Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2017., 19:16   #61
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
To jesu nečji interesi ali nisu moji, a vidim da nisu ni tvoji. Da li je onda nacionalni interes maknuti tu skupinu što dalje od vlasti?
Neki bi im dali šansu, da se poprave

Ja pogledam malo politike u susjednim državama, uglavnom vidim, kako im političari ponavljaju iste floskule koje čujem i u RH i znam da to dolazi iz svjetskih centara moći, dakle, na vlasti imamo uglavnom one koje nam postave strani centri moći.

Dati ću primjer Crne Gore, evo oni su članica NATO-a, sad još trebaju uputiti jednu svoju postrojbu na granicu s Rusijom, a dotle će se srpski premijer ili predsjednik uvlačiti u šupak Merkelici, da ga ova pusti u ujedinjenu europu (najrađe bi rekao u 4. rajh).

Da se vratim u RH, da bi se zadržala vlast čak su i HNSovci prešli u HDZ, ljudi preko noči odjebali Pusičku i postali Plenkovičevci, čak se i Mesić vratio u političku igru sa svoje dvije pobjede
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 20:22   #62
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Ideološki "neutralna", "prirodna", "instinktivna", zapravo pasivna vlast je vlast a mast je mast opcija u II svj. ratu na ovim prostorima je strignuti ušima, podviti rep i dati se unovačiti u domobrane.
Mnogo ljudi je "izabralo" tu opciju.
Neki su se izabrali aktivno prikloniti nacizmu, a neki aktivno boriti protiv njega.
Niti jedno niti drugo nije "prirodno", "instinktivno" niti "ideološki neutralno".

Što se iz današnje perspektive izabrati pobjedničku stranu čini "prirodno" tipična je distorzija perspektive dijelom radi propagande a dijelom radi nedostatka dijakronijskog pogleda na prošle događaje.

Sorry ljudi, ali nećete me uvjeriti kako postoji "prirodni", "instinktivni" zbir pojedinačnih interesa koji određuje društveno ponašanje mimo bilo kakve ideologije, radilo se o II. svj. ratu ili postinformacijskom, globaliziranom miru.

Definiranje "općeg interesa", radilo se o klasnom, nacionalnom ili nekom trećem, uvijek je više od pukog zbroja pojedinačnih interesa, i uvijek je stvar-ideologije.
Samo si ponavljaš svoje teze koje si prije napisao.

Ako borba za svoj život i imovinu nisu prirodni instinkt, onda ne znam što je
Partizani nisu "definirali opći interes" nego su se borili protiv frajera koji im je pobio pola sela.
I molim tvoje ankete koje si proveo među partizanima da dokažeš svoje teze
Zapravo se ne šalim jer si samo ustanovio kako su tvoje teze točne a ostali te ne mogu uvjeriti
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 21:07   #63
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Samo si ponavljaš svoje teze koje si prije napisao.

Ako borba za svoj život i imovinu nisu prirodni instinkt, onda ne znam što je
Partizani nisu "definirali opći interes" nego su se borili protiv frajera koji im je pobio pola sela.
I molim tvoje ankete koje si proveo među partizanima da dokažeš svoje teze
Zapravo se ne šalim jer si samo ustanovio kako su tvoje teze točne a ostali te ne mogu uvjeriti
Mislim da sam argumentirano obrazložio svoje teze, zasigurno mi se ne da sve ponavljati, ne tjeram nikog da ih prihvati, pa čak ni razumije.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 08:46   #64
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Konzervativci stalno ponavljaju kako se trebaju štititi nacionlani interesi.

Možete li mi nabrojati neke najosnovnije hrvatske nacionalne interese?
Ne znam koji konzervativci, ja vidim samo ljevičare i socijaliste u vladi i oporbi koji stalno trabunjaju o "nacionalnim interesima", često da bi se opravdalo uništavanje tuđeg novca, državno upravljanje nekom firmom, spašavanje njihovih pajdaša ili državni monopol nad nekom uslugom.

Pa čuli smo kako su vrečice za juhu nacionalni interes, ili brodogradilišta u koje smo upumpali milijarde, narod pada na svakakve floskule.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 23:01   #65
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
A pravo na slobodu od nacije?
Uzmi toljagu ili kamen ili pušku, odi ratovat i izbori se za slobodu od nacije.
Sloboda je besplatna i ne košta? Sloboda je vrlo skupa i krvlju se plaća.
Probaj živjeti i radit bez dokumenata, probaj putovati bez putovnice ili dokumenata, probaj sam štampati vlastiti novac... Pravo?? Kakvo pravo, tko ti ga daje? Obaveze prvo. Prava padaju s neba, sama od sebe i svi bi imali prava ali da nemaju oni veze sa ničim....

Tko ti može dat pravo? Od kud ti uopće ideja da imaš pravo na nešto? Iz čega to proizlazi? Jesu prava izašla iz podruma ili su sišla sa tavana ? Od kud dolaze ta prava? Da nije možda iz nacija, naroda i nacionalnih država, a možda je i iz šume... ko će ga znat...
noname23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 02:09   #66
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Ne znam koji konzervativci, ja vidim samo ljevičare i socijaliste u vladi i oporbi koji stalno trabunjaju o "nacionalnim interesima", često da bi se opravdalo uništavanje tuđeg novca, državno upravljanje nekom firmom, spašavanje njihovih pajdaša ili državni monopol nad nekom uslugom.

Pa čuli smo kako su vrečice za juhu nacionalni interes, ili brodogradilišta u koje smo upumpali milijarde, narod pada na svakakve floskule.
Ja mislim da su vrećice za juhu, radenska, brodogradnja... itekako interes Hrvatske, inače strane hijene ne bi pikirale na to.

Pogledaj kako ameri brane nacionalne interese, kako čuvaju svoju američku naftu od mrskih Arapa https://www.youtube.com/watch?v=D0WcqlM6nSY zapravo tako čuvaju interese najbogatijih, sirotinja samo treba ratovati.

Ne možeš imati jak kašpitalizam, a da tu država ne odađuje glavni dio posla.

još malo tržišne regulacije u amera! https://www.youtube.com/watch?v=LhqLn1wKJAw
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:44.