Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2002., 08:26   #21
Ma ne bi ni meni bio bad, da ne boli

No, sad me nekak prestalo boljet, al kupila sam veći grudnjak.

Znanstvenik se zasad niš ne buni Čak naprotiv.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2002., 15:09   #22
Cilest

Počela sam Triquilar počela uzimati u 8.mjesecu i imam istih problema, cice narasle kao lude i zaista imam česte promjene raspoloženja ali je spas u tome što mi kraće traje i manje su mi bolne menge, pa sada ti budi pametna.
Ali me dragi izdržava i više manje su mu simaptični ti moji izljevi ludila
Jedino sam primjetila da manje ja prva krećem u akciju a to nije prije bilo tako, da li je moguće da to ima veze?
bondbabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2002., 15:59   #23
Quote:
franka kaže:
sad ja upadam ovdje kao neki partibrejker
pila sam i trinovum i triquilar i cilest
ni s jednom vrstom nisam imala problema
ali prestala sam ih piti radi zdravlja
i nemam se namjeru na to vratiti
utjece na gadne obiteljske bolesti (citaj rak dojke i sl.)
a i kad sam malo razmislila, zgadila mi se ideja
da se kljukam hormonima
imaju i prezici svojih prednosti...
pazite na zdravlje cure

franka; danasnji kontraceptivi cak stite od nekih karcinoma. vec je i luca to napisala, sorry ako je jos netko, nisam citala do kraja. takodjer, i za dojke je puno stetnije ako organizam neregularno luci hormone nego ako koristis hormonalne tablete koje ce hormone dovesti u red.

vrlo cesto se te tablete ne piju samo zbog kontracepcije. ja pijem diane 35 zbog policisticnog jajnika i nakon 2 god. puno mi je bolje.

cinjenica je da nepovoljno utjecu na kardiovaskularne bolesti (ako imas genetsku predispoziciju i ako jos pusis, uhhh )

u pocetku vecina zena ima nuspojave, ja sam imala migrene i mucnine prvih mjesec dana, sada mi je OK.

ako su nuspojave jake, treba promjeniti tablete, svaki organizam reagira drugacije.

nije da zagovaram primjenu hormona, ali kod mene su rjesile i policisticne jajnike i probleme sa stitnjacom koje sam imala kao posljedicu policisticnih jajnika (ili obrnuto, nije bas nitko siguran).

btw. meni nazalost moja dvojka nije narasla, CJ ne placi, be happy
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2002., 00:48   #24
Quote:
Tinchi kaže:

Do sada sam pila Diane, nisam se zdebljala ali ni cike nisu narasle . Sad sam prestala jer su one s ipak više hormona pa se nadam da ni s T. neće biti problema jer ako me Diane nisu ubile onda ni ove neće (nadam se).
Meni je dr. nedavno prepisao diane, za koji dan ih pocinjem piti.. stvarno imaju vise hormona od ostalih pilula?!

Cure koje su pile diane, recite kako vam je bilo (znam da je sve to individualno, ali me ipak zanima - nikad jos nisam pila pilule)
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2002., 08:15   #25
I ja imam policisticne jajnike i pila sam Cilest nekih 4-5 godina. Stvarno mi je puno pomogo, od lica, kilaze, migrena, ali isto tako mi se libido srozao *na jednom sedmicno* .
Ipak sam ih i dalje pila jer sam bila uvjerena da je to najbolje. Medjutim, vise ne mislim tako i slazem se s Frankom. Nedavno su izbacili neka nova istrazivanja i uhvatila me panika. (ne pusim)
Pricala sam sa svojim doktorom i on mi je rekao ako se ne osjecam udobno i ako imam negativne misli i osjecajem prema njima da je najbolje da prekinem.
Prvo, sam nabacila nekoliko kila , lice mi je opet u losem stanju, ali bar nemam osjecaj da samoj sebi podmecem noge.

Ipak to je izbor pojedinca.
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2002., 08:50   #26
Ja sam pila Diane i nikako mi nisu sjele pa sam bila presla na Stediril (davno je to bilo!) i onda sam prekinula. Kao što kaže nea, to je izbor pojedinca. Osjecala sam se da trujem svoje tijelo nepotrebnim hormonima i da se više ništa prirodno ne događa u njemu. Odlično poznam svoje tijelo i točno znam kad mi je ovulacija, pa smo u te dane 'oprezni'. I to je to.
__________________
A ja(goda)?
fragola is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2002., 10:22   #27
Tak sam i ja sa Stedirilima imala feeling da se kljukam otrovom...dobila celulit kao nus pojavu i libido mi je bio u komi. A sad s ovima mi je kul, čak mi se fakat pročistilo lice i sve...no baš bum vidjela kak će bit poslije. Jebate, jedna mi stvar nije jasna! Zakaj utječu na libido? KOMA.

P.S. prestalo me bolit al još stoji 5-ica
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2002., 10:44   #28
pilule mogu biti jako loše za nekoga, ovisno o obiteljskoj povijesti bolesti. ja imam u užoj familiji 3 slučaja raka dojke, a to je razlog zbog kojeg apsolutno ne bih smjela piti pilule
ali me ginekolog nikad za to nije pitao, niti me na to upozorio
zato kažem da s tim stvarčicama treba biti na oprezu
da nemam takve situacije oko sebe vjerojatno ne bih nikad na to ni pomišljala, ali ovako mi nije baš svejedno...
franka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2002., 10:48   #29
Quote:
Crow Jane kaže:
Zakaj utječu na libido?
Pa zato kaj su hormoni zaslužni za libido. Ipak smo i mi 'životinje'.

Po prirodi, u doba ovulacije nam je libido na vrhuncu slave jer nam se izmjenjuju estrogen i progesteron. To je zato jer u to vijeme možemo zatrudniti. Priroda nam je 'smjestila' da se najviše želimo seksati kada je ovulacija (da bi mogle ostati trudne). Tako je i kod životinja (one se pare SAMO u doba ovulacije).

Kad uzimaš pilule - uzimaš hormone, tj. drugačije doze hormona, koji sprecavaju ovulaciju. Pa, normalno je da ti je libido u komi!

Eto, malo medicine...
__________________
A ja(goda)?
fragola is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2002., 19:33   #30
Diane - meni su odlične bile. Jest, imaju malo više hormona od ostalih tableta i baš zato se i pripisuju kod problema s jajnicima, rjeđe samo za čistu kontracepciju. Meni su očito dobro sjele zbog poremećaja.

Lice mi se očistilo (nije da ne bi htjela još čišće ali kak je bilo sad je za 5), dlakavost se smanjila, debljala se nisam, čak sam i malo smršavila ali to je ipak bilo planski (dakle, nije da otežavaju dijetu), menga uredno curila, nisam bila napuhana - osjećala sam se dobro, vrlo dobro. A libido - UUUUH, nikad veći... Ali to je mislim zato što sam se napokon počela u svom tijelu osjećati dobro, pozitivna novost mi je bila krvarenje svaki mjesec (prije je to bilo katastrofa, totalno neredovito)...

Loše strane - iako tablete navodno umanjuju bol pri krvarenju, meni se lagana bol pojavila (prije je nikad nisam osjetila) ali nije tako strašno, zaista. Nisam primjetila neke promjene raspoloženja (možda zato što sam prije terapije bila stvarno u očajnom pubertetskom razdoblju i ne znam dali postoje tablete koje ti mogu priuštiti gore depresivne napade od onih koje sam ja imala). Istina, imala sam valova - suze, pa rikni od smijeha, pa opet depra... Ali to je rijetko i ja to ne povezujem s tabletama, pa svi imamo takvih dana, čak i optimisti poput mene. Treće - od cika ni 'c', kao što već rekoh.

Ipak sve je individualno. Frendica je isto dobila Diane kad je imala neki sličan poremećaj, užasno joj je bilo - napuhnuta ko balon, bolovi, mučnina, cike broj 100 (a već je imala velike, nije pravedno )... Cilest su joj spasile život. Dakle ovisi..
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2002., 19:37   #31
Quote:
franka kaže:
pilule mogu biti jako loše za nekoga, ovisno o obiteljskoj povijesti bolesti. ja imam u užoj familiji 3 slučaja raka dojke, a to je razlog zbog kojeg apsolutno ne bih smjela piti pilule
ali me ginekolog nikad za to nije pitao, niti me na to upozorio
zato kažem da s tim stvarčicama treba biti na oprezu
da nemam takve situacije oko sebe vjerojatno ne bih nikad na to ni pomišljala, ali ovako mi nije baš svejedno...
Franka, ovo nije namijenjeno tebi nego tipkam opcenito. Nije mi jasno kakvim vi to ginekolozima idete

Meni je moj ginekolog dao papir da odnesem svome lijechniku opce prakse na kojem je trazhio odredjene nalaze krvi i anamnezu. Kad sam to donijela, prepisao mi je tablete. Prije ne.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2002., 17:00   #32
Quote:
326 kaže:
Meni je dr. nedavno prepisao diane, za koji dan ih pocinjem piti.. stvarno imaju vise hormona od ostalih pilula?!

Cure koje su pile diane, recite kako vam je bilo (znam da je sve to individualno, ali me ipak zanima - nikad jos nisam pila pilule)
Ja pila Diane godinama.
Napravila bi samo pauzu jednom godisnje, preporuca se i cesce ali ...

Nisam dobila ni grama, sitni pristici su nestali, a libido mi je bio najnormalniji.
Sad sam na flasteru, navodno ima manje hormona nego Diane...opet dobra frendica se bas od Diane-a komirala, imala takve drasticne promjene raspolozenja, valunge...
Winona2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2002., 22:48   #33
Quote:
Winona kaže:
Ja pila Diane godinama.
Napravila bi samo pauzu jednom godisnje, preporuca se i cesce ali ...

Nisam dobila ni grama, sitni pristici su nestali, a libido mi je bio najnormalniji.
Sad sam na flasteru, navodno ima manje hormona nego Diane...opet dobra frendica se bas od Diane-a komirala, imala takve drasticne promjene raspolozenja, valunge...
i ja cu pocet uzimat dijane za nekih par dana. i tako sljedecih 6 mjeseci...malo me frka, nisam nikad pila nikakve tablete do sada...
__________________
Let the game begin...
Bell@ Baggins * is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 11:25   #34
"sad su mi cice tak zrasle da mislim da budu explodirale! "

Ja stvarno ne znam u cemu je tu problem


"boli me, kaj je najgore"

ajde to mogu shvatiti.

Pila sam Trinovum dva mjeseca nakon cega mi je menga izostala bila sam ko napuhnuti balon.
Zatim su me stavili na stediril, ali to je samo rezultiralo expresnim nakupljanjem celulita. Sise su mi od zahvaljujuci tim up and down efektima dobile strije pa se mazem raznoraznim kremama da ublazim efekte. Sad apstiniram , a i doktoricama mi je zabranila bilokakve umjetne hormone.
Iz sve te price mi se najvise svidjala kupovima jedan broj veceg grudnjaka. Koji sad nazalost stoji neupotrebljiv
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 17:36   #35
Nekako mislim da ima smisla piti tablete kad ne zelis imati djecu, ako zbog niceg drugog onda zbog cisti, jer ako ne pijes nista, a ciste se pojavljuju samo tako, mislim da ih ima oko 75% zena, mogu se odjednom pojavit i sve sposemerit bas onda kad planiras imat dijete. Ovako si mirna i od cista i od trudnoce.
__________________
Let the game begin...
Bell@ Baggins * is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 18:32   #36
kakvi su to ginekolozi da vam ne rade krvnu sliku?

mene moj salje svake godine...za svaki slucaj...jer se sa tim tabletama javlja odredjena doza ugrusaka krvi sto je normalno za zdrave zene (zato se tablete ne preporujuju zenama koje puse i sa visokim tlakom - da ne bi dobile izljev krvi u mozak)

inace tablete za kontracepciju upravo smanjuju rizik od raka...ne znam tko jos tvrdi suprotno u medicinskim svijetu

bitno je samo naci pravi koktel hormona za pravu osobu

dok sa bila u sarajevu pila sam stediril i bilo mi je uzasno..onda su mi dali...ne mogu se sjetit imena vise..neke slovenacke i super je bilo

ovdje su me stavili na Alesse...stlano sam krvarila..nedovoljno jake za mene kaze doktor

sad pijem enek sto se zovu tricyclene28 i nemam problema evo vec 3 godine bez prestanka

htjela sam onu hormonalnu injekciju sto traje 3 mjeseca i nema menstruacije ali je isto kao Alesse..nedovoljno jaka za mene
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 18:45   #37
326, Pila sam diane, prije par godina baš zbog policističnih jajnika- a ksnije i kontracepcije, al prestala sam zbog strašnih promjena raspoloženja... Iako sam inače vesela, postajala bih potpuno depresivna, sumnjičava, plakala bih non-stop i sve u svemu gadno... U prvo vrijeme nisam znala da to može biti zbog pilulica, al sam kasnije pričala s doktoricom i frendicama, koje su mi to potvrdile... nnakon što sam ih prestala piti postala sam opet ona stara... i više nema teoretske da bih tako nešto ponovila!
Pezy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2002., 10:37   #38
Quote:
Bell@ Baggins * kaže:
i ja cu pocet uzimat dijane za nekih par dana. i tako sljedecih 6 mjeseci...malo me frka, nisam nikad pila nikakve tablete do sada...
nemoj da te bude frka, cesto je strah jedina losa stvar koja se dogodi od svih dodatnih koje smo si zamisljali

Dok ne probas ne znas.
Ako ces imati nuspojave ili ce ti biti nepodosljive, prestati ces ih piti.

Sretno !
Winona2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2002., 12:31   #39
Vezano uz ovu temu, da li itko od vas drage curke zna koliko je vremena potrebno proći nakon što se prestanu uzimati da se organizam "pročisiti"?. Inače uzimam Triquilar. Želim ovo nadolazeće ljeto raditi na bebi pa me interesira Želim zdravu i lijepu bebicu...
bondbabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2002., 00:45   #40
to za ocistiti organizam meni je doktor kad sam ga pitala rekao da je dovoljno mjesec dana, ali meni to izgleda premalo.
U stvari meni se cini da su se sve nevolje koje imam kad ne pijem tablete vratile nakon 5 mjeseci, pa bi ja onda pricekla bar 6 mje. ali to je samo moj zakljucak. Mozes pitati svog ljekara.
nea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:48.