Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Web development

Web development Programiranje, dizajn, hosting i sve ostalo vezano uz razvoj web siteova

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2008., 02:24   #81
hosting... ocito...
btw, to je jedno od rijetkih podrucja u hr za koje je malo teze izborit poziciju u serp-u... dobro razmisli ukoliko ulazis u taj biznis. istina da primamljivo zvuci, ali velika je konkurencija na tom polju, i dosta hosting firmi propada...
Vasper is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 10:40   #82
Znam, a pokušat ću, namjeravam uzet reseller i onda preprodavat jedno dvije godine, što bih uzeo pa da vidim kako ide. Dalje ako bude išlo kako spada namjeravam uzet dedicated, pa za 3 godine ako prodaja bude odlična otvorit firmu.
__________________
Nisam slijep, samo vas ignoriram.
Zodiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 15:14   #83
gugl mi digo pejđrenk sa nula na jedan. juhuhuuuu. sad sam happyyyy. ... jel neumjesno ovako pitati, ali možete li preoporučiti nekog isključivo za SEO.???znam za B.Sharicha ali mislim da je premali poslić za njega koji nudim a sigurno je i zauzet dugo unaprijed.
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 22:47   #84
Quote:
Vasper kaže: Pogledaj post
pazi ti da je taj "Content, content, i lots of content " ipak jedinstveni content a ne kopija ili rss feed drugih siteova jer ce allmighty google kad tad pocet tuc penale na dupli sadrzaj...
Thnx for the tip, i jasno mi je to, no vidjet cemo. Javim za 1, 3 pa 6 mj ovdje kak ide

U međuvremenu, dodat ću link tako da demistificiramo i taj problem, ali uz bitnu napomenu za one webmastere koji nisu dugo u "branši": tu nisu sigurno mislili kako je dovoljno kopirat sadržaj, i brijat. Ako nema added value na sajtu onda je to bad. Otherwise, ako je korist za ljude, onda ima smisla i nece google poduzimat korake nikakve negativne. In my book, to bi bilo kontraproduktivno za sam google.

my 2 cents.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa

Zadnje uređivanje Nosf : 02.01.2009. at 23:03.
Nosf is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 18:23   #85
dakle totalni sam početnik, e sad me zanima taj famozni seo. počeo sam koristit google alat za webmastere. Dodam web adresu, ubacim meta oznaku za potvrdu, kliknem na pregled, napise mi potvrdu da sam jedini potvrđeni vlasnik, te mi napiše HTTP pogreška ( 1 ). E sad me zanima, šta bi trebao u tome Google Alatu za webmastere napravit da mi on sve odradi kako treba? Isto tako, probao sam stavit sitemap,međutim bilo koju stranicu da stavim on mi kaže "pogreška".... Ima netko da mi objasni od kud krenut, te jesam li uopće na pravom putu? thnx
tom07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 00:06   #86
Quote:
jurajj kaže: Pogledaj post
gugl mi digo pejđrenk sa nula na jedan. juhuhuuuu. sad sam happyyyy. ... jel neumjesno ovako pitati, ali možete li preoporučiti nekog isključivo za SEO.???znam za B.Sharicha ali mislim da je premali poslić za njega koji nudim a sigurno je i zauzet dugo unaprijed.

nije bas da imam vremena za uzimanje poslova sa strane, ali ukoliko je manji poslic kao sto kazes, javi se na pm, pa ti mozda dam free savjete.
Vasper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 00:09   #87
Quote:
tom07 kaže: Pogledaj post
dakle totalni sam početnik, e sad me zanima taj famozni seo. počeo sam koristit google alat za webmastere. Dodam web adresu, ubacim meta oznaku za potvrdu, kliknem na pregled, napise mi potvrdu da sam jedini potvrđeni vlasnik, te mi napiše HTTP pogreška ( 1 ). E sad me zanima, šta bi trebao u tome Google Alatu za webmastere napravit da mi on sve odradi kako treba? Isto tako, probao sam stavit sitemap,međutim bilo koju stranicu da stavim on mi kaže "pogreška".... Ima netko da mi objasni od kud krenut, te jesam li uopće na pravom putu? thnx
pokusaj drugu metodu verifikacije... uploadaj onaj nekakav prazni file na server.
Vasper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 23:20   #88
Quote:
Vasper kaže: Pogledaj post
pokusaj drugu metodu verifikacije... uploadaj onaj nekakav prazni file na server.
jesam... da nije problem u tome sta je stranica rađena u joomli
tom07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 01:54   #89
aj pogledaj jeli ti u kodu stoji još meta oznaka....zna je joomla izbrisat ako nije na pravom mistu

ako nije dodaj je opet ali dodaj je iznad <head> taga, da ništa ne bude između tog meta taga i head taga
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 10:43   #90
Eto, izbrisao sam web lokaciju u Google AzW i dodao meta oznaku ovako kako si rekao. Dodao nanovo web lokaciju i sad trebam čekat ili bi mi odmah trebao pokazat da je sve ok i da nema errora?
tom07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 15:44   #91
Quote:
Vasper kaže: Pogledaj post
nije bas da imam vremena za uzimanje poslova sa strane, ali ukoliko je manji poslic kao sto kazes, javi se na pm, pa ti mozda dam free savjete.
daj mi samo reci što trebam reći firmi koja mi je radila sajt? nisam ih dobro odabro jer su oni primarno za dizajn,grafiku, prek njih plačam hosting... od SEO-a ugl, nula bodova. jel je moguce da mi oni ostanu za dizaj i hosting a treča osoba se brine za SEO tj da mi se u nekih 6 mjeseci digne pagerank i da dobivam više organskog traffica ?? Pod ovim gore "što trebam reci toj firmi" mislim na to jel možeš samo tako uć u sajt, netrebaju ti nekakvi kodovi da manipuliraš sajtom?? ne razumijem se u to pa te molim odgovor . ?
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 16:16   #92
Quote:
jurajj kaže: Pogledaj post
daj mi samo reci što trebam reći firmi koja mi je radila sajt? nisam ih dobro odabro jer su oni primarno za dizajn,grafiku, prek njih plačam hosting... od SEO-a ugl, nula bodova. jel je moguce da mi oni ostanu za dizaj i hosting a treča osoba se brine za SEO tj da mi se u nekih 6 mjeseci digne pagerank i da dobivam više organskog traffica ?? Pod ovim gore "što trebam reci toj firmi" mislim na to jel možeš samo tako uć u sajt, netrebaju ti nekakvi kodovi da manipuliraš sajtom?? ne razumijem se u to pa te molim odgovor . ?
moguce je da se treca osoba brine za seo u funkciji konzultanta (treca osoba govori tvojim dizajnerima/programerima koje onpage modifikacije napraviti).
druga opcija je da od firme kod koje placas hosting dobijes FTP podatke servera (koje ti moraju dati, ili su ti ih vec dali), pa onda modifikacije vrsis ti ili osoba koju placas za seo.
ajd daj link na site preko privatne poruke da bacim oko.
Vasper is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 02:45   #93
Quote:
Nosf kaže: Pogledaj post
Ja moram reci da sam dosta naucio u zadnjih 7 dana o tom cijelom konceptu SEO ovo ono. Dijelom slucajno, jer eto, dobro je izaslo, a dijelom se pokaze da obicni trikovi uz malo srece dobro prođu.

Desilo se to da mi je web stranica jedna u 7 dana dosla s 0 na 5.000 posjeta dnevno (60% USA, UK, Canada), posjete divljaju prema gore svaki dan rapidno (nocas ocekujem oko 7.000 prema trenutnom stanju), adsense divlja i sad samo jedno mogu preporucit (bar badava ):

Content, content, i lots of content
Evo. Malo razmislit o gornjoj recenici, i sretan Bozic

I kako napreduje posjeta? Dali jos uvijek imas 5000 dnevno ili je to bio samo jedna navala? I kako to da ti je tako naglo skocila posjeta sa 0 na 5000? Nisam bas cuo za takve primjere pa mi je malo cudno, dali si koristio kakve blackhat metode ili neke doorway-a tj. neke soc. siteove za rank?
I ako nije bed koliko si zaradio dnevno kad ti je posjeta bila 5000?

Sad bi pitao i koje podrucje, tema ti je sajta ali mozda ces reci da pitam previse :P

Anway, svaka cast na zaradi.. samo se nadam da si naucio iz svega toga sta i kako i da ces kako bi ameri rekli..
rinse and repeat!!
__________________
SEO expert @ Fortis, SEO for SaaS Marketing Agency.
BoneS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 20:48   #94
Posjeta je ubrzo zatim odletila na 13k dnevno, peak je bio gotovo 14.000 jedan dan i vratila se na sad stabilnih 10-11k po danu.

Adsense, uz optimizacije i ino, s tim da ne pričamo o skupim klikovima (tek rijetko se nađe koji iznad 30 centi, osim jednog rekordnog za moje pojmove od gotovo 2 USD), je dobar. Nebih ovako o ciframa ni o osjetljivim detaljima tematike i slično, ako razumijete, ali je dobar Iznimno. Za moje pojmove. Moguće je lako da je to nekom sitnica, ali ja sam zadovoljan.

Naravno, sad se javljaju poteškoće neke s održavanjem sajta i moram pripazit na puno stvari koje bi ga mogle (kolko sam čitao) strmoglavit natrag) ali radi se na tome.

I ništa black hat seo, to fakat mrzim Igralo se sasvim fer. Stvar je ideje, valjda. Ne znam. Pokušat ću uskoro s još jednim pa ću znat reć, jel ideja ili luck.

poz
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Nosf is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 23:06   #95
tnx, i svaka cast na posjeti jos jednom.

imas koji tip za nichu i malo objasnit kako si ju izbarao? Ili si slucajno dosao do toga?

Ja evo sad radim niche research i trazim neku dobru nichu oko koje da napravim sajt
__________________
SEO expert @ Fortis, SEO for SaaS Marketing Agency.
BoneS is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 11:07   #96
POMOĆ!!! Web tražilice.

Pošto ovo i nije moje područje molio bih par savjeta. Od prije jedno 6.mj plaćam jednoj firmi 200+PDV mjesečno da nas ubacuju u što bolje pozicije na ''search enginesima''. Ok nije to nikakva love posebno ako mi donosi promet ali me iskreno zanima dali oni meni prodaju maglu ili? Pošto kad sam izradio web stranicu (preko jedne druge firme) neki pojmovi sa stranice su se pozicionirali na google i jednostavno su tamo. E sad oni su meni rekli da im donesem katalog sa pojmovima iz moje struke i kao da će oni to redovno ubacivati na google tako da sam uvijek pri vrhu. Da budem iskren od tih pojmova rijetko koji kad utipkas me izbacuje. Savjet? Druga stvar, malo imamo problema s njima i na webu sam vidio da mi stranice ide preko whois.hr odnosno tamo je registrirana domena a kao održavaju je neki tramont.hr. Ja ovoj firmi plaćam 400+PDV na godinu za domenu. Dali mogu direktno ici preko tramonta.hr ili? I da budemo jasni nije ni malo u lovi nego imam osjećaj da nas muzu.
sharky83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 12:28   #97
Cek malo! jesi li ti izradija svoju web stranicu ili su ti je oni izradili? Dali ti odrzavas web stranicu ili oni?
stana20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 12:43   #98
http://en.wikipedia.org/wiki/Search_engine_optimization
[Marko] is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 17:45   #99
Quote:
sharky83 kaže: Pogledaj post
Pošto ovo i nije moje područje molio bih par savjeta. Od prije jedno 6.mj plaćam jednoj firmi 200+PDV mjesečno da nas ubacuju u što bolje pozicije na ''search enginesima''. Ok nije to nikakva love posebno ako mi donosi promet ali me iskreno zanima dali oni meni prodaju maglu ili? Pošto kad sam izradio web stranicu (preko jedne druge firme) neki pojmovi sa stranice su se pozicionirali na google i jednostavno su tamo. E sad oni su meni rekli da im donesem katalog sa pojmovima iz moje struke i kao da će oni to redovno ubacivati na google tako da sam uvijek pri vrhu. Da budem iskren od tih pojmova rijetko koji kad utipkas me izbacuje. Savjet? Druga stvar, malo imamo problema s njima i na webu sam vidio da mi stranice ide preko whois.hr odnosno tamo je registrirana domena a kao održavaju je neki tramont.hr. Ja ovoj firmi plaćam 400+PDV na godinu za domenu. Dali mogu direktno ici preko tramonta.hr ili? I da budemo jasni nije ni malo u lovi nego imam osjećaj da nas muzu.

SEO firma bi trebala snimiti stanje prije pocetka optimiziranja, te pokazivati napredak. ukoliko se stanje na trazilicama ne popravlja, onda te muzu. mislim da si prije zaposljavanja trebao ipak pitati njihova ocekivanja od tog posla, te kako misle mjeriti svoje rezultate. naime, mozda oni zaista i rade sve sta kazu, ali to ne daje rezultate...

sto se tice drugog problema... 400kn za domenu? ili domenu i hosting? ajd daj link svoje stranice ili se javi na privatnu poruku ili mail (kontakt at online-again.com) da vidim u cemu je problem.
Vasper is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 22:34   #100
Koliko para tolko muzike. Da si platio koliko inace SEO kosta vjerojatno bis vidio i rezultate. A ako ti nemas koristi od toga onda im nemoj placat 200kn.
Ja osobno da sad radim optimizaciju vjerojatno nebi isao nekome radit ispod 600 eura mjesecno ali ono, mogao bi garantirati rezultate te bi sve bilo transparentno i nebi ni isao u posao prije nego bi detaljno objasnio klijentima sta i kako cemo radit, koja su mjerila itd. meni osobno jedino mjerilo koje je vazno koliko se za subjekt za koju radim optimizacija povecala prodaja.
Mozes ti biti prvi na Google-u za neki pojam ali ako ciljas krive pojmove onda uzalud. Cak bi rekao da je odabir pojmova (keyworda) najvazniji u cijeloj prici.
Al kao sto rekoh, kolko para tolko muzike.
__________________
SEO expert @ Fortis, SEO for SaaS Marketing Agency.
BoneS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:14.