Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2008., 19:48   #61
Quote:
BeautifullyChaotic kaže: Pogledaj post
Dobila sam vaginalete, rekao je da su vjerojatno od bazena. Mislila sam konkretno na briseve, da nisu pokazali neku boleštinu.
Pa da od bazena dobiješ bakterije npr.ureaplazmu. Ali za to se ne daju vaginalete nego antibiotik.-I jasam isto tako dobila i čekam kako dalje.
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 12:47   #62
ovak...ja sam isto dobila te probadajuće bolove,leđa su me u početku fakat jako bolila i mislila sma da su bubrezi.otišla na ultrazvuk i vele da s bubrezima ništa nije.to sam kasnije povezala stime da sma prestala pit pilule nakon godine dana i da su mi se ti bolovi javili par dana kasnije.isti bolovi kako ih opisujete,ta neka probadanja i tupa bol većinom s desne strane ali nekad i sa lijeve.mislila sma da je možda slijepo crijevo al ne znam,nikakve druge simptome nemam.sad sam naručena za ultrazvuk pa čekam mengu da mogu ić kasnije.inače,prije otprilike 3 god sam završila na hitnoj zbog jakih probadajućih bolova,puno puno jačih nego sad i mislila su da je slijepo crijevo i tak sma svaki dan bila na hitnoj,jer se nisu mogli odlučit je li to slijepo ili nije da bi meni bol potpuno nestala nakon nekih 5 dana.ko da ništa nije bilo...tako da mi na kraju ništa nisu ni rekli...
nego,mislila sam da bi ovo moglo bit od toga što sam prestala pit te pilule i sad su jajnici počeli sami funkcionirat pa to malo teže ide i zato boli....mislim,ne znam,sad prva menga nakon pilula je kasnila 2 tj i bila je jako bolna.
i nije da to mene boli stalno i da mislim na to,al smeta me...više smeta nego što boli...
anjich is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 15:08   #63
Ja nisam pila pilule makar mi ih je prije par godina dr. predložio. Al' eto, bolovi se vratili, danas u donjem dijelu leđa, i sa strane, od pregiba struka prema dolje, ali u leđima su puno jači. Više zbilja ne znam kud bi sa sobom.
BeautifullyChaotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 17:28   #64
mene je zatezalo u predjelu lijevog jajnika,dolje nize...i to su bila neka zatezanja vise ne jako bolna al opet osjetis neku nelagodu kad te to pocne prati...i odem ja kod ginica i vidjela je na uzv-u nesto slobodne tekucine oko lijevog jajnika i rekla da je to nekakva upala i dala mi 2 kutije antibiotika i sve proslo,a cekala sam dva dana da se uvijerim da ne umisljam bolove i zatezanja.
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 11:52   #65
Mene u zadnje vrijeme muci kao neki pritisak (ugl na podrucju oko lijevog jajnika). Nema nikakvih probadajucih bolova i slicno. Kao da imam neki kamen na njemu, a ponekad se javlja i osjecaj nadutosti na tom podrucju (jajnici, mjehur). Cekam na pregled kod ginekologa, pa ako je netko imao slicne simptome. Da, i lagano me ledja znaju boliti (skroz dolje). Nisam trudna 100%.
Thanks.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 15:12   #66
Evo, meni od 7.mjeseca ne prolazi. Još nisam dobila ni rezultate papa testa kojeg sam radila sredinom osmog. Bolovi svakodnevni, napuhnuta kao trudnica, boli me kralježnica dolje, desni jajnik i oko pupka, promijenila sam ginekologa, ali na pregled mogu tek iza Nove... poludjet ću, već si svašta u glavi zamišljam. A sklona sam paničarenju kad nešto boli, pogotovo ovako dugo.
BeautifullyChaotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 19:14   #67
Pa zar te nisu mogli ranije naruciti? Bojim se da ce i meni tako biti. Ja sam u uk, a ovdje moras ici prvo kod opce prakse, pa te onda oni salju u bolnicu kod ginica. Sad uz Bozic i Novu, brijem da niti mene nece pregledati prije sijecnja.
Fingers crossed da nije nista. x
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 19:19   #68
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Pa zar te nisu mogli ranije naruciti? Bojim se da ce i meni tako biti. Ja sam u uk, a ovdje moras ici prvo kod opce prakse, pa te onda oni salju u bolnicu kod ginica. Sad uz Bozic i Novu, brijem da niti mene nece pregledati prije sijecnja.
Fingers crossed da nije nista. x
Znači ni tamo nije ništa bolje... kod moje nove jednostavno prije nema mjesta. A najgore mi je, ako mi bude kasnila, i dođe baš kad trebam ići, nakon toliko čekanja.
Baš kako kažeš, fingers crossed.
BeautifullyChaotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 19:22   #69
Ja imam slični problem od pred 3 dana. Osjećam se ko balon pred pucanje, a gin. mi je na hitnom pregledu (pred 3 dana) rekao da je sve ok ali je ipak uzeo PAPA-u. Bojim se da je problam u crijevima jer su blago povišeni leukociti. Naravno ni mjehur nije isključen. Help!!!
manuelita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 19:32   #70
Quote:
manuelita kaže: Pogledaj post
Ja imam slični problem od pred 3 dana. Osjećam se ko balon pred pucanje, a gin. mi je na hitnom pregledu (pred 3 dana) rekao da je sve ok ali je ipak uzeo PAPA-u. Bojim se da je problam u crijevima jer su blago povišeni leukociti. Naravno ni mjehur nije isključen. Help!!!
I ja sam pomislila na crijeva, isto blago povišeni leukociti, ali kirurg kaže ok, ginić kaže ok... ne znam više. Predugo to traje.
BeautifullyChaotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 15:18   #71
ovako,,imam jedan problemcic,,nakon 2 dana mi je prosla menga,,a od jucer navecer imam bolove samo u lijevom jajniku,,, kao da me netko sa cekicem lupa,,,da li to moze biti ovulacija,, pijem glukoformin i diane,!
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 18:18   #72
Ja sam bila na ultrazvuku danas. Nemam nikakve ciste, samo tu neku slobodnu tekucinu. Sad ta sestra koja mi je radila ultrazvuk (da, u uk to rade sestre) je rekla da je ili neka upala ili endometrioza (nadam se da nije). Tako da sad moram ici kod opce prakse pa ce mi dati valjda antibiotike, a onda ce mi napraviti i sve one brisove i papu. Tako nesto.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 21:04   #73
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Ja sam bila na ultrazvuku danas. Nemam nikakve ciste, samo tu neku slobodnu tekucinu. Sad ta sestra koja mi je radila ultrazvuk (da, u uk to rade sestre) je rekla da je ili neka upala ili endometrioza (nadam se da nije). Tako da sad moram ici kod opce prakse pa ce mi dati valjda antibiotike, a onda ce mi napraviti i sve one brisove i papu. Tako nesto.
Ja naručena za idući tjedan... sve me strah otići... a znam da moram. Baš me začudilo to da sestre rade ultrazvuk... makar bi i kod nas to možda bilo bolje...
BeautifullyChaotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 23:26   #74
Pa da. Mislim nije ginekologinja to znam. Visa sestra/tehnicar;obucena za to. A moram reci da sam se ugodno iznenadila. Zena je bila toliko njezna i obzirna. Nisam mogla vjerovati. Isto soba u kojoj se cijela stvar odvijala je bila u polumraku, odmah mi je stavila plahtu preko mene, cijelo vrijeme me pitala jel boli, jel sve ok i slicno. A ultrazvuk mi je stavila tako da nije niti pogledala u tom smjeru, pruzila je ruku i to je to . Vrlo ugodno iskustvo.

Vrlo uljudjeno i obzirno to rade. Valjda kod ginica ides kad imas neku dijagnozu koja zahtijeva dugotrajniji nadzor i lijecenje. Inace za sve neke manje stvari sve se to radi ovako. Sad recimo moram kod dr opce prakse koji ce me dalje uputiti vjerojatno na briseve ili mi odmah sibnuti neke antibiotike, a onda ce mi poslije uzeti briseve u domu zdravlja (to isto rade sestre).

Ma nemoj se previse brinuti. Lakse je kad to obavis. Znas da moras. A onda i ako postoji neki problem, eto barem ce se poceti rjesavati. Ja sam cekala 3 tjedna prije nego sam se odvazila. Bezveze, mogla sam odmah sve u korijenu sasjeci.

Sretno i smireno
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 02:07   #75
Infra red, probleme koje ti navodis, i ja sam imala kada sam prestala piti Logest. Jajnici nisu navikli da "rade" i postaju mnogo osetljiviji. I ja sam isto pila antibiotike i Chymoral. Videces, vremenom ce se sve to srediti.
saloma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 11:20   #76
Thanks Saloma. A valjda je neka upala. Nikad nisam imala nikakvih problema niti sam uzimala kontracepciju, ali eto dogodi se. Jedino znam da sam se smrzla jedan dan i onda je sve pocelo. Bas sam osjetila hladnocu u tom podrucju oko jajnika. Valjda ce me sljedeci tjedan doktorica vidjeti i dati mi neku terapiju.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 16:11   #77
Sorry, ovo oko prestanka uzimanja pilula se odnosilo na anjich... U svakom slucaju, kada je rec o bilo kakvoj upali jajnika, pored antibiotika, treba koristiti i Chymoral. To je mesavina tripsina i himotripsina i koristi se za ubrzanje lecenja zapaljenskih procesa; normalizuje se cirkulacija krvi i limfe.
saloma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 20:03   #78
cista

imam jedan problem i ma koliko čitala o svemu, ne mogu naći konkretan odgovor o čemu se radi! naime, na pregledu kod ginekologa vidila mi je neku cistu i rekla da pustim to da vidim oće li samo pukniti, odnosno samo od sebe nestati. nisam imala mira pa sam otišla kod privatnika koja mi je rekla da mi se jajovod spustio i da postoji velika vjerojatnost da zbog toga neću moći zatrudniti. vratila sam se svom doktoru i od tad radim razne preglede, pijem neke tablete, stavljam vaginalete i opet nema pomaka. niko ništa ne govori, ništa.
jel ima iko sličnih iskustava s tim? mislim da ću izluditi ovako
goga81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 21:30   #79
A nisi napisala gdje su ti nasli cistu, na jajniku, maternici ili negdje drugo. Vodene ciste ponekad stvarno same od sebe nestanu, ponekad i uz pomoc antibiotika (koliko se sjecam). Nemoj panicariti, sve se da rijesiti.
angell is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 17:21   #80
na jajniku!
nadam se da će se sve riješiti! jer u suprotnom ću izluditi, već pomalo ludim!
goga81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:09.