Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2017., 14:18   #41
Evo još jednih koji će ove godine, evo za manje od mjesec dana na Žirje.

Smještaj smo rezervirali još početkom godine, sve što smo čuli od najmodavaca i više nas je nego oduševilo. Žirje bi bilo upravo ono što volimo i čemu preferiramo. Štoviše, vjerujem da se za Žirje u nazad 10 godina i čulo pa ima i više turista. Mene zaista nebi smetalo da nema maltene nikoga.

Eto, baš sam razmišljala o poštanskom uredu, to nisam pitala....sada čitam da ste rekli kako ima; odlično.

Mi veliku većinu namirnica, glavnijih ajmo reć furamo sa sobom, samo osnovno mislimo kupovati. Također, nemam u planu ni alkohol kupovati tamo; donosim sa sobom. Ako baš baš nešto usfali, naručiti ćemo iz Šibenika da nam se pošalje. No, nismo nešto zahtjevna klijentela. Ribe ima, nama dosta.

@webstartm - hvala što si kartu podijelio ovdje.

Nego, zna li itko kakva je situacija na Žirju sa mačkama? Znam da ih na Kaprijama ima puno.

I, pričajte još, recite nam još koju pametnu.....svaki savjet, preporuka zlata vrijedi.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 03:38   #42
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Evo još jednih koji će ove godine, evo za manje od mjesec dana na Žirje.

Smještaj smo rezervirali još početkom godine, sve što smo čuli od najmodavaca i više nas je nego oduševilo. Žirje bi bilo upravo ono što volimo i čemu preferiramo. Štoviše, vjerujem da se za Žirje u nazad 10 godina i čulo pa ima i više turista. Mene zaista nebi smetalo da nema maltene nikoga.

Eto, baš sam razmišljala o poštanskom uredu, to nisam pitala....sada čitam da ste rekli kako ima; odlično.

Mi veliku većinu namirnica, glavnijih ajmo reć furamo sa sobom, samo osnovno mislimo kupovati. Također, nemam u planu ni alkohol kupovati tamo; donosim sa sobom. Ako baš baš nešto usfali, naručiti ćemo iz Šibenika da nam se pošalje. No, nismo nešto zahtjevna klijentela. Ribe ima, nama dosta.

@webstartm - hvala što si kartu podijelio ovdje.

Nego, zna li itko kakva je situacija na Žirju sa mačkama? Znam da ih na Kaprijama ima puno.

I, pričajte još, recite nam još koju pametnu.....svaki savjet, preporuka zlata vrijedi.
Mačke ako ih hraniš će bit. Ako ne,otić će negdi drugo
A ima ih,al ništa strašno. Ako dodju i ako ti smetaju,potiraš je dva puta,treći put neće ni doć,ode u susida

Poštanski ured ima i radi, može se u njemu minjat valute, mislim čak i podizat novac,al nisam siguran.

Obiđite cili otok autom di god možete, ima odličnih vidikovaca di je bivša JNA imala bitnice itd, kupajte se svugdi, čisto je more kao suza, pazite na ježeve, nemojte izlovljavat i to e to

Gosti imaju običaj se zakucat na mul isprid apartmana i adio. Meni je to tragično,uz toliko uvala di nema pasa i toliko strana otoka za vidit.
webstartm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 09:30   #43
@webstartm, hvala na barem nekakvom opisu, vidim da je svima predivno Zirje nezanimljivo. Sto se nas tice, neka tako i ostane , ahahah! Svakako da ne mislimo biti staticni, nismo taj tip ljudi, definitivno da cemo sve obici. Za macke sam pitala jer imamo dva psa, pa reko da ih nema bas horda lutalica kao sto kazu da je na Kaprijama. No, vec sam i pitala vlasnicu app to isto pa je rekla da ih nema puno, dvije kod susjeda..... no te nece ni prici poradi pasa vjerujem!
Naravno da necemo ni loviti a kamoli izlovljavati, ni taj tip nismo!

A nis, jos par dana pa cemo vidjeti, ocekujem da ce otok ispuniti sva nasa ocekivanja i vise od toga!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 08:25   #44


eto malo sa Žirja, uvala Stupica
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 10:01   #45
Mi idemo drugi viken na Kaprije. Malo ste me zabrinuli s tim namirnicama. Zar je zaista moguće da ostanemo bez kruha. Mislim ne bi baš bilo ugodno da ostanemo bez a u apartmanu četvero male djece.

Zadnje uređivanje dokial : 25.06.2017. at 10:03. Reason: ispravak teksta
dokial is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 13:30   #46
Quote:
webstartm kaže: Pogledaj post
Mačke ako ih hraniš će bit. Ako ne,otić će negdi drugo
A ima ih,al ništa strašno. Ako dodju i ako ti smetaju,potiraš je dva puta,treći put neće ni doć,ode u susida

Poštanski ured ima i radi, može se u njemu minjat valute, mislim čak i podizat novac,al nisam siguran.

Obiđite cili otok autom di god možete, ima odličnih vidikovaca di je bivša JNA imala bitnice itd, kupajte se svugdi, čisto je more kao suza, pazite na ježeve, nemojte izlovljavat i to e to

Gosti imaju običaj se zakucat na mul isprid apartmana i adio. Meni je to tragično,uz toliko uvala di nema pasa i toliko strana otoka za vidit.

Samo mi treba par dana mira i tišine i mora. Gdje da si nađem smještaj za krajem srpnja? I da, ima li ogrca? Kakav vrplić možda?
čokolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 16:22   #47
Quote:
čokolino kaže: Pogledaj post
Samo mi treba par dana mira i tišine i mora. Gdje da si nađem smještaj za krajem srpnja? I da, ima li ogrca? Kakav vrplić možda?
Posalo sam ti PP.
Ogrca ima onako osrednje, vrplić ne znam šta je
webstartm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 12:30   #48
Quote:
webstartm kaže: Pogledaj post
Posalo sam ti PP.
Ogrca ima onako osrednje, vrplić ne znam šta je
Sve puno skoro do kraja kolovoza
čokolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 23:33   #49
Quote:
čokolino kaže: Pogledaj post
Sve puno skoro do kraja kolovoza
E jebiga, mislim da imaju nešto sad u srpnju slobodno, al kolovoz je pun vjerojatno.
webstartm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 11:32   #50
Smile

Pozdrav,
ja i dečko se spremamo za žirje 01.08. Rezervirali smo još davnih dana i jedva čekamo ići
imate li kakvih savjeta ili preporuka na kakve plaže da idemo, da baš nema ježina ? iznajmit cemo bicikle pa smo mislili svaki dan obilazit i tražiti druge plaže, uvalice i mjesta za kupanac
Anijuri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 17:39   #51
A jezeva ti ima svugdje, ali vecinom si ionako na stjenama i skaces direktno u duboko pa ri jezevi ionako ne smetaju
Moji favoriti su plaza u Pecenoj ( ali tamo preko sezone bude "previse" ljudi za moj pojam , citaj vise od 5 ) i Mikavica ispod onog jednog bora s desne strane
E i stjene iza crvenog svjetionika na drugoj strani Mune (uvale si pristaje trajekt). Tamo se mos i gola kupat

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 15:10   #52
ajme odlično
hvala ti na preporuci!svakako ćemo posjetiti te plaže
Anijuri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 13:45   #53
Etogac, da ostavim naše utiske nakon što smo proveli 7 ( premalo ) dana na Žirju.

Od samog ukrcaja na trajekt sve je " smrdilo " na tešku pozitivu.
Bezbrižni ljudi, odličan noštromo ( glavni od palube ) , odličan kapetan......
Kava na trajektu je prefina i iznenađujuće jeftina ( 8 kn ) Naši psi i psi svih ostalih putnika ( taj dan s nama je još jedna obitelj imala pse - njih 6 ) imaju pristup u klimatizirani salon. Salon je odlično renoviran, ima klimu, televiziju.

Po dolasku na otok osjeća se zaista odlična vibracija.

Naš smještaj je bio savršen, u samj uvali Muna i to na njenoj desnoj strani, što je veliki plus jer je desna strana sva u vegetaciji pa je tako na desnoj strani i hlad.

Mi smo od apartmana do mora imali svega 50 stepenica pa smo našu uvalu koristili za kupance kroz dan.....skoknemo do mora, okupamo se i vratimo se nazad na terasu.

Svako jutro , a mi smo ranoranioci, odlazili smo na jutarnje kupanje ( od 7 - 10 ) u Koromašnu. Meni je ona za jutarnje buđenje bila savršena. Em se razgibam u 15 minutnoj šetnji, em tamo nikoga nema ranim jutrom. Ono, ama baš nikoga

Bili smo i u Stupici i Pečni na kupanju. Stupica mi je nedovoljno zanimljiva, Pečna već više. Mikavicu smo samo pogledali...kupali se nismo.

Nismo uspjeli proći cijeli otok a ima se zaista što za vidjeti.

Na godinu bi svakako uzeli bicikle jer je to najbolji način za upoznati otok i uživati u njemu. Biciklističke staze su označene i ima ih zaista posvuda.


Ljudi na otoku su famozni, vrlo pristupačni i društveni. Šta gd trebaš, pitaš i u svemu će asistirati.

Na otoku nema galame, nema krkanštine, nema zavijanja i tuljenja, mi nismo ni čuli da netko fešta do duboko u noć....

Svakako preporučam Žirje za jedan kvalitetan odmor; tko tako nešto voli.

I smatram da bi bilo idealno , minimalno, deset dana ostati .

Ili što više - tim bolje. Mi se svakako na godinu vraćamo .

Na Žirju sam već ko doma!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 17:40   #54
webstartm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 22:33   #55
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
E
Na Žirju sam već ko doma!
aww
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2021., 09:55   #56
Jel ima nekih dobrih mjesta na Kaprijama za dignut šator i prenoćit?
__________________
"There is a crack in everything. That's how the light gets in." - L.C.
horrortatoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:31.