Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Informacije o poslodavcima

Informacije o poslodavcima Misija: zaposlenje!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2014., 11:55   #61
Quote:
freQuentin kaže: Pogledaj post
Pitanja tipa "Više volim uobičajena jela nego egzotična jela s novim začinima." I onda treba označit točno/netočno. Bilo je negdje 180 pitanja. To je sve skupa trajalo negdje 2 i pol sata. Na kraju je još svako dobio termin kad da dođe na razgovor s psihologom.
Bože, kakve bedastoće!
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 11:34   #62
Poslovni Analitičar 3 i Tester

Javio sam se za posao za navedena dva radna mjesta, pa me interesira sadržaj stručnog testiranja za Poslovnog analitičara 3 i Testera. Naime prošao sam već ranije cjelokupno testiranje za Sistemskog administratora zajedno sa interviewom, pa znam o čemu se tu radilo. Čisto me zanima ima li kakve razlike. Hvala.

Inače ako nekog zanima selekcijski postupak se sastoji od više faza:

1) Psihološko testiranje u HZZ: termin dobiješ mailom, testovi pamćenja, testovi osobnosti i testovi inteligencije - klasika

2) Razgovor sa psihologom HZZ: dobiješ termin po završetku psihološkog testiranja, traje cca 1 sat, vrlo ugodan razgovor o tvojim osobnim stavovima, gdje si radio, šta si radio i tako to

3) Stručno testiranje u Algebri: termin dobiješ mailom, matematičko-logički test (nizovi i jednostavni računski zadaci na razini "ako imaš tri sardine, jednu baciš u jezero drugu more, a treću nemaš..."), testovi iz osnova računarstva, mrežne tehnologije, operativnih sustava (uglavnom osnove UNIX-a), baza podataka (uglavnom osnove SQL-a i relacijskog modela), programiranja (općenito ne vezano uz specifičan programski jezik) i poseban iz IBM tehnologije (bar je tada bio)

4) Job interview u sjedištu u Prečkom: nazovu te na mobitel i dogovore termin (bar je meni tako bilo), dođeš lijepo obučen, pričekaš, pokupi te teta iz HR-a i odvede te na razgovor gdje sjede tvoj budući šef i još dvoje voditelja, pitanja su klasična za job interview (upute na Moj Posao )

Kad krene sve se odvija u najviše 7 dana.

Nadam se da sam nekom pomogao, a sad neka dobra duša pomogne meni i napiše otprilike kakvo stručno znanje se testira za poslove koje sam naveo.
__________________
You can't kill an idea
NorthonX is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 18:21   #63
Quote:
NorthonX kaže: Pogledaj post
Javio sam se za posao za navedena dva radna mjesta, pa me interesira sadržaj stručnog testiranja za Poslovnog analitičara 3 i Testera. Naime prošao sam već ranije cjelokupno testiranje za Sistemskog administratora zajedno sa interviewom, pa znam o čemu se tu radilo. Čisto me zanima ima li kakve razlike. Hvala.

Inače ako nekog zanima selekcijski postupak se sastoji od više faza:

1) Psihološko testiranje u HZZ: termin dobiješ mailom, testovi pamćenja, testovi osobnosti i testovi inteligencije - klasika

2) Razgovor sa psihologom HZZ: dobiješ termin po završetku psihološkog testiranja, traje cca 1 sat, vrlo ugodan razgovor o tvojim osobnim stavovima, gdje si radio, šta si radio i tako to

3) Stručno testiranje u Algebri: termin dobiješ mailom, matematičko-logički test (nizovi i jednostavni računski zadaci na razini "ako imaš tri sardine, jednu baciš u jezero drugu more, a treću nemaš..."), testovi iz osnova računarstva, mrežne tehnologije, operativnih sustava (uglavnom osnove UNIX-a), baza podataka (uglavnom osnove SQL-a i relacijskog modela), programiranja (općenito ne vezano uz specifičan programski jezik) i poseban iz IBM tehnologije (bar je tada bio)

4) Job interview u sjedištu u Prečkom: nazovu te na mobitel i dogovore termin (bar je meni tako bilo), dođeš lijepo obučen, pričekaš, pokupi te teta iz HR-a i odvede te na razgovor gdje sjede tvoj budući šef i još dvoje voditelja, pitanja su klasična za job interview (upute na Moj Posao )

Kad krene sve se odvija u najviše 7 dana.

Nadam se da sam nekom pomogao, a sad neka dobra duša pomogne meni i napiše otprilike kakvo stručno znanje se testira za poslove koje sam naveo.
Jesu te zvali na testiranje za ta dva radna mjesta?
MiRkO548 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 07:27   #64
Quote:
MiRkO548 kaže: Pogledaj post
Jesu te zvali na testiranje za ta dva radna mjesta?
Ne još.
__________________
You can't kill an idea
NorthonX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 09:13   #65
Poslovni Analitičar

Molila bih ako je netko bio na stručnom testiranju da javi što to uključuje i kako izgleda.

Hvala unaprijed!
ela38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 18:53   #66
Može li mi netko samo pojasniti što znači ovo "Osobe bez radnog iskustva koje se prijave na natječaj dužne su odraditi pripravnički staž u trajanju od 12 mjeseci." To je onda 1600? Također se radi o oglasu za poslovnog analitičara
unknown_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 20:09   #67
pripravnicki staz nije isto sto i strucno usavrsavanje.
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 11:08   #68
Quote:
unknown_girl kaže: Pogledaj post
Može li mi netko samo pojasniti što znači ovo "Osobe bez radnog iskustva koje se prijave na natječaj dužne su odraditi pripravnički staž u trajanju od 12 mjeseci." To je onda 1600? Također se radi o oglasu za poslovnog analitičara
Normalna plaća umanjena za 15% prvih godinu dana.
deni44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 10:36   #69
u 2 mjesecu ove godine je na moj posao bio objavljen niz natječaja. Pa su javili mailom da je natječaj poništen da ako želimo da se možemo prijaviti na novi, koji je bio aktualan do 14.3. Ja sam se prijavio za poziciju: poslovni analitičar 3, pa me zanima jesu koga zvali možda već na testiranje? Jer prošlo je već 3 tjedna i nitko se ne javlja, a čuo sam od dvoje kolega da su njih zvali na testiranje..
hankmoody2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 22:21   #70
Prije 10 dana je bilo psihologijsko testiranje u HZZ- u za posl. analitičara 2 i za voditelja...iako su se ljudi javili za više pozicija, znam da su pozvani samo za ove dvije pozicije i da su sigurno provedena testiranja + psiholog prošlu srijedu i četvrtak, za ostale pozicije ne znam..sad je na redu Apis da zove ili ne zove za dalje, nije spomenut rok kad će se javiti, navodno može potrajati...iskreno mislim da se posl. analitičar 3 čuva za ekipu sa vezom jer nije potrebno iskustvo...
bzzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 10:18   #71
Quote:
bzzz kaže: Pogledaj post
Prije 10 dana je bilo psihologijsko testiranje u HZZ- u za posl. analitičara 2 i za voditelja...iako su se ljudi javili za više pozicija, znam da su pozvani samo za ove dvije pozicije i da su sigurno provedena testiranja + psiholog prošlu srijedu i četvrtak, za ostale pozicije ne znam..sad je na redu Apis da zove ili ne zove za dalje, nije spomenut rok kad će se javiti, navodno može potrajati...iskreno mislim da se posl. analitičar 3 čuva za ekipu sa vezom jer nije potrebno iskustvo...
Za očekivati. APIS IT - sljedimo nepotizam, because we can.
hankmoody2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 22:29   #72
Exclamation

Dobio sam pouzdanu informaciju da nas je na testiranjima psihološkim bilo oko 1000. Tisuću za 15 radnih mjesta.
I da one koje će zvati na daljnja testiranja, poziv će dobiti kroz sljedeća 2 mjeseca. Dva mjeseca.
RokoR is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 10:42   #73
Znači ko je prošao psihološka testiranja ide eventualno na još jedan krug razgovora u Apis?
kreso0808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 12:19   #74
Quote:
kreso0808 kaže: Pogledaj post
Znači ko je prošao psihološka testiranja ide eventualno na još jedan krug razgovora u Apis?
Za koju poziciju? Tražili su i 3 sistem inžinjera prije par tjedana (SSS, bez iskustva mislim, pisalo da se traži osnovno znanje :P) i još nisam dobio nikave informacije o bilo kakvom testiranju.
jane foe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 12:36   #75
Quote:
jane foe kaže: Pogledaj post
Za koju poziciju? Tražili su i 3 sistem inžinjera prije par tjedana (SSS, bez iskustva mislim, pisalo da se traži osnovno znanje :P) i još nisam dobio nikave informacije o bilo kakvom testiranju.
Ma za ove prije natječaje! Natječaji za Sistem inžinjere su bili dva tjedna poslje!!
kreso0808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 09:46   #76
Quote:
NorthonX kaže: Pogledaj post
Javio sam se za posao za navedena dva radna mjesta, pa me interesira sadržaj stručnog testiranja za Poslovnog analitičara 3 i Testera. Naime prošao sam već ranije cjelokupno testiranje za Sistemskog administratora zajedno sa interviewom, pa znam o čemu se tu radilo. Čisto me zanima ima li kakve razlike. Hvala.

Inače ako nekog zanima selekcijski postupak se sastoji od više faza:

1) Psihološko testiranje u HZZ: termin dobiješ mailom, testovi pamćenja, testovi osobnosti i testovi inteligencije - klasika

2) Razgovor sa psihologom HZZ: dobiješ termin po završetku psihološkog testiranja, traje cca 1 sat, vrlo ugodan razgovor o tvojim osobnim stavovima, gdje si radio, šta si radio i tako to

3) Stručno testiranje u Algebri: termin dobiješ mailom, matematičko-logički test (nizovi i jednostavni računski zadaci na razini "ako imaš tri sardine, jednu baciš u jezero drugu more, a treću nemaš..."), testovi iz osnova računarstva, mrežne tehnologije, operativnih sustava (uglavnom osnove UNIX-a), baza podataka (uglavnom osnove SQL-a i relacijskog modela), programiranja (općenito ne vezano uz specifičan programski jezik) i poseban iz IBM tehnologije (bar je tada bio)

4) Job interview u sjedištu u Prečkom: nazovu te na mobitel i dogovore termin (bar je meni tako bilo), dođeš lijepo obučen, pričekaš, pokupi te teta iz HR-a i odvede te na razgovor gdje sjede tvoj budući šef i još dvoje voditelja, pitanja su klasična za job interview (upute na Moj Posao )

Kad krene sve se odvija u najviše 7 dana.

Nadam se da sam nekom pomogao, a sad neka dobra duša pomogne meni i napiše otprilike kakvo stručno znanje se testira za poslove koje sam naveo.


Pozdrav!
Evo friških informacija.
Na stručnom testiranju za testera u Algebri imate dva seta njihovih testova.
Prvi je OPET psiho-logički(ne znam zašto kad se to već na burzi rješavalo???)od 30 zadataka u 15 min.
Drugi,napokon stručni je bio osnovni pojmovi iz MS Access-a i to 20 pitanja u 15 min(na kraju jako malo stručnosti).
Na kraju svakog testa vidite postotak točnih odgovora.

S obzirom da ne dolazim iz čisto softwerskog okruženja i dalje mi nije jasno
što bi trebalo raditi,pogotovo stavka"Obavlja i ostale poslove po nalogu nadređenog".Dali to znači održavanje službenog vozila,kuhanje gableca,čišćenje pogona,itd....????

Inače moram priznati jedan od najtransparentnijih natječaja,koliko sam vidio do sada,tako da mi se čini da ima jako malo prostora za manipulacije.
Ako je istina da se javilo 1000 ljudi na 15 radnih mjesta u prosjeku i nije mnogo.
Doktorevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 17:41   #77
Quote:
Doktorevil kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Evo friških informacija.
Na stručnom testiranju za testera u Algebri imate dva seta njihovih testova.
Prvi je OPET psiho-logički(ne znam zašto kad se to već na burzi rješavalo???)od 30 zadataka u 15 min.
Drugi,napokon stručni je bio osnovni pojmovi iz MS Access-a i to 20 pitanja u 15 min(na kraju jako malo stručnosti).
Na kraju svakog testa vidite postotak točnih odgovora.

S obzirom da ne dolazim iz čisto softwerskog okruženja i dalje mi nije jasno
što bi trebalo raditi,pogotovo stavka"Obavlja i ostale poslove po nalogu nadređenog".Dali to znači održavanje službenog vozila,kuhanje gableca,čišćenje pogona,itd....????

Inače moram priznati jedan od najtransparentnijih natječaja,koliko sam vidio do sada,tako da mi se čini da ima jako malo prostora za manipulacije.
Ako je istina da se javilo 1000 ljudi na 15 radnih mjesta u prosjeku i nije mnogo.

Za koju si se poziciju prijavio i kad je bilo to testiranje u algebri?
kreso0808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 22:58   #78
Quote:
kreso0808 kaže: Pogledaj post
Za koju si se poziciju prijavio i kad je bilo to testiranje u algebri?
Tester,ovaj petak.
Doktorevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 00:42   #79
bilo je testiranje i za poslovnog analiticara 3 u petak...
unknown_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 22:25   #80
da li je netko sa testiranja od prošlog petka za poslovnog analitičara pozvan na razgovor u apis?
ela38 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:09.