Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2017., 10:44   #1841
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Ja sam bila kad je bila neka izložba fotografija vezano uz Šibenik u Domovinskom ratu...kad su topovi sa Žirja bili izloženi ispred ... Nije mi se ucinilo u tako koma stanju....steta bi bilo, na tom mjestu mislim da bi bilo steta narusiti cijelu pricu fensi zgradama u staklu, ono treba ostati fini gradski gospodski hotel, kavana na terasi i milina.
Govoriš o bivšem hotelu Krka, zgrada koja se ruši je naslonjena na njega s morske strane i predstavlja polovicu originalne građevine (zgrada Makale). Ostak zgrade srušen je 1943. i na tom mjestu su nove zgrade.
Ukratko, radi se o ruglu usred grada.
Sam hotel je u boljem stanju jer je zgrada u upotrebi u druge svrhe.
zoks is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 18:59   #1842
Quote:
zoks kaže: Pogledaj post
Govoriš o bivšem hotelu Krka, zgrada koja se ruši je naslonjena na njega s morske strane i predstavlja polovicu originalne građevine (zgrada Makale). Ostak zgrade srušen je 1943. i na tom mjestu su nove zgrade.
Ukratko, radi se o ruglu usred grada.
Sam hotel je u boljem stanju jer je zgrada u upotrebi u druge svrhe.
Znači, radi se o ovoj manjoj zgradi koja je nadesno od hotela Krka...ona bi
se trebala ukloniti/izbrisati, a ova veća bi trebala ostati.

Na nju sam u stvari i mislio. I još mislim da bi
bila velika šteta ukloniti je. Ona zajedno sa Krkom
kao i nizom zgrada koje idu tom linijom duž parka
tvore jedinstvenu arhitektonsku cjelinu.
Svaka znatnija intervencija ovog tipa u ovom dijelu predstavljala
bi neprimjereno zadiranje u kulturno-povijesno i urbano tkivo stare jezgre,
da ne govorim da bi uveliko oduzelo od šibenske autentičnosti
i mediteranskog šarma.





Quote:
Rogle kaže: Pogledaj post
Bija san prije koji misec u zgradi rivijere i virujte mi,nema joj spasa.nema šanse da se ta zgrada obnovi.
Palača u kojoj je sada hotel Life Palace ili palača Galbiani
nisu bili u ništa lošijem stanju. Ako ima iskrene volje i ako postoji
konsenzus da se radi o kulturnom dobru, trebalo bi tražiti da grad ili
ministarstvo kulture sufinanciraju obnovu. U krajnjoj liniji može se
ići na eu fondove i tražiti financiranje.

Nego ja mislim da je stvar u šoldima. Investitor je jednostavno vidio
da mu je jeftinije sve srušiti i izgraditi nešto novo uz minimum ulaganja.

Uglavnom, plan je da se izgradi nešto ovakvo




A ovako je to nekad bilo

Perceval is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 20:32   #1843
U cemu je problem da naprave projekt koji se uklapa u vizuru grada, kad vec imaju love nek nalupaju brackog kamena, zelene skure, lijepi crijep i ćao đaci, pa zašto uvijek to staklo, modernizam, crni mramor, kurac palac.

Jednako ruglo mi je ovaj projekt ko i benzinska preko puta
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 13:19   #1844
Prekrasan video još prekrasnijeg Šibenika
to-sam-jaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 16:39   #1845
jedno teoretsko pitanje....
kako doći od željezničkog kolodvora do luke?
(teoretsko jer će nas biti više pa idemo autom)
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 19:03   #1846
Smile

Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
jedno teoretsko pitanje....
kako doći od željezničkog kolodvora do luke?
(teoretsko jer će nas biti više pa idemo autom)
Imaš odma pokraj kolodvora jedan tunel koji je triba bit shopping centar .znaci kad se nalazis na kolodvoru ajde 100 metara prema gradu i skreni livim skalama u taj ka tunel prodes tunel i u luci si.nac ces lako stvarno je jednostavno triba ti 2/3 minute doslovno.
Rogle is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 19:52   #1847
Quote:
Rogle kaže: Pogledaj post
Imaš odma pokraj kolodvora jedan tunel koji je triba bit shopping centar .znaci kad se nalazis na kolodvoru ajde 100 metara prema gradu i skreni livim skalama u taj ka tunel prodes tunel i u luci si.nac ces lako stvarno je jednostavno triba ti 2/3 minute doslovno.
https://www.google.com/maps/@43.7304...7i13312!8i6656

znači, kroz nedovršeni šoping centar pa na stepenice?

ne kroz cestovni tunel?
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 09:02   #1848
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
https://www.google.com/maps/@43.7304...7i13312!8i6656

znači, kroz nedovršeni šoping centar pa na stepenice?

ne kroz cestovni tunel?
Tako je , kroz šoping centar .
Rogle is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 13:45   #1849
ok, hvala
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 11:58   #1850
šta mislite o ova dva kružna toka šta se radu na veterinarskoj?
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 15:56   #1851
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
šta mislite o ova dva kružna toka šta se radu na veterinarskoj?
Super stvar, besmisleno komplicirano križanje inače bilo. Žao mi je što po dobrom starom dalmatinskom običaju, vidim da će biti tijesno skroz napravljeno za pješake, a kamoli za bicikliste. Ni I od infrastrukture šta nije vezano za autetine. Puste trake, široke lijepe, pješački trotoar će biti još uži nego što su prije bili...
xeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 16:02   #1852
i ja jedva čekan da bude gotovo jer san više ispalija na živce gineći na semaforu, mada me malo brine ova situacija da ova cesta kojom iden sa meteriza u grad prolazi kraj kružnog toka, ono isto ki u vodicama. ali vidićemo kako će to ić ka bude gotovo, nadan se da onaj šta je projektira dva kružna toka jedan kraj drugoga nije prepisiva na fakultetu
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 09:56   #1853
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
šta mislite o ova dva kružna toka šta se radu na veterinarskoj?
Super šta su se napokon sitili to srediti, šta god naprave (gotovo) sigurno će biti neusporedivo bolje nego ono prije. Virujen da je vama s Meteriza puna kapa semafora, mi ostali smo puno lakše mogli naći alternativne rute. Danas napokon miču semafore, baš me zanima kako će to funkcionirati.


BTW Di se u ŠI može odniti elektronički otpad? Iman pokvareni laptop i prastari (mislin još uvik ispravni) printer kojih se moran riješiti. Znan da na svin dućanima tipa Lidl, Plodine, Spar... stoji naljepnica da primaju, ali jedva san in uvalila stare slušalice, nekako ne virujen da bi uzeli ovo.
una_muchacha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 12:49   #1854
Quote:
una_muchacha kaže: Pogledaj post
Virujen da je vama s Meteriza puna kapa semafora, mi ostali smo puno lakše mogli naći alternativne rute. Danas napokon miču semafore, baš me zanima kako će to funkcionirati.
Vjeruj mi na riječ kad ti kažem: više nego puna kapa

Evo maloprije se vratija sa terena iz Vodica, proša prvi put po kružnom toku, lipo neobično bez semafora


Quote:
una_muchacha kaže: Pogledaj post
BTW Di se u ŠI može odniti elektronički otpad? Iman pokvareni laptop i prastari (mislin još uvik ispravni) printer kojih se moran riješiti. Znan da na svin dućanima tipa Lidl, Plodine, Spar... stoji naljepnica da primaju, ali jedva san in uvalila stare slušalice, nekako ne virujen da bi uzeli ovo.
Laptop možeš razdužiti kod mene, meni uvik triba tih starih uređaja.
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 10:09   #1855
Ima li Solaris parking za posjetitelje i koliko se plaća? Znam da je prijašnjih godina bilo problema s parkingom...
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 11:01   #1856
Quote:
Lorraine kaže: Pogledaj post
Ima li Solaris parking za posjetitelje i koliko se plaća? Znam da je prijašnjih godina bilo problema s parkingom...
ima na škalji, plaća se ali ne znan koliko
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 11:08   #1857
Plaća li se parking kod plavog i crvenog nebodera? Može li bilo tko tamo parkirati - mislim na to ima li rampe?
Također kakva je situacija kod dvorane Baldekin s parkingom? Na cesti preko puta dvorane se ne može parkirati?
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 14:34   #1858
a ja bi Šibenik jos sredila, tipa ona setnica mi je bezveze,tamo su kao restorani pa mjesto da ljudi uzivaju u moru, ispred njih i mora cesta di idu auti Ona gradska plaza mi je bezveze, nigdje hlada,jedino je sladak gradic kad udes u one uske ulicice, ne znam ja bih ga bas malo rekonstruirala jer ovako tesko da parira drugim gradovima uz more

Solaris je lijep ali nema hlada jer su tamoo borovi i trava zasticena vrsta pa nemozes uzet rucnik i legnut se
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 00:30   #1859
Quote:
x files agent kaže: Pogledaj post
a ja bi Šibenik jos sredila, tipa ona setnica mi je bezveze,tamo su kao restorani pa mjesto da ljudi uzivaju u moru, ispred njih i mora cesta di idu auti Ona gradska plaza mi je bezveze, nigdje hlada,jedino je sladak gradic kad udes u one uske ulicice, ne znam ja bih ga bas malo rekonstruirala jer ovako tesko da parira drugim gradovima uz more

Solaris je lijep ali nema hlada jer su tamoo borovi i trava zasticena vrsta pa nemozes uzet rucnik i legnut se
To je riva ne šetnica haha ,da to je istina da bi bilo lipse bez ceste al jbg onda niko od stanovnika nebi moga pric dolcu s autom.aa cujes, sibenik je jedini grad u hrvatskoj koji ima dva kulturna spomenika pod zastitom UNESCO-a ,a sibenski stari grad je povrsinom veci od svih na hrvatskoj obali .a i uz grad se nalaze dva nacionalna parka tako da se nemogu slozit s tebom da nemoze parirat ostalim gradovima. Bas naprotiv moze i oce jer sibenik se nalazi u turistickom uzletu koji jos nije dozivija vrhunac tek sad polako postaje poznat. A sta se tice solarisa aaa jbg imas lezaljke i suncobrane ,plati pa se rugaj...
Rogle is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 14:53   #1860
Quote:
x files agent kaže: Pogledaj post
a ja bi Šibenik jos sredila, tipa ona setnica mi je bezveze,tamo su kao restorani pa mjesto da ljudi uzivaju u moru, ispred njih i mora cesta di idu auti Ona gradska plaza mi je bezveze, nigdje hlada,jedino je sladak gradic kad udes u one uske ulicice, ne znam ja bih ga bas malo rekonstruirala jer ovako tesko da parira drugim gradovima uz more

Solaris je lijep ali nema hlada jer su tamoo borovi i trava zasticena vrsta pa nemozes uzet rucnik i legnut se
nadam se onda da ce i dalje "tesko parirat drugim gradovima uz more" jer bi to inace znacilo da je postao ekspresna spavaona za strance i jednodnevna stanica za kineze sa kruzera, dok domaci svit ne bi mogao kroz ulice proci i klonio bi se te divne stare jezgre od 5-10.mjeseca. Desilo se Dubrovniku, desilo se Splitu, desava se i Zadru.
Sibenik se jedini polako ali sigurno probija na turisticku mapu prije svega ponudom kulturnih sadrzaja, katedrale, obnavljanjem tvrđava i sl.
Split je napravio od sebe party destinaciju, stanicu za kruzere, ne mora i Šibenik.
Naravno da ima mjesta za napredak, povecanje kapaciteta, recimo da se obnovi napokon taj hotel u centru, uljepsa kolodvor, poboljsa povezanost sa otocima, sa Solarisom ili recimo ne znam da li postoji neka opcija javnog prijevoza do tvrdjave. sv. Nikole i cijele setnice kroz kanal (koje su ujedno i divne plaze, a svaki put kad prolazim poluprazne...znaci nije da nema nego se do njih ne moze doci i nisu reklamirane kao Solaris ili Jadrija npr.).

Preko ljeta je Sibenik idealan za svoje vlastite stanovnike, i jedan je od rijetkih gradova na obali koji je jos uvijek takav.
Preko zime su ionako svi pustare bez sadrzaja, bio to Split, Zadar ili Dubrovnik, ok ajd, tu i tamo se snimi neki film i sl.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:56.