Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2006., 10:21   #21
Quote:
Gospon Pes kaže:
Nakon Weisswursta kod Franziskanera.

P.S. Oni ih jedu samo do 11 ujutro, tko naruci nakon toga, taj je ignorant turisticki.
A Leberkäse, moraju i to probati. I Schweinhaxen.
Feuerfuchs is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 12:21   #22
Quote:
Natch kaže:
jesi li sigurna da je ista soba i koliko vas je unutra (2-50) , te je li ukljucen dorucak ili ne?
Je, ista je soba, piše trokrevetna privatna (jedna cura je odustala pa nas sada ide troje ). Ali ja mislim da ću rezervirati direktno preko hotela, nekako mi se čini sigurnije.
Annabel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 12:23   #23
Hvala svima na odgovorima i preporukama!
Voljela bih otići i do koncentracijskog logora Dachau. Jel' to problem, vidim na karti da nije daleko?
Annabel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 12:48   #24
Na karti nije u stvarnosti je. Nije nista strasno 25-30 minuta S-Bahnom iz centra grada(S2).

Sam tu ce vam biti problem za kartu, postoji trodnevna karta za sire podrucje grada (3-Tage Innenraum-cijena 11,50 eura) koja vrijedi za sve U-Bahne ( metro) i za blize stanice S-Bahna recimo za S2 vrijedi do Karlsfelda, dalje ce te trebati vaditi novu kartu ( nije puno 2,50 eura), a mozete se i probati svercati idete tek jednu stanicu. ( ovo na svoju odgovornost, a ne uzeti kao preporuku, kazna je 40 eura ako vas ulove)

Plinske komore su jos ispravne sam se ne koriste.
Feuerfuchs is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 17:09   #25
Arrow

Kod mene (Karlsruhe) je cak 50 Euronen kazna... A Monatskarte (mjesecna karta) za tramvaj kosta 35EUR, onda je ipak bolje kupiti to, nego platit kaznu. Mislim svejedno, ogromna svinjarija oko cijena karti za tramvaj. Od 1994.- 2000. je bilo jeftino, dok nije dosao Euro, ali sada.. Ali dobro ti covjek kaze, u Njemackoj skupo naplate ako te uhvate bez karte, prije par godina su jos znali zatvorit jedno oko i pustiti te na miru bez kazne. Btw, sto se tice München-a, odi u Frauenkirche. Nemozes fulat http://de.wikipedia.org/wiki/Frauenk...(M%C3%BCnchen). Ako ti bude dosadno, posjeti i Allianz Arena, ali to je vise za decke ^^.
melt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 12:53   #26
jel zna neko adresu i nekakav info o BMWu u Munchenu. Čua sam da imaju nekakav muzej di su izloženi svi BMWi, da se može razgledavat i tako to....
PreLud is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 13:42   #27
Muzej je trenutno zatvoren jer se preureduje a i gradi se novi puno veci i moderniji koji ce biti gotov iduce godine.
Auti se mogu pogledati u Olympia Parku u blizini televizijskog tornja, tam je privremeni muzej.
Znaci U-Bahnom do stanice Olympia Park izaci van i krenuti lijevo u smjeru televizijskog tornja, odnosno bivseg Bayernovog stadiona.
Feuerfuchs is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 17:58   #28
Quote:
PreLud kaže:
jel zna neko adresu i nekakav info o BMWu u Munchenu. Čua sam da imaju nekakav muzej di su izloženi svi BMWi, da se može razgledavat i tako to....
hehe... ak propustiš izložbu, popni se na vrh olympiaturma! da vidiš kak pogled lijepo puca na oooooogrmoni BMW-ov znak na njihovom sjedištu. nije ni to doživljaj za bacit!
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 19:05   #29
planira sam otić ovo lito, a ako to ne vidim, ne triba mi ni ić
PreLud is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 09:47   #30
Posjeti svakako i Deutsche museum.
Po gradu ti se stvarno jednostavno kretat.
Imas vlak iz Zg-a za 580kn, povratna karta, puno je udobniji od busa, dođeš u centar grada, samo ne znam koliko ti paše, jer nisi iz Zg.
bembula is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 14:22   #31
Da, samo sto vlakom nikad stici... bus je puno brzi.
Sve u svemu, u Muenchenu se treba drzati prometnih i zakonskih propisa, jer kazne su paprene, a iskreno ne isplati se riskirati prekrsaj ili pak svercati u javnom prijevozu....bolje se najesti kobasica za tu lovu, a kad smo vec kod kobasica, u Olimpijskom parku, odmah iza Olimpijske dvorane prema stadionu ima jedan dobar stand, ustvari koliba s kobasicama, a dadne se naci i dobre zestice

Otici na Olimpijski toranj je isto lijep dozivljaj, pogotovo dok se vozis liftom prema gore, i jurcas preko 60m u sec...tlak u glavi samo skoci
euro putnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 00:52   #32
Quote:
bembula kaže:
Posjeti svakako i Deutsche museum.
Da, svakako, to nam je u planu! Čitala sam da u muzeju ima gomila stvari, da se jednostavno ne može sve vidjeti i da se najbolje odlučiti što se želi posjetiti. Znam da želimo vidjeti repliku pećine Altamire sa prapovijesnim slikama i onaj dio koji se tiče putovanja u svemir. Još neke preporuke, što je zanimljivo?

Quote:
bembula kaže:
Imas vlak iz Zg-a za 580kn, povratna karta, puno je udobniji od busa, dođeš u centar grada, samo ne znam koliko ti paše, jer nisi iz Zg.
Ne isplati mi se, jer na to još trebam dodati cijenu od oko 130kn za kartu do Zagreba i onda me izađe isto. A ovako me doveze direktno u moje mjesto.
Annabel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 01:02   #33
Quote:
euro putnik kaže:
Otici na Olimpijski toranj je isto lijep dozivljaj, pogotovo dok se vozis liftom prema gore, i jurcas preko 60m u sec...tlak u glavi samo skoci
Super, idemo! Jedva čekam, krećemo 17. 4. E, da, kakvo je vrijeme u Münchenu? Hladnije nego kod nas, isto...?
Annabel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 09:32   #34
[QUOTE=Annabel Lee]Da, svakako, to nam je u planu! Čitala sam da u muzeju ima gomila stvari, da se jednostavno ne može sve vidjeti i da se najbolje odlučiti što se želi posjetiti. Znam da želimo vidjeti repliku pećine Altamire sa prapovijesnim slikama i onaj dio koji se tiče putovanja u svemir. Još neke preporuke, što je zanimljivo?


Zanimljiv je i farmaceutski odjel i definitivno dio sa letjelicama i jedrenjacima.

U blizini deutsche museuma imas i kino, u kojem mozete pogledat 3D film, ja gledala dokumentarac o Aljasci, fenomenalno nešto ,ulaznica 8.5eur.
U centru grada možete pogledat još Residenz-museum.

Ako ste studentice ili mlađje od 26god, isplati se imat iskaznice, imate popuste od 50%, u muzejima, na olympia tornju...
bembula is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 09:35   #35
Quote:
Annabel Lee kaže:
Jedva čekam, krećemo 17. 4. E, da, kakvo je vrijeme u Münchenu? Hladnije nego kod nas, isto...?

Što se tiče vremena, slično je ko u Hrv., ali ne u Dalmaciji , nego u unutrašnjosti, ja jednom bila za Božić i bilo super, a drugi put krajem 9-og miseca i smrznuli se. Tamo zna bit dosta vjetrovito.
Najbolje ti je pratit sedmodnevnu prognozu.
Ali u tom periodu bi moglo bit dobro
bembula is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 12:35   #36
[QUOTE=bembula]
Quote:
Annabel Lee kaže:
Ako ste studentice ili mlađje od 26god, isplati se imat iskaznice, imate popuste od 50%, u muzejima, na olympia tornju...
Jel' može iksica?
A vidjela sam na internetu München Welcome Card. Piše da vrijedi za sav prijevoz u gradu (uzeli bi onu trodnevnu verziju) i daje popust na neke muzeje. Partner Card (vrijedi za do 5 osoba) za tri dana za područje grada košte 25,50 eura.
E, da, jel' se isplati vidjeti dvorac Nymphenburg?
Annabel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 13:15   #37
Ja sam i s indeksom prolazila , ali malo su me čudno gedali, čak mi je žena na Olympia tornju provjeravala jesam li upisala tekuću godinu
Ali za idući put sam ipak nabavila Isic.

Nije loš za pogledat taj dvorac, a do njega ti je muzej Mensch und natur, meni jako zanimljiv
bembula is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 00:15   #38
munchen je lijep ja sam bio tamo nazalost prekratko neznam brijem nekih 10 dana!!! uglavnom ne jedite bijele kobasice neznam kak se zovu jadne su!! pijte pive njihove zakon su!!! kupite cigarete u hrvatskoj ako pusite jer su tam 4 eura kutija!!! i ak cujete kak se netko dere na hrvatskom to nije hrvatski neg srpski hrvati pricaju tiho dok se srbi drece da ih cijeli trg obicno cuje!!! i da ima srba puno previse (ne samo u munchenu nego i inace )
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 08:47   #39
kad sam bila u 9 mjesecu tamo najmanje sam cula njemacki, u svakom ducanu je bila bar jedna zena koja je pricala srpski, bosanski ili slovenski pa je sporazumijevanje bilo najmanji problem. inace, dobro je netko rekao, sve je dosta skupo
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 16:45   #40
minken je zakon treba otić navećer u p1 ili u tresnjevskog na cugu mogu se vidit celebrity face obavezno posjeti i zoo vrt malo je ulaznica skuplja al se isplati
maj100r is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:27.