Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Web development

Web development Programiranje, dizajn, hosting i sve ostalo vezano uz razvoj web siteova

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2007., 10:07   #61
aj malo detaljnije sve opisi, tko stavlja sliku? ti, ili registrirani korisnik? tko azurira materijale? koliko podataka se ocekuje? detaljan opis...
__________________
Far too many people are LOOKING for the right person, insted of trying to BE the right person..
_________________Uvijek je jeftinije posao dobro obaviti prvi put...__.______.________
webadmin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 19:02   #62
sve bi stavljao reg. korisnik, ja bi imao mogucnost brisanja oglasa
i ja bi oglase morao odobrit.
recimo naziv predmeta, i kratak opis + cijena.
sharkhos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 13:28   #63
Cijena izrada stranice

Uskoro planiram raditi stranicu sličnoj ovoj http://www.mlakar-vilicari.hr - stranica bi bila rađena u joomli sad... koliko bi ju mogao cijeniti ?

Hvala !
Kiso is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 11:23   #64
Ima li netko volje da programira ovo:

kao što naslov kaže, htio bih programirat jednu internet stranicu tipa ciao.de gdje posjetitelj moze (preko izbornika odabrati) i spremiti neki svoj produkt sto ga kod kuce koristi (npr. brijaci aparat, radio, bicikl, mobitel) i o njemu pisati komentar i dati mu ocjenu (zvjezdice ).

znam da je ciao.de dosta golema stranica i golem projekt, ali ovo nebi islo toliko siroko. (nije mi palo ništa slično hrvatsko napamet) bilo bi specijalizirano na jedno podrucje (ili elektronika ili ... )

osnovne funkcije bi trebale bit:
login
pregled svih svojih produkti za koje sam ostavio komentar ili ocjenu
mogucnost uploada vlastite fotke za taj produkt
mogucnost dodavanja novih i update vlastitih komentara po produktu

bez logina bi trebali biti moguci razno razni pregledi i search funkcije


projekt bi trebao biti baziran na PHP/MySQL , objektno programiran, dokumentirane klase i funkcije, a dizajn CSS baziran. dobro bi dosla i koja jQuery funkcija, tolko da se doda malo na upravljivosti i živosti stranice.

moguća je i podjela posla na programiranje i dizajn.

ako ima tko nekakvu okvirnu predođbu, kolko bi me to koštalo ako bi mi netko to napravio, bio bih zahvalan.

može i neobavezne ponude na PM
__________________
Pomognimo teško oboljeloj djeci bolesno-dijete-treba-pomoć
joyamaster is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 12.08.2009., 11:06   #65
pozdrav

Zanima me sljedeće pa ukoliko je netko upoznat molio bih da mi odgovori.
Koliko je cijena izrade aplikacije za prikazivanje podataka s odgodom 15 min s burzi (koji se automatski refreshaju (recimo 5 regonalnih burzi) na vlastitoj stranici. Naime imam ugovor s quotestation firmom (data vendor) koji mi salju podatke putem xml.feed-a.

Hvala
fence is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 12:34   #66
Koliko bi otprilike koštala izrada web shopa sa CMSom i mogućnošću plaćanja karticama?

I kolka bi bila cijena optimizacije istog tog web shopa?


Što se tiče održavanja shopa to bi radila sama - zato i hoću cijenu s CMSom...
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 14:15   #67
Zašto nitko neće napisati bar okvirnu cijenu da znam dalje?!

(ili nitko više ne zalazi na ovaj pdf )
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 14:39   #68
Quote:
Skura kaže: Pogledaj post
Zašto nitko neće napisati bar okvirnu cijenu da znam dalje?!

(ili nitko više ne zalazi na ovaj pdf )

Imaš gotovih web shop-ova za plaćanje virmanski, paypall i sl. Imaš besplatnih, a ako ideš sama programirati onda postoji niz komplikacija jer se ipak barata sa brojevima kartica itd.
__________________
Nisam slijep, samo vas ignoriram.

Zadnje uređivanje scripta elegans fe : 25.08.2009. at 15:01.
Zodiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 21:49   #69
Quote:
Zodiac kaže: Pogledaj post
Imaš gotovih web shop-ova za plaćanje virmanski, paypall i sl. Imaš besplatnih, a ako ideš sama programirati onda postoji niz komplikacija jer se ipak barata sa brojevima kartica itd.
Bi ja sama ali ne znam

Zato sam i tražila savjet...

Gledala sam gotove web-shopove. Cijena se kreće cca. 6000 kn sa programskom podrškom i plaćanjem karticama. Međutim obično cijene za web shop ne uključuju i web stranicu pa bi to bio još jedan trošak vjerovatno isto toliko vrijedan

Al dobro - bar dok sam čekala tu odgovor neke sam stvari iskopala i sama

Čak sam našla i rješenje koje bi mi savršeno odgovaralo... Tako da mislim da ću ići na tu opciju... Btw, to rješenje je pokrilo sve ono što sam htjela da mi web shop ima. Osim jedne sitnice koja je izvediva, ali znatno sve poskupljuje. Koliko ne znam. Pitat ću kad bude vrijeme za to...
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 22:31   #70
Quote:
Skura kaže: Pogledaj post
Bi ja sama ali ne znam

Zato sam i tražila savjet...

Gledala sam gotove web-shopove. Cijena se kreće cca. 6000 kn sa programskom podrškom i plaćanjem karticama. Međutim obično cijene za web shop ne uključuju i web stranicu pa bi to bio još jedan trošak vjerovatno isto toliko vrijedan

Al dobro - bar dok sam čekala tu odgovor neke sam stvari iskopala i sama

Čak sam našla i rješenje koje bi mi savršeno odgovaralo... Tako da mislim da ću ići na tu opciju... Btw, to rješenje je pokrilo sve ono što sam htjela da mi web shop ima. Osim jedne sitnice koja je izvediva, ali znatno sve poskupljuje. Koliko ne znam. Pitat ću kad bude vrijeme za to...
Kada sam rekao gotovo, mislio sam na ovako nešto...

  • CubeCart
  • OS Commerce
  • Zen Cart

Ako ti treba pomoć vezano za izradu web stranice slobodno se javi ili na PM ili ovdje na forum.
__________________
Nisam slijep, samo vas ignoriram.

Zadnje uređivanje scripta elegans fe : 25.08.2009. at 23:03.
Zodiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 10:54   #71
Joj hvala ti puno

I ovo je od pomoći i to puno

Nikad mi ne bi palo na pamet da ima i freewarea na ovu temu

I naravno javim se ovdje sa svim dodatnim pitanjima



(Jest da ste malo usporeni i uspavani (a možda i prezaposleni ), ali bar dobijem dobru informaciju )


A sad odoh guglat
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 09:33   #72
Quote:
pravi forumaš kaže: Pogledaj post
Da pojasnim. Ja sada imam stranicu na webs.com, stranica je odlična za ljude koji baš nemaju previše znanja o programiranju i dizajnu jer ima odličan website builder. Ali ima jedan ogroman problem, a to je brandwith.
Kod besplatnog accounta on iznosi 500 mb mjesečno, a ako se kupi najskuplji paket koji košta 250 $ godišnje dobiješ SAMO 100 GB brandwitha, što je PREmalo ako želite imati stranicu sa nekoliko stotina tisuća ili milijuna posjeta dnevno, kao sve bolje stranice.
Za stranice od sto milijuna posjeta dnevno, hosting košta 200$ dnevno, tako da se nemoj zavaravat...
1TB ti je sasvim dovoljno za početak.

Quote:
pravi forumaš kaže: Pogledaj post
Našao sam par hostova, kod jednog imate besplatno 100GB a za 60$ godišnje dobijete unlimited brandwith.
Ima i jedan kod kojega za 8$ mjesečno dobijete unlimited brandwith i domenu (.com,.org,.co.uk...).
Unlimited brandwith kao takav ne postoji (imaš raspravu o tome tu na forumu).. to ko da kupiš hard disk sa unlimited prostorom
Sauron_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 16:26   #73
Angry Molim za par savjeta ako netko ima vremena

1. Kod izrade web oglasnika, koji naravno uključuje i fotografije uz oglas, postoji li neka kvalitetna skripta. Pitam jer mi izrađuje jedan lik stranicu i ono što je on stavio ne čini mi se ni malo sposobno za išta!
2. Kad se ta skripta napokon postavi, kod unosa fotografije od npr. 1.5 megabajta, dali se ta ista fotografija može sažet/smanjit na manju veličinu , automatski naravno, kako nebi zauzimala puno mjesta na serveru i usporavala rad
3. Koliko koštaju i gdje se mogu kupit gotove skripte ukoliko navedena iz prvog pitanja bude totalni kaos....

Uglavnom, treba mi kvalitetna tražilica oglasa po raznim parametrima koja neće zablesirat na dva kriterija..
dorian1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 16:59   #74
Quote:
dorian1000 kaže: Pogledaj post
1. Kod izrade web oglasnika, koji naravno uključuje i fotografije uz oglas, postoji li neka kvalitetna skripta. Pitam jer mi izrađuje jedan lik stranicu i ono što je on stavio ne čini mi se ni malo sposobno za išta!
postoji, npr http://www.deltascripts.com/phpclassifieds
Quote:
dorian1000 kaže: Pogledaj post
2. Kad se ta skripta napokon postavi, kod unosa fotografije od npr. 1.5 megabajta, dali se ta ista fotografija može sažet/smanjit na manju veličinu , automatski naravno, kako nebi zauzimala puno mjesta na serveru i usporavala rad
može
Quote:
dorian1000 kaže: Pogledaj post
3. Koliko koštaju i gdje se mogu kupit gotove skripte ukoliko navedena iz prvog pitanja bude totalni kaos....
Kolko para tolko muzike
Sauron_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 17:37   #75
tnx

hvala na odgovorima. cijena za izradu cijele stranice kreće se od 10 00 - 15 000
tisuća. nije još točno dogovorena. kaj misliš jel to puno...malo?
puno je ak bude zakurac a realno ak bude ok !
ajd baš me zanima kaj misliš?
dorian1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 09:17   #76
Quote:
dorian1000 kaže: Pogledaj post
hvala na odgovorima. cijena za izradu cijele stranice kreće se od 10 00 - 15 000
tisuća. nije još točno dogovorena. kaj misliš jel to puno...malo?
puno je ak bude zakurac a realno ak bude ok !
ajd baš me zanima kaj misliš?
Puno je ak bude za kurac.. ako bude dobro napravljeno, 10-15 je realna cijena..
Sauron_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 20:17   #77
Naplata izrade web stranice

Neznam gdje da sve postam ovo pitanje...

naime, imam ponudu za izradu jednog web sajta (php&mysql)...
izradom se bavim več 5-6 godina...napravio oko 6-7 projekta..ali sam radio za jednu firmu kao vanjski suradnik....

Sada bi ovaj posao (nije mali) obavio samostalno...ali...neznam kako naplatiti rad i održavanje (bir če konstantno) budučem klijentu...

Inače sam stalno zaposlen, odlična plača, pa mi otvaranje doo ne pada na pamet a niti ne mogu.
Koje mi ostale opcije ostaju?

Molim Vaša iskustva i ppreporuke...

Hvala
franzludwig is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 10:12   #78
Quote:
franzludwig kaže: Pogledaj post
Inače sam stalno zaposlen, odlična plača, pa mi otvaranje doo ne pada na pamet a niti ne mogu.
Koje mi ostale opcije ostaju?
Pretpostavljam da keš u ruke ne dolazi u obzir, jel?

Opcija a) firma od prijatelja/poznanika nek isporučuje fakturu, a tebi dalje po dogovoru..
Opcija b) studentski servis preko klinca, nećaka i sl..
Opcija c) ugovor o djelu (ovo je najgora opcija jer država uzima nemilo)

Al mislim da bi bolje odgovore dobio na podforumu pravo..
Sauron_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 19:25   #79
Quote:
franzludwig kaže: Pogledaj post
Inače sam stalno zaposlen, odlična plača, pa mi otvaranje doo ne pada na pamet a niti ne mogu.
Koje mi ostale opcije ostaju?
ako si zaposlen otvori obrt, ne plaćaš ništa ukoliko nemaš prihoda

cijena otvaranja obrta cca 1000 kn
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 17:07   #80
Quote:
matak kaže: Pogledaj post
Sva pitanja vezana uz izrade portala, znači bilo besplatno ili ne bit će prebacivana u ovu temu. Beskorisni postovi će bit obrisani prije ili kasnije. Nadam se da ti je sada jasnije.

Ako netko ima pritužbe ili prijedloge. na moderiranja Web Dizajna, i WWW foruma nek se obrati meni osobno na icq, msn ili pm. Ili ako se žali adminima, da zna na koga se treba žalit.


zanima me ako se razumiješ u to,koliko bi došla izrada web stranice vezane uz određeni poso??znaći prijatelj mi otvara neki poso i sad htio bi otvorit web stranicu za promociju!koliko bi to izašlo i dali možda znaš nekog ko bi to mogao napravi??
onajtamodesno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:25.