Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2015., 21:02   #61
I ja sam se na kraju odlučila za polikliniku Vili. Idem sutra.
Treba li još neka priprema osim brijanja ?
Fruf is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 23:47   #62
žao mi je što kasno odgovaram. Kad sam ja bila u P. Vili nikakva priprema nije bila potrebna pa ni brijanje.
Rbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 19:31   #63
Hvala ti svejedno na javljanju. Mogla sam i njih nazvati i pitati, al eto...
Uglavnom, iskustvo ugodno koliko može biti. Po meni vrijedi tih novaca, ali svatko bira za sebe ovisno o mogućnostima.
Fruf is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 07:11   #64
tko to sad radi u viliju?
prije je radio kos al on vec dugo nije tamo...
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 18:04   #65
Doktor Radončić radi histeroskopiju u Viliju. Na mene je ostavio jako pozitivan dojam.
Fruf is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 19:46   #66
Meni su na ultrazvuku u KB Merkur našli polip u cervikalnom kanalu, veličine 29x9 mm. Uputili su me da bi ga bilo dobro maknuti. kako oni kažu, radili bi to pod općom anestezijom (jer nisam rađala pa je kanal uzak), ali na uputnicu za dnevnu bolnicu tako da isti dan idem kući.
Kad sam otišla svom ginekologu po uputnicu ona mi je dala novu uputnicu za UZV jer kaže da to možda nije polip i da bi trebala ponovno na UZV i to 5. dan od početka menstruacije. Stvarno ne kužim. Da li netko ima takvo iskustvo?
Katka4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 20:47   #67
Meni je isto radio Kos u Viliju. Nisam bila zadovoljna. Vratila su se tri!!!!
Moja je doktorica imala teoriju da je on kriv, zato što mi je iza toga bio dao neke lijekove koji se NE SMIJU uzimati baš zato da se polip ne vrati, ali eto...imala sam dojam da mi je to namjerno dao...ne svidja mi se niti njegov pristup, tip je jako ljigav, iako neke gospodje smatraju da je ljubazan.

Drugi put sam za svaki slučaj išla u Vinogradsku, tamo su sve super riješili i to tri komada koja su nastala nakon tog zahvata u Viliju.

Jednom mi je naplatio kao da mi je skidao polip, a bio je samo pregled, jer polipa nije ni bilo, ali on je umjesto pregleda naplatio "cijeli paket" i još mi je rekao da mora tako. Sve skupa je trajalo tri minute pregleda. Uglavnom dobro je zaradio samo na meni.

Poslije Vinogradske, u kojoj su mi otklonili 3 komada, ništa se nije vratilo i dobila sam adekvatan savjet i terapiju. Da sam to isto dobila kod Vilija, ne bi nakon 1 polipa koji sam skinula kod njih, poslije dobila tri. Još uvijek nisam sigurna da mi on to nije namjerno prouzrokovao tim lijekovima. Ili čak i da nije - nije mi dao savjet niti adekvatnu terapiju koja bi kontrolirala novo nastajanje - što je također veliki propust, iako manji od namjerne štete.

Uglavnom sad sam polip free već 2 godine, zadovoljna sam. Ali preporučujem VInogradsku, super su, efikasni, ljubazni i to traje 2-3 dana sve skupa, anestezija. Jedino što imaš dojam da si na traci i nema zlatnih kvaka. Ali preporučujem svakom!
malioblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 20:51   #68
@katka, teško je nekad vidjeti jeli polip ili samo sjena ili nešto treće, tako da možda nije loše ponoviti početkom ciklusa kad se slika najbolje vidi. ja sam imala iskustvo da su nakon zahvata mislili da im je ostao jedan polip, pa se poslije na 2 različita ultrazvuka ustanovilo da nije. ali definitivno moraš ići najkasnije 4. dan, jer što je kasnije lošije se vidi. ja sam čak išla 2 ciklusa, da budemo 100 posto sigurni. čuj, loša je slika

ako ne želiš gubiti vrijeme kreni već u proceduru u bolnicu, trebaš skupiti dosta pretraga zbog te anestezije i donijeti im gotovo (krv, EKG čini mi se, krvnu grupu), ono, dosta toga, ipak je to zahvat. za to ti uputnice daje opća praksa.

ali gledaj to ovako, i da obaviš ultrazvuk, pa tek onda kreneš u proceduru, ništa se strašno neće desiti za koji mjesec. to nije kancerogeno i ne raste jako brzo. samo je totalna gnjavaža, znaš krvariti i tako...dakle ne boj se, ili će se vidjet da nije, ili će priča malo duže trajati ali ćeš ga otkloniti. nije kancerogeno, pa nemaš straha.
malioblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 21:38   #69
Quote:
malioblak kaže: Pogledaj post
@katka, teško je nekad vidjeti jeli polip ili samo sjena ili nešto treće, tako da možda nije loše ponoviti početkom ciklusa kad se slika najbolje vidi. ja sam imala iskustvo da su nakon zahvata mislili da im je ostao jedan polip, pa se poslije na 2 različita ultrazvuka ustanovilo da nije. ali definitivno moraš ići najkasnije 4. dan, jer što je kasnije lošije se vidi. ja sam čak išla 2 ciklusa, da budemo 100 posto sigurni. čuj, loša je slika

ako ne želiš gubiti vrijeme kreni već u proceduru u bolnicu, trebaš skupiti dosta pretraga zbog te anestezije i donijeti im gotovo (krv, EKG čini mi se, krvnu grupu), ono, dosta toga, ipak je to zahvat. za to ti uputnice daje opća praksa.

ali gledaj to ovako, i da obaviš ultrazvuk, pa tek onda kreneš u proceduru, ništa se strašno neće desiti za koji mjesec. to nije kancerogeno i ne raste jako brzo. samo je totalna gnjavaža, znaš krvariti i tako...dakle ne boj se, ili će se vidjet da nije, ili će priča malo duže trajati ali ćeš ga otkloniti. nije kancerogeno, pa nemaš straha.
malioblak puno ti hvala na detaljnim informacijama. Obavit ću još jedan ultrazvuk pa ako potvrdi dijagnozu nema druge nego odstraniti
Katka4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 11:50   #70
Pozdrav!

Evo ja neki dan bila kod ginekologa na uzv i rekao je da misli da imam polip od 1,6 cm ali ne može se još dobro vidjeti, jer sam u drugom dijelu ciklusa, te moram doći negdje šestog dana menstruacije da bi se točno zaključilo. Ako se radi o polipu, savjetovao mi je histeroskopiju u bolnici, te isti dna idem doma....zanima me kolike su šanse da se radi o nekom tumoru ili nečem ozbiljnijem? Čitam po internetu, da tumori većinom zahvaćaju malo starije (imam 23 god)? I postoji li neki drugi način uklanjanja polipa osim te histeroskopije?
sandraa23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 20:33   #71
Malo kasno odgovaram.... U većini slučajeva se radi o benignoj izraslini. Mali postotak je maligno tkivo (pretpostavljam da pod tumor misliš na maligno tkivo, iako su tumori i benigni i maligni), ali u svakom slučaju se tkivo šalje na analizu. Histeroskopija je ambulantni zahvat i tu te nema šta biti strah. Nema anestezije, nema lijekova, nema oporavka. Par dana ćeš trebati uloške dok prestane krvarenje i to je to.
Fruf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 12:33   #72
A uzrok tih polipa bi bio koji? Nezdrava hrana i stres? Bas sam se vratila s pregleda i dodjem doma i naravno opet stres koji mi bespotrebno uzrokuje majka uz koju zivim. Prvo sto ti kaze nije dobar dan nego u sto to slicis. A izgledam sasvim ok btw. A besparica ti ne pruza izbor jela tako da mislim da ima u tom istine
pausiniana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 16:27   #73
Polipi ne dolaze zbog nezdrave prehrane.

Uzrok može biti nizak progeteron koji onda ne anulira estrogen, može zbog hormona štitnjače, može prolaktin biti uzrok...
Stres nije nevažna stvar u svemu tome... Ali nije jedina.
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 18:49   #74
Dobro, znači meni je to nastalo zbog niskog progesterona.

Što od lijekova mogu uzimati da se to spriječi opet?

Osim kontrancepcijskih pilula koje mi ne odgovaraju. Postoji li "samo progesteron"?
lanajurce is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 13:20   #75
Quote:
lanajurce kaže: Pogledaj post
Dobro, znači meni je to nastalo zbog niskog progesterona.

Što od lijekova mogu uzimati da se to spriječi opet?

Osim kontrancepcijskih pilula koje mi ne odgovaraju. Postoji li "samo progesteron"?
Ja pojma nemam od cega taj niski progesteron. Kontracepciju ne uzimam. U svakom slucaju ima caj za zene mjesavina sto se moze kupiti pa piti. Navodno je dobar za zenske probleme. Sad sam se narucila za pregled pa ce mi valjda maknuti taj polip. Ali kazu mi da se to placa jer nemam dopunsko a nezaposlena sam. Za sve ti trebaju novci...
pausiniana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 10:54   #76
nego recite mi zašto jedini zahvat koji ti nude je kiretaža? pročitala sam da postoji i onaj drugi zahvat histeroskopija koji bi bio bolji za mene ali ga ne nude. Zašto?
pausiniana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 11:21   #77
Cure, je li netko uklanjao polip kod Podobnika? Cijena? Iskustva?
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 13:38   #78
Mene doktor narucio za histeroskopsko uklanjanje polipa. A ja sam nezaposlena tj ne uplacujem dopunsko. Koliko to kosta?
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 20:28   #79
Moze li polip biti uzrok naglog debljanja!?

Kad razmislim unazad...od kad su mi rekli da imam polip, debljam se rapidno, strasno sam naduta, kao da mi je trbuh pun zraka!

Ima tko kakva iskustva?
shopica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 22:08   #80
Ne znam može li polip uzrokovati nadutost, ali sam pročitala da mogu miomi. Ali ne debljanje, nego nadutost i pritisak u trbuhu.

Do toga može doći i zbog problema sa želucom i crijevima i slično ili alergije na neku hranu i dr.
un_real is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:17.