Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Informacije o poslodavcima

Informacije o poslodavcima Misija: zaposlenje!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2012., 17:02   #21
Grad Zagreb

Da li je itko bio na razgovoru u Gradskoj upravi Grada Zagreba? Tnx!
Fancy Princess is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 10:17   #22
Gradski ured, Zagreb

Pozdrav svima!

Zanima me da li itko zna o testiranju za posao u Gradu? Da li su pitanja općenita ili detaljna? Da li su na zaokruživanje, nadopunjavanje ili esejska?
Svaka info je dobro došla

Isprike ako je pitanje već postavljeno i odgovoreno, ali nigdje nisam našla niti post ni temu.
Tinkerbella_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 00:40   #23
testiranje u Gradu Zagrebu - totalna farsa

Testiranje za posao u Gradu Zagrebu je totalna farsa. Način bodovanja je takav da test ne bi riješili ni oni koji su zaposleni, a kamoli netko tko dolazi iz vana. Svako pitanje ima više odgovora ali nosi samo jedan bod tako da je prolaznost ispod prosjeka - ispada da se nitko nije pripremio za testiranje i ne može osvojiti ni 50 posto bodova. Zapravo možda i jesmo idioti jer dok mjesec dana čitamo zakone kako bismo se pripremili, oni samo traže način ne da odaberu najboljeg nego da nas sve eliminiraju.
S ovakvim nepravičnim kriterijima u Gradu Zagrebu priprema za njihova testiranja je uzaludna za sve koji kroz selekcijski postupak očekuju da će doći do posla.
Time4Me is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 11:08   #24
Quote:
Time4Me kaže: Pogledaj post
Testiranje za posao u Gradu Zagrebu je totalna farsa. Način bodovanja je takav da test ne bi riješili ni oni koji su zaposleni, a kamoli netko tko dolazi iz vana. Svako pitanje ima više odgovora ali nosi samo jedan bod tako da je prolaznost ispod prosjeka - ispada da se nitko nije pripremio za testiranje i ne može osvojiti ni 50 posto bodova. Zapravo možda i jesmo idioti jer dok mjesec dana čitamo zakone kako bismo se pripremili, oni samo traže način ne da odaberu najboljeg nego da nas sve eliminiraju.
S ovakvim nepravičnim kriterijima u Gradu Zagrebu priprema za njihova testiranja je uzaludna za sve koji kroz selekcijski postupak očekuju da će doći do posla.
Ako govorimo o zapošljavanju na neodređeno u Gradu Zg ti ne traže vježbenike. Tu sam info dobila davno i vjerujem da je točna. Čini mi se da je tamo uzalud pokušavati nešto glede posla, osim ako imaš debelu vezu i novčanik. Čula sam neka pitanja još od proljeća i to je zaista nevjerojatno kako su ona koncipirana i koji je smisao takvog pitanja. Ispada da su u ministarstvima pitanja ispodprosječno lagana u odnosu na Grad. Moj zaključak - bez veze u Gradu Zg nema posla.
grozdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 11:55   #25
Quote:
grozdjica kaže: Pogledaj post
Ako govorimo o zapošljavanju na neodređeno u Gradu Zg ti ne traže vježbenike. Tu sam info dobila davno i vjerujem da je točna. Čini mi se da je tamo uzalud pokušavati nešto glede posla, osim ako imaš debelu vezu i novčanik. Čula sam neka pitanja još od proljeća i to je zaista nevjerojatno kako su ona koncipirana i koji je smisao takvog pitanja. Ispada da su u ministarstvima pitanja ispodprosječno lagana u odnosu na Grad. Moj zaključak - bez veze u Gradu Zg nema posla.

Hrvatska klasika
Trampuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 14:28   #26
Quote:
grozdjica kaže: Pogledaj post
Ako govorimo o zapošljavanju na neodređeno u Gradu Zg ti ne traže vježbenike. Tu sam info dobila davno i vjerujem da je točna. Čini mi se da je tamo uzalud pokušavati nešto glede posla, osim ako imaš debelu vezu i novčanik. Čula sam neka pitanja još od proljeća i to je zaista nevjerojatno kako su ona koncipirana i koji je smisao takvog pitanja. Ispada da su u ministarstvima pitanja ispodprosječno lagana u odnosu na Grad. Moj zaključak - bez veze u Gradu Zg nema posla.
nije za vježbenike već za ljude s iskustvom. Način bodovanja je takav da eliminira sve kandidate jer uopće ne uvažava ono što točno odgovoriš.
Stvarno, ispada da ne možeš proći testiranje ako nisi unaprijed kupio test.
Time4Me is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 22:45   #27
Quote:
Time4Me kaže: Pogledaj post
Testiranje za posao u Gradu Zagrebu je totalna farsa. Način bodovanja je takav da test ne bi riješili ni oni koji su zaposleni, a kamoli netko tko dolazi iz vana. Svako pitanje ima više odgovora ali nosi samo jedan bod tako da je prolaznost ispod prosjeka - ispada da se nitko nije pripremio za testiranje i ne može osvojiti ni 50 posto bodova. Zapravo možda i jesmo idioti jer dok mjesec dana čitamo zakone kako bismo se pripremili, oni samo traže način ne da odaberu najboljeg nego da nas sve eliminiraju.
S ovakvim nepravičnim kriterijima u Gradu Zagrebu priprema za njihova testiranja je uzaludna za sve koji kroz selekcijski postupak očekuju da će doći do posla.
Slažem se jer postoje pitanja koji ljudi točno odgovore ,ali oni to tumače drugačije .
To testiranje treba dati zastupnicima u skupštini i cijelom poglavarstvu i bili bi poražavajući rezultati !!!!
Flipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 12:46   #28
Grad Zagreb

Ima li itko kakvo iskustvo sa pismenog testiranja u Gradu Zagrebu?
yzerman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 00:06   #29
Quote:
yzerman kaže: Pogledaj post
Ima li itko kakvo iskustvo sa pismenog testiranja u Gradu Zagrebu?
piše ti na internutu područje testiranja za to radno i moraš imati minimalno 50% točnoga da ideš na razgovor koji je odmah nekad nakon testiranja .
Većinom je zaukruživanje .
Flipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 08:53   #30
Quote:
Flipi kaže: Pogledaj post
piše ti na internutu područje testiranja za to radno i moraš imati minimalno 50% točnoga da ideš na razgovor koji je odmah nekad nakon testiranja .
Većinom je zaukruživanje .
Ok, hvala!
Ma znam da im na stranicama piše područje testiranja, mislila sam konkretno kako izgleda pismeni, idem sutra pa ćemo vidjet!
yzerman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 17:26   #31
Ima netko informacija vezano za testiranja u Gradskom uredu za imovinsko-pravne poslove, 2 radna mjesta su bila - samostalni upravni referent za izvlastenja. Intervju je bio jos krajem veljace, od rjesenja ni traga ni glasa...
ptichar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 21:33   #32
Ja sam bila na nekoliko testiranja u Gradu Zg za VSS... uvijek daju popis literature za svako radno mjesto... ustav i lokalna samouprava je opći dio i od 10 pitanja treba riješiti 5, a poseban dio je uvijek vezan uz radno mjesto i također ima 10 pitanja i treba 5 riješiti. Sistem je zaokruživanja, moguće više točnih odgovora. Nije lagano ali ako se dobro spreme zakoni može se proći, ja redovno prolazim ali ne dobivam posao jer nemam vezu. Bez toga se ne trebate niti truditi :-(
mamica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 08:21   #33
Isključivo veza - bandićeva prćija!

Mel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 19:34   #34
Bio sam na nekoliko testiranja do sada u gradu. Stvar je u tome sto je konkurencija uvijek barem 10 ljudi za jedno mjesto, a pismeni je stvarno zahtjevan-na zaokruzivanje, s tim da je moguce vise tocnih odgovora, a ne pise ti koliko je tocnih, nema polovicnih bodova, tako da je prilicno zeznuto. A da bi cijela stvar bila bolja i ako ostvaris max.broj bodova na pismenom,intervju se takodjer ocjenjuje, a sve da i imas najvise bodova na pismenom procelnik ne mora izabrat kandidata s max.brojem bodova, vec ima diskreciono pravo izabrati kandidata kojeg on hoce, drugim rijecima idealno za odabir "odgovarajuceg kandidata" jel...a sve po zakonu...
ptichar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 19:05   #35
nije stvar u testiranju, literatura je uvijek manje više slična ( ustav, lok. samouprava itd. ) i nije tako strašno. stvar je u tome što se gotovo uvijek zna unaprijed tko će doći na mjesto za koje se testiraš..
__________________
How the little piggies will grunt when they hear how the old boar suffered
Mihalj11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 08:09   #36
Jel se netko prijavio za radno mjesto pravnika u Uredu gradonačelnika - Sektor za pravne poslove?
Blakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 08:33   #37
U 95% slučaja u trenutku raspisivanja natječaja već radi netko na tom mjestu, tako da znate..
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 08:59   #38
To pretpostavljam. Prijavila sam se čisto iz znatiželje da vidim da li će me uopće pozvati na razgovor.
Blakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 10:45   #39
Da li netko zna da li u gradu zaposljavaju uopce ljude bez iskustva ili samo preko strucnig osposobljavanja? I kakve su place prvostupnika ekonomije
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 23:02   #40
Vjerujte mi, ustedite si vrijeme, trud i dusevno zdravlje i nemojte ic na natjecaje u Gradu Zagrebu...Jedan od 5 natjecaja je mozda, al mozda, nenamjesten, inace ce uvijek naci nacin da vas zaobidju, iskusio na vlastitoj kozi. Sve je po zakonu, testiranje, bodovanje, al na kraju uvijek se nadje nacin da se izabere odabrani (bodovanje usmenog)
ptichar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:40.