Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2017., 23:10   #61
Quote:
ramiro kaže: Pogledaj post
Sve mi se čini da je tu kugu netko namjerno proširio. Iznenadio sam se kad sam vidio da su i na Pelješcu počeli nicati navijački natpisi. Za 20 godina više neće nitko ondje raditi vinograde, sve će se rasprodati budzašto, ali zato će imati najveći i najluđi natpis.
Joj, da..posvuda torcidini grafiti, natjecu se tko ima veci i duzi grafit (dosad sam najveci vidjela u Kominu i uz magistralu izmedju Gradca i Zivogosca ), kao da ih Hajduk sve hrani. Razumijem ja tu fanaticnu ljubav i dispet, ali bih voljela da dio te energije i ljubavi utrose i na
skupljanje potpisa protiv tog zakona o koncesijama, zakona o porezu na nekretnine, jer na moru ce najvise izgubiti tim zakonima, vise nego kontinentalni dio.
(Ja samo hocu da svaki kut Hr bude razvijen i s dobrim standardom).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 23:15   #62
osvrt:

Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Umjesto jednorecenicnih manipuliranja izvoli navesti sve primjere Jadranskih plaza pod koncesijom te plaza sa ostalih mora izvan RH.
Zarim sve primjere hrvatskih i svjetskih koncesija zracnih luka.


Btw, opcenito...tamo gdje postoji znatan udio stvarnog privatnog sektora u gospodarstvu tamo je kvalitetan zivot...tamo je osigurana pomoc ljudima koji vise ne mogu. Tako da zive poput covjeka, ne poput psa.
nasmijanonebo ima potpuno pravo. Zna se kakve su koncesije u Hrvatskoj, a ovo što je navela je više nego dovoljno. Tak da ipak razmisli. ne bih rekao da je točna tvoja izjava o boljem životu, no prava država treba skrbiti za svakog svog stanovnika ,,, Upitno je i što smatraš stvaran privatni sektor .. onaj koji stvara?
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 23:28   #63
Ne kuzim, nije bilo dobro kad je sve bilo "nase", nije dobro kad vise nije. Mozda ce ovo sve na kraju biti okej - jedno veze drugo.

Mozda ce privatnik brinuti o cistoci plaze vise, ponuditi kakav sadrzaj i naciniti destinaciju atraktivnijom.

Mozda ce zbog te plaze koja je sada atraktivnija ljudi biti spremni platiti kunu vise za smjestaj u blizini.

Mozda ce to znaciti da iznajmljivaci vise nece dozvoliti gradnju nakaradnih betonskih zdanja na koje ce svaki kurac vjesati zimmer frei jer ce im nazocnost takvih nekretnina pokvariti sanse za bolju klijentelu.

Na kraju, sirotinju treba maknuti iz igre jer turizam nije za njih. U turizam treba uloziti novac. Sto imaju mjestani ici na kupanje besplatno? Zasto su oni nesto vise nego drugi? Mjestani bi ionako trebali po danu biti na poslu a ne na plazi.

A ja sam spreman platiti koristenje plaze na kojoj mi rolling stonesi koji mukte dolaze uzivati na more i uzimaju mjesto na plazi ljudima kojs u platili novac da bi bili tamo, nece bacati limenke od kokakole u more pa da se moram s njima svadjati i mozda cak popit i saku u glavu jer je on na "svojem" i moze radit sto hoce.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 23:36   #64
@ saugaro

"Jasno", zna se...nema boljeg i losijeg, nema primjera sumnjivog natjecaja i primjera postenog natjecaja, nema primjera gdje i kako je trzisno natjecanje uspjesnije provedeno, a gdje nije, sve je to isto...a mi smo naivcine pa cemo vam povjerovat na rijec.

U slucaju koncesija stvarni privatni sektor je onaj koji dobije posao na osnovu stvarne kvalitete ponude, a ne nekakvih ponuda ispod stola.


No dobro, cjenim to da se ti i nasmijanonebo barem u necemu slazete. Pomirba nema alternative.
Bez obzira sto bi zbog toga netko neduzan mogao ostati sa gacama na stapu.
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 23:48   #65
Stvar organiziranje posla, šire gledano bez da lokalna zajednica ima koristi od vlastitog resursa ništa nema smisla, to se zove samoodrživost inače imaš emigraciju stanovništva!...
državi je opet cilj punenje proračuna (u prošlosti su privatizacije se pokazale kao loše opcije), pogotovo ako znamo da nam je turizam glavna grana. (što nebi trebalo biti)
Zar ne postoje u EU neki modeli, prmjeri, a koji bi bili kompromis za sve strane ?
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 02:01   #66
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Ne kuzim, nije bilo dobro kad je sve bilo "nase", nije dobro kad vise nije. Mozda ce ovo sve na kraju biti okej - jedno veze drugo.

Mozda ce privatnik brinuti o cistoci plaze vise, ponuditi kakav sadrzaj i naciniti destinaciju atraktivnijom.

Mozda ce zbog te plaze koja je sada atraktivnija ljudi biti spremni platiti kunu vise za smjestaj u blizini.

Mozda ce to znaciti da iznajmljivaci vise nece dozvoliti gradnju nakaradnih betonskih zdanja na koje ce svaki kurac vjesati zimmer frei jer ce im nazocnost takvih nekretnina pokvariti sanse za bolju klijentelu.

Na kraju, sirotinju treba maknuti iz igre jer turizam nije za njih. U turizam treba uloziti novac. Sto imaju mjestani ici na kupanje besplatno? Zasto su oni nesto vise nego drugi? Mjestani bi ionako trebali po danu biti na poslu a ne na plazi.

A ja sam spreman platiti koristenje plaze na kojoj mi rolling stonesi koji mukte dolaze uzivati na more i uzimaju mjesto na plazi ljudima kojs u platili novac da bi bili tamo, nece bacati limenke od kokakole u more pa da se moram s njima svadjati i mozda cak popit i saku u glavu jer je on na "svojem" i moze radit sto hoce.
Svako kupanje u moru bi trebalo ( putem koncesije) naplaćivati? Ti zajeb... ili si stvarno l..? A šta bi još trebalo naplaćivati? Vožnju biciklom po biciklističnim stazama? Šetnju po pješačkim conama u gradovima? Sjedenje na klupama u parkovima? Približavanje fontani i gledanje u nju? Ležanje na suncu? Udisavanje zraka? Bože, ovakvi će me pretvorit još u advokata socializma.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 02:15   #67
Kao prvo prosvjednici traže da se Zakon o koncesijama bez trečeg čitanja ne usvaja po hitnom postupku jer smatraju da nije do kraja provedena Javna rasprava i traže kvalitetnu javnu raspravu a riječ je o ovom Zakonu https://vlada.gov.hr/UserDocsImages/...38%20-%201.pdf

Uz moju malu napomenu da ovdje nije riječ samo o kupanju ovdje je riječ i o pitkoj vodi
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 02:24   #68
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Naivac je svatko tko bezrezervno podrzi lokalce.


Prvorazredna je licemjernost sutiti dok se vikendase haraci porezom na kuce za odmor, dok mnogi lokalci rentaju turisticke etaze u svojoj nekretnini koja je lisena tog poreza.
Oporezuje se one koji vecinu godine ne koriste javni prostor, dok se one koji ga stalno rabe ne oporezuje...

Takve stvari su karakteristicne za mafiju ili ljude bez osjecaja za jednakost pred zakonom, da ne kazem pred Bogom.
Nije točno jer svi legalni iznajmljivači plaćaju porez.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 03:55   #69
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Svako kupanje u moru bi trebalo ( putem koncesije) naplaćivati? Ti zajeb... ili si stvarno l..? A šta bi još trebalo naplaćivati? Vožnju biciklom po biciklističnim stazama? Šetnju po pješačkim conama u gradovima? Sjedenje na klupama u parkovima? Približavanje fontani i gledanje u nju? Ležanje na suncu? Udisavanje zraka? Bože, ovakvi će me pretvorit još u advokata socializma.
Ne bi svako, ali plaze na atraktivnim mjestima treba dati u koncesiju i grad od nje treba imati koristi. Plaze koje nisu pogodne za naplacivanje upada treba ostaviti besplatnima. Zasto ne? Lokalci tako mogu otici na te plaze a turistima od kojih zive ostaviti dovoljno mjesta na atraktivnim plazama.

Ideja je ta da more i obala pripadaju svima. Ako pripadaju, onda svi moraju imati i korist od mora a ne samo iznajmljivaci kojima ljudi dolaze gotovo iskljucivo zbog tog mora. Ta korist se moze ostvariti kroz ubiranje profita od naplate pristupa plazama. Ako koncesionar uz obavezu odrzavanja plaze moze kroz ponudjene dodatne vrijednosti ostvariti profit, super.

Profit od plaza ne bi trebao pripasti niti gradovima nego drzavi tako da svi gradjani drzave mogu od svojega mora imati kakvu takvu korist. Tako bi recimo dio profita iz Makarske omogucio popravak javne rasvjete u Orahovici.

Kad evo vec spominjes i biciklisticke staze...sto mislis da su one besplatne? Voznju po biciklistickim stazama kao i fontanu su platili svi. Ali jedino oni koji zive od turizma imaju koristi od njih. Kroz ono sto realno mozes naplatiti (a to je upad na plazu kao najlogicnije rjesenje) naplatit ces i voznju po toj biciklistickoj stazi.

Na primjer, dodjes u kakav provincial park u Kanadi, platis upad, platis parking i uzivaj u prirodi koliko zelis. Ako se parkiras na za to nepredvidjenom mjestu, odmah dobijes parking ticket. Zasto i Hrvatska ne bi iskoristila svoje resurse za profit?
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 05:33   #70
gradovi inače nemaju koristi od plaže ako ne naplaćuju ulaz/daju koncesiju?

nego, čije je to vlasništvo pa da se tuđim k... mogu gloginje mlatiti? da nije hrvatskih državljana? kada je grad/županija/država to od njih kupila i za to platila?
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 09:16   #71
naviknite se.
osječani već desetljećima plaćaju upad na kopiku, gradsku plažu.
tko ne želi plaćati ima divlja kupališta, dok i to ne zabrane.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 09:37   #72
Meni uopće nije jasno kako se nekome može dati koncesija na plažu. To bi trebalo biti javno dobro. Kao i parkovi. I jedno pitanje. Jel mogu ja uzeti koncesiju na stazu blizu mene jer mi smetaju motoristi koji se stalno vozaju po stazi koja je namijenjena pješacima?
Tomo1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 09:54   #73
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Svako kupanje u moru bi trebalo ( putem koncesije) naplaćivati? Ti zajeb... ili si stvarno l..? A šta bi još trebalo naplaćivati? Vožnju biciklom po biciklističnim stazama? Šetnju po pješačkim conama u gradovima? Sjedenje na klupama u parkovima? Približavanje fontani i gledanje u nju? Ležanje na suncu? Udisavanje zraka? Bože, ovakvi će me pretvorit još u advokata socializma.
Npr. naplaćivati šetnju šumama. Ovako su se Irci borili i izborili protiv te moderne pošasti pohlepe.

tzipiripi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 10:12   #74
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Nije točno jer svi legalni iznajmljivači plaćaju porez.
Kako nije tocno, na koji porez mislis?
Ako lokalci placaju porez na kuce za odmor za svaku nekretninu u kojoj se nalazi smjestaj za rentanje turistima, ukljucujuci i nekretninu u kojoj borave, onda se ispricavam.

Vikendasi placaju komunalnu naknadu, porez na kuce za odmor i porez na iznajmljivanje, ukoliko renatju smjestaj.
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 12:07   #75
Bio sam na prosvjednom skupu u 8. 30 h na Markovu trgu. Okupilo se oko 35-prosvjednika. (Ajde, bit ću optimista - 50 prosvjednika.)
Neki ljudi su potegli sa Brača, vozili se cijelu noć samo da ujutro budu pred Saborom. Svaka čast.

Smatram da je ovo pitanje izuzetno značajno. Ovo bi bio pravi razlog za podizanje braniteljskog šatora.

No, čini se da ljudi to iz nekog razloga potpuno ignoriraju, te da bi se prije okupili oko simboličkih stvari koje nemaju veze sa time kako će realnost oko nas izgledati ako se taj i slični zakoni usvoje.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 12:24   #76
nema vise ine, plive, telekoma...

sad su poceli kokosarit sa plazama. finalni cin u rasprodaji hrvatske
milko84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 12:58   #77
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Bio sam na prosvjednom skupu u 8. 30 h na Markovu trgu. Okupilo se oko 35-prosvjednika. (Ajde, bit ću optimista - 50 prosvjednika.)
Neki ljudi su potegli sa Brača, vozili se cijelu noć samo da ujutro budu pred Saborom. Svaka čast.

Smatram da je ovo pitanje izuzetno značajno. Ovo bi bio pravi razlog za podizanje braniteljskog šatora.

No, čini se da ljudi to iz nekog razloga potpuno ignoriraju, te da bi se prije okupili oko simboličkih stvari koje nemaju veze sa time kako će realnost oko nas izgledati ako se taj i slični zakoni usvoje.
Ja sam došla oko 8:45 (kad tebe više nije bilo) i ostala sam do kraja. Bilo je nešto više od 50 prosvjednika i još skoro toliko novinara.

Bilo je veselo, neki su zbilja donijeli ručnike za plažu, suncobrane, karte i slično.
Poneki saborski zastupnici su nam prilazili i porazgovarali s nama.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 13:08   #78
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ja sam došla oko 8:45 (kad tebe više nije bilo) i ostala sam do kraja. Bilo je nešto više od 50 prosvjednika i još skoro toliko novinara.

Bilo je veselo, neki su zbilja donijeli ručnike za plažu, suncobrane, karte i slično.
Poneki saborski zastupnici su nam prilazili i porazgovarali s nama.
Bio sam do 9. 30.
Nošenje ručnika i rekvizita za plažu i inzistiranje na šarenilu i zajebanciji, a da ne spominjem veselu muziku koja tematizira konzumiranje lakih opijata, (hvarski kantautor Gego), umanjuje ozbiljnost takvih prosvjeda. Nitko prosvjednike iz šatora iz Savske nije smatrao neozbiljnima- a bojim se da ove hipi likove nitko neće uzimati za ozbiljno.
Po meni bi umjesto sentimentalnog spominjanja guštanja na plažama našeg djetinstva ovdje trebalo zaigrati na domoljubnu žicu- parole kao: Hrvatska obala hrvatskim građanima i: Jesmo li oslobađali državu za to da naša djeca plaćaju pristup našem moru?
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 14:03   #79
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
....

No, čini se da ljudi to iz nekog razloga potpuno ignoriraju, ....
Hrvate apsolutno nije briga za ovako bitne stvari, zato se i desavaju, u svim segmentima
(Porez na nekretnine, agrokor - pljacka stoljeca, sada ove koncesije, nastavi niz...)

Ipak nisu u pitanju Pederi... (sry morao sam)
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 14:41   #80
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Bio sam do 9. 30.
Nošenje ručnika i rekvizita za plažu i inzistiranje na šarenilu i zajebanciji, a da ne spominjem veselu muziku koja tematizira konzumiranje lakih opijata, (hvarski kantautor Gego), umanjuje ozbiljnost takvih prosvjeda. Nitko prosvjednike iz šatora iz Savske nije smatrao neozbiljnima- a bojim se da ove hipi likove nitko neće uzimati za ozbiljno.
Po meni bi umjesto sentimentalnog spominjanja guštanja na plažama našeg djetinstva ovdje trebalo zaigrati na domoljubnu žicu- parole kao: Hrvatska obala hrvatskim građanima i: Jesmo li oslobađali državu za to da naša djeca plaćaju pristup našem moru?
Ovo zvuci kao neki veseli performans. Steta. Imas pravo i u ostatku posta.
Em nije bilo desnih, a trebali su biti, ako im je stalo do suverenizma, em nije bilo lijevih, a trebali su, ako su za socijaldemokraciju.
Bljak.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:23.