Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2017., 21:42   #81
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post


Zaista je otužno da autor ne zna da u proračun uplaćuju svi zaposleni građani bez obzira u kojem sektoru rade.
Novinarska škola Matije Babića
lijencina1 is offline  
Old 18.05.2017., 01:58   #82
Quote:
Tonni kaže: Pogledaj post
Ja sam napisao da Zagreb već ima dosta izgrađenu tramvajsku infrastrukturu. Nema stručnog prometnog niti financijskog opravdanja ići u veća širenja te mreže.
Ima. Studije postoje, a ljudi su ti već ukazali da griješiš u općem stavu prema tramvajima.

Quote:
Zelena lokalna ekonomija
Ajmo malo biti ozbiljni
Danas ništa osim "zelene lokalne ekonomije" (ekonomija prijateljska za okoliš isl) nije ozbiljno (a uostalom uvelike i globalne). Jedan od razloga zašto su Zeleni u Njemačkoj oslabili zadnjih godina (pogotovo upravo na lokalnim izborima) jest što su svi, a pogotovo CDS na čelu s Merkel (koja je započela nacionalnu političku karijeru kao ministrica okoliša), preuzeli i promovirali takve projekte i koncepciju.

Evo jedan komentar o problemima Die Grünen, na lokalnim izborima, razlog pada vidi upravo u tome što se nisu fokusirali na svoje ključne teme.

http://www.spiegel.de/international/...-international

in a state that has undergone deep structural changes, with the end of coal mining and much heavy industry, the party could have benefited by positioning itself more strongly as an environmentalist party. Instead, the party placed its focus almost entirely on education

Quote:
Cijeli život spadam upravo u taj spektar i ne pada mi na pamet glasati za takve ekstremne opcije.
Koliko mogu procijeniti, ti si liberal, a ne progresivist. Nijedan progresivist danas se ne bi sprdao s koncepcijom "zelene lokalne ekonomije", citiraš liberalni sajt i koristiš ideološki manipulativni termin "realni sektor". Bez uvrede nadam se, nije to zlo pa čak ni sramota! Odbacuješ ljeviare, ali odbacuješ i majnstrim zelene, pa je stvar jasna.

E sad, progresivistima jest svojstveno da se u beskraj međusobno svađaju i obnavljaju stare svađe i proglašavaju ostale frakcije kestremnim i izdajničkim i kojekakvim. (Ja priznajem da sam sitnoburžuaski revizionist. ) RF se raskolila pred izbore 2015. na "organizacijskom pitanju", priča aktualna još od sukoba marksista i anarhista u Prvoj internacionali.

U Die Grünen, već godinu dana nakon osnivanja došlo je do sukoba i raskola u kojem su tradicionalni radikalni ljevičari marginalizirani, što je omogućilo da stranka gradi prepoznatljivi, novi, drugačiji profil. Sad je naravno stvar drugačija, zeleni su dio establiišmenta, a jača radikalna ljevica: čak i u Njemačkoj Die Grünen gleda u leđa Die Linke.

Da ne drobim sad dalje, udaljavam se od teme, još nije aktualno za nas. bit će zanimljivo nakon izbora, bil oda uđu u Gradsku skupštinu ili ne, kako će se razvijati odnosi unutar ove koalicije pet stranaka.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?

Zadnje uređivanje Zoran Oštrić : 18.05.2017. at 02:34.
Zoran Oštrić is offline  
Old 18.05.2017., 02:14   #83
Quote:
Sibor kaže: Pogledaj post
Ja sam mislio Oštriću da se radi o disidentima iz HSS-a ti što su ukrali ime.
Moguće, stvarno ne znam tko su ti ljudi. Smutljivci u svakom slučaju. Nova "Zelena lista" se pojavljuje na ovim izborima kao koalicijski partner BM365-SRS.

Naravno da znam da je "Za grad" u toj koaliciji.

E sad, loš mi utisak ostavlja već to, što je elitistička/ekskluzivistička ekipa spomenutih iskusnih aktivista uopće imala potrebu osnivati novu stranku, koja opet ima "Zagreb" u imenu, svega dva mjeseca pred izbore. Stari hrvatski problem, znaš ono, tri Hrvata, sedam stranaka. Ali uza sve mane koje vidim i sukobe koje očekujem, ipak ću im dati glas (plus, oni meni nikad ne bi dali glas, niti su mi ga davali kad sam i sam bio kandidat na izborima)..

Kako rekoh, iako je to sad koalicija pet stranaka, mislim da će se morati jako mučiti za svaki promil iznad onih 3,7% koji je imala "Za grad" sama.

U posljednjoj anketi Ipsos Pulsa dobivaju 5,6%. To bi donjelo tri mjesta u GS: Tomašević, Iva Kvakić (Za grad) i Mate Kapović (RF). Četvrta na listi je Rada Borić (Nova ljevica). Peti je Darko Stošić (ORaH), koji jedini ima političko iskustvo sudjelovanja u predstavničkom tijelu (vijeće četvrti Pešćenica 2009.-2013., tadašnja Zelena lista).
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Old 19.05.2017., 19:57   #84
Vjerojatno posljednji predizborni intervju Tomaševića na N1:
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Old 19.05.2017., 21:48   #85
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Vjerojatno posljednji predizborni intervju Tomaševića na N1:
Solidan interview, nije za peticu, ali čista četvorka. Kao što već napisah, glasamo (cijela obitelj) za nekaj novo, za Tomaševića....
buc2 is offline  
Old 19.05.2017., 23:27   #86
Quote:
buc2 kaže: Pogledaj post
Solidan interview, nije za peticu, ali čista četvorka. Kao što već napisah, glasamo (cijela obitelj) za nekaj novo, za Tomaševića....
najjače mi je kad je nazvao Bandića bandonačelnikom
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Old 21.05.2017., 20:06   #87
Lista "Zagreb je naš" - 8%
DJTcro is offline  
Old 21.05.2017., 20:19   #88
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Lista "Zagreb je naš" - 8%


Ušli su u skupštinu.
iskra01 is offline  
Old 21.05.2017., 20:34   #89
Quote:
iskra01 kaže: Pogledaj post


Ušli su u skupštinu.
Drago mi je, za njih sam glasala
ViktorViktorija is offline  
Old 21.05.2017., 21:00   #90
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Lista "Zagreb je naš" - 8%

Šteta što su kasno krenuli s kampanjom.
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Old 21.05.2017., 21:12   #91
Izgleda da će to biti i jedina donekle pozitivna stvar na ovim izborima.
No treba uzeti u obzir i da su ESSihovci dobili isti broj mjesta (za sada) i to sa jednom jedinom točkom programa (Trg maršala Tita -> Kazališni trg), što je tragično i ponižavajuće. Zagreb očito već davno nije "naš", već "njihov"...jebiga.
Snack is offline  
Old 22.05.2017., 00:33   #92
Quote:
ViktorViktorija kaže: Pogledaj post
Drago mi je, za njih sam glasala
Kako sad to, pa ti si cijelo vrijeme pisala da ćeš glasati za AMT?
ericsson is offline  
Old 22.05.2017., 10:42   #93
Jel' Tomašević podržao Anku za drugi krug?
jurkon is offline  
Old 22.05.2017., 10:46   #94
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
Izgleda da će to biti i jedina donekle pozitivna stvar na ovim izborima.
No treba uzeti u obzir i da su ESSihovci dobili isti broj mjesta (za sada) i to sa jednom jedinom točkom programa (Trg maršala Tita -> Kazališni trg), što je tragično i ponižavajuće. Zagreb očito već davno nije "naš", već "njihov"...jebiga.
Misliš pritisnut će Bandića.Jer se stalno prikazuje ko problem države,a ne grada.Nijedan transparent posvećen Bandiću.
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Old 22.05.2017., 10:48   #95
Nije mi drago sto je radikalna ljevica usla u skupstinu, ali sa druge strane u istoj mjeri su usli i desnicarska ekipa pa bi moglo biti veselo na sjednicama.

Ocekujem bjesomucne rasprave na temu "Tito, heroj ili zlocinac?"
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 22.05.2017., 10:50   #96
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Nije mi drago sto je radikalna ljevica usla u skupstinu, ali sa druge strane u istoj mjeri su usli i desnicarska ekipa pa bi moglo biti veselo na sjednicama.

Ocekujem bjesomucne rasprave na temu "Tito, heroj ili zlocinac?"
Samo Bruna nije netpokupljiva.Kupit će nju već Bandić.
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Old 22.05.2017., 10:51   #97
Quote:
Sibor kaže: Pogledaj post
Samo Bruna nije netpokupljiva.Kupit će nju već Bandić.
Isto kao sto bi ovi drugi glasovali za SDP ako bude potrebno.
To vec imamo u saboru, vise manje se zna tko je tu za koga kada je stani pani.


A inace, moje forumsko-birtijasko sesto culo za politiku kaze da dok se ovi lijevi i desni budu zajebavali vaznim temamama kao sto su gej parade, preimenovanje trgova, uzvicima ZDS i sl. Banderas ce vrijedno obilaziti svako pa i najmanje gradiliste u gradu, svecano otvoriti svaku supu, posjetiti ama bas svaki rodjendan gradskih stogodisnjaka i usput otvoriti jos dvije tri fontane.

Pri tome ce dati jos jedno 500 obecanja koje nece ispuniti a sto zagrepcanima nece biti toliko bitno kada cuju o cemu pricaju ovi koji bi ga trebali zamjeniti.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 22.05.2017. at 11:01.
u prolazu is offline  
Old 22.05.2017., 11:00   #98
Quote:
Sibor kaže: Pogledaj post
Samo Bruna nije netpokupljiva.Kupit će nju već Bandić.
Brunica je već istaknula svoju cijenu.
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Old 22.05.2017., 11:06   #99
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Isto kao sto bi ovi drugi glasovali za SDP ako bude potrebno.
To vec imamo u saboru, vise manje se zna tko je tu za koga kada je stani pani.


A inace, moje forumsko-birtijasko sesto culo za politiku kaze da dok se ovi lijevi i desni budu zajebavali vaznim temamama kao sto su gej parade, preimenovanje trgova, uzvicima ZDS i sl. Banderas ce vrijedno obilaziti svako pa i najmanje gradiliste u gradu, svecano otvoriti svaku supu, posjetiti ama bas svaki rodjendan gradskih stogodisnjaka i usput otvoriti jos dvije tri fontane.

Pri tome ce dati jos jedno 500 obecanja koje nece ispuniti a sto zagrepcanima nece biti toliko bitno kada cuju o cemu pricaju ovi koji bi ga trebali zamjeniti.

Jako dobro sažeto.
Page is offline  
Old 22.05.2017., 11:20   #100
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post

Ocekujem bjesomucne rasprave na temu "Tito, heroj ili zlocinac?"
Katastrofa. Ušla je Bruna Esih kojoj je program vođenja grada Broz je zločinac i Rada Borić kojoj je program vođenja grada muškarci su svinje.
Johnny Quid is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:32.