Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2006., 15:04   #41
Quote:
kiya kaže:
Navodno imaju jako visoku dozu hormona? .
STEDIRIL-m etinilestradiol, levonorgestrel
1 dražeja Stederil-m sadržava 0,03 mg etinilestradiola i 0,15 mg levonorgestrela

za usporedbu:
LOGEST
1 film tableta sadrži:
0,02 mg etinil estradiola i 0,075 mg gestodena
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 15:03   #42
ja pijem logest malo više od pol godine (69kn) i super su mi...
al imam sad jedan problem, imam upalu grla i doktorica mi je dala antibiotik (augmentin- počela pit prekjučer), a ja bih sutra trebala početi piti logest (nakon 7 dana pauze). Maloprije sam malo gledala po netu, i vidjela da piše da antibiotici umanjuju djelovanje pilula!!! Sad ne znam dal da prestanem piti antibiotike il šta????
Da li itko zna bilo što o tome?
ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 15:08   #43
Quote:
ivek kaže:
ja pijem logest malo više od pol godine (69kn) i super su mi...
al imam sad jedan problem, imam upalu grla i doktorica mi je dala antibiotik (augmentin- počela pit prekjučer), a ja bih sutra trebala početi piti logest (nakon 7 dana pauze). Maloprije sam malo gledala po netu, i vidjela da piše da antibiotici umanjuju djelovanje pilula!!! Sad ne znam dal da prestanem piti antibiotike il šta????
Da li itko zna bilo što o tome?
ako ti je doktorica propisala antibiotik onda ga valjda trebas i popit (tu iskljucujem opciju da je doktorica blesa koja svima propisuje antibiotike bez pregleda i icega) dakle nemozes ga NE pit
a istina je da antibiotik umanjuje djelovanje pills i sta onda? koristit dodatnu zastitu taj mjesec
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2006., 22:31   #44
Quote:
darin kaže:
Ima neko iskustava?
ne pusim, nikad nisam.
frendica pusi ko turcin, po kutiju na dan/dva dana, u izlasku subotom podimi kutiju. i pije logest vec nekoliko godina. nista joj nije. ali istini za volju nije ni bila na nikakvim pregledima. (pocela pit pills na svoju ruku)
al pusenje itako sucks pa eto ti razloga da prestanes (jos jedan, jel..,)
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2006., 22:32   #45
Quote:
ivek kaže:
ja pijem logest malo više od pol godine (69kn) i super su mi...
al imam sad jedan problem, imam upalu grla i doktorica mi je dala antibiotik (augmentin- počela pit prekjučer), a ja bih sutra trebala početi piti logest (nakon 7 dana pauze). Maloprije sam malo gledala po netu, i vidjela da piše da antibiotici umanjuju djelovanje pilula!!! Sad ne znam dal da prestanem piti antibiotike il šta????
Da li itko zna bilo što o tome?
ja sam citala neke studije,ako te tocno zanima pronadjem da kazem iz koje godine, koje govore da antibiotici ne umanjuju djelovanje pilula (koje by the way uopce nisu pilule, nego tablete, pilule su odavno povijest, al nebitno sad
tako da nemoj prestat pit antibiotike,ni pilule,a ako zelis bit 100% sigurna,do kraja mjeseca koristi kondome. il ako oces reci mi koji antibiotik pijes (nemoj mi rec naziv, nego aktivnu tvar,jel) pa cu ti pogledat tocno
mayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 11:17   #46
Quote:
mayah kaže:
ja sam citala neke studije,ako te tocno zanima pronadjem da kazem iz koje godine, koje govore da antibiotici ne umanjuju djelovanje pilula (koje by the way uopce nisu pilule, nego tablete, pilule su odavno povijest, al nebitno sad
tako da nemoj prestat pit antibiotike,ni pilule,a ako zelis bit 100% sigurna,do kraja mjeseca koristi kondome. il ako oces reci mi koji antibiotik pijes (nemoj mi rec naziv, nego aktivnu tvar,jel) pa cu ti pogledat tocno
evo danas sam popila zadnju tabletu antibiotika, sastav amoksicilin i klavulanska kiselina........ a danas isto pijem 5 tabletu logest. Ajde please javi mi ak piše nešto o tome, thnx
ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 12:04   #47
Quote:
ivek kaže:
evo danas sam popila zadnju tabletu antibiotika, sastav amoksicilin i klavulanska kiselina........ a danas isto pijem 5 tabletu logest. Ajde please javi mi ak piše nešto o tome, thnx
pogledaj ovdje
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 20:20   #48
Logest Pilule

ako je itko koristio pilule logest neka mi napiše svoja iskustva s njima
jer ja sam ih pila oko 18mj i sve je bilo uredu prvih 5-6mj nikakve promjene ni apetita,ni kože,stvarno ništa
ali onda mi se pocelo dogadati nešo jako cudno
naime nikada u životu nisam imala glavobolje, a doktorica mi je rekla da bi mogla imat nekakve glavobolje kroz prvih 3mj od pilula i ako budu jake da onda moram prestat piti,
sa mnom je sve bilo uredu 5-6mj i tada su pocele te glavobolje, one nisu bile redovite i dogodile su se nekih 4-5 puta od kada sam pocela piti pilule,
sve bi pocelo tako da bi mi se malo pocelo vrtiti kao da mi je pao tlak,onda bi mi odjednom pceli trnuti prst desne ruka pa cijela ruka i sve preko lica..onda bi stalo i pukla bi me takva glavobolja da bi povratila od boli..a jedino sta bi mi pomoglo protv boli bili su čepići Voltarena, jer se uzimaju analno pa ih ne bi povratila..
nakon sta mi se to dogodilo dva puta, iducih par puta sam uzela voltaren cim bi osjetila da mi pocnu trnut prsti i bilo bi sve ok.
Tenutno vise ne uzimam te pilule, od kada mi je neurolog preporucio da ih ne pijem, i poslao me na EEG, CT itd..jos nisam dosla na red da sve to obavim, ali od kad ne pijem logest nisam imala nikakve glaobolje niti slicne simptome..
užasno se bojim CT-a jer neurolog kaze da su mi malo loši nalazi EEG-a (koji je napravljen kada sam jos pila pilule) jer je pokazao da imam ta migrezna žarišta, što su mogle ali i nisu morale uzrokovat pilule..
Uglavnom, od kada ne pijem pilule sve je super, ali imam 20 god i ne planiram jos dugo vremena imat djecu,imam stalnog decka vec duze, i bojim se da se ne zeznemo, koliko god se štitili i pazili, nikad ne znaš..
Razmisljam da opet pocnem piti neke pilule, nakon ove pauze od 6-8mj,
s tim da cu otici prvo na taj CT da vidim jel mi sa glavom sve ok ili su to bile pilule..
Svi koji su imali ikakvo slicno iskustvo ili sa ovim pilulama, bila bi jako zahvalna da napisu..
 
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 22:11   #49
Quote:
buhica24 kaže:
e ako netko zna još koje dobre pilule koje nisu jake a sprečavaju pojavu prištiča neka mi jave...hvala
logest
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 22:22   #50
Quote:
buhica24 kaže:
e ako netko zna još koje dobre pilule koje nisu jake a sprečavaju pojavu prištiča neka mi jave...hvala
logest
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 13:49   #51
Quote:
hana kaže:
logest
aha, a ja znam dvije cure koje su uz Logest ostale trudne

e sad, da li je to mozda do njihovog neredovitog uzimanja ili slicnih pizdarija, ne znam, ali tako je...
keksich is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 14:01   #52
Quote:
keksich kaže:
aha, a ja znam dvije cure koje su uz Logest ostale trudne

e sad, da li je to mozda do njihovog neredovitog uzimanja ili slicnih pizdarija, ne znam, ali tako je...


Naravno da ni jedna zaštita, pa tako ni pilule, nije 100% sigurna, ali ovo je već blesavo, možda su one zaboravljale pit pilule svakih par dana?!? Eh, a to je već neodgovorno.
pin_up is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 18:28   #53
Quote:
keksich kaže:
aha, a ja znam dvije cure koje su uz Logest ostale trudne

e sad, da li je to mozda do njihovog neredovitog uzimanja ili slicnih pizdarija, ne znam, ali tako je...
ja sam nedavno čula da frendica od frendice pije pilule "tu i tam". ono,kad se sjeti. 2 dana zaredom,pa 2 ne,pa jednu,pa 3 niš....
i onda ide kukanje "ja sam na pilulama ostala trudna "
a ona ziher nije jedina kaj radi takve gluposti. a najjače je to kaj uopće nisu svjesne stvarne opasnosti takvog ponašanja-možeš ostat trudna u svakom trenu a sa pilulama (još pogotovo ak su one jake) možeš nepovratno i jako sjebat plod. svašta...
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2006., 13:34   #54
Quote:
OkatoZlo kaže:
Nastavi normalno i koristi zastitu za svaki slucaj.
Dobit ces normalno kad si i trebala inace.
Ne se brinut.
problem je sta na raznoraznim stranicama razlicito pise, isto tako i za razlicite tablete (logest, yasmin, stediril...) pise razlicito a ipak se one razlikuju samo po kolicini hormona a primjena bi im trebala bit ista.
npr za stediril pise:
"Dražeju koju je zaboravila uzeti mora uzeti odmah nakon što to ustanovi, pa makar sljedećega dana uzela dvije dražeje. Sljedeću dražeju uzima u uobičajeno vrijeme. Ako između uzimanja dviju dražeja protekne više od 36 sati, zaštita od trudnoće u tom ciklusu više nije pouzdana, ali žena mora i dalje redovito uzimati dražeje da sprijeći prijevremeno krvarenje."

evo jos nesto, poslala ja kontakt mail yasmin i neki Dr. mi odgovorio:
"Mislim da je najjednostavnije da sada prekinete uzimanje tableta. Za
ocekivati je da ce se pojaviti krvarenje, ali ako ga i ne bude nemojte se uopce uzbudjiivati. Dakle, od danas napravite normalnu sedmodnevnu pauzu i pocnite sa sljedecim pakiranjem. "

a na pitanje jel mogu samo nastavit pit do kraja kutiju i onda novu rekose:
"Vjerojatno bi zasita bila dobra ali na vasem mjestu ipak ne bih
eksperimentirao. Nije u pitanju samo kontraceptivna zastita, radi se i o vecem postotku intermenstrualnih krvarenja."
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2006., 18:49   #55
Quote:
diddy kaže:
Vidim ja ima jos netko problema s Yasminom. Tak ti je i meni bilo. Yasmin su mi bile prve pilule koje sam pokusala uzimati, no to je nikako zavrsilo. Citav mjesec sam curkala, malo jace ili malo slabije. Uputsva kazu, normalno, i ja si mislim normalno je. Al... vec sam na zadnje tri pilule pocela zapravo krvariti, i hitno ginekologu. Sve sam mu fino objasnila, i da me glava bolila, i da mi se jedno 10 dana povracalo i tak... Reko mi je da zavrsim kutiju i prekidam s njima.
Odmah je bilo ok, tijelo mi se smirilo. Imala sam pauzu od 2 mjeseca i sad uzimam stediril-m. Za sad je dobro (da pokucam u drvo) Ako netko ima iskustva s njima, bilo bi zgodno da podijeli s onima neiskusnima.
a zato mene boli glava danima?!



ma jos dvije da popijem i zovem gineta da mi da neke druge - nije zabavno bilo hodati s uloskom 2otak dana... mogla sam i pelene neke instalirati...

e sad, da vidimo sta se nudi... logest, cilest, triquilar,diane, stediril... ajme, ko u trgovini sa slatkišima, uopce ne znam koje odabrati!
keksich is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 11:50   #56
Quote:
keksich kaže:
ma kakvi nalazi - samo izvadis krv i te pizdarije da ti vidi jel ti jetra oke i onda ti da koje misli da bi mogla uzeti, koje on smatra najboljima...rijetko koji ginekolozi rade hormonske testove jerbo su skupi...
Tak je, vadi se krv da ti se provjeri jel ti jetra okej, koagulacija krvi, kolesterol, i tak neke gluposti "reda radi". I obično daješ i urin.
Onda ti nakon nalaza doktor preporuči neke pilule, pa probaš jel ti valjaju - ak ne, možeš probati neke druge idući mjesec, itd. dok ne nađeš neke koje su tebi najbolje (nuspojave su uvijek individualne od osobe do osobe...)

Obično se preporučuju "slabije" pilule tj. one s vrlo malom dozom hormona, jer kakti imaju najmanje loših nuspojava/posljedica. Na primjer: Cilest, Logest, Yasmin...
Ako imaš jako obilne menstruacije koje dugo traju, onda je vjerojatnije da ćeš dobit neke jače pilule na bazi levonorgestrela, npr. Stediril m, Stediril d, Triquilar...
pin_up is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 22:12   #57
bok...mene zanima jel je moguće da neke osobe J E D N O S T A V N O ne podnose kontracepcijske tablete (imam 23 god)....?? ja sam svaki put u većoj depresiji,, već sam 2 puta počinjala piti Logest pa sam oba puta odustala nakon 1 mj, jer sam bila totalno luda,,, sad sam krenula piti Trinovum i kako sam sad u PMS-u: ja sam simpli insjen....stalno plačem, anksiozna sam, ne mogu učiti, probava mi zakazala ....da sad ne nabrajam....
..moa.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 20:54   #58
Quote:
hana kaže:
prije cega?
Ma prije problema, cista i neredovitih ciklusa, kad sam ih pila kao kontaracepciju.

A, inače, nije moguće da postoji "najbolja pilula", jer bi ostale nestale.
Starije jesu valjda jače, ali ne znači da ćeš ih lošije podnosit. Napr. meni su niskodozažne Logest činile velike probleme (migrene, užasne i mengu od 16 dana), Diane sam svojevremeno puno bolje ponosila ali i to nije zauvijek, s godinama se i organizam mijenja.

Glede pilula i gljivica, meni je moja gin baš nedavno rekla da ima veze, ono, valjda svaka tableta (pogotovo antibiotik) uništava imunitet. U najmanju ruku dugotrajna terapija većine lijekova troši vitamine,( uz pilule je zato poželjno uzimati dodatke b kompleksa, c i nemam pojma što još.)
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 20:58   #59
Quote:
lala kaže:
A, inače, nije moguće da postoji [B]najbolja[B] pilula, jer bi ostale nestale.
Starije jesu valjda jače, ali ne znači da ćeš ih lošije podnosit. Napr. meni su niskodozažne Logest činile velike probleme (migrene, užasne i mengu od 16 dana), Diane sam svojevremeno puno bolje ponosila ali i to nije zauvijek, s godinama se i organizam mijenja.
ja nisam ni rekla da postoji najbolja pilula
samo kazem da ja npr dobro podnosim yasmin, ni od cilesta mi nije bilo lose ali mi je ten bio grozan tako da vjerovatno bi i diane dobro podnosila a ako dobro podnosim i one starije-jace dozirane i one novije-manje dozirane onda je valjda bolje da koristim novije-manje dozirane zar ne?
stvar je jedino u tome da puno cura ne pasu ta jako nisko dozirane i zato posezu za "jacim" ali po meni uvijek je najbolje krenut od nisko doziranih...
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 21:41   #60
Nemojte pit Dijana 35,nisu dobre pogotovo za mlade a oni ih najviše uzimaju.
Logest su odlične,nemaju puno nuspojava za razliku od drugih..lagane su,a cijena je 69kn.Ja ih pijen skoro 2 god i super mi je,nisan dobila na kilaži,manje me boli dok iman stvari i traju 4 dana.
Triqilar su užas,prvih misec dana imaš svakodnevna krvarenja(bar ja i moja prija)i svakodnevne mučnine.Horor!
crnka st is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:47.