansky is offline  
Old 22.06.2017., 20:28   #8447
Quote:
Max Rockatansky kaže: Pogledaj post
Profitiramo svi ako se javni novac pametno troši za zajedničke potrebe, tomu porez služi, do sada još nitko nije izumio ništa bolje za financiranje države.
Ne slazem se. Birokracija je sposobna upropastiti beskonacne kolicine novca, a davanje vise novca birokraciji ne vodi nuzno ni u kakvo poboljsanje za gradjane. Nisko korumpirane i efikasne drzave imaju jednostavne zakone i mali drzavni aparat. Ono sto Hrvatskoj treba nije jos gnojiva za birokraciju, nego smanjenje birokracije!

Quote:
Max Rockatansky kaže: Pogledaj post
Isto tako, jasno razgraničiti što je smisao države i čemu porez služi ... zdravstvo, školstvo, pravosuđe, policija, vojska ... to nisu uhljebi
Naizgled istina, no opet, ako zdravstvo uhljebljuje hrpe ne-zdravstvenog osoblja, ako se na proracun zdravstvenog osiguranja nakaci beskorisna birokracija tipa HZZO, koja prvo sebi uzima, pa onda dijeli onima koji pruzaju gradjanima uslugu, ako se lova trosi na gradjevinske radove koji prvenstveno sluze pronevjeri...

Quote:
Max Rockatansky kaže: Pogledaj post
Često čujem takvo zamagljivanje priče kada se sve na državnom proračunu trpa u isti koš, valjda kako bi prekobrojna birokracija i razne agencije "za provjeru učinaka propisa o agencijama" odnosno pravi uhljebi prošli ispod radara.
Pa kad je Hrvatski proracun namjerno udrobljen u sto vise sto-nerazumljivijih pod-kategorija. Odvaja se lokalna birokracija od centralno-drzavne birokracije, odvoje se drzavne firme od birokracije, odvoji se beskorisne institute i agencije od svega i na kraju se nista ne vidi. Ako se ne varam kad se sve zbroji oko 60% proracuna pojede samo postojanje birokracije raznih vrsta, koja nam funkcinira vrlo jadno, sporo, lose i korumpirano.

Sad nam kao treba novi porez, da imamo jos malo vise birokracije (na lokalnoj razini, a i na drzavnoj jer ce lokalci dobiti svoj prihod pa ce manje trebati od drzave). Naravno sve ce ici kao i do sada vrlo neefikasno, prvenstveno za tekuce troskove birokracije, pa u sumnjive gradjevinske radove na kojima se netko bogati pronevjerom i od kojih je korist gradjanima upitna.
Adelholzener is offline  
Old 22.06.2017., 20:59   #8448
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Ne slazem se. Birokracija je sposobna upropastiti beskonacne kolicine novca, a davanje vise novca birokraciji ne vodi nuzno ni u kakvo poboljsanje za gradjane. Nisko korumpirane i efikasne drzave imaju jednostavne zakone i mali drzavni aparat. Ono sto Hrvatskoj treba nije jos gnojiva za birokraciju, nego smanjenje birokracije!
Možda nisam dovoljno istaknuo ali pod "pametno troši javni novac za zajedničke potrebe" sigurno ne podrazumijevam i suludo bujanje birokracije ... dapače, obavezno smanjivanje.

Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Naizgled istina, no opet, ako zdravstvo uhljebljuje hrpe ne-zdravstvenog osoblja, ako se na proracun zdravstvenog osiguranja nakaci beskorisna birokracija tipa HZZO, koja prvo sebi uzima, pa onda dijeli onima koji pruzaju gradjanima uslugu, ako se lova trosi na gradjevinske radove koji prvenstveno sluze pronevjeri...
Isto ... već i sam naziv nezdravstvenog osoblja ih isključuje iz onog mog nabrajanje korisnog, odnosno i tu treba temeljita racionalizacija.

Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Pa kad je Hrvatski proracun namjerno udrobljen u sto vise sto-nerazumljivijih pod-kategorija ...
Da, zato ne treba dozvoliti ni jedan novi porez, a posebno ne na nekretnine koje nisu u komercijalnoj funkciji odnosno ne stvaraju prihod jer će većini ugroziti egzistenciju. Već plaćamo sasvim dovoljno, ako ne i previše poreza.

Ne znam koliko je kod nas moguć instrument građanskog neposluha ... jednom sam probao predložiti malim firmama i obrtnicima da se otvori poseban račun i na njega uplate svi mjesečni harači, umjesto u proračun, i da tamo čekaju sve dok vlast ne pokaže bar malo volje za promjenama i uvažavanjem svojih građana ... pa su me blago ismijali . Možda netko ima bolju ideju.
Max Rockatansky is offline  
Old 22.06.2017., 20:59   #8449
Quote:
Max Rockatansky kaže: Pogledaj post
Da dodam za današnje gastarbajtere ... porazno je što se u startu gube dvije generacije sa puno manjim šansama za povratak, a porezom na nekretnine ih se još više demotivira da bar pokušaju sačuvati djedovinu. Totalno antidemografska mjera.
Pa jasno da je porazno, najveca vrijednost drzave su ljudi, a Hrvatska svoje gradjane doslovno tjera i odbija. Svaka uspjesna drzava pokusava privuci isljenistvo, dok ga Hrvatska potice.
Uz uvodjenje ovakvih zakona mozemo lijepo odmah ukinuti sve poticaje za populaciju, kao i ministarstva zaduzena za demografiju, jer drzava se uvodjenjem poreza za nekretnine pokazuje kao najveci raseljavatelj stanovnistva Hrvatske od doba Atile Huna.

Gastarbajteri nekad su bili primarno ljudi niskog obrazovanja koji su odlazili solo s planom "skupit cu pa se vratiti". Danas ljudi odlaze s kompletnim familijama i idejom "vrag odnio Hrvatsku, odlazim i ne vracam se vise".
Adelholzener is offline  
Old 22.06.2017., 21:55   #8450
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Kako trenutno stvari stoje u pravu si jedno 95%.Ipak želim vjerovati da postoje poduzetni i karizmatični pojedinci i u ovom narodu koji su sposobni prevladati ovu apatiju i dovesti do pozitivnih promjena.
Naravno da sam u pravu.Eto bili su lokalni izbori a lokalci će određivat cifru poreza.A vidjeli smo da baš nisu pobijedili neki nezavisni koji bi nešto po tom pitanju i mogli napravit bar u svojoj lokalnoj zajednici.

Quote:
Lucky kaže: Pogledaj post


sivkicu, doricu - dobro pročitajte gore navedeno
Šta da čitam kad to odavno znam.Nema promjena u glavama vladajućih i kraj priče.

Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
ovaj porez će pasti, nadam se čim prije da učini što manje štete - svaka šteta koju nanese će biti teško popravljiva. A tebi sivkiću savjetujem da uz kredit uzmeš još jednu uplatnicu i uplatiš ovaj porez opstao on ili ne.
Ja sam moju kuću otplatio

Vidjet ćemo da li će pasti.Sa postovima na forumu neće.

Zašto da ja uzimam uplatnicu,lokalna banda će je poslat.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 25.06.2017., 18:05   #8451
Jebote, ljudi ce masovno morati prodavati stanove i kuce, vikendice jer nece moci placati taj porez!!
Portali pisu da ce nam 2020. godine porez skociti na 3%! Sad ne znam, valjda 3% od trzisne vrijednosti!
Znaci za jedan stan u Zagrebu od recimo 60-70 kvadrata, porez ce iznositi svaki mjesec jos jedanput koliko placamo ukupne rezije, ako ne i vise.
Ako dobro racunam, a mislim da da. Oni nisu normalni.
šećerna vata is offline  
Old 25.06.2017., 18:38   #8452
Quote:
šećerna vata kaže: Pogledaj post
Jebote, ljudi ce masovno morati prodavati stanove i kuce, vikendice jer nece moci placati taj porez!!
Portali pisu da ce nam 2020. godine porez skociti na 3%! Sad ne znam, valjda 3% od trzisne vrijednosti!
Znaci za jedan stan u Zagrebu od recimo 60-70 kvadrata, porez ce iznositi svaki mjesec jos jedanput koliko placamo ukupne rezije, ako ne i vise.
Ako dobro racunam, a mislim da da. Oni nisu normalni.
Znaš li kako će država upraviti s novcima koje ukradu ovim porezom. Evo ovako.

Goku-san is offline  
Old 25.06.2017., 22:48   #8453
Quote:
šećerna vata kaže: Pogledaj post
Jebote, ljudi ce masovno morati prodavati stanove i kuce, vikendice jer nece moci placati taj porez!!
Portali pisu da ce nam 2020. godine porez skociti na 3%! Sad ne znam, valjda 3% od trzisne vrijednosti!
Znaci za jedan stan u Zagrebu od recimo 60-70 kvadrata, porez ce iznositi svaki mjesec jos jedanput koliko placamo ukupne rezije, ako ne i vise.
Ako dobro racunam, a mislim da da. Oni nisu normalni.
Pa to je i cilj! Zakon o ovrhama je imao isto taj cilj, otimačina nekretnina!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 25.06.2017., 22:51   #8454
Quote:
Max Rockatansky kaže: Pogledaj post
Profitiramo svi ako se javni novac pametno troši za zajedničke potrebe, tomu porez služi, do sada još nitko nije izumio ništa bolje za financiranje države.

Dežurni "goebbelsi" jedva čekaju ovakve izjave da ih izvade iz konteksta i sve skupa omalovaže i proglase anarhičnim i utopijskim zahtjevima građana. Zato treba u ovakvim diskusijama uvijek naglašavati da cilj nije rušenje svih poreza, već obuzdavanje njihovog rasta i temeljita provjera postojećih, odnosno trošenja novca i načina kako ih smanjiti.

Isto tako, jasno razgraničiti što je smisao države i čemu porez služi ... zdravstvo, školstvo, pravosuđe, policija, vojska ... to nisu uhljebi, nisu izmišljena radna mjesta kojima vlast sustavno korumpira i osigurava si vjerne glasače. Da bi se mogli poboljšati i optimizirati - bi, ali to je posebna tema.

Često čujem takvo zamagljivanje priče kada se sve na državnom proračunu trpa u isti koš, valjda kako bi prekobrojna birokracija i razne agencije "za provjeru učinaka propisa o agencijama" odnosno pravi uhljebi prošli ispod radara.
1. Zašto do sad nije trebao taj porez?

2. Sve smo prodali/privatizirali i sad se nema šro više privatizirati, pa ajmo otimati domove

3. Porezom na zaradu/plaću, barem si u plusu, a kako će nezaposleni plaćati porez na nekretninu?

4. Porez na nekretnine je ubojstvo nacije, nekima će ostati ovaj prostor
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 25.06.2017., 23:25   #8455
Ovo je više dopuna, nego kontra, pa da nastavim ...

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
1. Zašto do sad nije trebao taj porez?
Njima uvijek treba, samo što su to do sada rješavali suludim zaduživanjem. Ono što bi trebalo što bolje razjasniti zašto se komunalna naknada "pretvara" u porez jer nažalost previše ljudi puši to uvredljivo objašnjenje ("nije to ništa, pa bit će isto kao naknada"). Meni se čini da im je cilj zamagliti kuda se novci troše, jer k.n. kakva god bila još uvijek je namjenska, dok bi sad sve išlo u ogromnu vreću poreza iz koje se nemilice krade, a onda ih više ništa ne sprečava da samo dizanjem svojih parazitskih ručica povećavaju stopu svakih par godina.

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
2. Sve smo prodali/privatizirali i sad se nema šro više privatizirati, pa ajmo otimati domove
Nije njima toliko do domova nego novca, odnosno zastrašivanja i porobljavanja građana da budu poslušniji, svatko će otkidati od usta samo da mu ne diraju dom.

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
3. Porezom na zaradu/plaću, barem si u plusu, a kako će nezaposleni plaćati porez na nekretninu?
Da, zato treba inzistirati da bar prva nekretnina ako ne donosi nikakav prihod (rentanje) ne smije biti oporezivana.
(u biti, ni to, jer ako se renta (legalno), to je onda dohodak koji se već oporezuje).

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
4. Porez na nekretnine je ubojstvo nacije, nekima će ostati ovaj prostor
Koiko god zvučalo kao teorija zavjere, nažalost puno toga upućuje baš na to.

Zadnje uređivanje Max Rockatansky : 25.06.2017. at 23:36.
Max Rockatansky is offline  
Old 25.06.2017., 23:52   #8456
Quote:
Max Rockatansky kaže: Pogledaj post
Njima uvijek treba, samo što su to do sada rješavali suludim zaduživanjem.

Nije njima toliko do domova nego novca, odnosno zastrašivanja i porobljavanja građana da budu poslušniji, svatko će otkidati od usta samo da mu ne diraju dom.
Slazem se: vladajuci su redovito intelektualno preslabi da donesu ikakav smislen plan, tako da je puno plauzibilinije da je porez na nekretnine donesen kako bi se sto dulje moglo lose raditi po starome i skupiti jos novca od gradjana da se los rad birokracije masno plati. Uz to treba i placati kamate na kredite.

Quote:
Max Rockatansky kaže: Pogledaj post
Da, zato treba inzistirati da bar prva nekretnina ako ne donosi nikakav prihod (rentanje) ne smije biti oporezivana.
(u biti, ni to, jer ako se renta (legalno), to je onda dohodak koji se već oporezuje).
Ja bi tako nesto rado vidio u Ustavu.
Adelholzener is offline  
Old 03.07.2017., 15:38   #8457
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Pa to je i cilj! Zakon o ovrhama je imao isto taj cilj, otimačina nekretnina!
I vi onda predlažete nekakve referendume. Pa donesen je zakon, gotovo je sad.
A hrvatski građani su prepasivni i mutavi, velika većina, da bi i prstom mrdnuli i da mogu, samo gutaju sve veća govna. Uvijek bili i bit će.

Ovdje uspijevaju samo referendumi o braku one ljigave Marićke.
šećerna vata is offline  
Old 03.07.2017., 21:44   #8458
Quote:
šećerna vata kaže: Pogledaj post
Ovdje uspijevaju samo referendumi o braku one ljigave Marićke.
Istina. Vecina gradjana se voli baviti temama poput nogometa, tko-koga-kako-i-kada, pa red sapunica, par piva i novi radni dan. Jednostavno bjeze od vijesti i politike jer su ih od malena ucili da su politicari zlo i jer su politicke vijesti gore nego crna kronika.

Da su gradjani necemu, ne bi bilo problem skupiti milion potpisa za referendum za nove izbore, pa se rjesiti ove ekipe koja je eto prvo donjela zakon za nekretnine, pa sada za koncesije u podrumu po ekspress postupku, bez dokumentacije, a tko zna sta jos spremaju, valjda "privatizaciju" HEP-a, pa dat tu lovu MOL-u za olupinu INA-e, u koju ce uhljebiti stranackih drugova koliko hoces.

Meni je frapantno da u Hrvatskoj uopce ne postoji stranka koja se protivi losoj praksi.
Adelholzener is offline  
Old 03.07.2017., 23:11   #8459
Quote:
šećerna vata kaže: Pogledaj post
I vi onda predlažete nekakve referendume. Pa donesen je zakon, gotovo je sad.
A hrvatski građani su prepasivni i mutavi, velika većina, da bi i prstom mrdnuli i da mogu, samo gutaju sve veća govna. Uvijek bili i bit će.

Ovdje uspijevaju samo referendumi o braku one ljigave Marićke.
To je možda tako u tvojoj glavi - patiš od teške bolesti jugoslavije i moderne hrvatske koja je mentalno oboljenje koje se očituje u tome da kad se zakoni donesu onda pacijent misli da je gotovo i stvar je nepromjenjiva.

Daleko je to od takve situacije, a po potencijalnom pokretu prema referendumskim inicijativama hrvatska bi s dna koje dijeli s većinom svijeta - odnosno skoro svima, mogla sa dva tri referenduma skočiti na svjetski vrh. Treba malo dublje sagledati što se sve događa po europi i svijetu i shvatit ćeš da hrvatski građani uopće nisu toliko loši - dapače po mnogim pitanjima razumijevanje procesa koji melju građanstvo po širokim paralelama prosječni hrvatski građanin razumije 10 puta bolje te procese nego prosječni europski građanin - koji je u pravilu moderni debil.

Hrvatska ima iznimno tešku geopolitičku situaciju (naravno dio toga su i naše zasluge) - mi smo okupirana zemlja, u ekonomskim okovima korporativnog kapitala, s kupljenim kvazi elitama koji nemaju ni mrvicu patriotizma, čak ni plaćeničkog - gospodarskog gdje neće podržati ni nekakav HR kapitalčić kad uđe u sukob sa svjetskom matricom (i tu ne mioslim na smrdljivi agrokor, nego na srednje firme koje generiraju punjenje proračuna svojom proizvodnjom i izvozom). Uz to HR građani imaju sa svoja 4 milijuna stanovnika najveći prag na svijetu za pokretanje referenduma. Da imamo granicu od 100 000 potpisa koju ima npr. Švicarska s puno više stanovnika od nas - cijeli niz štetnih zakona bi već bio zaustavljen na referendumima - kao npr. ovršni ili ovaj za nekretnine ili za povećanje pdv ili ovaj o koncesijama..... Naš zakon je tako postavljen da u startu nemaš više od 10% šanse da pokreneš referendum. Po ovom pitanju mislim da će tih 10% šanse biti dovoljno.

Upravo sam pročitao novu vijest o tome da je europski sud ukinuo sve porezne povlastice katoličkoj crkvi u uniji - loša vijest za njih, ali izvrsna za nas, jer to znači da si crkva ne može dopustiti da bude po strani po pitanju ovog poreza, a njihova logistička snaga na terenu je nenadjeb.... jači su od bilo kakve državne inicijative kad se stvar baci na teren. Ovaj porez će se srušiti, pitanje je samo kad, a nama je imperativno da to bude čim prije, jer su njegove dugoročne posljedice za HR strašne - u roku 10-15 godina bi nam sljedilo uništenje, zato se ovo mora srušit, jer je ovo egzistencijalno pitanje (isto kao i ovakav naci ovršni zakon).

A po pitanju ovog tvog kmečanja zbog neaktivnosti HR građana zapitaj se što si ti napravio da stvari budu drukčije? Hoćeš li možda odvojiti svoje slobodno vrijeme i stati npr. na štand sa mnom da skupljamo potpise kada dođe vrijeme ili animirati ljude o opasnosti ovog poreza pa makar svoje poznanike?

Ne moraš, dovoljno je da potpišeš inicijativu kada dođe vrijeme i učinit ćeš puno, ali u međuvremenu poštedi nas sr..., jer se vodi rat, situacija je vrlo zaje... i ne pomažeš sa svojim kmečanjem. Stvari će biti na knap i svaka mala pozitivna gesta nas može prebaciti preko praga, a negativna dovesti u situaciju da ostanemo na milimetar od cilja. Zato ohladi i probaj stvar gledati s malo optimizma bez obzira na sva razočaranja koja smo svi skupa s tobom doživjeli na političko-gospodarskom planu u lijepoj našoj. Prolijevanje žuči jednostavno ne pomaže niti ne prosvijetljuje.
hilderik is online now  
Old 03.07.2017., 23:21   #8460
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Istina. Vecina gradjana se voli baviti temama poput nogometa, tko-koga-kako-i-kada, pa red sapunica, par piva i novi radni dan. Jednostavno bjeze od vijesti i politike jer su ih od malena ucili da su politicari zlo i jer su politicke vijesti gore nego crna kronika.

Da su gradjani necemu, ne bi bilo problem skupiti milion potpisa za referendum za nove izbore, pa se rjesiti ove ekipe koja je eto prvo donjela zakon za nekretnine, pa sada za koncesije u podrumu po ekspress postupku, bez dokumentacije, a tko zna sta jos spremaju, valjda "privatizaciju" HEP-a, pa dat tu lovu MOL-u za olupinu INA-e, u koju ce uhljebiti stranackih drugova koliko hoces.

Meni je frapantno da u Hrvatskoj uopce ne postoji stranka koja se protivi losoj praksi.
može se skupit i više od milijun, ali ne u 15 dana i sa nedostatnom logistikom. Tu je problem, a ne u HR građanima, a ti to dobro znaš.

Po pitanju političkih veleizdajnika i gov... u koja nas uvaljuju si nažalost 100% u pravu. Zato će se trebati još jače zapeti da nas ne pometu.
hilderik is online now  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.