Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2008., 09:57   #1
Katar

bok
uskoro selim u katar
po prvi put idem radit u inozemstvo i to odma tako daleko
zanima me dali ima neko kakvih iskustva sa zemljama ns bliskom istoku ili još bolje u katru, kakav je život tamo, uvjeti, sve??????????
hvala
__________________
_SIKI_
slesnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 11:50   #2
cuj, jedno znam, zenu ces videti samo na slici (ako ne povedes nesto zensko sa sobom)
ja sam tu negde u blizini katara, trenutno je 38 u hladu
__________________
manje je vise
elenni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 16:27   #3
Ma bit ce ti super tamo .. ima puno ljudi iz Hrvatske tako da ti nece biti problem sto se tice drustvenog zivota..
Da je vruce to je ali na sve se covjek navikne pa tako i na to... Ja sam zivjela u Kataru 2 godine i super mi je bilo..

Pripremi puno lagane odjece i naoruzaj se zivcima i strpljenjem jer ti sve tamo ide na lagano..

Je li ides raditi za neku nasu firmu ili stranu..
Tinka81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 19:51   #4
ja sam radio dosta blizu,cesto sam bio u dohi i znam neke nase/strane ljude koji tamo rade i zive
uglavnom,meni je KOMA!ja bih ga izbjegavao ako je ikako moguce
od vremenskih uvjeta,do drzavno/vjerskih zakona,visoke inflacije i troskova pa do superiornog odnosa lokalaca prema uvoznoj radnoj snazi
useless is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 09:12   #5
idem radit za jednu švicarsku firmu.
prvo idem sam dok se ne snađem malo a tada ću dovest i ženu.
zašto je koma?
__________________
_SIKI_
slesnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 09:24   #6
Quote:
slesnjak kaže: Pogledaj post
idem radit za jednu švicarsku firmu.
prvo idem sam dok se ne snađem malo a tada ću dovest i ženu.
zašto je koma?
Bit će ti super,pogotovo ako imaš djecu,.....Doha je predivan grad uz more,prekrasne pješane plaže,...."malo" je vrućije nego u Dalmaciji,ali naviknit ćeš se brzo,...puno shoping centara(ali zaista pravih),puno palmi,...puno bazena(skoro svaka kuća),...katarčanke baš i nećeš sretat,ali zato ima dosta filipinki,Indijaca,libijaca,libanonaca,....i malo ćeš trefit na feređu kod žena,....službeni je engleski,točnije sve je na engleskom,...vrtići,škole,dućani,ambulante,predivn i hoteli,...ma super,i najvažnije od svega u Dohi imaš puno hrvata,a i bosanaca,....
Sretan put i uživajte!
I da automobili su jeftiniji nego u hr,...a za naftu da ti i ne govorim,..nisam sigurna,ali čini mi se 1.50 kn litra,....
angelina39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 15:47   #7
puno vam hvala, olakšali sti mi dosta sa ovim pohvalama katra.

evo jiš koji mjesec i ja sam tamo, pa se javim sa svojim dojmovima.
ako još neko ima nešto zanimljivo za napisat nek piše jer mi je jako zanimljivo znat što više o mjestu gdje ću živjet narednih par godina.
__________________
_SIKI_
slesnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 20:24   #8
Quote:
slesnjak kaže: Pogledaj post
puno vam hvala, olakšali sti mi dosta sa ovim pohvalama katra.

evo jiš koji mjesec i ja sam tamo, pa se javim sa svojim dojmovima.
ako još neko ima nešto zanimljivo za napisat nek piše jer mi je jako zanimljivo znat što više o mjestu gdje ću živjet narednih par godina.
A možda naletiš i na Tom Jonesa,...on često vikendom nastupa po hotelima,...hehehe,....sretno i uživaj!!!

Zadnje uređivanje angelina39 : 22.04.2008. at 20:25. Reason: ispravak
angelina39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 17:40   #9
Evo informacija iz prve ruke. U Qataru ima 80ak Hrvata. Od toga većina zaposlenici splitskog Kontruktora (kao i ja sam), te još par rukometnih i nogometnih trenera, liječnika. Ima dosta Bosanaca također većina zaposlenici Konstruktora (300ak), ostali su, plioti, stjuardi (Qatar Airways), treneri. Taođer ima i Srba (srpski Energoprojekt također ima dosta posla). Najbliže veleposlanstvo je u Kairu (Egipat). Od ex Yu država, samo Bosna ima svoje veleposlanstvo u Dohi.
Cijena goriva je oko 1 kn, hrana također nije nešto posebno skupa, a bijela tehnika i automobili su jeftiniji cca20ak%.
Najskuplji je smještaj i to ako je u pitanju stan iznosi cca 20 000kn, ako je riječ o kući u kampoudu onda je oko 30 000 kn mjesečni najam, zatim školovanje djece (cca 10-30 000kn, ovisno o školi). Cijene najma (kao i većine ostalih potrepština vezanih za euro) u zadnjih godinu dana su porasle ovo 50%.
Engleski se koristi svugdje (osim na službenim dokumentima). U svakom slučaju država je ugodna i sigurna za boravak, budući su velike kazne za bilo kakvo nasilje, krađe, prevare (zatvor+protjerivanje)
Promet je vrlo divlji uspoređujući sa Hrvatskom, unatoč ogromnim kaznama, mada se situacija u posljednje vrijeme dosta popravila
mark80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 08:14   #10
ja u katar idem za koji mjesec, rekli su mi da imam osiguran stan!
pa mi reci marko di ste vi smješteni u hotelu ili u nekakvim stanovima, i kakav je smještaj???

koliko često idete doma, koliko traje put?

kako podnosiš vrućinu?
__________________
_SIKI_
slesnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 14:19   #11
Neki od nas su smješteni u kampoudima (20 ak kuća okruženim zidom), a unutra se nalazi teretana i bazen, igralište isl. To je najbolji smještaj (i najskuplji). Radnici su smješteni u kontejnerskom naselju koje ima sve sadržaje potrebne za normalan život (uspoređujući sa smještajem ostalih radnika-robova o Qatru ovo naselje je hotel sa 5 zvjezdica). Sve najviše ovisi o cijeni, ako je stan jeftiniji (znači da je neodržavan, prljav),te unajmljuju Indijci Filipinci i sl, a ako je veća cijena i stan u boljem stanju tu žive "zapadnjaci".
Istina je da lokalci i drugi Arapi ovdje se odnose superiorno prema radnicima iz drugih država (Indija, Sri Lanka, Filipini, i sl.), gotovo robovlasnički.
Država nije preporučljiva za ljude slabijeg srca i lošijeg zdravlja, te je najteže dok se ne navikne na visoke temperature. Sve kuće i trgovine su klimatizirane i klime su uvijek na maximumu (štednji energije i ekologiji ovdje se i ne predaje puno pozornosti), tako da se treba pripremiti na velike temperaturne šokove.
Danju ljeti je zabranjen bilo kakav rad na otvorenom u vremenu 11-16h.
mark80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 19:23   #12
Angelina i mark80 su ti dali najbolje komentare.
Useless i Eleni, kak i sami kazu nisu u Qataru nego negdje blizu, sto moze biti i Saudijska, Kuwait itd. Razlika je strasna (tipa Hrvatska-Albanija).
Nama je tu super (mladi par sa dvoje djece)skoro sve je bolje za sitnicu od Hrvatske (cijene, place, drustveni zivot) al opet nije Hrvatska, pogotovo ak te lupi nostalgija. Buduci da ti je prvi put van hrvatske, pretpostavljam da si ipod 30 pa ce ti biti malo teze (a i manje je zabave za takve), al uostalom tako je svakome.
Perozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 04:39   #13
ja sam zivio u bahreinu a cesto dolazio u dohu
to je doduse bilo prije 9 godina,poslje sam "pobjegao" na daleki istok

mislim da je velika razlika u osobnom pristupu i situaciji
ako ste mlada obitelj moze vam biti jako dobro jer je mjesto sigurno za djecu a za drustveni zivot vas mozda nije puno briga jer ste dosta sami sebi a popratni sadrzaji za obitelj su ok(plaze,bazeni,...)
ako je placa ok(tu najvise mislim na housing,ostalo je jeftino) da si priustite bolji zivot od hrvatskog onda ste zadovoljni

isto tako neki su manje a neki vise osjetljivi na odnos domacih prema stranom "roblju" a i zavisi u kojoj firmi radis
useless is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 03:07   #14
Quote:
elenni kaže: Pogledaj post
cuj, jedno znam, zenu ces videti samo na slici (ako ne povedes nesto zensko sa sobom)
ja sam tu negde u blizini katara, trenutno je 38 u hladu
tocno!!!!!!!!
mom hebacu je receno da nece moci biti ni blizu cure svoje ukoliko nisu zenjeni,hehe...i to je ziva istina.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 08:22   #15
Quote:
elenni kaže: Pogledaj post
cuj, jedno znam, zenu ces videti samo na slici (ako ne povedes nesto zensko sa sobom)
ja sam tu negde u blizini katara, trenutno je 38 u hladu
U katru baš nije tako,ne znam kakav je kodeks življenja ako par koji nije katarskog porijekla živi zajedno,a da nisu vjenčani,ali,....ima raznih žena,filipinki jako puno,...dosta njih rade na recepcijama,....a ako misliš vidit katarćanku,e tome se ne nadaj,...ionako ih nema puno,(zaštićena su vrsta hehehe)pa se one drže zajedno,....a ovih drugih ima,...i njemica i englezica(učiteljice i tete u vrtiću),rekoh filipinki,....pa onda sretno!!
angelina39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 21:38   #16
pozdrav,moze jos jedno pitanje u vezi katra, zanima me koliko traje let do tamo, odakle se uopce ide, iz frankfurta il?
kresito is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 08:09   #17
a da odes mozda na sajt od lufthanse..utipkas bilo koji let iz Njemacke do Katra i vidis koliko traje?
google ne grize ..slobodno ga koristi
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 18:25   #18
zna li netko mozda sta o nogometu u katru,kakva im je liga,koliko klubova i koliko traje sezona,trazio sam na google al nisam uspio pronaci sto me zanima..
kresito is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 11:14   #19
http://en.wikipedia.org/wiki/Qatari_League

i nemoj vise postavljat bedasta pitanja..meni je trebalo par sekundi da ti ovo nadjem..
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 06:03   #20
za letove za Qatar imas jos jednu opciju a to je Turkish Airways sa predsjedanjem u Istambulu. Nama se ta uvijek vise svida jer je Aerodrom blizu grada pa ako je veca razlika u letovima odemo si malo u shopping u Istambul

Osim toga i jeftinije je za 50-100 Eura ak se ne varam
Perozzz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:30.