Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2017., 21:15   #1
Samo u proteklih godinu i pol ovršeno je gotovo 4000 nekretnina.

Ovo mi jako bode oci. Jasno mi je da se krediti moraju vracati i da su hipotekarni krediti osigurani nekretninom itd. No, ne zelim o tome razgovarati.

Pitam znalce, nakon ovrhe, sto se dogadja s nekretninom? Tko to kupuje? U cijim rukama zavrsava ta nekretnina?

Ako te nekretnine zavrse na trzistu, kako broj od 4000 nekretnina utjece na situaciju na tako malom trzistu?

Za koliko se prodaje hipotetska nekretnina koja je ovrsena zbog duga od recimo 30 000 eura a trzisna vrijednost joj je stajaznam 80 000 eura? Znaci, banka uzme svoje - a komu ide resto?

Gdje se oglasava prodaja ovrsenih nekretnina? Organiziraju li se licitacije? Je li ponuda javna i transparentna?

Jasno mi je da su vremena teska i cudi me da i vise ljudi ne ostaje bez nekretnina i ne osudjujem nikoga. Samo, znam da su losi krediti bad business za banku a ovrhe ZADNJA mjera koju ce kanadska banka poduzeti jer je proces skup, relativno spor a banke su u biznisu trgovanja novcem a ne nekretninama. Iako to i ne znaci da banke ne rade ovrhu nad nekretninama.

Jesu li delozacije toliko cesta pojava u RH da se moze govoriti o credit crunch ili mediji vole dramatizirati jer rulja voli citati srcedrapateljne price o bolesnim djevojcicama koje izbacuju na cestu?

I na kraju, unatoc svemu, sramotno je vidjeti hrvatsku policiju odjevenu u riot gear kako iznosi ljude iz kuca. Kako ti ljudi mogu zivjeti s onim sto rade?


Mili moderatori: ne znam je li politika pravo mjesto za ovu temu, pa je preselite ako smatrate da nije. Hvala na razumijevanju.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 21:55   #2
Daje se na dražbu (1x,5x...) pa ako netko kupi kupi a ako ne postaje mrtvi kapital banke ili nekog drugog.

Resto dobije vlasnik nakon svi troškova.
https://www.drazba.hr/aktualne_javne...FRAUGwod-NMJTw
http://ovrha.hgk.hr/ocevidnik-web/
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 22:41   #3
Gledam kad se malo prokopa po tim slucajevima (bas sam gledao one koje je zivi zid branio. Uzeli kredit koji ne otplacuju, zive u nekretnini koja nije uopce njihova, otac ne placa godinama ni kune za uzdrzavanje svog djeteta i slicne divote...
Ima fakat pizdarija, ima ljudi koje potpuno opravdano tjeraju na cestu. Nema opceg pravila.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 23:07   #4
Ali problem je što zidari, time što neselekcijski brane sve koje deložiraju, kompromitiraju ideju koju zastupaju.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 12:42   #5
Zakon je napisan tako da neki dođu do jeftinih nekretnina.

Mislim da se zakon o ovrhama potrošio polako pa dolazi drugi korak ili novi zakon.

Novi korak/zakon je porez na nekretnine, cilj mu je isti, da neki, koji su očito dobro organizirani i upućeni, lako dođu do naših nekretnina.


Davno su nas gremiji pripremali na to da budemo što mobilniji, da nemamo svoju nekretninu, da nemamo stalan posao, budimo poput nomada, živimo od danas do sutra.

I onda se čudimo zašto nema nataliteta, ja se ne čudim!

Ni ptica neće imati potomke, ako joj netko razori gnijezdo!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 15:30   #6
Pa evo ovo što govori sudac Kolakušić je teški kriminal, a sve po zakonu ove države..
Tragedija kakvoj nema premca..
Radi neplaćenog računa komunalija, najprije te financijski oderu te slijedi ovrha nad nekretninom..

Glavno da su u fokusu hapšenja radi prijetnji političarima, te Uber i ostale tričarije..
Sad će i brojanje turista po autocestama u medijima, uz brojanje noćenja i ostale bitne brojke..

Svašta bi se moglo napisati na ovu temu..
Monro is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 15:37   #7
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Gledam kad se malo prokopa po tim slucajevima (bas sam gledao one koje je zivi zid branio. Uzeli kredit koji ne otplacuju, zive u nekretnini koja nije uopce njihova, otac ne placa godinama ni kune za uzdrzavanje svog djeteta i slicne divote...
Ima fakat pizdarija, ima ljudi koje potpuno opravdano tjeraju na cestu. Nema opceg pravila.
Ovaj upis dođe kao pr umanjivanje štete..
U medijima obično takve prate..Nije teško zaključiti zašto..

Dvije trećine blokiranih je zbog komunalija..To je problem..

Da se razumijemo, one što su uzimali kredite, za automobile, apartmane i ostalo, neka ovršuju..Sretno im bilo..
No, sa druge strane, zašto se ne bi i njima pomoglo kad se pomoglo ekipi sa švicarcima, jel'..
Monro is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 19:29   #8
Vecina ovih nekretnina koje sam vidio na linkovima sto ih je stavio Sivkic su groblje, ne znam tko bi se za njima pomamio. S druge strane, vjerojatno je da atraktivnije nekretnine budu razgrabljene puno prije nego li postanu javna informacija pa tako i ne dodju na javne drazbe. Ali ne znam.

Pukovnikz mozda ima pravo - cilj je razbiti pojedinca, pa i narod kroz oduzimanje ideje da ti je dom tvrdjava i da imas neko pravo istinski posjedovati nekretninu.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 19:38   #9
Pa nisu sve nekretnine koje se prodaju preko drazbe pod ovrhom. Ima i slučajeva civilnog razvrgnuća suvlasništva...to isto spada pod ovršni zakon...mislim prodaja takvih nekretnina.
BBC drama is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 19:58   #10
znači jedan vukovar svake treće godine.....
prognanici, izbjeglice od talijanskih, austrijskih bankara, njemačkih telekoma i domaćih trilateralnih izdajnika
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 21:32   #11
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Ali problem je što zidari, time što neselekcijski brane sve koje deložiraju, kompromitiraju ideju koju zastupaju.
Pernar je javno izjavio da neće braniti deložaciju Todorića ako ga Sberbanka ovrši i iseli iz Kulmerovih-Todorićevih dvora

Tako da nije opravdano tvrditi da su neselektivni
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 19:31   #12
Evo malo europskih vrijednosti, http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...-sile-1037185/
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 22:32   #13
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Slike koje šalju poruku svijetu kakva smo zemlja i kakvo nam je vodstvo.

To je socijalna Hrvatska , kao što piše u Ustavu
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 22:26   #14
Kakva smo zemlja? Ja sam vidio u videu da mlatimudani spriječavaju policiju u obavljanju svog posla i napadaju ih, dok ih policajci, uglavnom uz minimalnu moguću štetu, odvode(onaj video s davljenjem koji je kružio mi je diskutabilan, gledao sam ga preko moba, a neki komentatori su pisali kako si je lik sam omotao pojas, kako ga ne bi izvukli. Ako se radilo fkt o svjesnom davljenju, postoji osoba koja to treba sankcionirati, ali to i dalje ne znači da je mlatimudan koji je odbio napustiti mjesto događaja/napustiti vozilo, po naredbi, u pravu).
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 13:58   #15
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Jasno mi je da se krediti moraju vracati i da su hipotekarni krediti osigurani nekretninom itd.
Kredit za nekretninu u Hrvatskoj nosi cesto lihvarski visoku kamatu od 7%, u ime rizika. Ja ne vidim rizik kad uvijek preostaje mogucnost ovrhe nekretnine. U Spanjolskoj i mislim Italiji nema ovrhe nad jedinom nekretninom, sto su obecavali i neki na zadnjim izborima, ali je nestalo. Zasto je kredit svetinja, a dom nije? Po meni bi trebalo biti obratno, pogotovo kad se banka naplati za rizik.

Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Pitam znalce, nakon ovrhe, sto se dogadja s nekretninom? Tko to kupuje? U cijim rukama zavrsava ta nekretnina?
Kao sto su kolege dali linkove oglasi se u ocevidniku nekretnina pod ovrhom i ide na drazbu, gdje se nudi po punoj, pa po reduciranoj cijeni. Nakon nekog broja ponuda cijena pada na 1/3 procjenjene.
Ako je nekretnina atraktivna, onda neposteni sluzbenici po sudovima procjene istu sto nize, sakriju oglas (npr. oglase na oglasnoj ploci u podrumu suda), pa je neki od njih kupi za 1/3 cijene.
Bio je u vijestima slucaj iz Koprivnice gdje je zena zivila u Njemackoj, nije vidjela racune za pricuvu, pa ih nije ni platila, firma od pricuve je zatrazila ovrhu, sud je nije nasao (kakav Europol, nisu ni pokusali), prodao je njen mali stan sudskoj sluzbenici za, mislim, 1/3 cijene. Meni takva prica ne zvuci kao pravda, nego kao pljacka.

Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Ako te nekretnine zavrse na trzistu, kako broj od 4000 nekretnina utjece na situaciju na tako malom trzistu?
Velik dio je neatraktivan, dio prodanih novi vlasnici drze. Kad se ovrhe umnoze radi poreza na nekretnine doci ce do kolapsa cijena.

Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Za koliko se prodaje hipotetska nekretnina koja je ovrsena zbog duga od recimo 30 000 eura a trzisna vrijednost joj je stajaznam 80 000 eura? Znaci, banka uzme svoje - a komu ide resto?
Vlasniku, sta ostane nakon namirenja duga, troskova suda, troskova ovrhe...

Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Gdje se oglasava prodaja ovrsenih nekretnina? Organiziraju li se licitacije? Je li ponuda javna i transparentna?
Za dobre nekretnine nije transparentno nego cuvaju za svoje likove.

Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Jesu li delozacije toliko cesta pojava u RH da se moze govoriti o credit crunch ili mediji vole dramatizirati jer rulja voli citati srcedrapateljne price o bolesnim djevojcicama koje izbacuju na cestu?
Imas preko 300.000 gradjana u financijskoj blokadi. Za sada samo mali dio zavrsi u ovrsi nekretnine, ali trend je u porastu.

Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
I na kraju, unatoc svemu, sramotno je vidjeti hrvatsku policiju odjevenu u riot gear kako iznosi ljude iz kuca. Kako ti ljudi mogu zivjeti s onim sto rade?
Dobro pitanje. Ja ne bi mogao raditi takav posao, za par tisuca kuna male policijske place obitelji izbacivati iz domova, bez obzira sta su potpisali i posudili. Neki su ljudi glupi, neki upadnu u nezavidnu situaciju. Sistem bi trebao takve stititi od predatora, a ne reci: "sam si kriv, a sad van milom ili silom".

Ono sto mene cudi, je da u zemlji u kojoj nije problem kupiti nekoliko kinder-jaja ili AK, jos nije doslo do krvoprolica u ovrsi. Kad je Mark-Taritas slala bagere na vikendice po obali, neki ljudi su prijetili plinskim bocama, branitelji s plinskim bocama (lako za kupiti, a eksplodira s dosta snage) vise su puta prijetili policiji, ali ljudi koijma uzimaju zadnje skloniste i zivotnu imovinu nisu jos napravili nista strasno.

Nije bilo niti vjesti da je ovrseni novopeceni beskucnik uzeo ciglu, nasao kupca... Mislim, sva sreca da nije, ali kako ce ovrha biti sve vise bilo bi logicno ocekivati da ljudi postanu sve vise i vise ocajni i da se dese tragedije. Za sada imamo maksimalno Zivi zid, dobacivanje i pasivni otpor, sto je jos na kulturnom nivou i ako tako ostane imamo srece vise nego pameti, no kad netko shvati da je zavrsio na cesti i da mu je zivot postao pakao...

U Njemackoj izbacivanje stanara iz tudje nekretnine je postupak koji se provodi nakon oko godinu dana sudjenja, ljudi koje izbacuju obicno odu sami, ali sve po stanu porazbijaju - ekipa se naziva Mietnomaden. Ako su jako ljuti koji put pospricaju mljecnu kiselinu po zidovima (gadan smrad), sto znaci da onaj koji stan preuzima moze mijenjati sve: plocice, keramiku, grijanje, prozore, dati otuci zbuku sa zidova... trosak je znacajan.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 08:21   #16
Kamata je visoka jer banka mora pokrit gubitak jer masa uzima kredite a ne vraća ih a banka je dužna vratit lovu od onomu od kojeg je lovu posudila i platit mu kamate.kamata je ono što u trgovini zovu marža a u ostatku poslovanja zarada.
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Slike koje šalju poruku svijetu kakva smo zemlja i kakvo nam je vodstvo.

To je socijalna Hrvatska , kao što piše u Ustavu
Trebaju poslat poruku svijetu "dođite i poslujte kod nas ali znajte da svoje dugove nećete moći naplatiti.Čekamo vas da uložite svoj novac kod nas."
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 12:19   #17
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Kamata je visoka jer banka mora pokrit gubitak jer masa uzima kredite a ne vraća ih a banka je dužna vratit lovu od onomu od kojeg je lovu posudila i platit mu kamate.kamata je ono što u trgovini zovu marža a u ostatku poslovanja zarada.

Trebaju poslat poruku svijetu "dođite i poslujte kod nas ali znajte da svoje dugove nećete moći naplatiti.Čekamo vas da uložite svoj novac kod nas."
Što volim ovakakv argument

Kamata je takava da bogati budu još bogatiji, a sirotinja da izgubi i ono što nije banka dala.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 12:58   #18
Kad ti ne odgovara argument prouči poslovanje banaka.

Normalno da je u kamati iskazana i zarada jer svi koji rade žele zaradit.I radnik i poslodavac.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:09   #19
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Što volim ovakakv argument

Kamata je takava da bogati budu još bogatiji, a sirotinja da izgubi i ono što nije banka dala.
Barem pola ovršenih nekretnina nema tržišnu vrijednost, baš će se obogatiti
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:20   #20
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Prvi puta sam vidio ovu snimku i ostao sam šokiran, Oj, Hrvatsko, Domovino jedina!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:23.