Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2003., 23:37   #21
hehe super...
ovakvi postovi me vesele a ne blesava prepucavanja tko je manji
hrvat
jel ce pocet letit ryanair do tebe?si cuo mozda sta?
ili ima neka druga low cost kompanija?

jel ima jos hrvata u ovako "egzoticnim" zemljama???
ajde,javi te se ....iz Kenije,Thailanda ili Srbije hahaa


B.
__________________
"that's my opinion. if you don't like it I have others.." :)
Buckfast is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 02:53   #22
Tu su gadno skupi s letovima.
Evo ja u subotu letim prvo za London pa onda za Trst s Ryanairom, a iz Trsta vec ce se nesto nac za Zagreb.
To je jos najeftinija varijanta koju sam naso do sad.
2300 kuna s povratnom.

RyanAir ne leti jos za Island, ali ima jedna low cost kompanija koja redovito leti za London. Iceland Express. Mislim da lete i drugdje, ali nisam gledo jer mi London nekak najvise pase s njima (najjeftiniji).

Prvi puta sam sve karte narucio online tako da se nadam da ce sve ic ok, a ne da u London ostanem ko jednom 4 dana s 10 funti u dzepu (imao sam 16 godina tako da sam bio totalna zbunjola).
delmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2003., 00:36   #23
Delmore, thanx na zanimljivim odgovorima!

Nego... ni riječi o curama na Islandu!?

Kad se vraćaš u zemlju snijega i leda? Odakle si inače? Iz Zagreba?

Sretan Božić... tebi i ostalim Islanđanima!
Force is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2003., 00:57   #24
Quote:
delmore kaže:
Puuuno piju. Alkohol je skup ko zlato. Evo prije par dana platio sam pivo u baru 50 kuna, ali i dalje piju. Zato kad idu negdje kao turisti pijani su 24/7. Jednom ja letio za Prag s punim avionom islandjana. Meni je bilo cudno kak su stjuardese nekak nepristojne, ali kasnije sam skuzio da one vec imaju iskustva s njima. Sat vremena letimo, boca vodke kruzi vec treci puta oko aviona ... svi pijani pjevaju.
jaooo zamisli sreće islandjanske doć u prag! pivo 3 kune i to dobro pivo.. jaoooo..

inace, znam par ljudi koji su otisli na island, uglavnom love neke ribe, kitove, tuljane, zmajeve, stajaznam... dodju nazad oko bozica puni love... kazu da im je dobro. malo puno ladno, al kao naviknes se.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 21:04   #25
vidim dugo nitko nije ništa imao komentirati i pitati u vezi Islanda. Evo mene zanima Island kao i ostala skandinavija. Htio bio nakon faksa tamo potražit posao. Ako ima netko ovdje s Islanda, imam pitanje dali medicinsko osoblje ima šanse za dobiti posao? kolike su plaće otprilike za med.sestru/tehničara? koliko košta mjesečno unajmljivanje manjeg stana? I dal stvarno ima samo par hrvata gore? pronašao sam neke informacije o islandu na mcc.is ali to je dosta kratko sve.
nench is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 22:12   #26
ajme ...ja bi tako preselila na island ...savrsenstvo savrsenstva, vec par godina skupljam fotke naokolo i mislim da bi mogla rekonstruirat pejsaz islanda
a i jezik je tak predivan, totalno zajeban al predivan, upravo si skidam neke pjesme i tako ...........kako zavidim svima koji mogu zivjet na islandu ...ko zna mozda i ja odem za par godina, dok zavrsim faks
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2007., 00:06   #27
ufff i ja bi gore, jel ima di za skijat se (trebalo bi bit)? ...i da kakve su ženske ?
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2007., 14:13   #28
Da Island je zanimljiv. Što sa prirodne strane a i standard je visok. među najbogatijima zemljama svijeta.
više inform. o Islandu možete naći na www.iceland.is www.mcc.is pa kliknete na serbo-croatian Većina islandskih stranica je prevedena na engleski poljski srpski i tajlandski. Jer iz tih zemalja najviše ima uvoznih ljudi.
nench is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 11:37   #29
Delmore,

koliko prosjecno godina treba odrasloj osobi da solidno nauci islandski jezik, znaci da bez problema moze citati novine, gledati TV, voditi svakodnevne razgovore bez poteskoca, pisati?

To pitam zato sto je meni trebalo 7 godina da naucim danski (poceo sam uciti nakon tridesete), a znam da islandski i danski imaju isti korijen (danci su vladali Islandom, ako se ne varam), ali danski je se razvio u drugom smjeru, jer je dosta bio pod utjecajem njemackog jezika. Hocu reci, ako je nekakav prosjek za danski 6-7 godina, koliko je onda to za islandski koji se nije bitno promijenio zadnjih 1000 godina?

Lijepi pozdravi
TomK is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 14:20   #30
..kako studiram jezike, posebno me zanimaju lingvistička pitanja, a onoga koga zanima nešto slično sigurno će se prije ili kasnije dodatknuti islandskog jezika. svi su jezici manje više podložni projenama, bilo u gramatici, izgovoru, morfologiji.. upravo je to kod islanđana nevjerovatno, njihov se jezik nije bitno promijenio u posljednjih 1100 godina, tako naprimjer kod usporedbe novinskog članka iz 2001. i natpisa iz 11 stoljća, gotovo da i nema razlika .. jedino što se je djelomično promijenilo je pitanje izgovora pojedinih riječi, ali pisana riječ je ostala ista.. islanđani baš zbog toga rade nevjerojatno puno na konstantnom stvaranju novih lexema, koji postaju nužni zbog napretka u znanosti, globalnim odnosima i tako dalje.. meni su već ovo sasvim dovoljni razlozi da odem tamo
uncle_skunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 14:29   #31
A gdje je onaj sa Islanda?
NIsta ne pise o tome guzi li sta ili ga konstantno turpija.....
alen1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 14:32   #32
Island je bio pod Danskom do 1944!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 01:43   #33
Bok svima,zanima me ponešto o emigraciji na Island. Island je zemlja koja me fascinirala jos otkad sam bio malen. Tu zemlju obozavam. Razvijena je,ima odličan socijalni sistem i prekrasan krajolik. Trenutno idem u srednju skolu (gimnaziju) pa me zanima bih li,kada završim srednju skolu, mogao emigrirati na Island? Bih li sa završenom gimnazijom mogao emigrirati ondje,te studirati i naći neki posao? Island je predivna zemlja i stvarno bih se tamo zelio preseliti. Islandski jezik znam,iako još uvijek nedovoljno za svakodnevni život ondje. Čitao sam puno o Islandu i znam situaciju ondje,samo me zanima emigracija. Ima li tko odgovore na moja pitanja ili nekakve savjete? Sve je dobrodošlo. Hvala unaprijed!
Bilby is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 12:21   #34
Jedno je tvoja hvalevrijedna fascinacija tom predivnom državom-otokom,a drugo je realnost života na Islandu.

Moja poznanica je kao izbjeglica otišla tamo,ali se vratila na Balkan prije nekoliko godina,znači da ne cvjetaju ruže gore,jer sigurno se ne bi vraćala tu gdje joj je uništeno puno toga.

Ali,podržavam entuzijazam i hrabrost,ako vjeruješ u sebe,treba pokušati
ExAuPair is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 21:48   #35
Pa rado bih pokušao. Znam da je tamo sve skupo kao vrag,ali su i plaće velike. A i volim hladnoću tako da mi to ne bi predstavljalo problem. Bih li tamo,sa završenom gimnazijom mogao naći posao? Inače sam skroman,ne tražim puno, tako da mislim da bih se snašao ondje. Ne želim ostati u Hrvatskoj jer ne želim preživljavati iz dana u dan, sa malom plaćom koja kasni, ako uopće nađem posao. Gore posla ima i situacija je bolja. Ondje bih živio pristojno i barem ne bih strepio za svoju egzistenciju.

Zadnje uređivanje Bilby : 02.08.2012. at 21:55.
Bilby is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 22:10   #36
Quote:
Bilby kaže: Pogledaj post
Gore posla ima i situacija je bolja. Ondje bih živio pristojno i barem ne bih strepio za svoju egzistenciju.
zbog cega si tak siguran u to? islandjana ima samo 300k, a vecina poljaka koji su tam bili gastici su se vratili doma zbog krize
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 22:19   #37
Quote:
šatro gospon kaže: Pogledaj post
zbog cega si tak siguran u to? islandjana ima samo 300k, a vecina poljaka koji su tam bili gastici su se vratili doma zbog krize
Siguran sam jer pratim jednu stranicu sa novostima sa Islanda na engleskome jeziku. Nezaposlenost je 4.8%, a ekonomski rast u prvom kvartalu je 4%.
Bilby is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 00:56   #38
Quote:
Bilby kaže: Pogledaj post
Siguran sam jer pratim jednu stranicu sa novostima sa Islanda na engleskome jeziku. Nezaposlenost je 4.8%, a ekonomski rast u prvom kvartalu je 4%.
kina ima manju nezaposlenost i veci rast, jel to znaci da treba tam emigrirat?

nemoj mislit da pricam napamet, jako dobri frendovi su tam vec 25 godina. nedavno sam negdje cital da hoce krunu zamijenit kanadskim dolarom
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 10:47   #39
Evo da se i ja malo nadovežem na temu.
Imam ujaka koji tamo živi.
Istina,
Island je pretrpio jedan određeni period krize i bankrota i na veliko čudo, nekako se iskoprcao iz toga i tamo standard opet počinje rasti.
Do prije krize Island je uvijek bio među prvih 5 zemalja koji su najpoželjnije za život, za vrijeme krize je bio na visokom 20 mjestu, a kada je počeo izlaziti iz krize bio je na 10 mjestu.
Važno je napomenuti kako je u igri bilo svaki put skoro 200 država, a Hrvatska je bila uvijek tamo negdje jako, jako, jako daleko.kao i ostale balkanske države.
Uostalom, danas je teško naći državu koja nije NIKAD pretrpjela krizu.Gotovo takva ne postoji.
Jednom davno krizu je pretrpjela i Kanada i Australija a danas slove kao dvije najmoćnije zemlje svijeta.Znači li to da budući da su one jednom pretrpjele krizu ne treba tamo odlaziti?
Ujak mi je rekao kako je Island otok prekrasne "vanzemaljske" prirode.
Ljudi su tamo najsretniji i najljubazniji narod u svijetu što su potvrdile i statistike.
Tamo uopče nema kriminala.Kuću možeš ostaviti otvorenu i otići na put i nitko ti je neće orobiti.Možeš spavati vani na ulici i nitko te neće premlatiti.
Tamo je 100 posto ljudi pismeno.Gotovo svako ima posao i plaću 3000 eura, što je tamo srednji prosjek, dok je ovdje kod nas tkz. prosječna plaća jedva 3000 kn.
Ljudi su tamo uglavnom bogati zato i jesu cijene visoke.Njima ne, a nama turistima sa 10 lipa u džepu da.
Kod njih ne postoji druženje bez da te ne pozivu kod sebe doma na večeru.Kod njih nema svađa i neprijatelja.
Tamo su svi na neki način, čak i oni koji se uopče ne poznaju prijatelji.
To je država perspektive.
Poglavito zato što ne žele ući u europsku uniju.
Ako dođe do raspada europske unije, sve države koje su bile članice iste, će doživjeti bankrot i postati Grčka broj 2.

Dakle, ako se namjeravaš tamo trajno ostati, vjeruj mi, nećeš požaliti.
__________________
Earth to earth, ashes to ashes, dust to dust
there is noting new under the sun
only time will tell when my moment is to come
WikiMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 23:54   #40
Zvuči bajkovito ali vjerujem. Jer želim da vjerujem da je tako zato što kao i ovom autoru topica mene takođe fascinira Island. Zapravo samo njihov sistem i standard života, i mentalitet naroda ali dok sama priroda me pomalo plaši. Klima, zemlja i vrijeme sve to me malo plaše. I pitam se koliko tamo traje dan a koliko noć, na ljeto i zimi. Kad sam to čuo u Norveškoj, zaprepastio sam se.
Samo zbog toga ne razmišljam previše da pokušam na Islandu, na vulkanskom otoku daleko na sjeveru. Inače mene zanima studiranje, ako ništa onda koliko se teško dobiva posao i šta se tamo najviše traži.
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:52.